PDA

View Full Version : Родителите и гаджето



kremen4eto
05-21-2010, 08:37
На 17 съм, той на 25. Под контрола на нашите съм. Омекват, но трудно. Полагам големи усилия, за да ме пуснат на някой си рожден ден и са толкова трудни единствено заради вечерния час. Ужасени са, че може да се наложи да дават толкова пари на вятъра. С приятеля ми се привързваме, искаме да сме все повече време заедно, а се стопля и той има повечко работа, ходи си на село. А аз вечер мога да излизам до 22 часа. Нашите знаят за него, но е много срамежлив и почти не са разговаряли. Казвам му, че с повече контакти ще му имат повече доверие и ще ме пускат повече, но той не се осмелява да си поговори по-сериозно с тях. 2-3 пъти съм преспивала за цяла вечер в тях и то когато съм лъгала, че съм в приятелка.
Нашите не са строги, но се притесняват за мен прекалено. Той казва, че е решение да спя повече в тях, но не съм сигурна дали ще ме пуснат и как ще реагират на идеята да спя в приятеля си. Това означава да ме пратят да правя секс, а още не могат да възприемат идеята, че съм леко порастнала. Дайте някаква идейчица. Измъчваме се като се виждаме толкова малко. :(

DeViLMaN
05-21-2010, 08:45
хахахахха ваще никога няма да се навият ... най добре приятеля ти да не се прай на мишок и да им докаже, че е надежден ... ще му имат доверие, но пак няма да ви пуснат поне докато не направиш 18 :D и да можеш да си решаваш сама :D

kremen4eto
05-21-2010, 08:49
Ха и аз на това се надявах ама когато сме имали някоя караница и съм казвала 'Ох един път да навърша 18' и те ми казват 'И 20 да навършиш пак аз ще казвам ко ще правиш' :D

theImmoral
05-21-2010, 08:51
Трябва да го убедиш да говори с тях, щото изглежда сте сериозни и му имаш доверие. Сега важното е те също да му имат доверие и да го приемат.

producenta
05-21-2010, 08:54
защо не запознаеш вашите с неговите родители?

Малко не стандартно,но ми се струва най-удачно

kremen4eto
05-21-2010, 08:55
Ох той малко инатичък. Еми като види, че не става по друг начин, ще говори к'во да прави. Той си мисли, че баща ми като го види си мисли единствено как се чукаме. Пък баща ми е такава душичка, не иска да го притеснява, да го шашка.

kremen4eto
05-21-2010, 08:56
защо не запознаеш вашите с неговите родители?

Малко не стандартно,но ми се струва най-удачно

Познават се, от едно село сме. Не са обаче много близки, тепърва ще стават. :D

producenta
05-21-2010, 08:59
защо не запознаеш вашите с неговите родители?

Малко не стандартно,но ми се струва най-удачно

Познават се, от едно село сме. Не са обаче много близки, тепърва ще стават. :D

ето ти една насока като не става с гаджето с родителите му имай го като алтернатива

fortvilelse
05-21-2010, 09:18
тцтц колко познато.. аз съм на 15 и наскоро тръгнах с едно момче на 20... обаче бях заплашена с домашен арест и всякво ограничаване..момчето беше свястно и искаше да се запознае с наще, а те дори не искаха да разговарят с него..според мен това, че родителите се притесняват прекалено много е голям минус... и така, трябваше да скъсаме.Аз се радвам, че ти поне си с приятеля си дори и за малко.

SmilezZz
05-21-2010, 11:44
Трябва да го убедиш да говори с тях, щото изглежда сте сериозни и му имаш доверие. Сега важното е те също да му имат доверие и да го приемат.

b3b3t0y
05-21-2010, 12:54
Трябва да го убедиш да говори с тях, щото изглежда сте сериозни и му имаш доверие. Сега важното е те също да му имат доверие и да го приемат.

YourDream
05-21-2010, 14:14
На 17 съм, той на 25. Под контрола на нашите съм. Омекват, но трудно. Полагам големи усилия, за да ме пуснат на някой си рожден ден и са толкова трудни единствено заради вечерния час. Ужасени са, че може да се наложи да дават толкова пари на вятъра. С приятеля ми се привързваме, искаме да сме все повече време заедно, а се стопля и той има повечко работа, ходи си на село. А аз вечер мога да излизам до 22 часа. Нашите знаят за него, но е много срамежлив и почти не са разговаряли. Казвам му, че с повече контакти ще му имат повече доверие и ще ме пускат повече, но той не се осмелява да си поговори по-сериозно с тях. 2-3 пъти съм преспивала за цяла вечер в тях и то когато съм лъгала, че съм в приятелка.
Нашите не са строги, но се притесняват за мен прекалено. Той казва, че е решение да спя повече в тях, но не съм сигурна дали ще ме пуснат и как ще реагират на идеята да спя в приятеля си. Това означава да ме пратят да правя секс, а още не могат да възприемат идеята, че съм леко порастнала. Дайте някаква идейчица. Измъчваме се като се виждаме толкова малко. :(



