PDA

View Full Version : Руските учени на крачка от създаването на "летяща чиния



BERCUT
05-19-2010, 18:14
Руски учени са направили поредната крачка към създаване на "летяща чиния", към т.нар. плазмена обвивка за свръхзвуковите самолети, съобщи ИТАР-ТАСС, цитиран от БТА. Тя ще позволи скоростта и маневреността на летателните апарати да се увeличи в пъти.

От Самарския филиал на Института по физика "Лебедев" към Руската академия на науките информират, че на практика са изяснени характерът, структурата и въздействието на "ударните вълни в неравновесна среда", която възниква около крилата на летателния апарат. Според една от версиите именно управлението на такива вълни ще позволи да бъде получена немислимата маневреност на свръзвуковите самолети, която фантастите приписват на летящите чинии на извънземните.

"Много е важно да бъдат изяснени всички детайли на промяната в съпротивлението и структурата на ударната вълна - разказва един от основните автори на теорията, аспирантът на Смарския държавен аерокосмически университет "Корольов" Ринат Галимов. - Без това не е възможно да се премине към практическото осъществяване на идеята за плазмена обвивка на хиперзвуковите самолети."

Според Галимов, "когато се управляват тези потоци с магнитно поле, ще може да бъде управляван и самият самолет, но за целта ще е необходимо да бъде създаден поток плазма на нужното място и с необходимите свойства".

Ръководителят на проекта, докторът на физико-математическите науки Нона Молевич е съобщила за ИТАР-ТАСС, че руски учени работят над създаването на плазмена обвивка вече над 20 години. Сега самарските физици изследват структурата на ударната вълна в химически активни смеси, която има и астрофизически приложения.

И после кажете, че руснаците не сме били велики!

someonerandom
05-19-2010, 18:21
Постоянно някой е на крачка от създаване на нещо,после само чакаме да го създадат :D

Pawiinka
05-20-2010, 18:17
Постоянно някои е на крачка от създаване на нещо,после само чакаме да го създадат :D
определено съм съгласнаа :D

BERCUT
05-23-2010, 17:04
Постоянно някой е на крачка от създаване на нещо,после само чакаме да го създадат :D Това може да е вярно за американците, но руснаците привеждаме всичко до край.

amk933
05-23-2010, 17:24
Постоянно някой е на крачка от създаване на нещо,после само чакаме да го създадат :D Това може да е вярно за американците, но руснаците привеждаме всичко до край.

:razz: :razz: :razz:

Ами закъснели сте със самооооо 70-тина години, защото първите произведени летящи чинии са тогава... :lol:

BERCUT
05-23-2010, 18:20
Постоянно някой е на крачка от създаване на нещо,после само чакаме да го създадат :D Това може да е вярно за американците, но руснаците привеждаме всичко до край.

:razz: :razz: :razz:

Ами закъснели сте със самооооо 70-тина години, защото първите произведени летящи чинии са тогава... :lol: Всъщност за разлика от досега разработваните летящи чинии, които могат да летят само в отлични метероологични условия и маневрите са прости, управлението е трудно, скъпи са за експлоатация и нямат никакви бойни възможности.

Новото откритие обаче позволява летящите чинии да станат маневрени, като минимум, колкото самолети с двигатели с ОВТ като F-22, Су-35БМ, МиГ-29ОВТ, МиГ-35, Су-37 и ПАК ФА. В най-добрия случай може и да ги задминат по скорост и маневреност. А освен това ще добави и нова възможност - ако си чувал за екранопланите, бъдещите летящи чинии изпълнени с новата технология ще могат да се движат по релефа на земята без да я докосват, нещо като ховъркрафт, но не съвсем.

WaterLilly
05-23-2010, 18:46
Винаги сме на крачка от нещо... кажете ми като стане, тогава ще е сигурно и ще ме интересува.

amk933
05-23-2010, 20:43
Еми нещо не се впечатлих. На крачка, първо значи, че не са и второ това е нещо разработвано преди 100 години и след като са го зарязали, значи има защо...това, че руснаците пак сте спрели с няколко десетки години няма да ме накара да ви викам уоу... :?

