PDA

View Full Version : АМТИИ Пловдив



KpucmuHa
05-21-2010, 10:02
Някой може ли да ми даде малко инфо, ако е запознат с университета, че в тъпия им сайт нищо не пише :-x
интересува ме как може да се влезе, матурата ли е приета за вход, по какво трябва да се държи матура или изпит, какви са таксите и какви предмети се изучават
и най - малкото, което можете да ми кажете ще ми е от полза
Благодаря 8-)

KpucmuHa
05-21-2010, 13:43
ебаси никой ли не знае :( 8-)

miss_kiss181
05-27-2010, 05:51
Ами зависи за коя специалност питаш. Аз уча там, влязох с Българска народна хореография. Държах 3 изпита - 1-вия беше писмен, а другите 2 бяха практически.
Иначе има Музика, Изобразително, Танци, Езици (но не съм сигорна), и Графичен дизаин.
Матурите поне при мен не бяха важни, а ми бяха само, за да си взема дипломата. Там на място си държиш изпитите и бала за влизане ти се формира само от изпитите, дипломата ти не е важна.
Ако имаш въпроси питай. :grin:

ShtrudeL
06-23-2010, 11:45
За "Фотография" има ли някакви изпити...какво трябва да се прави/представи? Ако искам да вляза с тази специалност как става работата?
Гледам,че има и специалност "Графичен дизайн и фотография" ...и до колкото разбрах,трябва да учиш първо това (или нещо друго) и после фотография (както искам) още 1,2 години...така ли е?

Каква е такстата за фотографията? В сайта им от 1 седмица пише,че таксите се актуализират...

ShtrudeL
06-23-2010, 12:55
*сълза*

musi99
06-30-2010, 14:48
По-добре се обади в учебен отдел ,там ще ти дадат нужната информация,мисля че телефона им е даден в сайта на академията .И ако искаш тази година да кандидатстваш побързай,защото срока за прием на документи е до 2 юли :-o

musi99
06-30-2010, 14:52
всъщност за твоята специалност срока е до 9 юли ,а първият ти изпит е на 12юли :shock:

geri1090
07-18-2010, 19:55
Здравей те, случайно реших да преровя нета за инфо относно амтии .. заинтригува ме темата и ако я бях видяла по - отдавна щях да помогна :)
точно преди няколко дни (на 15 юли) приключих с изпитите за Графичен дизайн и фотография.. готвих се за тях още от миналата година , ходех на целогодишния им подготвителен курс (не кандидатствах, защото ме скъсаха на 2-рата матура). Непосредствено преди изпитите провеждат интензивен за 11-12 дена :]
Изпитите се състоят в 4-ри тура.. 1- Рисуване (натюрморт), 2- по графичн дизайн, като се тегли от съответните-лого, плакат или корица по една тема от три, 3- фотография (портрет и натюрморт или репортаж).. изглежда всяка година ги сменят :-D
4- събеседване с комисията и представяне на портфолио (от всичко по малко) .. защото някои се бъркат и мислят, че само снимки трябва да покажат.. не!! всичко, графични проекти (плакат, лого, корица и снимки-портрет, натюрморт, пейзаж и репортаж), но все пак се съобразявайте с посоченото в справочника :) :)
хах съвсем на кратко това беше за специалността, ако някой благоволи да прочете мнението ми и има въпроси, с удоволстрие ще отговоря :)
.. а сега си чакам резултата от класирането до 23 8-) .. стискайте палци!!

gloritooo
08-12-2010, 11:08
Аз се интересувам от Българска народна хореография.Сега ще бъда 11 клас искам да попитам как трябва да се готвя за изпитите.В момента танцувам в ансамбъл ,но ако може да ми дадете повече информация.Какво включва писмения и какво представлява практическия?Благодаря предварително :)