PDA

View Full Version : Мега съм объркана



TheUnforgiven2309
05-19-2010, 07:17
Здравейте всички (: Иии така..в началото на тази година някакво момче ми писа в скайп.Имах го отдавна като абонат,но не си бяхме писали въобще.Заприказвахме се и се оказа,че слушаме еднаква музика и харесваме едни и същи неща.Бързо си паснахме,но той беше от другия край на страната.След 1 месец от запознанството ни той ми предложи.Беше ми пращал само една негова снимка-изглеждаше по-малък (иначе е колкото мене),но симпатичен.Приех предложението му най-вече защото ми беше забавно да си чатя и говоря с него,пък и бях приключила отвратителна връзка и не ми се занимаваше с момче,което ще ми мрънка всеки ден да излизаме /като бившия ми-с разликата,че той искаше още неща,сещате се/Наближи да правим 1 месец.Беше ми споменавал за бившата му,която му мрънкала да се събират и за някакво момиче,което му досаждало да ходят.Много много не ми правеше впечетление,но като ми каза,че бившата му го била прегърнала издивях.Не беше ревност,по-скоро ми стана кофти,че за цялото това време в което ходихме нито веднъж не си бях позволила да се зарибявам с момчета.Скарахме се и той ми тегли мазния блок а аз на свой ред му теглих една майна.Още не си бяхме разменили телефоните и нямаше как да се свържа с него.Реших,че не си заслужава и продължих напред.Но той ми липсваше...имах нужда да споделям с него,имах нужда от него най-вече като приятел.Направих си друт скайп,намерих го и зачаках да ми пише.И чаках около 1 месец,през който бях като пребито псе...Най-накрая ми писа.Казах му коя съм и очаквах пак да ме блокира,но не-той ми се извини и ми каза,че започвал да се влюбва в мен.Бил ме блокирал,защото имало разстояние м/у нас и нямало да се получи нищо.И ето как всичко започна пак,но този път без доверието ми към него.С времето той пак успя да ме спечели.Пак тръгнахме-13 февруари (вечерта).Аз започвах да го харесвам,но имаше проблем-това момиче,което го харесвало.Аз сама се убедих,че той не го казва само за да ме дразни.Видях разни коментари,чатове..но не я намерих и не й казах нищо,защото (цитирам):"Недей,ще си имам проблеми!" Както и да е,казах му да избира м/у мен и нея и той някак я разкара.Всичко потръгна идеално,но се появи едно от бившите ми-още ме харесвал.Бях го зарязала след като разбрах,че е 2 години по-малък от мен.Освен това не искаше даже веднъж да излезем и да се видим.Сега го имам само за много добър и вeрeн приятел,нищо повече.Проблема-Приятелките ми,като разбраха,че имам скайп-връзка ми мрънкаха да го зарязвям.След това видяха всичките sms-и от А (момчето от скайп,гаджето ми ) и се убедиха,че ме обича.Появи се Б (бившия) и сега ми мрънкат да оставям А и да тръгвам с Б,защото с А можело никога да не се видим,а Б ми е на 2 крачки.Освен това понякота А се държеше меко казано като за*ник,но винаги ми се е извинявал след това.А и видях негови снимки..ееми не ми хареса,но външността не е всичко,нали?И какво да правя?Не си падам по Б..освен това с А ходим вече от 3 месеца (като не броим преди да ме блокне) Не мога да го оставя,не искам.Приятелките ми вeче не ми мрънкат (дори и да го правеха,не се влиая от чуждото мнение),но все пак какво е вашето мнение?
Мерси предварително,и извинявайте за романа (и ако имам грешки).

dimitar_ak
05-19-2010, 07:47
Е нямам нужното търпение да го прочета. :oops:
Толкова ли е сложно да зададеш въпрос в 2-3 изречения

TheUnforgiven2309
05-19-2010, 07:54
Еми малко да xD Със две думи:Връзка от разстояние е,бившото се появи от някъде,но не го харесвам и не знам да продължавам с това момче,знам само,че лятото има възможност да се видим...Това е

TheUnforgiven2309
05-19-2010, 07:58
*Имах предвид "не знам да продължавам ли с момчето от скайп"

DNJ
05-19-2010, 08:04
Наистина ли мислиш, че ние сме хората, които да ти кажем с кой да продължиш? Много наивно....
Сама си вземи това решение, направи това, което ще те прави щастлива.

dimitar_ak
05-19-2010, 08:09
Комуникацията по скайп е една заблуда. Преди да сте се видели не може да очаквате нищо един от друг.

