PDA

View Full Version : Следване в САЩ



MissMalibu
05-21-2010, 12:55
Здравейте!
САЩ ми е мечта от малка и неотдавна ми хрумна идеята да следвам висшето си образование там.Нямам си и на идея как стават нещата а и няма кой да ми обясни,не познавам никой компетентен по темата.Бих искала тези които знаят да ми го разяснят,така да се каже "като за малоумни" понеже наистина абсолютно нищичко незнам. :-D Като за начало :
1.Колко време преди кандидатстването трябва да започна да се подготвям и върху какво?
2.Доколкото съм чувала приемни изпити по някакви предмети няма,освен по английски език за проверка на нивото.Така ли е?
3.Колко процента е вероятността да приемат български студент?
4.Какво е мнението ви за образованието там като цяло, много ли се изисква,много ли е трудно и има ли вероятност да завърша американски университет ако започна? :-D
5.Колко е таксата за 1 година,тоест колко парички горе долу ще хвръкнат
6.Важни ли са оценките от средното ти образование в България?
7.Как става в действителност приема?
8.От всяка гимназия в България ли има възможност за следване в САЩ?

За момента това е което бих искала да знам,ако има други важни неща допълнете.Надявам се на отговори,а не на подигравки и обиди.Съжелявам но точно затова пускам тема тук,защото не знам,а бих искала да науча подробна информация :)

Nakadah
05-21-2010, 20:24
1.Колко време преди кандидатстването трябва да започна да се подготвям и върху какво? - Набележи си Университет, влезни в сайта и гледай the deadlines...
2.Доколкото съм чувала приемни изпити по някакви предмети няма,освен по английски език за проверка на нивото.Така ли е? - Попринцип няма... Във сайта на Университета където би искала да ходиш ще намериш информация за изпитите по английски които се признават и точките които се изискват...
3.Колко процента е вероятността да приемат български студент? - Ти уред ли си? Всичко зависи от оценката с която кандидатстваш...
4.Какво е мнението ви за образованието там като цяло, много ли се изисква,много ли е трудно и има ли вероятност да завърша американски университет ако започна? :-D - ако си мързеливо същество ест че няма да завършиш...
5.Колко е таксата за 1 година,тоест колко парички горе долу ще хвръкнат - Зависи от Университета, дали ще имаш Meal Plan, дали ще плащаш за общежитие и тн... Повечето информация я има в сайта на Университета в който би искала да ходиш....
6.Важни ли са оценките от средното ти образование в България? - ДА!!!
7.Как става в действителност приема? - Нещо не разбирам...
8.От всяка гимназия в България ли има възможност за следване в САЩ? - Не, има специални само... Ест че от всяка...

MissMalibu
05-21-2010, 21:09
the deadlines ? :(

Nakadah
05-21-2010, 21:57
the deadlines ? :(
Не си напрягай мозъчето... тази твоя малка мечта няма да се осъществи...

YouAteMyHeart
05-22-2010, 16:03
the deadlines ? :(

За да учиш в САЩ ти трябва английски!

MissMalibu
05-22-2010, 22:34
the deadlines ? :(

За да учиш в САЩ ти трябва английски!



Разбира се :razz: това ми е пределно ясно имам години да го науча :)

goshka
05-23-2010, 08:04
А ти кой клас си? :)

YouAteMyHeart
05-23-2010, 10:04
За да учиш в САЩ ти трябват много пари.Не разчитай на това,че там ще ти предложат безплатно образование.Цените в университетите започват от 10,000$ до 40,000$-50,000$ на година (за чуждестранни ученици).Самата подготовка трябва да стане поне 1 година по-рано.Език трябва да започнеш да учиш,колкото се може по-скоро.

MissMalibu
05-23-2010, 17:58
А ти кой клас си? :)


9-ти завършвам,а относно парите не са ми проблем :)

ssupergirl
05-23-2010, 18:50
Не са ти проблем?! Че те и най-заможните в БГ имат проблеми а ми е интересно ти как ще се справиш и как така не са ти проблем?

MissMalibu
05-23-2010, 19:14
Не са ти проблем?! Че те и най-заможните в БГ имат проблеми а ми е интересно ти как ще се справиш и как така не са ти проблем?


ами предполагам има някакви стипендии които да помогнат, а останалото би могло да се покрие какво ти е толкова чудно :?

Nakadah
05-23-2010, 21:31
Не са ти проблем?! Че те и най-заможните в БГ имат проблеми а ми е интересно ти как ще се справиш и как така не са ти проблем?


ами предполагам има някакви стипендии които да помогнат, а останалото би могло да се покрие какво ти е толкова чудно :?

