PDA

View Full Version : Проблем с телефона ми



mrtn
05-21-2010, 08:45
Ще почна по същество.. нещо му става на тоя телефон. Постоянно му се губи обхвата, изписва ми, че няма покрита мрежа. Но това е само при мен, един нормален разговор не мога да проведа, защото постоянно пада обхвата и след 5 минути пак идва, даже на скоро нямаше обхват цял ден. Та въпроса ми е , на някой случвало ли му се е това? И ако знаете случайно, каквъ е проблема, горе долу каква е сумата за поправката?
Благодаря.

loveUpeps4o
05-21-2010, 08:48
Проблема е от Оператора Независимо кой от Трите.Годишна профилактика и намаляване на мошностите на предавателите Днес при търсене на мрежа ми показа сръбски оператор Yug3,и то в центъра на София
Затова и доста потребители от Русе и Варна се оплакват от намеса на Румънски и Турски оператори.И тези който са с включен Роуминг и автоматични настройки на мрежата,ядът дървото


Ако батерията ви е под 20%, това се случва често. Телефонът влиза в power save режим и губи сигнал.

Това намерих в друг форум

dimitar_ak
05-21-2010, 09:16
Телефона Sony Ericson ли е? Може да е проблем с антената или антенния усилвател.

hamilcar
05-21-2010, 10:15
А проблема може да идва и от Сим картата. Преди време ми се губеше обхвата, на майка ми също след смяната няма проблеми.

mrtn
05-22-2010, 09:18
loveUpeps4o Не си държа така телефона, защото знам, че не е хубаво и благодаря, че си потърсил информация.

dimitar_ak Да Sony Ericsson е, а модела k550i. Не знам дали е от това, но мисля д го занеса в глобул.

hamilcar Трябва ли картата да бъде на същия оператор, сега както съм на Глобул, картата на М-тел ли трябва да бъде или не е задължително?

hamilcar
05-22-2010, 10:38
Мисълта ми е, че с времето явно Сим картите се износват по някакъв начин, а в следствие на това започва да се губи обхвата. Това са лични наблюдения. Пробвай с друга карта дали ще ти се губи обхвата. А също така звънни на оператор за да разбереш дали в твоя район има някакъв проблем.