Nakadah
05-19-2010, 08:09
Е нямам нужното търпение да го прочета. :oops:
Толкова ли е сложно да зададеш въпрос в 2-3 изречения

yeSHua
05-19-2010, 09:10
Брех, хората вече ходят и късат по skype, без дори да са се чували по телефона някъде - накъде върви светът... :?

TheUnforgiven2309 - това не е връзка с „А“. Можете да сте си много близки приятели, да си говорите за всичко и да си споделяте всичко, но да се лишавате от реални връзки с хора, които харесвате, за да не нараните другия - това вече не е нормално. Ясно е, че след като не си падаш по „Б“ - няма смисъл да започваш нищо с него, обаче като се появи „В“ и той ти допада - няма повод да го отблъскваш. Нито пък има повод да ревнуваш „А“, нито той - теб. Ако наистина чак толкова страхотно много се харесвате и си допадате - отдавна да сте се чули по телефона или дори да сте се срещнали „някъде по средата“... Ти сама споделяш, че физически той никак не те привлича - което е непреодолима пропаст, вашите отношения няма начин да придобият реално измерение. Приеми го като своя най-добър приятел и до там... та ти дори не си сигурна дали познаваш достатъчно добре точи човек - по skype той може да ти подава избирателно информация напълно избирателно, а да прикрива характерни за него черти, които допуска, че не биха ти се харесали.

Искам да ти кажа, че съвсем, съвсем напълно те разбирам, защото съм бил в много сходна ситуация. Но ако и у двама ви няма твърда решимост да излезете извън наложените от естеството на комуникацията ви граници, а същевременно изживявате приятелството си като „любов“ - няма никаква надежда дори това приятелство да се запази дълго, а всички перспективи и пред двама ви включват много болка. Не виждам смисъл да си я причинявате взаимно.

lubomirky
05-19-2010, 09:12
Комуникацията по скайп е една заблуда. Преди да сте се видели не може да очаквате нищо един от друг.

да, ама те са ходили месец и нещо ! :Д

PhoneiX666
05-19-2010, 09:23
ЕМиии какво да ти кажа.... аз съм "ЗА" запознанствата по скайп, ама и след чата в скайпа да има я кафенце я нещо др.
ЛЮБОВ по скайп,без дори да си го виждала на живо :lol: :lol: sry ама не се сдържах
Кажи на пича че ако наистина те харесва да излезнете някаде да се видите,ако откаже бии му шута,защото освен смс-чета и чата по скайпа друго няма да получиш :)

LadyDi
05-19-2010, 09:28
По-голяма глупост скоро не бях чела...
Каква връзка по скайп? Вие НИКОГА не сте се виждали един друг.
Ти от къде можеш да си убедена, че той не се развява с някоя друга там от където е?
Сега може да ти е удобно да имаш "връзка от разстояние", но от нея произлизат страшно много проблеми.

Аз все още не проумявам как тръгваш с някого, само защото сте си писали няколко пъти и ти харесва да му споделяш, ама пък на снимки не го харесваш...

На колко си? 13?

TheUnforgiven2309
05-19-2010, 09:56
Не xD На 16 съм :)

LadyDi
05-19-2010, 09:59
Добре де, как подхващаш такава връзка?
Не я ли чувстваш непълноценна, не ти ли е недостатъчно?

daru6a1
05-19-2010, 10:19
Комуникацията по скайп е една заблуда. Преди да сте се видели не може да очаквате нищо един от друг.

valdesbg
05-19-2010, 10:37
А скайп дивотия :)

Авторке - щом си толкова мозъчно ограничена да започнеш нещо обречено... значи няма значение какво ще ти кажем ние. А като добавим и това че имаш обожател на 2 крачки....

Въх.. скайп е програма за комуникация. Не за свалки и връзки. То е да кажеш 2 думи на приятел относно срещата довечера за да не му звъниш по телефона. И нищо повече..

