PDA

View Full Version : Въпрос относно момиче



Niakoitam
05-20-2010, 08:13
Такамммм искам да задам малко въпроси относно едно момиче, но може да се получи и малко неразбрано или пък че съм твърде възрастен да питам такива въпроси.Но все пак ще попитам.
Искам да знам може ли по някакъв начин да грабна интереса на дадено момиче за доста дълго време без да премина към положението "просто приятели". Как да и поддържам интереса постоянно без да съм осебващ или да я задушавам и по този начин да я отблъсна или пък да не излезне че не проявявам никакъв интерес и тя постепенно да се отдръпне.
Историята е следната. Сприятелих се във Facebook с момиче което ми допадна и харесва. И тя показва някакъв интерес към мен. Имала е дълга връзка със събирания и разделания, която още не може да преодолее, но е на кръстопът и ха, ха...да го направи. Усещам че се нуждае от много любов в момента така както и аз. В общи линии двамата като че ли желаем едно и също нещо. И въпреки моите притеснения и страхове, въпреки почти нищожният ми опит ако всичко беше само това бих се опитал да направя крачка да пробваме ако тя пожелае. Но има и други неща. В момента аз не мога да осигуря и най належащите и нужди, в нас се е отворила работа, която изисква почти по цял ден стоене в къщи, а освен това и тя е от друг град. Е, вярно съседен, но все пак друг. Имаме познати, които са прескачали между градовете ни, но аз не съм ходил в нейният а май и тя в моя.Нямаме много общи приятели даже по скоро имаме само няколко общи познати поне от моя страна.
Но все пак искам да се отпусна на течението пък каквото стане.
За това ми е инересно може ли да се поддържат дългосрочни отношения с човек от противоположният пол. Как да се поддържа тръпката за неограничен период от време без да се виждаш с даденият човек, без да го задушаваш или да изглеждаш безразличен и в последствие да не се стигне до момента, в който те възприема като просто приятел и нищо повече. :)

Nakadah
05-20-2010, 08:17
щях да дам линк към важна тема, ма като прочетох Facebook...

Интересно ми е на колко си ? 13-14?

MetalZone
05-20-2010, 08:25
Интересно ми е на колко си ? 13-14?

Тоз' въпрос го срещам почти във всяка тема. 8-)

simi4ka
05-20-2010, 08:26
И аз това се чудя ^ :D Във f-book и/или skype няма как да завържеш сериозна връзка :?

valdesbg
05-20-2010, 08:26
Приятелю точно ти ли пускаш тая тема?

Не го очаквах, но.. добре. Сега ще отговоря.

Принципа е прост - на час по лъжичка. Вярвам че си достатъчно умен за да ме разбереш правилно. Оставяш най-хубавото за накрая и след това спираш. Така тя ще е останала с добро впечатлени от теб няма да си в категорията приятели и ще жадува следващата ви среща.

Разбира се ако няма да се виждате.. това може да ви изиграе много лоша шега... По принцип и ти и аз знаем че онлайн комуникацията съсипва връзките... затова.. ако трябва кажи и че не искаш онлайн да се сваляте, и че имаш малко работа у вас. След като приключи - кажи и горе долу кога щ стане това - може да се видите и да разберете какво ще става между вас.

Това ти го казвам и от друга глдна точка предполагам че тя не е на 15 за теб съм сигурен че си над 20(помня в едно ЛС ми беше казвал). Така че тя няма да иам търпението да си играете онлайн, както и ти предполагам.

И друго нещо - не бива да зависиш от нейната оценка и желания. Тя има нейни, ти имаш твои. Едните за сметка на другите не е добра комбинация.

Ако имаш още въпроси - дерзай :)

Niakoitam
05-20-2010, 08:53
valdesbg ако ме познаваше много добре доста имаше да се очудваш от мен. :D

Като изключим работата вкъщи и това че нямам много свобода на действията и свобода като цяло (де да имах нещата щяха да се развиват по коренно различен начин) ми е проблемно и пътуването сам по градовете. Има си ред причини, който сега ако започна да обяснявам трябва да напиша цял роман.Може би и поради тази причина гледам да завързвам възможно по-малко отношения с хора от други градове. Но съдба. Момичетата, на които съм имал най много доверие и съм се разкрил изцяло са все от други градове даже много по-далечни от този и дори не сме се виждали, а моралната им приятелска подкрепа ми е помагала доста. И с тях съм се засичал случайно в интернет така че попринцип приятелство когато има интерес и от двете страни знам как да завържа. Проблемът тук е друг. С това момиче ми се иска да завържа не само приятелство а ако може и още нещо. Желанията ни съвпадат, а тя "иска да живее" вече. Не се сваляме просто се държим приятелски и си споделяме проблемите , но вече и двамата знаем че искаме едно и също нещо. Никой обаче него споменава и отправя гласно към другият. Първо започнахме със спор, после станахме приятели там по моя иниациатива. След това коментирахме заедно и тя ме потърси в чата, след това аз, после и написах нещо мило и тя го хареса и продължаваме да си общуваме и така. Относно годините дано не пише тук за да прочете това, но пък и да пише какво толкова. Има вероятност като си кажа годините някои разбирачи да ме оплюват но какво пък толкова. Аз съм на 24 години без около 2 месеца, а тя на 21 пак без около толкова. :)

valdesbg
05-20-2010, 08:59
Е ако те познавах лично.. нямаше да си без девойка :) Но това е една друга тема.

