PDA

View Full Version : Наднормено тегло, изследвания, МОЛ-ове



Loshotia
05-21-2010, 07:02
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2995771

Според тази статия в някои молове ще се правят консултации и изследвания.
Някой да знае кои са тези молове?

Canis_Dirus
05-21-2010, 07:46
Хвала! Хвала на такива МОЛОВЕ! Консултациите са до Макдоналдсите или Бъргър Кинг-а, или KFC!

Пирогов да стане на МОЛ!

OtherSide
05-21-2010, 20:44
Ебавката на страна, това е една наистина добра идея.
Младите хора не са склонни да посетят специалист, ако имат подобен проблем (стига да осъзнават наличието на такъв) и консултациите на оживени места ( каквито в нашата страна за съжаление са моловете) биха помогнали.

За молове не знам, но на някоя централна улица, Витошка ако не се лъжа, бях гледала, че са сложили някаква машина, която освен тегло ти изчислява ИТМ, процент мазнини, ама не е консултация с лекар все пак.

Vanish
05-21-2010, 20:46
Хвала! Хвала на такива МОЛОВЕ! Консултациите са до Макдоналдсите или Бъргър Кинг-а, или KFC!

Пирогов да стане на МОЛ!

:lol: :lol: :lol: Канис, канис... не ти е лесно и на тебе :razz:

strangler
05-21-2010, 20:59
Хората с наднормено тегло имат нужда от психолог или самоубийство, преди консултация с диетолог в моловете или където и да е, защото още преди да забележиш сланинките, увисналите цици и целулита, си станал свидетел и неволен участник в избиване на комплекси, мрънкане, интриги и злоба.

ГЕНОЦИД! за злобните жени под 30 години с наднормено тегло, фейс контрол по моловете, главните улици и изходите на жилищни сгради.

Canis_Dirus
05-21-2010, 21:21
Хората с наднормено тегло имат нужда от психолог или самоубийство, преди консултация с диетолог в моловете или където и да е, защото още преди да забележиш сланинките, увисналите цици и целулита, си станал свидетел и неволен участник в избиване на комплекси, мрънкане, интриги и злоба.

ГЕНОЦИД! за злобните жени под 30 години с наднормено тегло, фейс контрол по моловете, главните улици и изходите на жилищни сгради.
Кораво мнение. Респект!

strangler
05-21-2010, 21:39
Усещам сарказъм, но няма да се извиня, нито да се аргументирам, не пожелавам на никой да мине през това, което аз за да стигне до тези тежки слова.

ImmortalSportFreak
05-21-2010, 23:13
Пирогов да стане на МОЛ!
8-) :lol: :lol:

Да вземат да затворят МакДоналтс и КФС и подобните места за боклучета за ядене защото след няколко изкачвания на стълбите ще има якото плюскане в местата за хранене и изхабените калории ще бъдат върнати ! http://smileys.svatbata.org/set-01/84.gif :razz:

OtherSide
05-22-2010, 06:58
Истински психологически проблеми са анорексията и булимията, а преяждането и всякаквото неправилно хранене, които водят до затлъстяване, са знак първо за смущения в хранителните навици, а чак след това за проблеми, свързани с психологическата нагласа към храненето, което при затлъстелите хора е може би стигнало до пристрастеност/средство за успокоение/заместване на липсващи фактори от социалния живот или знам ли аз какво...

А сега по темата: средностатистическите тлъсти посетителки на моловете, отишли да си купуват сандалки и тъпчат с Макдоналдс редом с това че получат и някаква информация най-малкото, съвет как да действат, за да се справят (или поне ограничат развитието на) с проблема. Ама ако реално не осъзнават, че имат проблем с теглото... к'ва полза..