Ей не се научихте че любовна връзка се започва НАЖИВО по куп важни причини. Сърбай си попарата сега, авторке.

phobiaaa
05-19-2010, 10:38
Връзките и любовта по скайп са заблуда .. скайп прецаква.. ](*,)
Как може да имаш връзка по скайп с човек ,с който дори не сте се виждали .. само на снимки.От къде можеш да си сигурна дали той си няма някоя приятелка от там от където е ??Мислиш ли,че тази връзка има някакво бъдеще .. и какво ще го чакаш до лятото за да се видите?!?!На 16 си вместо да намериш някое момче ,с което ще можеш да се виждате всеки ден и т.н ти си седнала пред компютъра и се занимаваш с някакво момче, което дори не си виждала :shock: .А , колкото до момчето ''Б'' няма смисъл да тръгваш с него ако не го харесваш.Избери този,с когото ще си щастлива..

diditu97
05-19-2010, 18:30
мм искам да задам и аз също един въпрос ако може :)
0т половин година скъсахме с приятеля ми , но сяка вечер само той ми е в главата опитах по сякакви начини да го забравя. Какво ли неопитах тръгнах с друг , но без резултат казах му да не ме търси , но неможах и два дена без него ... и искам да си го върна ако имате някакви идей моля ви помогнете ми :)

karityYy
05-19-2010, 18:54
миии ето моя съвет: една моя приятелка ходи с момче, което е на другия край на България, много се обичат, чуват се всеки ден по 100 пъти по телефона, той на скоро дойде да се видят (никога преди не се бяха виждали) и сега са си още заедно и много се обичат, обаче виждам колко и е трудно на нея... в смисъл връзката от разстояние е адски гадно и трудно нещо :( така че ти си прецени дали можеш да се справиш с това нещо :)

MetalZone
05-19-2010, 19:10
LadyDi, друже (спомняш си ме, нали? 8-) ) Такам... напълно е възможно чувства по скайп... и аз започнах така... видяхме си се... и всичко си стана перфектно... а преди това не бяхме се виждали на живо... странно ми звучи да се твърди нещо, което не го знаеш какво е... не си го изпитвал... но твърдиш, че е невъзможно... друг е въпроса как точно ще стане... ъм... признанието... и след колко време ще да е...

m0n4yyy
05-19-2010, 19:29
Комуникацията по скайп е една заблуда. Преди да сте се видели не може да очаквате нищо един от друг.

Много вярно!
Но ако наистина мислиш, че се привързваш към тоя човек ЧАК толкова много пък намери начин да се срещнеш с него. На 16 си ! Не знам за какво по- конкретно искаш нашето мнение, след като мнението на приятелките ти не те интересува. Смисъл ако наистина чувстваш, че да си с него е най- правилното решение - бъди с него! За много хора това може да е тъпо, но ако ти се чувстваш по- добре така нищо не може да те спре. Моето мнение е да не прекъсваш връзката си тоя човек, а просто да намериш начин да се срещнеш с него, защото ако не друго явно можете да бъдете приятели. Важно е ТИ какво искаш, а не другите какво смятат за правилно или не. :)
П.С.: А само да те питам .. сигурна ли си, че зад образа на твоето скайп приятелче не седи друго лице и замисляла ли си се, че той може би не е това момче,което си представяш (не говоря за външен вид)?

LadyDi
05-19-2010, 20:39
LadyDi, друже (спомняш си ме, нали? 8-) ) Такам... напълно е възможно чувства по скайп... и аз започнах така... видяхме си се... и всичко си стана перфектно... а преди това не бяхме се виждали на живо... странно ми звучи да се твърди нещо, което не го знаеш какво е... не си го изпитвал... но твърдиш, че е невъзможно... друг е въпроса как точно ще стане... ъм... признанието... и след колко време ще да е...
Помня те, разбира се. Аз съм съгласна, че може да се събудят някакви чувства по скайп, но личният контакт е задължителен. А при тях липсва напълно.
Вие все пак сте се видели, а тя не го е виждала, твърди, че е влюбена. В същото време, вижда снимката му и казва, че не бил особено симпатичен. А всички добре знаем, че физическото привличане е много важно.