Според мен , ако приятелят ти поговори с тях и им покаже ,че е сериозен и държи на теб нещата ще се променят. И аз преди имах вечерен час,но ги запознах с него и така малко по малко започнах да излизам до по-късно,след това той започна да спи у нас,аз-у тях. Според мен ,ако те му имат доверие няма да имаш проблем с вечерния час и няма да се притесняват за теб ,когато излизаш до късно. Успех!

tanch3t093
05-21-2010, 16:36
Най-добра идея е той да говори с тях, да им пакже, че с него ти си в безопасност, че могат да ти имат доверие .. Аз така направих и сега дори не ми се карат, ако се прибера по-късно. Но избягвай да ги лъжеш, защото ако те хванат става лошо най-вече, че гаджето ти не е оправдало очакванията им .. Или ги лъжи по-добре! 8-) При мен така стана, сега всички сме в идеални отношения .. :grin: :P

justonegirlwithonehope
05-21-2010, 17:51
Срамежлив или не ще трябва да се прежали и да потдържа контакт с родителите ти.Нормално е да се притесняват и според мен ще те пуснат да пренощуваш в тях, но след време, смисъл след като започнат да контактуват повече с него и да спечели доверието им.Да не забравяме, че си непълнотелна, а той е пълнолетен и това има значение все пак.Не се стряскай чак толкова, посто нека приятеля ти да не се притеснява, не е малък вече, ако те обича и иска да е с теб ще се пресрами. :)

soul1199
05-21-2010, 20:42
Трябва да го убедиш да говори с тях, щото изглежда сте сериозни и му имаш доверие. Сега важното е те също да му имат доверие и да го приемат.

Linns
05-21-2010, 23:29
От колко време имате връзка? И не разбирам от какво се срамува, той е на 25.. Не е малък и трябва да осъзнава, че поема отговорност за теб когато си с него.. Естествено, че вашите се притесняват, още му нямат доверие.. Направи така че да контактува повече с тях.. друго решение няма мисля..

krem4et0
05-22-2010, 07:13
Ако 17 годишната ми щерка иска да спи в 25 годишния си приятел първо такъв бой ще й хвърля, а после ще я оставя да си троши главата, живеейки с него 1-2 месеца без да й давам пари. Да видим като е толкова голяма да си ляга и да преспива с мъже, да иска самостоятелност и преспиване у приятеля си, дали е достатъчно голяма да го направи като хората, поемайки цялата отговорност за съвместния им живот.

Виж, на 25 съм, но все още живея с родителите си и винаги се съобразявам с тях, защото те ме издържат и живея в техния дом. Скоро смятам това да се промени, но на този етап се съобразявам. Информирам ги, че излизам, че ще се забавя, че ще ходя извън града и прочие. Родители са и се притесняват. Дължа им поне уважението да им кажа с кога съм и къде съм, а не да ги лъжа.

Нормално е да имаш вечерен час. Компромисът в този случай е да прекарвате 2-3 вечери седмично у вас. Така хем ще сте повече време заедно, хем и родителите ще го опознаят и ще ти позволят да си до по-късно, но когато си с него. Смятам, че 2-3 вечери без секс може да ги преглътнеш и да ги "инвестираш" в друга насока от връзката ви.

ReachlessGirl
05-22-2010, 07:40
Казвам му, че с повече контакти ще му имат повече доверие и ще ме пускат повече, но той не се осмелява да си поговори по-сериозно с тях.
ми нека се престраши ако иска да сте повече време заедно и вашите да му имат малко повече доверие .. :-o

Linns
05-22-2010, 09:55
Извинявай, но на 17 години не е чак толкова малка.. Все пак ако за 17 години не и дошъл акъла, за едната година дето и остава до 18 няма кой знае кво да се промени.. Не че на 18 става кой знае какво, но се предполага че си готов за живота.. Това, че ти си на 25 и си още с родителите си не значи, че е нещо нормално което всички правят, а и никъде не видях тя да казва, че лъже родителите си.. И не пита какво да ги лъже, а как да промени нещата с точен подход.. Веднага съдите иначе, упреците ви са готови винаги..

