PDA

View Full Version : Противозачатъчни



kremen4eto
05-20-2010, 09:36
Пия противозачатъчни вече 3ти месец. Напълнях леко. Преди да започна да ги пия ви питах дали е възможно, казахте, че е възможно да се засили апетита. И е така. Опитвам да го пренебрегвам, но е много трудно. Не искам да качвам. Мисля , че ям колкото е възможно по - здравословно. Когато ми остане време правя и физически упражнения, но е рядко. Възможно ли е да поотслабна въпреки хапчетата или трябва да ги спирам или сменям?

(не съм сигурна дали темата е за този раздел)

Благодаря, предварително. :)

hahavteen
05-20-2010, 10:10
Зависи от хапчетата. При повечето напълняването се дължи на задържане на вода и след първите 3 месеца би трябвало да се нормализира. Моята гинеколожка ми каза след 3 цикъла да си направя час ако имам някакви странични ефекти за да поговорим какво ще правим. Аз мисля че ще е добре и ти да направиш така. Може противозачатъчните да не са правилните за теб а това не е шега работа. По-добре си помисли дали нямаш и някой друг страничен ефект (често главоболие, промени в либидото, по-трудно достигане на оргазъм, депресия, нервност...) и поговори с генеколога си. Недейте да игнорирате сигналите на тялото си.

kremen4eto
05-20-2010, 16:43
Депресията също е честа напоследък, но мислех че се дължи на тийнейджърството ми. Добре, ще отида на преглед. Дано не се налага да ги спирам. :)

hahavteen
05-20-2010, 17:43
Еми може и да е от възрастта... Поговори с гинеколога си защото през първите 3 месеца би трябвало страничните ефекти да отшумят. Може да не се наложи да ги спреш ами просто да ги смениш.

kremen4eto
05-20-2010, 18:12
Аз други странични ефекти съм нямала досега, само леко кървене след първата таблетка. Той ми каза, че след втората таблетка би трябвало всичко да се нормализира. Наскоро забелязах, че съм напълняла.

martini
05-20-2010, 22:09
Извинявам се на авторката,че не мога да отговоря на въпроса и, но искам и аз да попитам нещо свързано с противозачатъчните без да отварям нова тема.

След като започна да пия противозачатъчни,мога ли спокойно да позволявам на приятеля си(от много време сме заедно) да свършва в мен? И колко време трябва да ги пия преди да му позволя, като се има предвид, че много сериозно ще се отнеса към това и съм сигурна, че ще ги пия стриктно.

Мерси предварително!

hahavteen
05-20-2010, 22:21
Martini на теб вече са ти изписани или просто де чудиш още дали да ги почнеш? :-o
По принцип си защитена още от първия ден (ако ги почнеш в първия ден на цикъла ти) но повечето гинеколози съветват поне първата седмица да се внимава (мен и тримата гинеколози при които съм била ми казаха през първия месец да се пазя И с презерватив). Аз обаче не съм го спазвала и за сега нямам проблеми 8-) . То всичко си пише в листовката де. Пък и като отидеш на гинеколог той ще ти обясни всичко което те интересува. Аз лично те съветвам да му зададеш всички въпроси които имаш без притеснения. Аз моята лекарка я питах за абсолютно всички странични ефекти за които се сетих и жената много подробно ми обяси. 8-)

martini
05-20-2010, 22:25
:) мерси за бързия отговор.
иначе, говорих вече с гинеколог,но не подробно и тази седмица отново ще ходя на профилактичен преглед и мисля тогава вече да ми предпише противозачатъчни и сигурно така ще е най-добре без притеснение за всичко,което ме интересува да го попитам.

producenta
05-20-2010, 22:29
Да възможно е да отслабнеш.Но помисли какво ще коства на организма ти!Ако можеш спри хапчетата и започни диета,но те препоръчвам да се увреждаш така.

hahavteen
05-21-2010, 00:46
:) мерси за бързия отговор.
иначе, говорих вече с гинеколог,но не подробно и тази седмица отново ще ходя на профилактичен преглед и мисля тогава вече да ми предпише противозачатъчни и сигурно така ще е най-добре без притеснение за всичко,което ме интересува да го попитам.