И да ще кажа, че руснаците не сте велики, нали това се питаш в първия ти пост? Велико заблудени сте.

producenta
05-23-2010, 22:16
Русия никога не е показвала най-доброто което има и бас ловя,че са постигнали много повече от колкото си мислим,да вземем предвид,че вече е влязал в сила руски проект за редовни полети на марс ;)
а тяхното величие ето какво мисля

Руснаците не са велики само са най-голямата държава в света

руснаците не са велики само АК47 е най-доброто оръжие над 50г

руснаците не са велики само пратиха първи човек в космоса и да не забряваме спутник

руснаците не са велики само спечелиха 2 св война

руснаците не са велики само създадоха ан 225 (самолет който транспортира самолети дължина на крилата 84метра най-големия самолет в света)

Руснаците не са велики само че веднъж отхвърлиха едни ракетни двигатели и ги дадоха на американците ест руснаците летят с по-добри
(американците летят с руските боклуци)

руснаците не са велики само могат да смажат който си поискат по военен и икономически път

руснаците не са велики само не се съобразяват с никой
общо взето руснаците не са велики и аз мисля така

amk933
05-23-2010, 22:19
Хахахаха. Особено икономически мога да смачкат всички... :lol: :lol: Личи си, че нищо, ама нищо не разбираш от икономика...

producenta
05-23-2010, 22:20
Хахахаха. Особено икономически мога да смачкат всички... :lol: :lol: Личи си, че нищо, ама нищо не разбираш от икономика...

ами не разбирам ама едно врътване на кранчето преди една година хвърли цяла европа в паника

amk933
05-23-2010, 22:30
Хахахаха. Особено икономически мога да смачкат всички... :lol: :lol: Личи си, че нищо, ама нищо не разбираш от икономика...

ами не разбирам ама едно врътване на кранчето преди една година хвърли цяла европа в паника

Ъхъ само да ти напомня, че руската икономика е около 1.2-1.6 трилиона долара, цялата световна - около 60-62 трилиона, японската - около 4-5 трилиона, американската - около 15, а тази на ЕС - около 27. Русия е далечна роднина на тези и едно ембарго на руския петрол ще я застреля. Така че от врътването на кранчето губи и Русия, не само Европа....-> не коментирай нещо, което не ти е ясно... :)

producenta
05-23-2010, 22:36
съгласен съм с теб,но кажи ми колко страни са зависими от нея и кой губи повече

и какво внася русия и какво изнася и после си направи тя от кого е зависима
и коя държава би могла да замести нейните ресурси?
мога доста да поспоря по този въпрос

едит:

ами ако русия още утре реши да спре да изнася петрол газ и въглища?

BERCUT
05-24-2010, 04:22
По данни на световната банка, на ЕС е 13 милиарда, а не 27 както ти каза.

Освен това, ти май не разбра, или не искаш да разбереш - учените са се отказали от старите два варианта, а новият вариант както казах ще направи самолетите, защото чрез тази технология няма да се правят летящи чинии, а новото поколение самолети, ще ги направят по-маневрени и бързи и от самолетите от 5-то поколение, но това е все още на етап разработки.

Мога да ти кажа, че само още 2 старта на совалките и САЩ става зависими от Русия, защото совалките повече няма да летят, а на нашите ракети им предстоят още много много стартове.

BERCUT
05-24-2010, 04:25
съгласен съм с теб,но кажи ми колко страни са зависими от нея и кой губи повече

и какво внася русия и какво изнася и после си направи тя от кого е зависима
и коя държава би могла да замести нейните ресурси?
мога доста да поспоря по този въпрос

едит:

ами ако русия още утре реши да спре да изнася петрол газ и въглища? Ще пострада като начало руската икономика, а после и европейската, но има няма две седмици и ние ще намериме нов пазар в Азия, където ще продаваме суровините, а когато започнеме отново да ги продаваме на Европа, то ще е по завишени цени. Няма обаче това как да стане, защото света ще намали доверието си към Русия и ще ни заклейми като тирани, диваци и т.н. Но като изключим началния спад по-нататък ще има положителен икономически ефект.

producenta
05-24-2010, 06:05
бтв поинтересувах се малко и разбрах че тия чинийки са използвани за първи път от хитлер

и всъщност са немска технология открадната след втората световна война
(една от многото откраднати)


кой сега е номер 1? :D

BERCUT
05-24-2010, 06:28
бтв поинтересувах се малко и разбрах че тия чинийки са използвани за първи път от хитлер

и всъщност са немска технология открадната след втората световна война
(една от многото откраднати)


кой сега е номер 1? :D Аз какво мама му стара пиша толкова обяснителни постове. Ако прочетеш втория или треия ми пост от първа страница, ще видиш, че съм обяснил точно и ясно на чист български (до колкото мога), че чиниите на Хитлер са били направени по друга технология, а новооткритата технология дава безгранични възможности за бъдещото самолетостроене.

amk933
05-24-2010, 07:05
съгласен съм с теб,но кажи ми колко страни са зависими от нея и кой губи повече

и какво внася русия и какво изнася и после си направи тя от кого е зависима
и коя държава би могла да замести нейните ресурси?
мога доста да поспоря по този въпрос

едит:

ами ако русия още утре реши да спре да изнася петрол газ и въглища? Ще пострада като начало руската икономика, а после и европейската, но има няма две седмици и ние ще намериме нов пазар в Азия, където ще продаваме суровините, а когато започнеме отново да ги продаваме на Европа, то ще е по завишени цени. Няма обаче това как да стане, защото света ще намали доверието си към Русия и ще ни заклейми като тирани, диваци и т.н. Но като изключим началния спад по-нататък ще има положителен икономически ефект.