HexGirl
05-22-2010, 07:09
Повечето не осъзнават какво си причиянват !
Защото , превръщат храната в обежната точка на живота им ...
Според мен трябва още в началното училище да се обръща внимание на децата и на тяхните хранителни навици...
Проблема е толкова комплексен , първо децата не са научени да се движат второ мама и тати им дават парички още в първи клас да си копуват банички пици джобове и вафли , защото на всички деца им дават . Уж приеха закон да се закрият всички павильони в училищата и на лафките да има само пладове . Какво се получи от това едно голямо нищо ......
Сами го причиняваме на децата си които се превръщат от дебели подрастващи в дебели млади хора . Следва проблема с недохранването .
Когато един дебел млад човек осъзнае че е такъв какво прави ? Депресира се и спира да яде , поне в повечето случеи .
В същото време всички се правят на много загрижени а никои не прави нищо ...
Докато майките копуват за закуска на децата си вафли и киндери , вместо да им направят сами закуска или сладкиш , ще има дебели дечица !
Пълен непукизам ...
Защо децата на миналия век са били щастливи и в нормално здраве а днешните деца са лоени топки . Преди в класовете е имало по 1 дебело дете а сега има по 1 слабо ...

sh3_1s_7h3_0n3
05-22-2010, 09:54
Това е за такива като мен, които с повод и без повод ядат сладки неща на поразия на работа, вкъщи, в университета... навсякъде! И по много. уфф.. :?

PinkFloydSound
05-22-2010, 09:59
Повечето не осъзнават какво си причиянват !
Защото , превръщат храната в обежната точка на живота им ...
Според мен трябва още в началното училище да се обръща внимание на децата и на тяхните хранителни навици...
Проблема е толкова комплексен , първо децата не са научени да се движат второ мама и тати им дават парички още в първи клас да си копуват банички пици джобове и вафли , защото на всички деца им дават . Уж приеха закон да се закрият всички павильони в училищата и на лафките да има само пладове . Какво се получи от това едно голямо нищо ......
Сами го причиняваме на децата си които се превръщат от дебели подрастващи в дебели млади хора . Следва проблема с недохранването .
Когато един дебел млад човек осъзнае че е такъв какво прави ? Депресира се и спира да яде , поне в повечето случеи .
В същото време всички се правят на много загрижени а никои не прави нищо ...
Докато майките копуват за закуска на децата си вафли и киндери , вместо да им направят сами закуска или сладкиш , ще има дебели дечица !
Пълен непукизам ...
Защо децата на миналия век са били щастливи и в нормално здраве а днешните деца са лоени топки . Преди в класовете е имало по 1 дебело дете а сега има по 1 слабо ...
Хахахахахах, по-добре от анорексици като тебе.
Ти НЯМАШ място в темата, тъй като упорито оплюваш едната крайност, а всъщност си в другата, коягто за съжаление е мнооооооооооооооооооооооо оооооооооооооого по-лоша.

Те да направят още 5084 МакДоналдс и т.н. в моловете, пък да се правят консултации и прочее – файда НЯМА.

strangler
05-22-2010, 10:23
Ами не е по-лошата крайност.

Слабите хора не прехвърлят проблемите с теглото си в отношенията си с другите хора, за разлика от пълните. Те не са обществено опасни и дразнещи.

И защо слабите жени да се разглеждат като крайност, щом еталона за красота в последния век определя точно тях за най-привлекателни.Защо трябва да възхваляваме винаги средното положение.. средна класа, средно тегло и тн.. не може ли пък веднъж да се сремим към по-добро от средното?

ZipFail
05-22-2010, 10:28
Проблема не е само в затлъстяването, проблема е в некачествената храна..има дебели хора които са много по-здрави и в по-добро физическо състояние от някои слаби. Защото като живееш на банички, сандвичи, газирани напитки и т.н. затлъстяването идва от калорийния излишък, а истински вредното са химикалите, които увреждат цялостното здраве на хората :)

changess
05-22-2010, 12:03
Ами не е по-лошата крайност.

Слабите хора не прехвърлят проблемите с теглото си в отношенията си с другите хора, за разлика от пълните. Те не са обществено опасни и дразнещи.

И защо слабите жени да се разглеждат като крайност, щом еталона за красота в последния век определя точно тях за най-привлекателни.Защо трябва да възхваляваме винаги средното положение.. средна класа, средно тегло и тн.. не може ли пък веднъж да се сремим към по-добро от средното?

Ти чуваш ли се какво говориш?
Как по- точно "обществено опасни" са пълните?
Абсолютно съгласна съм с ХексГърл. Ако родителите или някой друг беше научил тези деца на елементарна хранителна култура навреме, нямаше да има 30% или колкото там са деца с наднормено тегло. А децата не разбират. Те просто така са научени.
Другият проблем са милионите кампании, които се борят с наднорменото тегло... на думи.