Аз ти препоръчвам да се информираш първо и от интернет. Да прочетеш по форуми какви странични ефекти забелязват други жени, статии,.. Аз лично научих доста неща които първия ми гинеколог не се беше сетил да спомене а сегашната ми гинеколожка ми ги каза чак след като я питах :? . Все пак работата им е да изписват хапченца и с това си изкарват парите. Информирай се, реши дали наистина е разумно (особено като се има предвид възрастта ти) и говори с гинеколога си. :) До колкото знам лепенките са сигурни колкото и противозачатъчните но не натоварват толкова организма. Попитай го и за тях ако искаш. На мен ми се струва удобно - лепваш си лепенката и после цяла седмица не го мислиш. Въпреки това си мисля че ако няма някаква сериозна причина да минеш противозачатъчни не е разумно да го правиш.

kremen4eto
05-21-2010, 07:10
Martini аз му позволих още при първия месец да свършва вътре и не сме имали проблеми. Мисля, че от първия ден си защитена. :)

kremen4eto
05-21-2010, 07:13
Да възможно е да отслабнеш.Но помисли какво ще коства на организма ти!Ако можеш спри хапчетата и започни диета,но те препоръчвам да се увреждаш така.

Не съм почитателка на диетите, защото съм във възраст, в която не трябва да си спирам растежа. Досега (преди хапчетата) съм се хранила здравословно ... и повечко редовен секс и си свалям бавно, но славно, без да си поставям някакви ограничения. Но сега и това не само, че не помага, ами и напълнях. Не желая и да ги спирам, не ни харесва с презерватив. :)

producenta
05-21-2010, 08:39
Да възможно е да отслабнеш.Но помисли какво ще коства на организма ти!Ако можеш спри хапчетата и започни диета,но те препоръчвам да се увреждаш така.

Не съм почитателка на диетите, защото съм във възраст, в която не трябва да си спирам растежа. Досега (преди хапчетата) съм се хранила здравословно ... и повечко редовен секс и си свалям бавно, но славно, без да си поставям някакви ограничения. Но сега и това не само, че не помага, ами и напълнях. Не желая и да ги спирам, не ни харесва с презерватив. :)

не всичко е така както искаме нали знаеш

kremen4eto
05-21-2010, 08:40
^ така е. Но дано да може поне да се сменят :)

krem4et0
05-21-2010, 15:46
По принцип напълняването си е честа странична реакция. Чувала съм и за ужасяващи напълнявания от сорта на 10 кг за месец. Но нещата са строго индивидуални. Аз например отслабвам, но не искам да ги пия вече (и не ми се налага) и си имам 1-2 кила повече, които си нося винаги, ако ще и да не ям.
Виж, идеални неща няма. Едва ли става дума за чудовищно напълняване. Обикновено има задържане на вода в крайниците. Но ако до 3-4 цикъла след приема им не се нормализира, отиди на лекар и помоли за смяна.

Ех,за миг е сетих колко е хубаво да си на ОК, но и колко е вредно това удоволствие. Имай го предвид И това.

kremen4eto
05-23-2010, 05:40
аг

kremen4eto
05-23-2010, 05:45
ас

kremen4eto
05-23-2010, 05:49
По принцип напълняването си е честа странична реакция. Чувала съм и за ужасяващи напълнявания от сорта на 10 кг за месец. Но нещата са строго индивидуални. Аз например отслабвам, но не искам да ги пия вече (и не ми се налага) и си имам 1-2 кила повече, които си нося винаги, ако ще и да не ям.
Виж, идеални неща няма. Едва ли става дума за чудовищно напълняване. Обикновено има задържане на вода в крайниците. Но ако до 3-4 цикъла след приема им не се нормализира, отиди на лекар и помоли за смяна.