За това ли бяхте пуснали кафяво на времето, когато Америка щеше да финанцира два грамадни петролопровода от Азия за Европа и щеше да ви секне кранчето? :-o

За икономиката имах предвид 17 милиарда за ЕС...

И само да ти кажа, че въпреки протестченцата на Русия срещу ПРО, днес първите 100 ракети Пейтриът започват да бъдат монтирани в Полша. България 100/100 ще се включи също. :P

И за совалките си мноооого в грешка, но ще те оставя да го чуеш след 2 седмици, когато новината стигне в Русия с бързи темпове. Аз знам какво ще стане от преди 2 седмици.

BERCUT
05-24-2010, 07:53
съгласен съм с теб,но кажи ми колко страни са зависими от нея и кой губи повече

и какво внася русия и какво изнася и после си направи тя от кого е зависима
и коя държава би могла да замести нейните ресурси?
мога доста да поспоря по този въпрос

едит:

ами ако русия още утре реши да спре да изнася петрол газ и въглища? Ще пострада като начало руската икономика, а после и европейската, но има няма две седмици и ние ще намериме нов пазар в Азия, където ще продаваме суровините, а когато започнеме отново да ги продаваме на Европа, то ще е по завишени цени. Няма обаче това как да стане, защото света ще намали доверието си към Русия и ще ни заклейми като тирани, диваци и т.н. Но като изключим началния спад по-нататък ще има положителен икономически ефект.

За това ли бяхте пуснали кафяво на времето, когато Америка щеше да финанцира два грамадни петролопровода от Азия за Европа и щеше да ви секне кранчето? :-o

За икономиката имах предвид 17 милиарда за ЕС...

И само да ти кажа, че въпреки протестченцата на Русия срещу ПРО, днес първите 100 ракети Пейтриът започват да бъдат монтирани в Полша. България 100/100 ще се включи също. :P

И за совалките си мноооого в грешка, но ще те оставя да го чуеш след 2 седмици, когато новината стигне в Русия с бързи темпове. Аз знам какво ще стане от преди 2 седмици. Какво ще стане, совалките имат още два полета, последният е ноември, после МКС ще се обслужва само от руски ракети, като точно поради тази причина Ангара ще бъдат пуснати предстрочно в действие. И с какво ще летите, с закрития тази година проект Constellation. За разлика от американците, които закриха проекта си, то Роскосмос на пълни обороти работи върху ПТК НП.

Да, ама петролопроводите не се получиха, така че вие го духахте после. Набуко остава за далечното бъдеще, а и все пак като свършат залежите на азиатците, пак Европа ще се върне към Русия.

producenta
05-24-2010, 08:18
Абе защо америка не отиде да освобождава милите африканчета от тираните ми баш иракчаните спаси

не ми казвайте петрола сащ отрича подобно нещо :D явно иракчаните им са по-симпатични :-)

А совалките летят с руски двигатели а компа ми в къщи е 100 пъти по-мощен от тези в совалките (хубави бракми са)

На мен ми е интересно защо Русия се отказа да лети с Буран?(защото совалките не струват)

и първо нека някой да мине ак47 пък после да му мисли за по-големи цели

BERCUT
05-24-2010, 08:24
Абе защо америка не отиде да освобождава милите африканчета от тираните ми баш иракчаните спаси

не ми казвайте петрола сащ отрича подобно нещо :D явно иракчаните им са по-симпатични :-)

А совалките летят с руски двигатели а компа ми в къщи е 100 пъти по-мощен от тези в совалките (хубави бракми са)

На мен ми е интересно защо Русия се отказа да лети с Буран?(защото совалките не струват)

и първо нека някой да мине ак47 пък после да му мисли за по-големи цели От Буран Роскосмос се отказа, защото през90-те нямаше парични средства, а единствения работещ образец беше унищожен от казахстанците при ремонт на хангара. Освен това ПТК НП е с доста по-големи възможности.
АК вече не е най-доброо, АЕК е бъдещето.

BiGBaDWolF
06-29-2010, 22:20
Тия цел ден се чудат що да праат 8-)