umri
05-19-2010, 21:34
ХАХАаххааххахахахахаххаха ххахахахахаххахахаахх :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8-) 8-) :booooomb: :booooomb: :booooomb: :lol: :lol: :lol: :lol: Ако можеше и една патка да ти лъзне през буксите на компа щеше да е перфе, ама не може :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

djipsito
05-19-2010, 21:50
Мога да ти разкажа 2 истории които имат общо с твоята. Едната е моята, другата е на моя приятелка. Моята е ужасна, не се получи, нищо хубаво не се случи, само си тровех живота. На моята приятелка й провървя, запозна се с момче от далечен град, което имал баба в нашия. Писаха си няколко месеца и после той се премести да живее в нашия град. Тва става преди 1 2 години, още са заедно.
Ще те посъветвам да приключиш тази връзка, ако тва момче не го свързва нищо с твоя град и няма как да е при теб. Не си заслужава, повярвай ми. Пишете си и си споделяйте като приятели, не задълбавай. Аз също мн вярвах и не слушах моите приятели (после останах без тях заради човек който не го бях виждала дори) и родителите си не слушах.. Накрая разбрах че всичко което ми е казвал е било лъжа, дори снимките, дори гласа по телефона.. Не се забивай във виртуална илюзия, излизай и се забавлявай..

TheUnforgiven2309
05-20-2010, 03:52
Хей ъм..благодаря ви за мненията (: Абе общо взето така ми е добре,не си давам много зор в тая връзка и ми е идеално. xD А всъшност постнах темата най-вече за да видя дали мнението на други хора,които дори не ме познават съвпада с това на приятелките ми..Знам ли,можеше аз да съм в грешка ;xx

TheUnforgiven2309
05-20-2010, 03:57
m0n4yyy,ако ме лъжеше дали щеше да обмисля начини да се видим..А що се отнася до характера-за сега е ок..Само времето ще покаже.

zvezdichkaaa
05-20-2010, 08:55
:lol: :lol: Ти нормална ли си :) ?
Връзка по скайп---уоу :lol:

yeSHua
05-20-2010, 09:43
Недейте да се присмивате - напълно е възможно само като си пишеш с някого и го опознаваш така, както вероятно не би могъл да го опознаеш на живо (например, защото много хора са далеч по предпазливи, притеснителни, прикрити при контакт „очи в очи“, отколкото са склонни да бъдат, когато не виждат този срещу тях; или пък средата им влияе и опитвайки се да се впишат в нея - те приемат определена линия на поведение, влизат в роля и не изразяват собсственото си „аз“, а потребността им да го правят ги тласка към skype / ICQ / IRC запознанства, където средата не е фактор).

BlueFace
05-20-2010, 12:17
Проблемът на виртуалните връзки е ,че всъщност не се "влюбваш" в човека ,с който си чатиш ,а в образа ,който се създава в главата ти.Понякога той може да отговаря на действителността,но друг път може да останеш много разочарован от това ,което се разкрива пред теб ,когато двамата се срещнете :)
Другото нещо ,което е вярно, е ,че в интернет хората са по отпуснати и биха разкрили повече неща за себе си,но опасността да се натъкнеш на човек ,който се е вживял в някаква роля ,също не е малка :)
За мен контакта лице в лице е задължителен за зараждането на една връзка :)

m0n4yyy
05-20-2010, 13:16
m0n4yyy,ако ме лъжеше дали щеше да обмисля начини да се видим..А що се отнася до характера-за сега е ок..Само времето ще покаже. Щом си сигурна действай! Желая ти успех !! :) :) :)

Melanie
05-20-2010, 13:27
Как може да `ходите` като никога не сте се виждали? Това не е никаква връзка. Той по скайп може да е съвсем различен (поведение, външност и т.н.) Според мен тази връзка (дори ми е спешно като пиша :D ) е напълно безсмислена и за твое добро е да приключи по-бързо.

MetalZone
05-20-2010, 13:58
дори ми е спешно като пиша

Еми тогава не пиши...

yeSHua го каза в началото на поста си... честитка! :}

Vanish
05-20-2010, 14:31
Cool story, bro.

DeAdLyDoSe
05-28-2010, 10:17
А не може ли да сте си само приятели? ...Щом ти е приятно да си пишете и споделяте..Добре, но такава "връзка" няма бъдеще , поне според мен...

