PDA

View Full Version : Ваксина?!



fortvilelse
05-20-2010, 18:25
Наскоро чух за една ваксина против рак на маточната шийка. :/ Обаче момичетата трябва да бъдат девствени,когато им я бият и тя била за около 5 години.Някой знае ли нещо, правил ли си е?

anommiss
05-20-2010, 18:30
Значи, не съм сигурна каква е трайността на ваксината, но мога да ти кажа следното - да, трябва момичето да е девствено, когато се бие ваксината, иначе има възможност да се разболее наистина от рак на маточната шийка /не знам как точно става, лекарката ми го обясни ;x/. Освен това тази ваксина се бие 3 пъти през 3 месеца, т.е. например 1 път сега, след 3 месеца пак и след още 3 месеца пак. През тези 6 месеца също момичето не трябва да прави секс.

fortvilelse
05-20-2010, 18:37
мм да.. единственото нещо, което ме тревожи е колко е дълга валидността на ваксината?

1234565
05-20-2010, 19:17
а има ли такава ваксина която да става за такива дето не са девствени и колко струва ако има?

SpOrTs_GiRl
05-20-2010, 19:24
Ако найстина ви интересува >> http://www.doctorbg.com/page.php?id=15519

justwondering
05-21-2010, 06:52
Аз пък не знам за такова нещо да се бие през 3 месеца. :) На мен докторката ми каза, че трябва да се направи малко преди първия път, защото в началото предпазвала най-много. За валидността ми каза, че пазела 10 години, но първите 5 най-силно, после отслабвало.

nikoleta93
05-21-2010, 07:45
Ааа,ако девствената ципа на момичето е скъсана,но не е имало полов акт може ли да си направи ваксината?

fortvilelse
05-21-2010, 08:59
Ами.. то не е до това дали и е скъсана ципата или не.. предпочита се да е девствена, защото тогава не е имала контакт с друг човек, който вероятно може да е преносител на тази болест.. (:

DevilLoveAngel
05-23-2010, 18:24
Аз съм ваксинирана.Да,трябва да си девствена,защото попринцип мъжът е преносител на бактерията,причиняваща рака.Ваксината е за цял живот.Правят се три курса(поне с моята ваксина,тъй като има на различни фармацевтични фирми);първите две са пре 1 мес,а другата е след 6мес.
За съжаление ваксината е доста скъпа и тука малко момичета могат да си я позволят.Също не е и особено популярна.В Гърция например е задължително момиченцата под 13 да се ваксинират-безплатно.

ПС:Забравих да добавя,че ако си правила секс и искаш да се ваксинираш е възможно,но трябва да се мине един курс на превантивно лечение.За вс случай питаи гинеколога си ;)

DevilWish
05-23-2010, 18:46
Аз също я имам и не бях девствена и майка ми го знае ,така че няма да дава куп пари ако не действа.
Просто идеята е такава, че може да имаш рак след първият си полов контакт, за това се казва, че при девствените е 100% сигурно.Но не значи, че задължително имаш рак като си правила секс, така че може да си направиш ваксината без проблем ;)

DevilLoveAngel
05-23-2010, 19:11
Аз също я имам и не бях девствена и майка ми го знае ,така че няма да дава куп пари ако не действа.
Просто идеята е такава, че може да имаш рак след първият си полов контакт, за това се казва, че при девствените е 100% сигурно.Но не значи, че задължително имаш рак като си правила секс, така че може да си направиш ваксината без проблем ;)
Да,но е по-опасно.Колежки на майка ми си направиха такива ваксини,но преди това минаха някакъв курс на превантивно лечение,така че ако я имат тази бактерия да я унищожат.Освен това лекаря ми каза,че е доста опасно да се прави такава ваксина ако съм имала сексуален контакт,тъй като е много вероятно да се разболея от рак.

kalpazanka
05-23-2010, 19:17
Не е бактерия, а вирус!
Второ ваксината е на пазара от три години.
Трето стига сте се панирали, че след първия полов контакт вече сте с рак!!! Нищо подобно!!! Нужни са години, за да се случи тази трансформация на епитела на маточната шийка!
Преди да се ваксинирате, се изследвайте дали сте носителки на HPV.

MaLkaTa_LaDy
05-23-2010, 19:17
Мда, ваксината е за цял живот и цялата процедура е около 800лв.

kalpazanka
05-23-2010, 19:19
^Информацията е разнопосочна. Черитивалентната е с намалена продължителност на имунитета, а двувалентната с по-голяма.