Много филми гледаш... Просто се разрови из сайтовете... ма ОПА.. ти не говорип английски а искаш да учиш в англо говорящ университет :lol:

4 години учене на Английски в България са МАЛКО!

YouAteMyHeart
05-24-2010, 12:16
Не са ти проблем?! Че те и най-заможните в БГ имат проблеми а ми е интересно ти как ще се справиш и как така не са ти проблем?


ами предполагам има някакви стипендии които да помогнат, а останалото би могло да се покрие какво ти е толкова чудно :?


Стипендии за чуждестранни ученици няма!Рядкост са университетите,които дават и те са частични.По 10,000$-20,000$ да се дават на година е много за нашите стандарти.А и малко късно си се сетила да учиш език.

Има доста добри университети в Европа и много от тях предлагат безплатно обучение. :)

MissMalibu
05-24-2010, 17:44
Не са ти проблем?! Че те и най-заможните в БГ имат проблеми а ми е интересно ти как ще се справиш и как така не са ти проблем?


ами предполагам има някакви стипендии които да помогнат, а останалото би могло да се покрие какво ти е толкова чудно :?


Стипендии за чуждестранни ученици няма!Рядкост са университетите,които дават и те са частични.По 10,000$-20,000$ да се дават на година е много за нашите стандарти.А и малко късно си се сетила да учиш език.

Има доста добри университети в Европа и много от тях предлагат безплатно обучение. :)



Пффф 20.000 на година не е толкова извънземно както го представяте :?

lachoruse
05-24-2010, 18:07
Ама парите не ги изкарваш ти...Айде някой да ми отговори на темата долу

MissMalibu
05-24-2010, 18:23
Ама парите не ги изкарваш ти...Айде някой да ми отговори на темата долу


Може и да не ги изкарвам аз,но родителите ми имат тази възможност така,че какъв е проблемът ?! Оставете тази работа на мен,ако може :)
Искам да попитам колко от горе отговорилите учат или са учили в САЩ,че са сигурни,че знаят толкова много и ме нападат :? Не е работа да се забъркваш в тийн форуми,че от нищото нещо :x

lachoruse
05-24-2010, 18:26
Не те нападам,предупреждавам...Що м вашите имат тази възможност супер,успех :)

Nakadah
05-24-2010, 19:51
Ама парите не ги изкарваш ти...Айде някой да ми отговори на темата долу


Може и да не ги изкарвам аз,но родителите ми имат тази възможност така,че какъв е проблемът ?! Оставете тази работа на мен,ако може :)
Искам да попитам колко от горе отговорилите учат или са учили в САЩ,че са сигурни,че знаят толкова много и ме нападат :? Не е работа да се забъркваш в тийн форуми,че от нищото нещо :x

АЗ!!!

MissMalibu
05-24-2010, 23:21
Ама парите не ги изкарваш ти...Айде някой да ми отговори на темата долу


Може и да не ги изкарвам аз,но родителите ми имат тази възможност така,че какъв е проблемът ?! Оставете тази работа на мен,ако може :)
Искам да попитам колко от горе отговорилите учат или са учили в САЩ,че са сигурни,че знаят толкова много и ме нападат :? Не е работа да се забъркваш в тийн форуми,че от нищото нещо :x

АЗ!!!


Ами браво на теб,ама вместо да обясниш като хората на такива като мен,които незнаят ти се подиграваш :?

Nakadah
05-24-2010, 23:34
Ама парите не ги изкарваш ти...Айде някой да ми отговори на темата долу


Може и да не ги изкарвам аз,но родителите ми имат тази възможност така,че какъв е проблемът ?! Оставете тази работа на мен,ако може :)
Искам да попитам колко от горе отговорилите учат или са учили в САЩ,че са сигурни,че знаят толкова много и ме нападат :? Не е работа да се забъркваш в тийн форуми,че от нищото нещо :x

АЗ!!!


Ами браво на теб,ама вместо да обясниш като хората на такива като мен,които незнаят ти се подиграваш :?

Не ти се подигравам, отговорих ти на всичките ти въпроси...

BadBadGirl
05-25-2010, 08:11
Не са ти проблем?! Че те и най-заможните в БГ имат проблеми а ми е интересно ти как ще се справиш и как така не са ти проблем?


ами предполагам има някакви стипендии които да помогнат, а останалото би могло да се покрие какво ти е толкова чудно :?


Стипендии за чуждестранни ученици няма!Рядкост са университетите,които дават и те са частични.По 10,000$-20,000$ да се дават на година е много за нашите стандарти.А и малко късно си се сетила да учиш език.

Има доста добри университети в Европа и много от тях предлагат безплатно обучение. :)

Пффф 20.000 на година не е толкова извънземно както го представяте :?