krem4et0
05-22-2010, 11:59
Лъже ги, че спи при приятелка, а спи при гаджето си. това е нагла и осъзната лъжа.
Аз й казах какво да направи - да прекарват повече време у дома й.

hahavteen
05-22-2010, 16:41
Креми съгласна съм с теб. Аз до почти 19 годишна имах вечерен час. Даже в 12-ти клас живеех сама със сестра ми и от чисто уважение към майка ми се прибирахме винаги на време и не сме си позволявали да злоупотребяваме. Според мен за една ученичка 22:00 часа е даже прекалено късно особено като на другия ден е на училище. :? Наще познаваха бившия ми и нямаха нищо против него но НИКОГА не са разрешавали да преспива в нас или аз в тях. Докато родителите ви ви издържат и зависите от тях ще се съобразявате. Като сте толкова големи и не ви стига свобода си взимайте парцалките и се изнасяйте. Леле много се ядосвам. :booooomb:

Biskfitka
05-22-2010, 19:26
За приспиването и моите родители не биха се съгласили...Даже и да съм малко по-голяма...
Но вечерният час-ако го опознаят и му имат доверие,няма лошо да е малко по-късен.....Аз на 15 бях,когато се запознах с вече бившия...но с него ме пускаха до по-късно,ако искам да остана...иначе вечерния ми час зимата беше 10,30...
Гаджето ти да преудолее срама си и да си поговори по-свободно с тях,ако му имат доверие ще те пускат :)

mArMaLaDkA
05-22-2010, 19:59
Вашите се притесняват от възможността да станат млади баба и дядо. :) И това притеснение ще го има винаги, независимо дали имаш по-голям приятел, по-малък или твой връстник.

Ти трябва да си заслужила отдавна доверието им, а той пък трябва да им е показал, че е отговорен и разсъждава като голям човек, а не като келеш, който само го сърби и си начесва крастата с теб. Де факто така излиза. На 25 е, би трябвало от поне елементарно уважение да се запознае с вашите, особено щом имате такава разлика, а не да се крие като мишка и да изцепва тъпи изречения от рода на тези, че баща ти само щял да си мисли какво правите, когато го види. Родителите ти и от гората да са хванати, пак им е пределно ясно докъде сте стигнали.
На приятеля ти много му се ще, ама не знае как да си поиска(в случая да покаже, че може да се грижи за теб) => не създавай излишно напрежение вкъщи, заради някакъв си мъж, който претендира, че е такъв, но всъщност е само външно.

kremen4eto
05-23-2010, 05:22
От колко време имате връзка? И не разбирам от какво се срамува, той е на 25.. Не е малък и трябва да осъзнава, че поема отговорност за теб когато си с него.. Естествено, че вашите се притесняват, още му нямат доверие.. Направи така че да контактува повече с тях.. друго решение няма мисля..

От повече от година, но на нашите не казах в самото начало. Благодаря.

kremen4eto
05-23-2010, 05:31
Ако 17 годишната ми щерка иска да спи в 25 годишния си приятел първо такъв бой ще й хвърля, а после ще я оставя да си троши главата, живеейки с него 1-2 месеца без да й давам пари. Да видим като е толкова голяма да си ляга и да преспива с мъже, да иска самостоятелност и преспиване у приятеля си, дали е достатъчно голяма да го направи като хората, поемайки цялата отговорност за съвместния им живот.

Виж, на 25 съм, но все още живея с родителите си и винаги се съобразявам с тях, защото те ме издържат и живея в техния дом. Скоро смятам това да се промени, но на този етап се съобразявам. Информирам ги, че излизам, че ще се забавя, че ще ходя извън града и прочие. Родители са и се притесняват. Дължа им поне уважението да им кажа с кога съм и къде съм, а не да ги лъжа.

Нормално е да имаш вечерен час. Компромисът в този случай е да прекарвате 2-3 вечери седмично у вас. Така хем ще сте повече време заедно, хем и родителите ще го опознаят и ще ти позволят да си до по-късно, но когато си с него. Смятам, че 2-3 вечери без секс може да ги преглътнеш и да ги "инвестираш" в друга насока от връзката ви.

Не съм казала, че решението трябва да е спане в тях, той го има като идея.

Наясно съм, че съм тяхната дъщеря и е в реда на нещата да се притесняват за мен. Само, че аз подчертах защо не ме пускат толкова - заради вечерния час, наложен от закона. Иначе доверие ми имат, знаят, че не върша глупости и на село ми позволяват да си правя много неща.

Когато ги лъжа се чувствам много виновна, не го правя с лека ръка. Но съм сред такова обкръжение, че ми се налага, за да се вписвам сред тях. Или родителите им не ги е грижа или са вече по-големи.

