PDA

View Full Version : Помощ по немски [заявки]



webmast3rche
05-19-2010, 16:49
Айде тук,всеки който има нужда от помощ по немски,да постне какъв е проблема

Защо правя тази темa?

Защото всеки ден се пускат теми - 'НЕМСКИ!!!' или 'Помощ по немски' и подобни

Та.... ето ви темичката

webmast3rche
05-19-2010, 22:35
:booooomb:

DesSsi
05-20-2010, 06:58
Meine FrUhlingferien sind interessant gewesen. Mit meiner Familie sind wir ins Gebirge gegangen, dort haben wir viele Leute kennengelernt. Wir haben uns in die schOne Natur spazieren und erholten. Wir haben die Zeit echt verbracht.Nachdem wir nach Hause gegangen waren, bin ich fUr einige Tage zu meiner Oma und Opa/ GroSSeltern zu Bezuch. Sie haben sich sehr gefreut. Danach bin ich auf dem Geburtstagsparty meiner Freundin gewesen. Es war lustig/unterhaltsam. Wir haben getanzt und SpaSS gehabt. Der Rest der Ferien war wie die Ubliche Tage, aber ohne Schule. Ich bin mit Freunden auSSgegangen, am Computer gesetzt, Fernsehen, Zeitschriften, in der Regel Dinge, die ich gern in meiner Freizeit tun. Ich war Uberrascht von der Tatsache, dass diese echten Ferien mir ganz kurz gescheint haben.Insgesamt ist es super gewesen und ich habe bis zum n

webmast3rche
05-20-2010, 07:36
:-o

swete
05-20-2010, 14:30
За домашно имаме 4 текста от Direkt Rede да превърнем в Inderekt Rede два от тях успях, но имам помощ за тези

Ich finde es bl

BDM
05-20-2010, 19:07
[quote=DesSsi]Meine Fr

maimunata1
05-24-2010, 18:29
Да знаете някакав съйт или пък книжка с намски изрази Популярни изрази , използващи се често но не някакви елементерна и по така на високо ниво и интересни. Благодаря

anonymous708973
05-24-2010, 19:47
Сайт - не, обаче лично аз вкъщи имам 2 тома дебели фразеологични речници - на Гълъбова от 2001. Страхотни са, но нямам идея къде ги има и по колко пари са.

Иначе ако има нещо по немски - давайте и на ЛС, на линия съм. :)

BDM
05-24-2010, 19:53
Да знаете някакав съйт или пък книжка с намски изрази Популярни изрази , използващи се често но не някакви елементерна и по така на високо ниво и интересни. Благодаря

http://www.speakgerman.co.uk/phrases/ - сайтът е на английски, но има доста популярни изрази. ;)

fenastz
05-24-2010, 20:02
Поствам, за да мога да си намеря темата като дойде време за класно :D

maimunata1
05-24-2010, 20:05
Нямаш идея колко ми помогна ФРАЦЕОЛОГИЧНИ РЕЧНИЦИ това е ключовото словосъчетания, досега не бях се сетил че има речник със словосъчетания и изрази сега като ми каза направо са ударих по главата и си казах това е. Супер.

maimunata1
05-30-2010, 09:54
Въпрос :

Кога се исползват определителните и неопредлителните членова изразяващи Притежание и кога предлога von+D Има ли няккво правило или са взаимно заменяеми

alexandarchy
05-30-2010, 15:23
Въпрос :

Кога се исползват определителните и неопредлителните членова изразяващи Притежание и кога предлога von+D Има ли няккво правило или са взаимно заменяеми
В немския език има два начина за изразяване на притежание. Първият, който се предпочита сред германците, е този с von + Dat. Вторият е с помощта на родителния падеж (Genitiv) и се използват опр. и неопр. членове като (des, der, des, der) (eines, einer, eines). При неопр. чл. няма множестевено число. А по въпроса ти, мисля че и двата начина са взаимно заменяеми. :)

ef4etyYy
05-31-2010, 00:05
[color=green]sich freuen

time_remember15
06-18-2010, 17:50
хии ще може ли да ми помогнете да го направя на немски :? :? Извинявай , Мила Ани не мога да дойда на рождения ти ден защото , ще заминавам за Англия при майка ми. Ще остана за 1 седмица. Като пристигна ще ти се обадя. Пожелавам ти рождения ден да мине перфектно много целувки! Обичам те и не се сърди :)) ! :lol:

Ton4o13
06-19-2010, 06:36
[quote=ef4etyYy][color=green]sich freuen

wildheart
06-19-2010, 10:10
[quote=Ton4o13][quote=ef4etyYy][color=green]sich freuen

scaramouche
06-20-2010, 09:40
хии ще може ли да ми помогнете да го направя на немски :? :? Извинявай , Мила Ани не мога да дойда на рождения ти ден защото , ще заминавам за Англия при майка ми. Ще остана за 1 седмица. Като пристигна ще ти се обадя. Пожелавам ти рождения ден да мине перфектно много целувки! Обичам те и не се сърди :)) ! :lol:

ако не е твърде късно..

Entschuldigung, liebe Ani, ich kann zu deiner Geburtstagsparty nicht kommen, weil ich nach England zu meiner Mutter abreise. Ich bleibe dort eine Woche. Wenn ich ankomme, rufe ich dich. Ich w

barovec93
06-20-2010, 16:17
Здарвейте. Тъй като не можаш да намеря темата, в която могат да пишат нуждаешите са от помощ по немски, направих нова.Помогнете ми с това:

Erganzen Sie die Satze. Satzen Sie dass passende Partizip ein.-Това е условието.

1._________Kerzen Und Petroleumlampen waren die Lichtquellen Urgro

webmast3rche
11-12-2010, 17:38
:booooomb: :booooomb: