PDA

View Full Version : Надута ..



spfenka
05-21-2010, 12:18
Ъъъ имам една приятелка , която беше , много срамежлива. :smt087 Аз и помогнах да преодолее срамежливостта си .. :-| От известно време е много надута :( Има се за много велика и т.н .. ии аз вече не мога да я понасям. :smt068

Тъй като и аз имах проблем със срамежливостта ... :-o почнах и аз да ставам надувкаа :? Усещам , че дразня околните с поведението си ::: искам да се променя , а не да ставам толкова непоносима , като приятелката ми :cry:

SmilezZz
05-21-2010, 12:22
Пубертет..
Всеки има такива моменти...Просто се опитайте да не бъдете много отворени и надути..За друго решение не знам..
Ако вие самите не си помогнете - никой друг не можа да ви помогне

Princessani
05-21-2010, 13:45
Ъъъ имам една приятелка , която беше , много срамежлива. :smt087 Аз и помогнах да преодолее срамежливостта си .. :-| От известно време е много надута :( Има се за много велика и т.н .. ии аз вече не мога да я понасям. :smt068

Тъй като и аз имах проблем със срамежливостта ... :-o почнах и аз да ставам надувкаа :? Усещам , че дразня околните с поведението си ::: искам да се променя , а не да ставам толкова непоносима , като приятелката ми :cry: просто бади си това,което си е не е нузно да ставаш надута или пак много отворена,рано или късно такива като вас бързо се преземяват на зелята. Не е нужно да си нещо ,което всъщност не си... Бъди истинска и земна и така пак ще те харесват без да превличаш много внимание :-P

wali00
05-21-2010, 14:27
споко.. временно е :) както вече казаха, в пубертета си.. пък и няма нищо лошо да си надута.. повечето момичета са такива и си се харесват :D

thespark
05-21-2010, 14:39
Просто се бъди себе си :) др. няма значение

sladk1KiFlA
05-21-2010, 15:09
и Аз съмм мн Надутъъ амъ ни мии пукъ :D :-) :P

justwondering
05-21-2010, 16:27
Тъкмо приучих коня да не яде и той взе, че умря. :D

И тук така- от срамежлива в другата крайност- надута. И аз от известно време почнах да ставам някаква гадна, смисъл вдигна ми се самочувствието. Моето е заради момче, уж да му се харесам (подсъзнателно го правя) ама не ме кефи така и се старая да съм си както преди- по-срамежлива. И почнах даже да се харесвам на външен вид, а това никога не е било :lol: . Ако не се харесваш така- старай се да не се надуваш толкова и да си забавна. :)

Afterbirth
05-21-2010, 16:27
На приятелката ти, освен да и кажеш, че не я траеш и не и обясниш защо не я траеш, друго не можеш да направиш.Ако не схване - отдалечи се от нея.Но ти явно имаш същите гадни наклонности, хубаво е, че го разбираш - постарай се да се поправиш първо ти:
По - добре срамежлив, отколкото надут без покритие.И ти явно си без, защото ако имаше за какво да си "надута", нямаше да те гризе съвестта и да усещаш, че прекаляваш.И ти го казвам от гледна точка на страшно стеснителен човек, знам какво е да си неуверен и как пречи... Но пак е по - безболезнено, отколкото да се осъзнаеш след като ти се пукне самочувствения балон от прекалено много подуване, да се спука във висините и да пропадне в една възможна посока - надолу.
Това, което можеш да направиш, за да си вдигнеш самочувствието до подходящо ниво е да работиш върху покритието му.

nIkEnCeTy_bE
05-21-2010, 18:48
Не се влияй от нея. Трябва да бъдеш себе си и да спечелиш хората по друг начин, а не да се правиш на велика и надута, както каза. Така приятелства няма да спечелиш, а най много хорските думи на хората.

anonymous546178
05-21-2010, 18:51
Не разбирам само как искаш да ти помогнем... въпрос не задаваш, не те познаваме теб, не познаваме нея, т.е. не можем да опонираме на доводите ти... смисъла на темата е да се оплакваш ... хм...

Iadorevolleyball
05-21-2010, 19:03
Просто влез отново в пътя ..




споко.. временно е :) както вече казаха, в пубертета си.. пък и няма нищо лошо да си надута.. повечето момичета са такива и си се харесват :D

Защо не ми отговаряш на личното съобщение? Въпроса ми е относно, това, че ме попита от кой град съм? :-o

WaterLilly
05-21-2010, 20:13
Тогава се промени! Да, точно толкова просто е. Правиш това, което искаш и си това, което искаш.

iiordanova
05-21-2010, 20:39
Щом си и помогнала да преодолее срама , можеш да си помогнеш да не си надута. .
Дръж се естествено , без да привличаш внимание по наперен начин.
Хубаво е , че си осъзнала на време , че дразниш околните.
Но промяната не става от днес за утре.
Гледай как се държи приятелката ти .. и прави обратното на нейното поведение.
Но това не означава , че трябва да станеш отново срамежлива.
Всичко е в твойте ръце , сама си редиш живота.

Amazingskill
05-22-2010, 02:13
Ъъъ имам една приятелка , която беше , много срамежлива. :smt087 Аз и помогнах да преодолее срамежливостта си .. :-| От известно време е много надута :( Има се за много велика и т.н .. ии аз вече не мога да я понасям. :smt068

Тъй като и аз имах проблем със срамежливостта ... :-o почнах и аз да ставам надувкаа :? Усещам , че дразня околните с поведението си ::: искам да се променя , а не да ставам толкова непоносима , като приятелката ми :cry:

Въй и аз бех такъв + нахалство. Добре, че бяха приятелите ми... казаха ми може ли да си поговорим така и така много си се променил и ни дразниш, много надут си станал :? Естествено, че трудно го приех но истината боли мина ми още на другия ден разбира се след седмица си бях съвсем нормален :) За което много им благодаря. Направо ме беше срам от мене си :oops:

Unendlich
05-22-2010, 08:13
и Аз съмм мн Надутъъ амъ ни мии пукъ :D :-) :P


хахаха, някой да те е питал ? 8)



По темата - хубаво е човек да има известна доза самочувствие, защото околните наистина го мачкат щом усетят, че е мекошав. Все пак не се надувай, защото много хора не харесват това поведение, а и не е нужно да си печелиш врагове без нещо. Дръж се нормално с всички и бъди отзивчива, а не се сопвай и т.н. Така ще е много по-добре положението. :)

uBuTo
05-22-2010, 08:41
Хора,скромността е за такива,които не притежават други качества ! Ако това ви прави надути - ОК :)

amk933
05-22-2010, 08:51
^Но се получава доста смешно и жалко, когато си надута, а няма на какво отгоре...Едно такова самочувствие без покритие... :(

uBuTo
05-22-2010, 08:52
^Но се получава доста смешно и жалко, когато си надута, а няма на какво отгоре...Едно такова самочувствие без покритие... :(Ами да.. в повечето случаи е така за жалост..

Inkognoto
05-22-2010, 20:15
Повечето надути имат някакви проблеми - дали семейни дали с приятели... и така просто искат другите около тях да мислят за тях, че всичко им е наред. Сега не казвам, че всички са така ама повечето :)

LucasBoy
05-23-2010, 23:08
Не е трудно да не бъдеш надута. Просто преди да кажеш нещо се замисли. Представи си ако приятелката ти е покрай теб в момента и в тази ситуация каже точно тази реплика, ти какво би си помислила за нея. Същото ще си помислят и приятелите ти за теб ако кажеш репликата. Така можеш да избегнеш много неприятности. Обаче и тази тактика има недостатък. Внимавай да не се увлечеш, понеже ще спреш съвсем да говориш в компания и може да станеш "аутсайдер". Успех ;)