PinkFloydSound
05-22-2010, 12:10
Ами не е по-лошата крайност.

Слабите хора не прехвърлят проблемите с теглото си в отношенията си с другите хора, за разлика от пълните. Те не са обществено опасни и дразнещи.

И защо слабите жени да се разглеждат като крайност, щом еталона за красота в последния век определя точно тях за най-привлекателни.Защо трябва да възхваляваме винаги средното положение.. средна класа, средно тегло и тн.. не може ли пък веднъж да се сремим към по-добро от средното?
Боже, личи си, че си яко афектиран от някаква наскорошна случка, но това не ме интересува и мога да ти кажа, че въобще не си прав. Хората със затлъстяване определено имат физически проблеми, да, но тези, които са с поднормено тегло, имат не само такива; те са и психично болни. (Говоря за тези, които постоянно се подлагат на диети и си мислят, че ще умрат, щом са изяли един бонбон или нещо такова...) Неслучайно средното положение се нарича "златна среда".
Колко ограничен и посредствен трябва да си, за да се водиш по еталона за красота на всичките бълващи отрова медии?!

yakuza_
05-22-2010, 12:11
Усещам сарказъм, но няма да се извиня, нито да се аргументирам, не пожелавам на никой да мине през това, което аз за да стигне до тези тежки слова.
Ал Бънди, това ти ли си ? -.-

strangler
05-22-2010, 12:16
Опасни са толкова, точно толкова, колкото са опасни всички хора с комплекси.
Би било чудесно, хората с комплекси , да си признаят пред себе си и останалите хора за тях и да работят в посока подобряване на неудовлетвореността си.
Аз не познавам нито една МЛАДА жена с повече килограми, която да си е признала пред себе си , че е пълна и че това й пречи на нормалните отношения с хората.Защото всъщност пречи - нямам теоретично обяснение защо , но имам емпиричен опит.
Имам наблдения как по-пълни жени изпитват ревнашизъм към по-слабите , опитват се да изпъкнат с нещо друго, като например натрапват присъствието си, правят се на по-забавни, остроумни, слагат по-големи деколтета и най-отблъскващото нещо, стават по-достъпни за мъжете, тъй като така лесно си повдигат самочувствието.

Просто излишните килограми са се превърнали в удобно оправдание на всеки неуспех, на лошото отношение към другите , на интригите и курвенските номера.Не мога да обясня защо така се поличава, то трябва да се преживее ;).

И когато на вас ви направят такива интриги, каквито на мен са се случвали, да стигнете до там, че да ви е страх да кажете за успехите си на някой, да се похвалите с нещо, защо може да излобее, ще види дали и вие ще сте толкова толератни към хората с комплекси.

ScionOfStorm
05-22-2010, 12:23
кво дзяете бе

к., ако не ме бъркат изводите, е права.

масово съм наблюдавал хора с наднормено тегло, които избиват наляво и надясно комплекси поради това. аз нямам проблем с тях, познавам и много по-пълнички хора, които са супер свестни, но е шибан ФАКТ, че по-пълните са много по-озлобени от по-слабите, ако ще си говорим за двете крайности. аре са ми кажете, че не е така, да го еба.

тея сладурки, дето са на диети постоянно са просто тъпи и/или моделки, в повечето /почти всички/ случаи - това е равнозначно.

зипфайл каза нещо много важно. замислете се как и какво ядете и в какви количества, обаче не само от гледна точка на калориите, а и от гледна точка на химикалите и всичкия боклук, който е излят в една прекрасна, блестяща маркетингова формичка.

yakuza_
05-22-2010, 12:35
Ако няма заболяване, всичко е до воля :)

strangler
05-22-2010, 12:38
Ами не е по-лошата крайност.

Слабите хора не прехвърлят проблемите с теглото си в отношенията си с другите хора, за разлика от пълните. Те не са обществено опасни и дразнещи.