Не съм отишла да спя в тях защото не мога да 'издържа няколко вечери без секс', а за да съм просто с него. :)

krem4et0
05-23-2010, 07:07
Значи не е проблем да идва у вас по-честичко?

kremen4eto
05-23-2010, 07:15
Значи не е проблем да идва у вас по-честичко?

Идва, но когато нашите ги няма. Те знаят, че идва и се опитват да не го шашкат като го карат да идва когато са там.
Иначе е много лесно да се сближи с тях. Работят и тримата на едно и също място, само че малко по-далеч. Може уж случайно да мине покрай тях или да измисли нещо, но още събира смелост. Още са на 'здравей'.

За мен не е проблем, за нашите също, но той...

krem4et0
05-23-2010, 07:21
Инициирай нещо ти. Нямате ли някой повод скоро - рожден ден, имен ден, празник. Мога да те уверя, че родителите не ядат гаджета, особено когато са готини и свестни. След 1 час заедно в приказки и хапване, ледовте ще се разчупят. Голям човек е - от какво се притеснява толкова?

kremen4eto
05-23-2010, 07:39
Инициирай нещо ти. Нямате ли някой повод скоро - рожден ден, имен ден, празник. Мога да те уверя, че родителите не ядат гаджета, особено когато са готини и свестни. След 1 час заедно в приказки и хапване, ледовте ще се разчупят. Голям човек е - от какво се притеснява толкова?

Преди месец имах рожден ден. Казаха си 2-3 думи и понеже той беше притеснен, нашите решиха да не го шашкат повече. Пък и то беше купон, с повечко хора и беше по-трудно да си говорят насаме. Аз също се надявах на тогава, ама не се получи.

3oPuTy
05-23-2010, 08:23
Винаги,когато чета подобни теми се радвам,че имам адски пекани родители (което е очудващо при условие,че съм единствено дете и разликата ни е доста по-голяма от нормалната).
На мен за първи път ми позволиха да оставам в момче,когато бях на почти 16 години.Е вярно е,че бях с това момче повече от година и майка ми го обожаваше (макар,че единствените им разговори се свеждаха до "Здрасти" и "Чао") :-D
А иначе,според мен,приятелят ти не е чак толкова срамежлив,но просто се притеснява заради голямата разлика в годините ви.
Що се отнася до родителите ти - докажи им,че си отговорна и могат да ти имат доверие.


krem4et0,нещата които написа за боя и прочие направо ме стеснаха :shock: Радвам се,че нито аз,нито приятелите ми имат родители с подобно мислене :shock: :shock: :shock:

krem4et0
05-23-2010, 09:29
Знаейки мъжа си, аз ще съм тая, която ще пошляпва. Много мразя някакви лигльовци, които си мислят, че са много зрели да правят секс, да преспиват при гаджето си, да ходят по дискотеките по нощите, да пушат и пият, а да не могат да поемат отговорност за думите и делата си. Искаш самостоятелност - издържай се и живей сама. Ако няма контрол и възпитание, децата вземат да си позволяват много.

Не смятам, че е нормално 16-17 годишно момиче да преспива при гаджето си или той да преспива в дома ми с нея. И на 16-17 като съм била не съм го смятала за нормално. Стани там студентка, работи и тогава - може. На ученичките работата им е да учат и да са по леглата в 23 часа максимум, а не да се ч***ат с гаджета си по купони, дупки, хотели или пейки. Между другото същото важи и за момчетата, но в случая говорим за момиче. На първо място е уважение към тоя, който те храни и издържа, на второ е приоритети в живота, а на трето и уважение към самата теб.

Моментът, в който трябва да се даде свобода (ама не свободия) на 1 младеж е след завършване на гимназия. И пак той трябва да има мярка за нещата. Всеки има GSM, може да звънне за 1 минута и да каже, че няма да се прибира или да каже къде е.

Преди 10-тина дни тук имаше страхотна буря (вятър, дъжд, град). Започна малко, след като излязох. Първата ми работа като пуснаха телефоните беше да се обадя на родителите си и да им кажа, че не съм навън, че съм на сигурно място, че не съм се наранила. Те не искали да ме притесняват като ми звънят, но аз се чувствам длъжна в подобна ситуация да им кажа, че съм ок. Ей за токова уважение става дума. Същото, което прояви приятеля ми когато 1 път имаше земетресение. Беше у дома, но се обади на майка си веднага да каже, че е добре и да я пита как е.
kremen4eto, майка ти и баща ти не се тревожат само за закона или за това, че правиш секс. Те се тревожат за всичко - от това дали не ти е студено до това да не те е блъснала кола. Има една приказка "дано да не става това, което си мисли мама". Сексът в случая е най-малкият проблем. Сигурно са наясно, че правиш. Другите неща, които им минават през ума, ако в 22 не си у вас са много по-ужасяващи. Ако те знаят, че си с точен и сигурен човек, ако му имат доверие, ако знаят, че ще те предпази и защити при опасност, ще бъдат поне малко по-спокойни. Въпреки, че майка ми все още споделя, че докато не чуе превъртането на ключа като се прибера, спи с с 1 око. Родител , разбирам я. Разбери и ти твоите.