Ех,за миг е сетих колко е хубаво да си на ОК, но и колко е вредно това удоволствие. Имай го предвид И това.

Да, напълняването е леко. Но всички го забелязват. А и аз по принцип не съм много слабичка. Последните години само свалям и сега не мога да си намеря място от нерви, че съм качила, макар и няколко килца.

Зная, че е вредно, но засега по-добре така, отколкото всеки месец да има 'Ще ми дойде ли?'

Иначе ти колко време си ги пила и какви други странични реакции си имала?

krem4et0
05-23-2010, 07:13
Пила съм ги много години заради кисти. Може би 5-6 години, но с прекъсвания. Смених 2 вида, но странични ефекти освен отслабването не съм имала. Нито окосмяване, нито понижено либидо, нито нищо. Може би само малко нервност, защото вече 5 месеца не ги пия и съм доста по-спокойна. Но просто вече не желая да си тормозя организма с тия химии.

Ако не ми се беше наложило, никога не бих посегнала към хапчетата. Да, много са удобни, не те тормози никакво закъснение, но като знам какво могат да ми доведат....Сега си се пазим само с презерватив и проблеми няма. Цикълът ми се нормализира и пак цепи минутата. Не знам, само за контрацепция не бих ги пила. Не защото съм имала проблеми, а защото в дългосрочен план може да имам.

kremen4eto
05-23-2010, 07:28
Ти си на 25, аз на 17. Малко по-нормално ще е да забременееш. Ти ще се замислиш дали да го махнеш, а аз няма да му мисля. И пак ще си увредя организма. Нека навърша пълнолетие поне, после ще му мислим.

А и ще ни е много трудно да свикнем с презерватив, след като го правим без от няколко месеца.

И аз не съм забелязала други странични ефекти засега.

kalpazanka
05-23-2010, 07:30
И аз не съм забелязала други странични ефекти засега.
Чакай малко, не всички странични ефекти се появяват по време на приемането на ОК. /Не, че ти ги пожелавам, не ме разбирай погрешно./

kremen4eto
05-23-2010, 07:33
И аз не съм забелязала други странични ефекти засега.
Чакай малко, не всички странични ефекти се появяват по време на приемането на ОК. /Не, че ти ги пожелавам, не ме разбирай погрешно./

Имах впредвид такива, които беше описала krem4eto. Наясно съм, че в бъдеще мога да имам проблеми заради тези хапчета. :)

krem4et0
05-23-2010, 09:11
След 9-10 цикъла на противозачатъчни и без презерватив, сме имали 3-4 С презерватив и БЕЗ противозачатъчни. Паузата от минимум 3 цикъла на всеки 9 е задължителна, за да намалеят евентуалните проблеми за бъдеще. Така че след някой друг месец ще трябва да се върнете към кондома.

Друг е въпросът, че на 17 съм пила хапчета (няколко месеца), но секс започнах да правя на 20 с ясната отговорност, че стане ли фал - ще раждам.

BlackWings
05-26-2010, 08:57
Това с паузата го пише и се съветва НАВСЯКЪДЕ различно , лекарите не са единодушни . Мен ме посъветваха ,когато ми ги изписваха , че няма нужда от пауза , и че това са отживелици , от времето на още първите създадени противозачатъчни , когато гинеколозите не са били сигурни дали не нанасят трайна вреда върху репродуктивните способности на жената. Сегашните ОК са достатъчно нискодозирани , можели да се пият в продължение на години , и веднага след като ги спреш без проблем започваш да получаваш овулация.
Обърквам се, не знам кое е по-правилно. Пия от 1 година и не съм ги спирала за почивка. Май няма да спирам :smt017

hahavteen
05-26-2010, 09:00
Да и на мен никой гинеколог не ми е казвал за пауза. Четох, четох, питах приятелки и всички казват че вече не се практикува и че е отживелица. За оргазнизма било по-голям стрес ако се направи пауза.

krem4et0
05-26-2010, 09:57
Е, хубаво де. Ама аз пиех Диане 35, а те съвсем не са от новите и модерни ОК. Само те обаче ми помагаха за кистите. Предвид това гинеколожката, която ми ги изписа се презастрахова.