И защо слабите жени да се разглеждат като крайност, щом еталона за красота в последния век определя точно тях за най-привлекателни.Защо трябва да възхваляваме винаги средното положение.. средна класа, средно тегло и тн.. не може ли пък веднъж да се сремим към по-добро от средното?
Боже, личи си, че си яко афектиран от някаква наскорошна случка, но това не ме интересува и мога да ти кажа, че въобще не си прав. Хората със затлъстяване определено имат физически проблеми, да, но тези, които са с поднормено тегло, имат не само такива; те са и психично болни. (Говоря за тези, които постоянно се подлагат на диети и си мислят, че ще умрат, щом са изяли един бонбон или нещо такова...) Неслучайно средното положение се нарича "златна среда".
Колко ограничен и посредствен трябва да си, за да се водиш по еталона за красота на всичките бълващи отрова медии?!

Хората с поднормено тегло са психично болни?
Ако визираш проблемите с анорексията и булемията, то те нямат причинно-следствена връзка с килограмите. Анорексичка е таква, защото колкото и килограми да е, тя се мисли за дебела. Анорексичка не е защото е 30 килограма. Проблемът с анорексията не е в слабото тяло, а в мозъка. Болестите на слабото тяло са от друго естество- ниско кръвно, анемия и др.
Въпросът с булемичките стои по същния начин.

Много е тънка разликата между внимаването в това, което ядеш и това да изпадаш в психоза и вътрешна борба да не изядеш един бонбон.Но всяка една жена на земята се притеснява от това да не напълнее, означава ли това че всички са психично болни?
Аз не одобрявам еталона за красота да бъде единствен арбитър, но съм приела, че е по-добре да го следвам, отколкото да вървя срещу него.
Не е най-приятното нещо, нито най-лесното, но мисля че е по-достойно така.

Canis_Dirus
05-22-2010, 13:28
:-o
Вашият индуктивен емпиризъм е просто страхотен. Вие сте еталон за красота и затова ви мразят. Всички мразят красивите и умните. 8-)
Предлагам да прочетете това: http://virginblack.blog.bg/lichni-dnevnici/2007/08/19/tabelki.101686
след което да се самозакриете.

Това, че така яростно нападате хората с наднормено тегло говори само и единствено, че на вас теглото и желанието да сте слаби ви е фикс идея и от там прехвърляте вината за конфликтите в наднорменото тегло на другия. Явно е най-бързо и лесно.

Освен това бедните завиждат на богатите, високите на ниските, хората без тен на тези с тен, провинциалистите на софиянци, брюнетките на блондинките и тн. и тн.

strangler
05-22-2010, 13:59
Аз не съм умна, още по-малко красива, само да го спомена, за да не си направи някой грешни изводи.

Сещам се за една история "виц", в който се разказва за това, как на едно работно място е трябвало да съкратят персонала.Началникът си мислил, че не може да съкрати негъра- защото ще го обвинят в расизъм, не може да съкрати гей- защото ще го обвинят в нетолератност, не може да съкрати жената- защото ще го обвинят в полова дискриминация- и накрая съкратил белия мъж.

Обществото толкова се е извъртяло в това да е толерантно и без предрасъдъци, че само е размило границата между добро и зло и нормите и правилата, морала, който е в основата на еволцията и на запазване на човечеството до сегашните дни.

Не може ли пък вместо да искам толерантност към себе си, да се опитам да постигна нещо за да съм наравно с другите ( да отслабна).
Това не е нещо, което не може да се промени, като пол, раса, възраст.

Но това е друга тема.
Аз нямам нищо против пълните жени по принцип, ако са пичове.Но от тези , които познавам няма нито една такава. Затова ще си остана на това мнение докато някоя не ми го промени.
Индуктивен емпиризъм ми е по-важен от това какво трябва да е по логичен път, защото човешките отношения са субективни , а не обективни!

Canis_Dirus
05-22-2010, 14:07
Готиното е, че смятате връзката наднормено тегло-кофти характер за ненарушима и общовалидна.
Просто се замислете, дали тяхното кофти отношение не е провокирано от вашите предразсъдъци.
Жалка работа.

strangler
05-22-2010, 14:10
Нямаш предразсъдъци без да имаш основания.
Не си казваш- тая е дебела, сега ще ми сгорчи живота.
Но когато те прецакат 5-6 пъти започваш да имаш едно наум. ;)
Наричай го нетолерантност и ограниченост, аз го наричам инстинкт за самосъхранение.

