PDA

View Full Version : Къде е проблема в това приятелство ?



xoxi
05-21-2010, 09:04
От много време се каня да пусна тема, но чак сега се реших, по простата причина, че аз сама не мога да намеря решението на моя "проблем".


Най-близката ми приятелка от класа е страшно.. обикновена. Това, че приема всичко буквално и винаги се води по общо приетото ме побърква. През деня си прекарваме много добре. В училище се разбираме много добре, след училище излизаме (преди училище), ходим заедно на моето село, на нейното. Просто понякога като подхванем някоя тема и тя се изкаже с нейните разбирания и.. не знам. Ужасно скучно ми е да говоря с нея по някои въпроси. Нито ме разбира, нито дава да и се обясни.
Това, което най-много ме дразни е, че се опитва да се впише в обстановката (особено като се съберем и с други приятели). Говори и прави неща, които не мисли. Проявява нещо, което би трябвало да е чувство за хумор, но не се получава.
Не знам какво да правя. Тя ми е много добра приятелка, но характера и до някаква степен ме влудява. Имам чувството понякога, че говоря с малко детенце, на което мама и тати още му казват кое е правилно и кое не.
Не знам и дали проблема е в нея или в мен.

ecstazy
05-21-2010, 09:09
Ами явно проблемът е в нея и в начина й на мислене. Просто трябва да се примириш с това, сама казваш че ти е много добра приятелка. И аз имах една такава от класа, която беше супер готина и забавно, обаче като се скарахме и аз я накарах да поговорим, имах чуството че си пиша с малко дете. Не всички хора са пораснали. Трябва да се примирим с това :). Ако бях на твое място, бих си запазила приятелството, просто щях да говоря за моите проблеми примерно с друг човек или не знам. Но определено проблемът не е в теб. Успехи :):)

Rounder
05-21-2010, 10:17
Трябва да я приемеш такава каквато е....или пък да й кажеш какво те дразни в нея (ест. по-малко по заобиколен начин) и ако и сече пипито ще се сети и няма да прави така.Пък може да почне и да се съобразява,а и дори да не го направи...останете си приятели,както каза мод-а от горе,споделяй с друг това,за което с нея не можеш да говориш 8)

xoxi
05-21-2010, 16:14
С нея мога да говоря за всичко. Попринцип е отговорна, може да пази тайни, понякога дори е сериозна.
Иначе много пъти съм и намеквала, че не ми харесват някои нейни качества, но тя или не се усеща или просто не може да се промени.
Все пак, аз нямам право да й правя забележка за това, което е. Не искам да я променям, защото това не е моя работа. На мен също няма да ми е приятно, ако някой ми прави забалежки за характера ми и начина по който възприемам нещата.
Просто не мога да започна да я възприемам такава, каквато е. Опитвам се да свикна, но никак не се получава.

KpucmuHa
05-21-2010, 16:23
не мислиш ли, че щом ти е приятелка трябва да зачиташ мнението и, колкото и да те дразни
а вече друг е въпроса щом те дразни толкова защо още сте приятелки

xoxi
05-21-2010, 16:50
не мислиш ли, че щом ти е приятелка трябва да зачиташ мнението и, колкото и да те дразни
а вече друг е въпроса щом те дразни толкова защо още сте приятелки

Нещата са много по-сложни и явно не съм ги обяснила добре.
Аз наистина зачитам мнението и. Разбирам я до някъде. Тя има свое виждане за нещата и точка по въпроса. Проблема е в това, че моите виждания са коренно различни и много далеч от нейните. Нейните са общо взето в това, което се смята за добре, нормално и т.н. и т.н.
И не виждам защо при тази пречка, да прекъсваме приятелството си. Никога до сега не сме се карали, никога не ме е предавала или пък аз нея. Почти неразделни сме.
Имам и доверие, както и тя на мен. Винаги до сега сме си помагали и не смятам, че това трябва да го прекъсваме заради различни мнения.
Просто искам съвет как АЗ да превъзмогна тази "пречка", защото явно на нея това не и пречи (т.е., именно това различие между нас).

SmilezZz
05-21-2010, 16:58
Наистина трябва да "приемеш" мнението й..Все пак щом ти е добра приятелка - трябва да я приемеш такава,каквато е..
Или пък поговори с нея

KpucmuHa
05-21-2010, 17:02
е омг как може да искаш да мисли като теб :lol:
просто НЕ ТРЯБВА да се дразниш от това
наистина не знам как да преодолееш 'пречката', обаче не трябва...
едва ли ще намериш човек, който да мисли ТОЧНО като теб

п.п. много хубав аватар :)

xoxi
05-21-2010, 17:53
Не съм казала, че искам да мисли като мен :!: :!: :!:
Колкото и да я ценя като приятелка, не мога да приема нейният начин на мислене. Осъзнавам много добре, как тя възприема нещата. Точно за това написах още в началото, че е прекалено.. обикновена. Не исках да пиша скучна, защото времето прекарано с нея никак не е скучно, даже напротив.
И именно за това се чудех дали проблема е в нея, че не може да се отпусне и да даде воля на въображението и съответно мислите си или проблема е в мен, че не мога да приема това ограничено един вид (за мен) мислене.