3oPuTy
05-23-2010, 10:25
Ако те искат да правят секс въобще няма да чакат вечерта,в която техните ще я пуснат да спи в тях :? А и това,че ще остава в тях не означава,че задължително трябва да правят секс :? Аз съм оставала в приятеля ми (както и в бившия ми),но не сме правили секс.Гледали сме филми,гушкали сме се,накрая сме заспивали и така.
Освен това кой е казал,че авторката или някой друг е лигльо,който не може да поема отговорност?!А и какво лошо има в това едно момиче или момче да ходи на дискотека?!
Що се отнася до това,че трябва да са в леглата до 23ч. - едва ли има ученик,който да го прави.Аз лично ако си легна в 23ч. (т.е. заспя тогава) ще стана не по-късно от 3 сутринта и к'во ще правя после?! :-D Мисълта ми беше,че не виждам смисъл да се ляга толкова рано ако на човека не му пречи да спи по-малко,т.е. да си легне към 1 (например) и без проблем да си стане в 7 за даскало.
А това,че едно момиче може да остава в гаджето си едва,когато само започне да си изкарва парите ... Нещо не схващам логиката?!Какво общо има едното с другото?!По същата тази логика значи ти не би пуснала дъщеря си на почивка с приятели,така ли?! :shock:
Освен това кой е казал,че авторката,или аз,или някой с по-разкрепостени и добри родители не се съобразява с някои неща като тези,които ти изброи?!

Хммм явно различните поколения разбират нещата по различен начин :-o

krem4et0
05-23-2010, 11:32
3oPuTy, бих пуснала детето си на почивка с приятели, ако то я изкара със собствени средства. И не защото примерно нямам да имам пари да му дам, а защото щом иска да е без родителска опека, значи трябва да е наистина без такава. Както впрочем не бих позволила да отиде с гаджето си на море и само момчето да плати. Не е въпросът до парите, спането с някого, а до отговорността. Щом си мисли, че е достатъчно голяма да нанка при гадже, значи е достатъчно голяма да се грижи за себе си сама, значи е достатъчно голяма да се оправя и без родителя. Щом е достатъчно голям/а да иска да почива самостоятелно, нека да не отежнява семейния бюджет с капризите си.

Между другото аз вече казах, че родителите й не се притесняват за секса, поне не е цялото им притеснение за това. Може да си го правят и 12 на обяд, на улицата дето се вика. Въпросът е друг - законов и морален. Но нека не задълбаваме.

Всеки нормален човек има нужда от 7-8 часа пълноценен сън, за да е ефективен и работоспособен. От 23 до 3 са 4 часа и не знам на кой му стигат, за да си почине наистина. Аз не съм много поспалива, не ми е проблем да заспивам късно и да ставам навреме, но предстои ли ми на другия ден важен ангажимент лягам по-рано. Като ученичка и студентка първа смяна и да ми държиш с клечки очите в 23-24 часа заспивах. На робата като ходех - в 10 съм откъртила. Не ви морят много явно в това училище. Трябва повече занимания и уроци да имате, за да не мислите за дискотеки, купони, секс и напивания.

Виж, и аз като ученичка съм излизала и то до късно през нощта. Но само когато съм била втора смяна на училище. Като студентка - също. Излизане дори и да съм 1-ва смяна, но на другия ден да не почвам лекции от 7 часа (ставане преди 6 значи това).
Малко се учи в това училище. И ние навремето мислехме за глупости, ам чак толкова...Сериозно, неудобно ми е да ходя на дискотеки, защото е фрашкано с мои бивши ученици и ме гледат като изкопаемо ако денся край тях.

П.С. Защо строг родител да е равно на лош родител? Моите родители са доста строги и е факт, че и доста са ме ограничавали. Но това не ги прави лоши родители, напротив. От позицията на времето все повече ги разбирам и оправдавам, че са били по-сурови. Дали са ми най-доброто - възпитание, морал, ценности, образование, грижа, подкрепа. Направили са ме достоен човек. Да, имат недостатъци, но кой е перфектен? За мен са добри родители, които много обичат и много се грижат за децата си.