Аз съм ЗА бившия или за някое друго момче от твоя град

FuckedUp
05-28-2010, 12:00
Новата мания - връзки по скайп :D

Fortkn0x
05-28-2010, 12:42
Не xD На 16 съм :)

Пфф,аз съм на 14 и имам достатъчно опит поне да кажа,че тва skype-а никога повече няма да го ползвам за зарибявка с момичета...нараниха ме един път по тая простотия а и "по-възрастните" тийнове тука :D (sorry,ама не се сетих как да се изразя :-D ) имат достатъчно опит и на почти всяка тема чета,че те пишат,че тва нещо skype-а за нищо не става...
Та отплеснах се...остави ги и двамата-А,Б,В,Г...нз ама ги остаи намери си някой,с който можеш да контактуваш на живо ;)

Fortkn0x
05-28-2010, 12:46
LadyDi, друже (спомняш си ме, нали? 8-) ) Такам... напълно е възможно чувства по скайп... и аз започнах така... видяхме си се... и всичко си стана перфектно... а преди това не бяхме се виждали на живо... странно ми звучи да се твърди нещо, което не го знаеш какво е... не си го изпитвал... но твърдиш, че е невъзможно... друг е въпроса как точно ще стане... ъм... признанието... и след колко време ще да е...
Помня те, разбира се. Аз съм съгласна, че може да се събудят някакви чувства по скайп, но личният контакт е задължителен. А при тях липсва напълно.
Вие все пак сте се видели, а тя не го е виждала, твърди, че е влюбена. В същото време, вижда снимката му и казва, че не бил особено симпатичен. А всички добре знаем, че физическото привличане е много важно.

Между другото,LadyDi,от книгата на сайта-Диагноза Тийн разбрах,че и твоята връзка е започнала така...по интернет и само на шега :) нз дали си още с този човек,ама в книгата историята ти беше такава :)

justwondering
05-28-2010, 15:34
Щом тази връзка за теб е неангажираща и ти е приятно- бъди с него. Ако обаче почнеш да чувстваш липса и нужда да си с него, тогава имаш проблем. Изживей си "мечтата", докато ти е хубаво. Не бива да си с момче (бившия ти), ако не го харесваш. Също така според мен от връзката по скайп няма да излезе нищо, но щом ти харесва- изживей момента.

anonimchetou
05-28-2010, 15:51
в момента в който прочетох че ходите по Скайп и се отказах ама после ми стана кофти за тва че е гадно да пишеш толкова много а някой да го подминава с лека ръка и го изчтох. Това което ще ти кажа е да станеш от пс-то и да заживееш нормален живот а не да се вкарваш в някви твои си филми. Та ти дори не си го виждала.. Не си го прегърнала или целунала.. незнам за мен това е налудничево.

TheUnforgiven2309
05-30-2010, 09:16
Ииии зарязах го..Малко ми е кофти,но ще ми мине (ПРЕДПОЛАГАМ)

EndlessVoid
05-30-2010, 09:21
1 проблем по-малко :D

justonegirlwithonehope
05-30-2010, 09:23
Хахаха ходите, обаче ти му нямаш номера, нито той твоя.Ходите само по скайп, той не те привлича визуално . . . това вашето не е връзка и не е любов.Прекалено еднакви сте за връзка.Той ти допада, имате еднакви интереси, а ти го искаш за приятел.От страх (може би) да не го загубиш като човек от обкръжението си, ти ходиш с него, но това не е връзка, разбери го.Най-добре бъдете приятели, ти сама каза, че имаш нужда да му споделяш и т.н.

Niakoitam
05-30-2010, 12:58
Недейте да се присмивате - напълно е възможно само като си пишеш с някого и го опознаваш така, както вероятно не би могъл да го опознаеш на живо (например, защото много хора са далеч по предпазливи, притеснителни, прикрити при контакт „очи в очи“, отколкото са склонни да бъдат, когато не виждат този срещу тях; или пък средата им влияе и опитвайки се да се впишат в нея - те приемат определена линия на поведение, влизат в роля и не изразяват собсственото си „аз“, а потребността им да го правят ги тласка към skype / ICQ / IRC запознанства, където средата не е фактор).
size]

И ти току що набързо ме поописа. :D

Hellrider
05-30-2010, 14:53
Решението на проблема в три думи
GET A LIFE