PDA

View Full Version : Поправка по СИП?



imp0ssible
05-20-2010, 12:58
Възможно ли е да те оставят на заварка по СИП? Подготвителна година съм (8 клас) и ходя на СИП химия, който е задължителен. Първия срок с голям зор ми писа госпожата 3, но този през целия април не съм ходила на училище поради здравословни причини и ми каза, че нямам нито една оценка, а трябва да имам 3 и може да ме остави на поправка. Та се чудех възможно ли е? :(

Name
05-20-2010, 18:40
Доколкото знам,на поправка се остава само по задължителна,профилирана и задължителноизбираема подготовка,но не и по СИП,защото СИП-овете не са задължителни часове!

DarkWhisper
05-20-2010, 20:05
"ходя на СИП химия, който е задължителен"

СИП - свободно избираем предмет и задължителен нещо не се връзват. Значи си е ЗИП Химия. Така де, мисля, че е напълно възможно да те остави на поправителен. Края на срока е скоро и, според мен, няма да можеш да изкараш 3 оценки. Като при това има и много неучебни дни :-o

tArIkAt
05-20-2010, 21:06
"ходя на СИП химия, който е задължителен"

СИП - свободно избираем предмет и задължителен нещо не се връзват. Значи си е ЗИП Химия. Така де, мисля, че е напълно възможно да те остави на поправителен. Края на срока е скоро и, според мен, няма да можеш да изкараш 3 оценки. Като при това има и много неучебни дни :-o
И ние имаме задължителен СИП по Френски :-o

Shadowsogirl
05-20-2010, 21:10
Ами да може да има задължителен СИП, ако си подготве. Аз лично имам т.нар. СИП Английски език. Никога не съм имала желание да ходя, ама и никога не са ме питали. В началото на годината ни обясниха с две думи: води се СИП, но си е задължителен. И като не отидеш ти бамкат отсъствията и те тормозят след това като едното нищо.

imp0ssible
05-21-2010, 08:49
Ами да може да има задължителен СИП, ако си подготве. Аз лично имам т.нар. СИП Английски език. Никога не съм имала желание да ходя, ама и никога не са ме питали. В началото на годината ни обясниха с две думи: води се СИП, но си е задължителен[/color]. И като не отидеш ти бамкат отсъствията и те тормозят след това като едното нищо.

Същото ни казаха и на нас. Аз заради това се притеснявам, защото съм подготве тази година, а профилиращия ми предмет е химия, който го взимаме като СИП, не като ЗП.

P.S. Благодаря за отговорите :) Надявам се да не повтарям 8 клас заради СИП-а :-D

Princessani
05-21-2010, 16:56
Възможно ли е да те оставят на заварка по СИП? Подготвителна година съм (8 клас) и ходя на СИП химия, който е задължителен. Първия срок с голям зор ми писа госпожата 3, но този през целия април не съм ходила на училище поради здравословни причини и ми каза, че нямам нито една оценка, а трябва да имам 3 и може да ме остави на поправка. Та се чудех възможно ли е? :( кви са тия задължителни Сипове бе аз завърших тая година 12 клас и такова нещо не съм виждала ... има закони ,които не позволяват сиповете да са нещо задължително в което и да е училище ,където и да е .Май се бъркаш с Зип ,които са част от задължителните предмети ...

Shadowsogirl
05-21-2010, 19:00
Нищо не бъркаме. Да си снимам бележника и да ви покажа, ако не вярвате.. То, ако законите се спазваха нямаше да сме на това дередже.

Princessani
05-21-2010, 19:08
Нищо не бъркаме. Да си снимам бележника и да ви покажа, ако не вярвате.. То, ако законите се спазваха нямаше да сме на това дередже. Явно някой яко ва тормози ,щот не би трябвало да е така. :D :D :D

SmilezZz
05-22-2010, 07:57
Не би трябвало да е така,но и при нас СИП по АЕ е задължителен..Ако не си в час - пишат ти отсъствие или двойка..Бе какво да ви кажа - тъпо е,но няма как..Освен да напишеш някаква молба,че вече се отказваш от СИП по еди-кой си предмет :)
Иначе не би трябвало да те оставят на изпит

iivapetrova
05-22-2010, 17:35
НЕВЪЗМОЖНО е да те остави на поправителен по СИП-а..

interference
05-23-2010, 10:42
Не би трябвало да те остави на поправителен по СИП.
А относно задължителността - води се свободно-избираема подготовка, но задължителна. Нали е подготовка все пак..