Съжалявам,че ти го казвам,ама си супер тъпо парче. Ти май се имаш за най-богатата '' 20 000 не е толкова извънземно'' като говорим за $ .. много ми е интересно откъде ще ги вземеш,лапешка работа..
:?

YouAteMyHeart
05-25-2010, 14:32
Съжалявам,че ти го казвам,ама си супер тъпо парче. Ти май се имаш за най-богатата '' 20 000 не е толкова извънземно'' като говорим за $ .. много ми е интересно откъде ще ги вземеш,лапешка работа..
:?

+
20 000$ са ти 35 000лв.годишно.Много ми е интересно как ще ги изкопаеш.Предполагам родителите ти взимат по 10 000лв на месец за да можеш да ги отделиш.

MissMalibu
05-25-2010, 16:41
Съжалявам,че ти го казвам,ама си супер тъпо парче. Ти май се имаш за най-богатата '' 20 000 не е толкова извънземно'' като говорим за $ .. много ми е интересно откъде ще ги вземеш,лапешка работа..
:?

+
20 000$ са ти 35 000лв.годишно.Много ми е интересно как ще ги изкопаеш.Предполагам родителите ти взимат по 10 000лв на месец за да можеш да ги отделиш.


:lol: :lol: Много сте забавни :lol: :lol: и въпреки,че не е ваша работа ще ви кажа как ще ги "изкопая" за да охладя страстите.Както казах вече щом съм решила такова нещо,значи ИМАМ тази възможност !! Което значи,че може и по 10 000 да взимат при положение,че работят в ЧУЖБИНА! Сега стана ли ви ясно :x Не мога да разбера какво спорите за финансовите възможности на семейството ми след като си нямате ни най-малка представа,нито пък ви интересува,това си е моя работа :? Както и да е,не мисля да навлизам в безсмислени спорове,на това му се вика "лапешка работа",мила :) . Благодаря за отговорите,въпреки,че някои хора не бяха много отзивчиви и любезни.Всичко добро! :)

amk933
05-25-2010, 17:29
Престанете със спора и карайте по същество да не заключвам темата.

След като момичето ви е казало, че парите не са проблем, не ви влиза в работата откъде ще ги вземе, нито какво работят нейните. Беше достатъчно интелигентно казано, че финансовите средства не са проблем без да се дуе с "Мама е такава, тати онакъв." Точка.

Само да добавя да не забравяш, че освен таксите, ще ти трябват пари за живеене, ядене, книги, самолетни билети, здравна застраховка, джобни ( не може само да седиш заключена и да учиш) и т.н.

Таксите стигат до около 40 000 долара. Ест, че има и по-малко...В Масачузец са повечето добри boarding schools, но за да влезнеш там, трябва да си мноооого добра и умна. В по-добрите пансиони ще ти трябва и SSAT (забележи, че не е SAT)...малко по-лесен е този изпит от нормалния SAT. В България не се предлага подготовка за него. Мисля даже и, че ще ти се наложи да се разходиш до Букурещ да го държиш. Успех.

mishet0
05-25-2010, 18:25
Престанете със спора и карайте по същество да не заключвам темата.

След като момичето ви е казало, че парите не са проблем, не ви влиза в работата откъде ще ги вземе, нито какво работят нейните. Беше достатъчно интелигентно казано, че финансовите средства не са проблем без да се дуе с "Мама е такава, тати онакъв." Точка.

Само да добавя да не забравяш, че освен таксите, ще ти трябват пари за живеене, ядене, книги, самолетни билети, здравна застраховка, джобни ( не може само да седиш заключена и да учиш) и т.н.

Таксите стигат до около 40 000 долара. Ест, че има и по-малко...В Масачузец са повечето добри boarding schools, но за да влезнеш там, трябва да си мноооого добра и умна. В по-добрите пансиони ще ти трябва и SSAT (забележи, че не е SAT)...малко по-лесен е този изпит от нормалния SAT. В България не се предлага подготовка за него. Мисля даже и, че ще ти се наложи да се разходиш до Букурещ да го държиш. Успех.


Освен в Масачузец,посъветвайте ме за други конкретни университети все още не знам към какво да се насоча

MissMalibu
05-25-2010, 18:28
Какво ви е мнението за Колумбийският,разполагате ли с някакво инфо :-o

goshka
05-25-2010, 18:33
Търси в сайтовете на университетите, ако нещо не разбираш тогава питай, че на готово не може всичко да се дава... , избери си първо специалност и тогава търси университети, защото всеки един е добър в различни неща, учи си английския, а за училище може и по-нататък да избереш, още си 9 клас... както си прецениш де...