Canis_Dirus
05-22-2010, 14:16
Аз го наричам сбъркани причинно-следствени връзки. Вината се прехвърля на другия, поради удобно и явно за нас качество.
Евреите са виновни за загубата на Германия в ПСВ.
Световната конспирация и тн.

За съжаление подобно мислене е адски типично, но никога не води до успех. Има една хубава книжка по въпроса - логиката на неуспеха.
Ех, предразсъдъци, предразсъдъци...

ZipFail
05-22-2010, 14:20
Те и циганите са мръсни и крадливи заради дискриминацията и предрасъдъците, а не щото са си го избрали, нали ? :)

HexGirl
05-22-2010, 14:20
Наднорменото тегло както и под норменото са свързани !
Идват от липсата на хранителна колтура още в началото на нашия живот , защото мързеливите майки тъпчат децата си с кроасани и пици вместо да им направят маджа !
От тук идва проблема не от другаде . Заляти от реклами за вафли и чипсове в които ни казват аджаба колко са полезни децата ни стават лоени топки.
Ще помоля Бианка да не коментира мен и моите права , защото точно тя е от хората с психически отклонения относно хранителните навици .
Прехранването също е голям проблем колкото и да не го разбират хората .
Не напразно в ресторантите порциите са по 200 гр защото толкова е нормално да се яде .
Българите са свикнали с идеята , че едно дете за да е здраво трябва да е дебеличко , нима е лъжа ?
Проблема с зътластяването трябва да се реши от възрастните , да се интересуват с какво и как се хранят децата им !
Моята майка като малка не ми даваше пари за джобове и пици а ми правеше сандвич и ми даваше плод . ТОВА е правелното !
Но докато има мързеливи родители непукисти ще има затлъстяващи деца

Canis_Dirus
05-22-2010, 14:26
Те и циганите са мръсни и крадливи заради дискриминацията и предрасъдъците, а не щото са си го избрали, нали ? :)
Страхотен паралел правиш. Явно не си чувал за култура и не знаеш, какво се крие зад това понятие.
БТУ мога да те заведа в няколко цигански къщи, където е по-чисто от вас.

shadow4e
05-22-2010, 14:28
Аз пък познавам много повече злобни, слаби момичета, смятащи, че светът им е в краката. Повечето пълни млади момичета, които познавам са адски добродушни, винаги готови да помогнат и оценяват и малките неща. Да, килогорамите им се отразяват на психиката - едните се самоунищожават, други пък са такива, за които говорите и за съжаление, малко са тези, които успяват да се самосъхранят. Въобще не ме интересува дали приятелките ми ще са слаби или пълни.

changess
05-22-2010, 14:30
Опасни са толкова, точно толкова, колкото са опасни всички хора с комплекси.
Би било чудесно, хората с комплекси , да си признаят пред себе си и останалите хора за тях и да работят в посока подобряване на неудовлетвореността си.
Аз не познавам нито една МЛАДА жена с повече килограми, която да си е признала пред себе си , че е пълна и че това й пречи на нормалните отношения с хората.Защото всъщност пречи - нямам теоретично обяснение защо , но имам емпиричен опит.
Имам наблдения как по-пълни жени изпитват ревнашизъм към по-слабите , опитват се да изпъкнат с нещо друго, като например натрапват присъствието си, правят се на по-забавни, остроумни, слагат по-големи деколтета и най-отблъскващото нещо, стават по-достъпни за мъжете, тъй като така лесно си повдигат самочувствието.

Просто излишните килограми са се превърнали в удобно оправдание на всеки неуспех, на лошото отношение към другите , на интригите и курвенските номера.Не мога да обясня защо така се поличава, то трябва да се преживее ;).

И когато на вас ви направят такива интриги, каквито на мен са се случвали, да стигнете до там, че да ви е страх да кажете за успехите си на някой, да се похвалите с нещо, защо може да излобее, ще види дали и вие ще сте толкова толератни към хората с комплекси.