3oPuTy
05-23-2010, 14:41
Аха мисля,че вече напълно ми се изясниха нещата :)
Както казах всеки е различен и вижда нещата по различен начин :)
Що се отнася до изказването ми за добрите родители ... Явно не се изразих много правилно или ти не ме разбра.Имах предвид,че моите родители са по-добри в смисъл,че не са толкова строги и ми позволяват много повече неща и по никакъв начин не съм искала да прозвучи всякаш строгите родители са лоши родители :)

bilqnavod
05-23-2010, 17:07
:-) :-) :-) :-) Родители кво да ги правиш?

kremen4eto
05-25-2010, 06:25
Krem4eto леко не те разбирам. Описа го така,сякаш не толкова строгите родители възпитават недостойни деца. Да, лъгала съм ги, но ти сама каза, че няма безгрешни хора. Аз също ги разбирам и знам, че се притесняват за мен. Може би виждам други семейства, в които родителите не са загрижени толкова за децата си и им позволяват повече неща. Това не означава, че искам нашите да ме пуснат да си хващам пътя. Тогава бих се срамувала, че имам такива незаинтересовани родители. Искам малко повече свобода. :)

Приятелят ми ме прави истински щастлива. Всеки проблем той може да оправи само с една целувка. С родителите имам скандали, с приятелите мога да се забавлявам, но с никой друг не мога да съм така щастлива. Случва се да имам труден ден и да кажа, че искам да изляза, а нашите да ми кажат, че ще потърпя до утре защото днес има работа вкъщи. И така аз цял ден и цяла нощ не съм на себе си. В пубертет съм, не съм и много голяма, емоционална съм .. и най-малкото нещо може да ме разстрои. Но когато го прегърна започвам да виждам всичко от добрата му страна. Или например нашите ме пускат ама за 2 часа .. и аз се прибирам и съм отново тъжна, че съм го видяла за толкова малко.

Поувлякох се, но исках да го опиша. Да разбереш, че това не са само детски прищявки, а нужда от любов. Понякога имам адската нужда да го видя за 5-10 минути. Но вече е например 23 часа, няма как. Искам и родителите ми да разберат, че не желая да ходя и да хайманосвам по цели нощи, а да бъда просто с него, да съм щастлива. Да разберат, че тях също си ги обичам, но вече в живота ми има и друг важен човек, който се нуждае от моето присъствие и аз от неговото.

3oPuTy
05-25-2010, 08:19
^ Това,че някои родители имат по-голямо доверие на децата си и им позволяват много повече неща не означава,че не са загрижени за тях!!! :x

kremen4eto
05-25-2010, 08:25
^ Ти ще имаш ли доверие на 15 годишния си син ако е бил 5 пъти в полицията и то за доста сериозни неща? Говоря за наистина безотговорни родители. Иначе да, доверието не означава, че не са загрижени, но нямах впредвид това.

Sisi7u
05-25-2010, 08:41
Знаейки мъжа си, аз ще съм тая, която ще пошляпва. Много мразя някакви лигльовци, които си мислят, че са много зрели да правят секс, да преспиват при гаджето си, да ходят по дискотеките по нощите, да пушат и пият, а да не могат да поемат отговорност за думите и делата си. Искаш самостоятелност - издържай се и живей сама. Ако няма контрол и възпитание, децата вземат да си позволяват много.

Не смятам, че е нормално 16-17 годишно момиче да преспива при гаджето си или той да преспива в дома ми с нея. И на 16-17 като съм била не съм го смятала за нормално. Стани там студентка, работи и тогава - може. На ученичките работата им е да учат и да са по леглата в 23 часа максимум, а не да се ч***ат с гаджета си по купони, дупки, хотели или пейки. Между другото същото важи и за момчетата, но в случая говорим за момиче. На първо място е уважение към тоя, който те храни и издържа, на второ е приоритети в живота, а на трето и уважение към самата теб.

Моментът, в който трябва да се даде свобода (ама не свободия) на 1 младеж е след завършване на гимназия. И пак той трябва да има мярка за нещата. Всеки има GSM, може да звънне за 1 минута и да каже, че няма да се прибира или да каже къде е.

