PDA

View Full Version : Въпрос за преса за коса



xella95
05-19-2010, 17:31
Здравейте! Искам да си купя преса за коса, която да е с повече приставки (да не е само за изправяне). Колебая се между:
http://www.onlinetrading.bg/product/masha-za-kosa-rowenta-cf-4012-elite.html и http://www.consumer.philips.com/c/haircare/hp4698_10/prd/bg/.
Това, че и двете преси са с малко ватове, оказва ли значение за резултата от използването им? Изправят ли и навиват ли хубаво? Знам, че не са толкова добри колкото отделна преса за изправяне и отделна за къдрене, но искам такава :)[/url]

POLLINA
05-19-2010, 17:42
не изправят добре
но пък иначе къдрят хубаво
по-добре втората ,защото е с керамични плочи

Seriouslyunserious
05-19-2010, 18:33
Аз си взех преди 3 месеца първата - на Rowenta от Technopolis и според мен е страхотна - приставката за изправяне е с керамични плочки. Сега ще ти кажа защо избрах нея, не някоя от другите мултифункционални маши:
1. Приставките - с машата със спиралките по нея - стават страхотни вълнообразни къдрици и то много бързо, а ефекта е дълотраен, което за права коса като моята - е много важно :) . Този ефект не се получава с пласмасовата подобна приствака на филипс - косата се оплита и освен това е трудно, когато косата е по-дълга. Останалите приставки също са по-интересни, отколкото тази на филипс ( 2 от тях са почти еднакви, а на косата няма разлика ... незнам защо са 2)
2. Загрява за около 5 мин ( по - бавно от пресите за изправяне), това е при всички мултифункционални. Не изтощава косата повече от другите преси за изправяне и ефекта е абсолютно същия.
3. Аз лично не смятам, че отстъпва по нещо на остаалите маши, преси и тнн, които са отделно - винаги прическите стават супер.

Melanie
05-19-2010, 18:39
Имам първата и я взех заради многото приставки, но не бях доволна и сега използвам една на Браун. Тази загрява супер бавно, приставката за изправяне не става за нищо, вафличките са много слаби, единствено къдрещите са горе-долу добре, но не са за тази цена. Не я препоръчвам. Втората изглежда същата :)

Melanie
05-19-2010, 18:41
..

xella95
05-19-2010, 19:00
Мерси и на трите за отговорите, но ме объркахте окончателно... :D

stylo
05-19-2010, 19:12
Имам първата.Приставката за изправяне наистина не става,както казаха преди мен,ако държиш на изправянето . Приставките за къдрене са страхотни и изобщо не горят косата (аз ползвам и кристали,може би за това ) Приставката за вафлички е много добра.Аз лично не харесвам само тая за изправянето + загрява за около 5 мин а може и 10 ,за да е по-добре. Като цяла съм доволна.

Shadowsogirl
05-19-2010, 19:38
Имам първата.Приставката за изправяне наистина не става,както казаха преди мен,ако държиш на изправянето . Приставките за къдрене са страхотни и изобщо не горят косата (аз ползвам и кристали,може би за това ) Приставката за вафлички е много добра.Аз лично не харесвам само тая за изправянето + загрява за около 5 мин а може и 10 ,за да е по-добре. Като цяла съм доволна.
Товя щях да напиша. Веднъж се бях къдрила цялата. Ама букли яки - от окрена до върха, бавно стана, но пък ефекта беше повече от поразителен. Със валичките същата работа. Но както повечето комбинирани преси за изправяне не я препоръчвам.

cw3tty
05-19-2010, 21:27
http://www.consumer.philips.com/c/haircare/hp4698_10/prd/bg/ тази е по-добра от двете по принцип , имала съм такава , само къдри хубаво ии вафличките са г/д добре .. за изправяне е ужасна .. мъчех се с часове ,а косата ми въобще не е дълга :(

pinkflower
05-20-2010, 08:01
Имам първата и съм доволна от нея,макар,че аз се правя веднъж на 100 години 8-)
Ползвала съм и втората,но е някакси доста слаба.

xella95
05-22-2010, 09:29
Мерси за мненията, хора, обаче стигнах до извода, че по-скоро ми трябва добра преса, която да е с две приставки - за изправяне и на вафлички, вместо някаква комбинирана, която даже се води "маша" (защото има супер мн приставки за накъдряне). Маша ще си купувам по-нататък, сега искам хубава преса, която да изправя добре и която обаче по възможност да е с още една приставка за вафлички. Такава може ли да ми препоръчате? :) Мерси :P