По въпроса - при 20+ възраст.. онлайн почти нищо не може да се случи. т.е. добре ще е да се видите на живо... ама.. ти като казваш че ти е проблемно пътуването. колко километра ви делят, ако не е тайна?

Мисля че донякъде ти влизам в положението, защото... горе долу и при мен е така.

Приятелство е лесно...връзка е рудно. Ми що не поставиш въпроса така по директно.. поне да не се гледате като зайци на нива, ми да си знаете кой какво иска. Щото ако си траеш така.. накрая ще избухне всичко, което се е натрупвало от прикриването и не-споделянето на очевидното... И нещата ще се прее*ат :)

Niakoitam
05-20-2010, 09:20
Е ако те познавах лично.. нямаше да си без девойка :) Но това е една друга тема.

По въпроса - при 20+ възраст.. онлайн почти нищо не може да се случи. т.е. добре ще е да се видите на живо... ама.. ти като казваш че ти е проблемно пътуването. колко километра ви делят, ако не е тайна?

Мисля че донякъде ти влизам в положението, защото... горе долу и при мен е така.

Приятелство е лесно...връзка е рудно. Ми що не поставиш въпроса така по директно.. поне да не се гледате като зайци на нива, ми да си знаете кой какво иска. Щото ако си траеш така.. накрая ще избухне всичко, което се е натрупвало от прикриването и не-споделянето на очевидното... И нещата ще се прее*ат :)


Ще ми се смееш ако ти кажа колко е пътуването. Една нищожна спирчица с влака до другата част на града ми и още една до другият град. Смешно нали? :D Но не е само това. Тук има и проблеми от друго естествено поне при мен и за това слушам повече разума дори и да е грешно, а тези неща ме спират като някаква стена да кажа че искам любов въпреки че я искам камо ли пък да и кажа че искам връзка с нея. :-D

П.П.В крайна сметка ще изпусна и поредната отдала ми се възможност. Понякога съдбата има наистина много странно чувство за хумор. :)

valdesbg
05-20-2010, 09:35
Ми... какво да ти кажа - дилемата разум <-> чувства винаги е на линия.

Избери си едното и не се чуди много. Така като гледам.. явно е че ти си си избрал разума(и аз между другото).

А съдбата(каквато всъщност няма) обикновено ти избутва от ръцете някои неща, за да имаш възможност да поемеш подаръците, които ще ти предостави.

Та.. щом имаш проблеми, които те спират.. явно еч е няма аккво да направиш. Вече както ти казах ако тоя разговор го водехме на живо.. съвсем друго щях да ти кажа.

От кой град си бтв?

radeberger
05-20-2010, 11:00
И аз това се чудя ^ :D Във f-book и/или skype няма как да завържеш сериозна връзка :?




Не съм съгласен с това , винаги може да се завърже сериозна връзка стига да си паснат . :)

Niakoitam
05-21-2010, 11:35
И аз това се чудя ^ :D Във f-book и/или skype няма как да завържеш сериозна връзка :?




Не съм съгласен с това , винаги може да се завърже сериозна връзка стига да си паснат . :)

А така кажи им го. :)
Не исках да се заяждам за да не си спамя темата и евентуално да получа още някой и друг полезен съвет, но тъй като вече темата и без това започна да отива на зад ще си кажа какво мисля. Тоя форум наистина прекалено много започна да се изпълва със заядливци. В общи линии едни и същи 16-17-18 годишни "какички" и "батковци"

Вече до болка клишираният и безинтересен въпрос: "На колко години си? 13-14? Мерси все пак че ме изкара толкова млад,но какво като разбра че съм 5-6 години по-голям от теб.Вече по спокоен/а ли се чувстваш. Ще спиш ли по спокойно? Като във почти всяка тема задаваш този въпрос това не те прави да изглеждаш по умен/а.

Още едно клише. Във Facebook или в Skype не можеш да завържеш сериозна връзка. И хайде изкарването ми на еди какъв си дори и без да ме познавате що за личност съм. В skype не знам как стоят нещата, защото въпреки че имам не го използвам кой знае колко , но във Facebook стига да не ти пречат някой обстоятелства и да не гледаш само външният вид съм сигурен че може да се получи сериозна връзка.
Стига хората да влизат по честичко има неща, които много добре разкриват характера им пред другите. Само трябва да се вглеждаш по внимателно в снимки, коментари, групи, страници и т.н. и може да си изградиш идеална преценка за човека срещу теб. Там е трудно да сложиш маската освен ако не влизаш по един път месечно. Дори аз който съм си доста затворен човек попринцип успявам да видя неподозирани черти в характерите на хората, които ме заобикалят и за които аз дори и не съм подозирал. И аз успявам да покажа черти от характера си пред много хора, които иначе съм избягвал да показвам от страх от неодобрение или неприемане. Слагал съм маската и много малко хора са ме виждали такъв какъвто се представям там. Но това е моито скрито "аз", а не някаква лицемерна маска. Опознал съм и това скрито или открито незнам "аз" на това момиче и определено много ми харесва като характер, а и като външност де.
Така че ако може хейтърчетата да си се скрият в дупките и да не ми обясняват колко съм бил голям и как от интернет не ставало нищо. Ползват интернет като невиждали, но не всъщност интернета бил много лошо нещо и тия, които се възползвали от услугите му били някакви едва ли не пропадляци.
valdesbg ей сега ти драсвам едно ЛС :)

simi4ka
05-21-2010, 14:57
И аз това се чудя ^ :D Във f-book и/или skype няма как да завържеш сериозна връзка :?