Преди 10-тина дни тук имаше страхотна буря (вятър, дъжд, град). Започна малко, след като излязох. Първата ми работа като пуснаха телефоните беше да се обадя на родителите си и да им кажа, че не съм навън, че съм на сигурно място, че не съм се наранила. Те не искали да ме притесняват като ми звънят, но аз се чувствам длъжна в подобна ситуация да им кажа, че съм ок. Ей за токова уважение става дума. Същото, което прояви приятеля ми когато 1 път имаше земетресение. Беше у дома, но се обади на майка си веднага да каже, че е добре и да я пита как е.
kremen4eto, майка ти и баща ти не се тревожат само за закона или за това, че правиш секс. Те се тревожат за всичко - от това дали не ти е студено до това да не те е блъснала кола. Има една приказка "дано да не става това, което си мисли мама". Сексът в случая е най-малкият проблем. Сигурно са наясно, че правиш. Другите неща, които им минават през ума, ако в 22 не си у вас са много по-ужасяващи. Ако те знаят, че си с точен и сигурен човек, ако му имат доверие, ако знаят, че ще те предпази и защити при опасност, ще бъдат поне малко по-спокойни. Въпреки, че майка ми все още споделя, че докато не чуе превъртането на ключа като се прибера, спи с с 1 око. Родител , разбирам я. Разбери и ти твоите.

напълно подкрепям с две ръце и два крака 8-)
модераторката разсъждава мн0г0 мъдро !! евала .. ;)

3oPuTy
05-25-2010, 08:55
^ Ти ще имаш ли доверие на 15 годишния си син ако е бил 5 пъти в полицията и то за доста сериозни неща? Говоря за наистина безотговорни родители. Иначе да, доверието не означава, че не са загрижени, но нямах впредвид това.
Безотговорността и доверието не могат да вървят ръка за ръка,т.е. примера ти е напълно излишен в случая.

kremen4eto
05-25-2010, 09:19
^ Ти ще имаш ли доверие на 15 годишния си син ако е бил 5 пъти в полицията и то за доста сериозни неща? Говоря за наистина безотговорни родители. Иначе да, доверието не означава, че не са загрижени, но нямах впредвид това.
Безотговорността и доверието не могат да вървят ръка за ръка,т.е. примера ти е напълно излишен в случая.

Затова ти казах, че нямах впредвид да имат доверие на децата си, а да не се интересуват от тях и да се стига до моя пример.

PyCoKoCkA93
05-25-2010, 10:17
Здравей :) Донякъде разбирам вашите,все пак за тях ти си още тяхното малко момиченце...аз също съм почти на 17 и си имам сериозен приятел,една година по-голям от мен.Нашата система пък е всчка седмица да спим по 3 дена или в единия или в другия...по принцип и нашите са малко по консервативни относно секса и спането,но няма и 2 седмици след като тръгнахме с него майка ми ми предложи да го поканим вкъщи да се запознаят и да спим в едно легло..честно казано бях много учудена от реакцията им,като знам какви разбирания имат и какво възпитание са получавали...но като го опознаха видяха,че е добро и свястно момче и ме пускат навсякъде с него,стига също да не се налага да плащат глоба за вечерен час :D :D :D така че моят съвет е да го накараш да го опознаят и карто видят,че няма от какво да се тревожат..Пък за секса след време ще притръпнат с мисълта...успех :)

krem4et0
05-25-2010, 10:21
Много е крехът балансът между грижовен родител, имащ доверие, даващ свобода и такъв, който дава прекален много свобода и е незаинтересован. Не съм родител и не възпитавам никого. Но е много трудно хем да се грижиш за детето си, да го възпитаваш добре, да не го ограничаваш, но да се стремиш и да не пропада. До определена възраст е добре да има ограничение и контрол, а след до определени години децата са тези, които сами трябва да си слагат ограничението. Реална забрана нямам от доста време, но и от доста време съм си изградила някакво чувство за мярка, което съблюдавам. Било то като час на прибиране, било то като действия, които правя. Живея в малък град и ако се напия до безсъзнание или осъмна в полицията, това ще рефлектира и на положението на родителите ми. Това имам предвид.

kremen4etо, много добре те разбирам. И аз изпитвам същите усещания. И на мен приятелят ми ми дава спокойствие, утеха, пристан, разбиране...Истината е, че вече 6 години се съобразявам с това, че в 8 часа излизаме и си правя плановете съобразно този час. Включително и ремонти у дома, ходене на село, на вилата. Организирана съм и за сега 1-2 пъти се е налагало да отлагам срещата с 30-40 минути. Включително и когато съм била до 8 и 30 на лекции, пак той ме е чакал пред ВУЗ-а, виждаме се за 1-2 часа и се прибираме. Нищо, че на лекции съм била от сутринта до вечерта (2 специалности паралелно). Човек като иска - има начин. 100 неща съм правила едновременно, не съм спала, за да смогна, но пак съм намирала нашите 2 часа почти всеки ден. Той също. Работел е нощна смяна, работел е 2-ра смяна, имал е 3 свободни часа, в които не спи или не работи и 2 задължително са били за мен. Идва в дупка на лекции, аз позакъснея или изпусна някоя, чета по нощите за изпит, защото само сутринта до обед може да се видим. Всичко сме правели, за да сме повече време заедно, защото много сме го искали.
Какви са тези ангажименти в 23 часа, които имаш. Какво помагаш по нощите? Ако спиш 8 часа, 6-7 си на училище, имаш 9-10 часа, в които може да намериш 40-50 свободни минутки. Всичко си е до оптимизация на времето.