Преди това пиех Логест и то около година и половина без пауза. Яйчниците ми бяха намалели повече от 2 пъти. По дължина бяха станали 11-12 мм при поне 25-30 в нормално състояние. Направо се уплаших.

SilverBrilliance
05-31-2010, 18:52
Аз имам друг въпрос, но няма смисъл да правя нова тема :) Та, днес ходих на гинеколог за да се консултирам кой вариант е по удачен за изместването на цикъла (ще ходя на море .. както и да е) и гинеколожката ми каза, че след края на опаковката ОК веднага да започна нова, без да правя пауза. Тъй като съвсем забравих да я попитам -> Въпросът ми е, когато не се направи пауза, продължавам ли да съм предпазена ?

kalpazanka
05-31-2010, 19:26
^Естествено!

SilverBrilliance
05-31-2010, 21:48
Благодаря ;) просто исках да съм по-спокойна :)

1234565
06-01-2010, 11:38
аа само да питам видях нещо за некви паузи аз също пия ама никой не ми е казал 4е треа да правя паузи :shock:

kremen4eto
06-01-2010, 13:00
^ Както вече казаха това явно е отживелица. :)

kremen4eto
06-01-2010, 19:35
Амиии има ли начин да променя времето, в което пия хапчето? С 1-2 часа примерно :-o

hahavteen
06-01-2010, 20:01
1-2 часа не би трябвало да са проблем. Аз като пиех Ясмин (спрях ги че ми се беше качило тромбо-нещо-си и бях 2 дена в болница. Лекарите казаха че с 90% сигурност имам тромбоза ама ми се размина.) се е случвало да ги пия с 1-2 часа закъснение и не е имало проблем. Виж дали в листовката на твоите хапчета пише нещо за часовете (в мойта пише само ако искам да сменя деня в който ми идва какво да направя) или се консултирай с гинеколога си.

kremen4eto
06-02-2010, 04:28
Не, в листовката и в интернет не пише за смяна на часа. Само там ако пропуснеш к'во да правиш.
Да, най-вероятно ще питам гинеколога си преди да предприема нещо.
Мерси :)

MochaOnMyLips
06-02-2010, 05:11
1-2 часа наистина не би трябвало да е проблем - в крайна сметка хапчетата действат малко повече от 24 часа, а ги пиеш на толкова за да си сигурна, че няма да има фалове.

krem4et0
06-02-2010, 10:30
1-2 часа не са проблем. Винаги съм ги пила когато стана сутрин,независимо дали е в 6 или в 10 сутринта. Блистерът е до телефона и като изключа алармата, пия хапчето. До 12 часа разлика в часа на приема няма проблем. Важното е да си изградиш навик.

kremen4eto
06-02-2010, 11:36
Аз ги пия вечер и понякога се налага да стоя и да чакам само заради тях, което не е много удобно. Може би не прецених добре в началото.

kalpazanka
06-02-2010, 11:38
Една таблетка те пази 36 часа. Колко още човека трябва да се изредят да ти обясняват, че този един и същи час е за удобство, а не за издребняване? Можеш да ги пиеш днес сутринта в 8, утре по обяд в 12, вдругиден в 15, идната седмица в полунощ. Важното е да не пропускаш ден без таблетка. Сега вдяна ли?

kremen4eto
06-02-2010, 11:39
Аз го схванах и първия път и съм го знаела, просто исках да бъда сигурна. Не бъди толкова нападателна.

kalpazanka
06-02-2010, 11:42
Не съм нападателна. Просто ти натъртих казаното от хорато преди мен.