Не съм съгласен с това , винаги може да се завърже сериозна връзка стига да си паснат . :)

Връзка от разстояние .... Нееее :?

hug4i
05-21-2010, 19:06
t1p net -.-''

hug4i
05-21-2010, 19:07
И аз това се чудя ^ :D Във f-book и/или skype няма как да завържеш сериозна връзка :?




Не съм съгласен с това , винаги може да се завърже сериозна връзка стига да си паснат . :)

Връзка от разстояние .... Нееее :?

връзка от разстояниe - даааааааааа ... ма не е за всеки =]]]

soul1199
05-21-2010, 20:45
Еми,като за начало се вижте и тогава ще му мислиш

Niakoitam
05-30-2010, 08:39
Здравейте. Исках да ви благодаря за мненията. Хубави, лоши...ваши са си. Исках да благодаря и на valdesbg. И сега да не вземе някой да си помисли че нещо е станало та за това съм решил да върна темата. Не. Просто реших за пореден път да се спусна по течението пък каквото е отредила съдбата това да стане.
valdesbg например ми даде съвет- давай и лъжичка по лъжичка.
Всъщност като че ли този път и съдбата ми е напълно съгласна с него. Е, има си го и риска да си станем само прители, но поне приятели както вървят нещата за сега най-малкото ще си станем и то много добри.
Предимно аз и пиша коментари на разни неща, тя пък ми отговаря и като почнем един дълъг разговор, бъзикаме си се и така. Тя пък ми пише в чата. Вече си говорим и на малки имена. Колкото повече я опознавам толкова повече започва да ми харесва. Направо по някога ми се иска едвали не да мина през монитора и ако и тя е съгласна да и се нахвърля само с добри чувства. :) Незнам дали ме търси понякога, защото вече ме е възприела като приятел при положение че веднъж даже ми каза приятелю или поради други причини, но все пак и двамата сме на мнението че една връзка без приятелство в нея няма основи. И така. Гледам че има някаква промяна в мисленето и сякаш след старата връзка, от която все още не може да се оттърси както трябва е започнала да вижда някакъв нов лъч надежда в любовта. Каза ми че вече като че ли е започнала да харесва друг и чака знак от съдбата. Незнам обаче какво е имала предвид под това друг. Ако ме е възприела като истински приятел вече може само да ми споделя нещо вътрешно в нея, но пък ако използва някой похвати, които съм чел и тук може под тоя друг всъщност да има впредвид мен. Както казах съм се отпуснал по течението и каквото съдбата покаже. Не съм в позицията да напъвам нещата и за това освен че не ги напъвам даже и малко ги позабавям пък и след последното "Харесвам те и те обичам, но само като приятел" от едно друго момиче съм решил изобщо да не интерпретирам каквито и да било намеци. Единствено трябва някакси да и намекна че тоя способ с харесването на друг при мен не е много подходящ, защото заради разни обстоятелства като видя конкуренция бързо се отказвам за повече от приятелство.
Просто исках да споделя. Някой ако има нещо да каже е свободен да си изрази мнението.
Стискайте палци съдбата този път наистина да е благосклонна към мен. :)

justonegirlwithonehope
05-30-2010, 09:34
Защо не се престрашиш и не я поканиш да излезете.Както виждам ти искаш да я караш бавно, не я кани на среща, просто да направите едно кафе или една разходка и да се видите, като "приятели".Според мен, ако ти си този новия, това ваше виждане ще е основата на нещо ново и дай Боже истинско. (:

Niakoitam
05-30-2010, 11:33
Всъщност престрашаването тук е един от най-малките ми проблеми. Има други по-големи проблеми, които ме спират и част от които отчасти съм описал в първият си пост. Иначе и двамата искаме подобни неща и имаме подобно мислене и съответно доста добре се разбираме и може би ако ги нямаше другите пречки щях да опитам разни методи да я спечеля, които може и да проработят. А за нея не знам обаче на мен ми харесва и мисля че може да ми даде това, от което имам нужда стига да иска. Проблемът е че аз смятам че не мога да и дам повечето неща от който тя има нужда. И така. Едно е да искаш, друго е да можеш да го направиш. Но пък ако съдбата така е определила то ще се случи и аз няма да имам нищо против това, даже ще се чувствам като най-щастливият човек на света. По този начин ще се е осъществила и една моя мечта. Връзка с любов и истинско приятелство в нея. Според много хора невъзможна комбинация. :)