PDA

View Full Version : Проблем с пръстите на ръцете



MuffDiver
05-19-2010, 18:07
Здр днес след приятелски бой(закачане)се случи така ,че ме удариха в няква област на лакътя дето след това от малкия и предпоследния пръст(нз как са именуват) усетих като огромно изтръпване,все едно ток ма удря.Ръката болеше първите 10мин,но 10 часа по късно немога да я присвивам до рамото и 2-та пръста са ми изтръпнали,не че неги усещам просто слабо изтръпване,но постоянно.Утре ще ида до личния, но исках преди това ваш съвет.

SemperFidelis
05-19-2010, 18:30
Ние тук всичките сме доценти, за това се консултирай първо с нас...
Сигурно при удара някой нерв е бил засегнат и затова ти изтръпват.

MuffDiver
05-19-2010, 18:35
Може и със сигурност е нерв,но егати нерва неспира,предполагам даскалото ще се прекрати засега >.<.Боли там дет нали знаете когато се подпирате и изпуснете раката ти изтрапва и баш тва трябва да е.Един ми говореше за ампутация и ма стресна,но се надявам,че няма да се стигне до този сценарий.

L0ST
05-19-2010, 19:14
Ъмм, за ква ампутаци става а въпрос бе.... Няма да се стигне до там, но заминавай на лекар, може да има нещо там прикъснато, някой нерв или де да знам...

mtg1992bg
05-19-2010, 19:16
Абе ампутация :lol: Я не го слушай, ти да нямаш гангрена!?

Личният ще ти каже какво ти е и как да се оправиш, спокойно :wink:
Кажи утре какво е станало.

MuffDiver
05-19-2010, 19:22
ok ще пиша

redbul2
05-19-2010, 19:26
Един ми говореше за ампутация и ма стресна,но се надявам,че няма да се стигне до този сценарий.

Ами не е изключено.Може да се наложи и ампутация.След бой много често става така.Има много подобни случаи на хора останали без ръце за цял живот.

kaspichanec
05-19-2010, 19:46
Случвало ми се е няколко пъти, но 2-3 минути след това ми се оправяше.На теб колко време ти е така?(Да не се е оправило)

SemperFidelis
05-19-2010, 20:21
Абе ампутация :lol: Я не го слушай, ти да нямаш гангрена!?


Възможно е, ако е прекъснат нерв - за някакъв период от време тъканта ще умре ( мускули, сухожилия и т.н. ) - съответно трябва да се изреже, а не е препоръчително да се чака последният момент за ампутация, защото може да се засегнат други крайници, мозъка, органи чрез кръвообращението.

MuffDiver
05-19-2010, 22:33
Случвало ми се е няколко пъти, но 2-3 минути след това ми се оправяше.На теб колко време ти е така?(Да не се е оправило) мойто не 2-3мин,а повече от 24 часа вече >.<

producenta
05-19-2010, 22:34
Абе ампутация :lol: Я не го слушай, ти да нямаш гангрена!?


Възможно е, ако е прекъснат нерв - за някакъв период от време тъканта ще умре ( мускули, сухожилия и т.н. ) - съответно трябва да се изреже, а не е препоръчително да се чака последният момент за ампутация, защото може да се засегнат други крайници, мозъка, органи чрез кръвообращението.

Ако беше прекъснат нерва нямаше да си ги усеща даже,но е засегнат иди на лекар

MuffDiver
05-20-2010, 19:09
Здр значи след лекаря ми каза,че е засегнат нерф и до седмица трябвало да отмине.Предписаха ми мазало BIOFREEZE(болкоуспокояващ гел)

producenta
05-20-2010, 19:44
Здр значи след лекаря ми каза,че е засегнат нерф и до седмица трябвало да отмине.Предписаха ми мазало BIOFREEZE(болкоуспокояващ гел)

да внимаваш и следващият път на лекар без да питаш ;)

mtg1992bg
05-22-2010, 07:08
Абе ампутация :lol: Я не го слушай, ти да нямаш гангрена!?


Възможно е, ако е прекъснат нерв - за някакъв период от време тъканта ще умре ( мускули, сухожилия и т.н. ) - съответно трябва да се изреже, а не е препоръчително да се чака последният момент за ампутация, защото може да се засегнат други крайници, мозъка, органи чрез кръвообращението.

ОМГ :shock:

Към автора: Айде, оправяй се и внимавай др път с приятелския бой :P

Lucho
05-22-2010, 11:04
Ампутация, боже, хора, мислите ли, че е най-подходящото да казвате на човек, че ще му ампутират ръката защото само е разтегнал нерв? По-добре да отиде при неврохирург за по-добра консултация. Но като цяло може само да е разтегнат нерв, което минава. Ако усеща и вътрешна болка в ръката, определено е нерв.

kalpazanka
05-22-2010, 11:10
Историите с ампутацията са простотии! Мислете малко, преди да напишете нещо! Тези глави не са само за баланс на раменете! Момчето много точно си каза- оплакванията са от четвърти и пети пръст, което води към n. ulnaris! Вместо да го пратите на невролог, го "успокоихте" с ампутация! Заминавайте да си пиете Нескуика и не си тикайте гагата там, където не ви е работа!