Окей, явно си повлияна от нещо, явно имаш горчив опит с "пухкавелки", уважавам мнението ти, но то е на светлинни километри от моето. Според мен проблемът се корени другаде. Аз, като една " млада дама с наднормено тегло" не желая нищо от другите. Приела съм, че имам проблем и работя в посока отстраняването му. Но никога, абсолютно никога, килограмите не са ми пречели да общувам с други хора. И не съм нито злобна, нито комплексирана. Но съм огорчена от това, че пълните не са на едно ниво със слабите. От факта, че килограмите се намесват там, където не им е мястото. И ако нямах точните хора до себе си, вероятно и аз щях да се комплексирам и да се затворя в себе си. И да, след няколко месеца ще отслабна и ще бъда приемана по различен начин от останалите, без да бъда променена в никое друго отношение. Така ли трябва да бъде?

strangler
05-22-2010, 14:31
Аз го наричам сбъркани причинно-следствени връзки. Вината се прехвърля на другия, поради удобно и явно за нас качество.
Евреите са виновни за загубата на Германия в ПСВ.
Световната конспирация и тн.

За съжаление подобно мислене е адски типично, но никога не води до успех. Има една хубава книжка по въпроса - логиката на неуспеха.
Ех, предразсъдъци, предразсъдъци...

И ти в момента много удобно прехвърляш хипотетично вината в другия.

Но аз съм ставала свидетел, как дебело момиче е казвало за друго момиче, което току-що вижда, "тая може да е по-слаба от мен, но е грозна, аз съм по-красива" без последното да е вярно. Слабото момиче не беше грозно.

Но реваншизъм да има.

Canis_Dirus
05-22-2010, 14:35
И ти в момента много удобно прехвърляш хипотетично вината в другия.

Но аз съм ставала свидетел, как дебело момиче е казвало за друго момиче, което току-що вижда, "тая може да е по-слаба от мен, но е грозна, аз съм по-красива" без последното да е вярно. Слабото момиче не беше грозно.

Но реваншизъм да има.

Аз пък съм ставал много пъти свидетел, как слаби момичета коментират някоя "дебела свиня". И?
Сега трябва да говоря, че всички слаби са злобни, защото познавам достатъчно слаби и злобни.

Респект за логиката на неуспеха!

strangler
05-22-2010, 14:44
Казвайки дебела свиня, обиждаш някой който е по-пълен от теб, но това е защото си кофти характер.

Дебелото момиче, което цитирах го казва от комплекси, свързани с килограмите й. (това си лчии от думите й)

Слабите момичета не дават външен израз на комплексите с теглото си в отношенията си с другите, докато по-пълните го правят (съпостави примерите).
Затова и връзката килограми-характер при по-пълните е по-обичайна и съм си позволила да ги маргинализирам.

Аз съм дотук в темата обаче, не искам да обиждам никого, не искам аз да съм лошата, имайки предвид какво съм преживяла.

Лек ден на всички.

Canis_Dirus
05-22-2010, 14:46
Слабото момиче пък го е казвало от завист заради оценки в чили, понеже дебелото е било щастливо омъжено и тн. и тн. Бе изобщо слабите са яко комплекс. :grin:

HexGirl
05-22-2010, 14:48
Защо свързвате килограмите с характра ваобще ?
Само сменяте темата

Canis_Dirus
05-22-2010, 14:51
Защо свързвате килограмите с характра ваобще ?
Само сменяте темата
Питай strangler. Тя има предразсъдъци.

Decu
05-22-2010, 20:14
:D не пропускаш дори и от разстояние...хаххах

earthquaker
05-22-2010, 21:43
Всеки човек знае, че жените не са злобни. Те са зли. 8-)

Briseis
05-22-2010, 22:00
така е
и аз го потвърждавам, нищо, че съм момиче

plmn
05-22-2010, 22:34
нещо, в което не съм дотам добър, но да го кажа все пак :д - като не ти харесва нещо го променяш. точка. няма спирки. плащаш си цената. стига да не пречиш на другите, де. на теория обаче е лесно, знам.

иначе злоба, завист и пр.. винаги е имало и ще има. винаги има някой "по". а дали е ПО или ние го виждаме като такъв е друг въпрос.

cherinka
05-23-2010, 18:00
E,конспирация, кво 8-)
аз чух за това по радиото 8-)