WaterLilly
05-21-2010, 18:00
Все пак, аз нямам право да й правя забележка за това, което е. Не искам да я променям, защото това не е моя работа. На мен също няма да ми е приятно, ако някой ми прави забалежки за характера ми и начина по който възприемам нещата.

Обобщение на моето мнение с твои думи.

anonymous546178
05-21-2010, 18:19
Прекалено си надута това е проблема от най-дълбоката му част. И не сте истински приятелки... реално не го осъзнаваш, но си се сприятелила с нея за да избиваш собствените си комплекси, пишеш във форума колко обикновенна е тя пак по същата причина...Не казвам че такова приятелство е лошо... много хора се сприятеляват по същата причина и по-късно това прераства в истинско приятелство, при теб още не е Ако и беше истинска приятелка нямаше да говориш така, щеше да се забавляваш с нея такава каквато е , независимо колко просто мисли тя.
но, тъй като ти си философ на новото време и не искаш някой да мисли толкова просто и плоско, няма да приемеш нищо, от това, което аз казах. Оставям те да разсъждаваш по дълбоко екзистенциални, за теб, въпроси, а именно защо умът ти е толкова сложен и многопластов, а на твоята приятелка не е.


П.п. Малко се отклоних от темата, но междодругото хората с по-просто мислене правят по-точни изводи по истински екзистенциалните въпроси... Колкото по умен е човек толкова повече се самообърква)

Strawberryy
05-21-2010, 18:43
Всеки си и право на мнение и личен избор. Аз лично изобщо не харесвам някакви надути фукли,, които само и само за да се харесат и впишат в обстановката с другите приемат мнението им. Можеш да се радваш че имаш такава открита приятелка,, която винаги казва какво мисли без значение дали другите го одбряват или не. Просто помисли добре върху нещата. Тя си има свои представи за живота ти твои.

xoxi
05-21-2010, 19:43
Прекалено си надута това е проблема от най-дълбоката му част. И не сте истински приятелки... реално не го осъзнаваш, но си се сприятелила с нея за да избиваш собствените си комплекси, пишеш във форума колко обикновенна е тя пак по същата причина...Не казвам че такова приятелство е лошо... много хора се сприятеляват по същата причина и по-късно това прераства в истинско приятелство, при теб още не е Ако и беше истинска приятелка нямаше да говориш така, щеше да се забавляваш с нея такава каквато е , независимо колко просто мисли тя.
но, тъй като ти си философ на новото време и не искаш някой да мисли толкова просто и плоско, няма да приемеш нищо, от това, което аз казах. Оставям те да разсъждаваш по дълбоко екзистенциални, за теб, въпроси, а именно защо умът ти е толкова сложен и многопластов, а на твоята приятелка не е.


П.п. Малко се отклоних от темата, но междодругото хората с по-просто мислене правят по-точни изводи по истински екзистенциалните въпроси... Колкото по умен е човек толкова повече се самообърква)


Когато се "сприятелявах" с нея въобще нямах представа какъв човек е. Нали знаеш.. От пръв поглед не можеш да прецениш никой. А аз ако имам някакви комплекси, няма да ги избивам върху гърба на друг човек. Елементарно е.
Също така и не претендирам, че това е истинско приятелство или че някога ще бъде. Казвам, че я ценя като човек и приятелка. За мен едно истинско приятелство е с много по-дълбоки корени.
И ако беше прочел/а какво бях писала нагоре, щеше да видиш, че аз СЕ забавлявам с нея, въпреки, това което мисли.
Недей да ме нападаш при положение, че дори не си разбрал/а за какво точно се отнася темата.

anonymous546178
05-21-2010, 20:01
Да ... не е ли забавно, веднага тръгваш да се отбраняваш, почти както предположих, мислих че ще ме игнорираш, обаче се радвам че си прочела написаното от мен.
Всичко което написах беше просто теория, коята е много вероятна, според мен. Не мога да съм сигурен тъй като не познавам нито теб, нито приятелката ти... просто това, което написах, заедно със твоя пост(начина по който беше написан) ме доведе до този извод.