PyCoKoCkA93, това да позволя на 16-17 годишната ми дъщеря да спи с приятеля си у дома, в едно легло, 2 седмици след началото на връзката им ще стане точно НИКОГА! Това между другото не бих позволила на дъщеря си/сина си преди да станат сериозни гаджета (разбирай да не са лапешори и да са заедно поне година). Налага ли му се да преспи у дома - в различни стаи.

PyCoKoCkA93
05-25-2010, 10:42
Никога не казвай никога...Еми аз не се имам за лапе,при положение,че връзката ни продължава вече 2 години половина и сме преминали през толкова неща заедно...Дори когато бях по-малка на години всичките ми познати и приятели са ми се възхищавали колко съм надрасла възрастта си...Това,че сме спали на едно легло не означава,че сме правили секс..Тогава аз бях едва на 14 и майка ми беше наясно,че аз НИКОГА няма да си легна с него при такава кратка връзка..с нбея още тогава сме си говорили много пъти на тази тема и винаги ми е казвала да не се давам лесно,да не е без чувства,че иска да знае ако стане и т.н..Отношенията с майка ми са прекрасни,ние сме като приятелки споделяме си всичко давала ми е толкова много съвети и на мен и на него дори и на сестра му.Били сме по 2 месеца на море всички и не мога в никакъв случай да я нарека безотговорен родител.Винаги когато искам е до мен и ме изслушва,независимо колкото работа има,а не като другите родители предпочели работата вместо децата и които им дават сума ти пари като един вид компенсация...Така,че ако обичаш не ми говори кой е безотговорен родител!!!

kremen4eto
05-25-2010, 10:51
От коментарите на PyCoKoCkA93 и krem4eto разбрах къде е проблемът. Не в родителите ми, не в приятеля ми, а в отношенията ми с родителите ми. Да, те са добри, но сме имали много малко сериозни теми, никога не съм усещала майка си като приятелка, винаги като родител. Държим се добре помежду си, но не споделям с тях, нито съм свикнала, нито са ме предразположили. Не знам дали не е късно да се оправят такива отношения.

3oPuTy
05-25-2010, 11:06
Много е крехът балансът между грижовен родител, имащ доверие, даващ свобода и такъв, който дава прекален много свобода и е незаинтересован.
Това,което пишеш е вярно.
Аз също съм на мнение,че до определена възраст трябва да има контрол и забрани от родителите,а след това ние сами трябва да преценяваме кое е правилно и кое не.
От 14 годишна нямам вечерен час,но никога не съм си позволявала да се прибирам по никое време (говоря до навършване на 18 години).Винаги съм се прибирала към 22-23ч. (дори и лятото).И веднага да кажа,че вечерния ми час не е бил премахнат,защото родителите ми са безотговорни,а защото знаеха,че няма да си позволя да се прибера късно.


PyCoKoCkA93, това да позволя на 16-17 годишната ми дъщеря да спи с приятеля си у дома, в едно легло, 2 седмици след началото на връзката им ще стане точно НИКОГА!
Тук също съм съгласна,но от части.
Аз също няма да позволя дъщеря ми да спи в едно легло с гаджето си,било то вкъщи или в тях,ако ходят от 2 седмици :? Но и 1 година си е много ... По скоро ще искам да се запозная с момчето,ще събирам впечатления известно време и след 5-6 месец ще им позволя,но след една обстройна лекция.

Що се отнася до отношението между децата и родителите им - аз винаги съм се разбирала много добре с нашите.С майка ми сядам спокойно да си говоря още,от както бях на 15 години.С нея сме говорили за всичко - от клюкарски истории до сериозни теми като секса.С баща ми нещата стоят почти по същия начин.Е не сме обсъждали сексуалния ми живот (например),но и с него си говоря спокойно.
Тези разговори адски много помагат в отношенията дете-родители,защото така показваме на възрастните как възприемаме нещата около нас.