Ако искаш ми прати ЛС със скайп, и аз съм колкото теб, може да си комуникираме

http://www.columbia.edu/ :P :)

amk933
05-25-2010, 19:47
Какво ви е мнението за Колумбийският,разполагате ли с някакво инфо :-o

Един приятел завърши Колумбия.

Страшно е доволен естесвено. Колумбия си е recruitment училището на Wall Street. Много е добър, но трябва много зор и за да влезнеш, и за да успееш с ученето. Като всеки университет в Брашлянената Лига. :)

Hallow
06-20-2010, 11:27
Я ми кажете къде в България ,освен в Благоевград, може да се държи SAT? Потърсих в Google, но безуспешно :)

bebito0o
06-20-2010, 17:11
ок..нека ви кажа как точно седят нещата...като за начало аз се намирам в САЩ.. в Маями.Дойдох тук преди 5 месеца близо и започнах да посещавам гимназия тук,в 12 клас,завърших я и започнах да мисля за колеж. Между колеж и университет има огромна разлика и тя е ,че в колежа учиш 2 години и след това в университета 4 год. ,та колежа те подготвя за университета.Можеж да отидеш направо в университет ако не искаш да ходиш в колеж.Разбира се за да влезнеш в колеж минаваш през изпити.Таксата за колеж,за най-простия колеж тук е $ 5000 за term , във всеки семестър( 1 година) има 2 terms т.е 2х $ 5000 = $ 10 000 за година,цялото образование е 2 години т.е $ 20 000 , колежа се казва Santa Fe . Колкото до deadlines те са различни за всеки колеж .. за този е 23 Юни ,за да започнеш да учиш в този колеж и в който и да било друг трябва да покажеш акаунт в банка с $ 30 000 на името на ученика или семейство или познати.Акаунтите може да са 1 ,2 или 3 ,но общата сума трябва да е $ 30 000.

Ако ще продължиш образованието си тук в Америка , се премествай колкото се може по рано,дори и преди да си завършила гимназия,защото посещаването на училище тук ще ти бъде в полза за тренинга на езика.. защото ако с идването си се запишеш за колеж ще ти дойде малко понанагорно ако ме разбираш 8-)

Какво още ..аа да колкото до стипендийте наистина е много трудно да вземеш стипендия..трябват ти не само отлични оценки и познания,защото тук няма преписване както в България,всеки разчита сам на себе си,но ти трябва и гражданство..което вече е друга тема за разговор..

надявам се съм била полезна (:

cecube
06-21-2010, 16:10
Щом се взима под предвит дипломата,кое има по-голяма тежест Sat изпита или дипломата?Също цялата диплома ли се взима или само предметите,с който кандидатсват?

LENUN
06-26-2010, 15:26
Нямя дя седя тук след месец заминавам :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: Майната и на тая скапана държава :o :o :o :o :o :o :o :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Жалка работа

goshka
06-26-2010, 16:14
Всичко има значение!!!Със зубрене всеки може да си изкара оценките, но те искат да те опознаят като човек, нагласата ти за света... дали си комуникативен и широко скроен...


LENUN, честито!

wallmart
06-28-2010, 18:07
Нямя дя седя тук след месец заминавам :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: Майната и на тая скапана държава :o :o :o :o :o :o :o :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Жалка работа
Така може да говори едно дете, на което родителите не са дали възпитание. Съчувствам ти, че сди отрасла в приют, но гневът ти към институцията, която те е отгледала, изглежда необоснован. Не ти е виновна държавата, нито пък самата страна (народ, земя, история), за твоите житейски неволи. По-полека с емоциите и ще може да се заговорим.

MissMerryAnn
06-29-2010, 10:41
Еми аз заминах за Сащ когато бях на 13 :-o мога да ти кажа,че не е толкова лесно колкото го мислиш

brunder
02-25-2011, 15:29
Здравейте знам че темата е стара но какво мислите за университетите в NEW YORK?И с какво се влиза?NEW YORK щат говорим:)

Nakadah
02-25-2011, 21:58
Здравейте знам че темата е стара но какво мислите за университетите в NEW YORK?И с какво се влиза?NEW YORK щат говорим:)

Влиза? Коя специалност? Има си сайт на Университета, влизаш и четеш.

brunder
02-26-2011, 16:26
Ами 7ми клас сам ставам 8ми.Смисал като отивам трябва ли да правя някви тестове испециалност зависи какво предлага университета

windowlicker
03-01-2011, 03:55
Ами 7ми клас сам ставам 8ми.Смисал като отивам трябва ли да правя някви тестове испециалност зависи какво предлага университета

В смисъл ти искаш в Ню Йорк щата, или само града?? Да правят се тестове. Обикновено се прави SAT i TOEFL. Влезни тук: www.collegeboard.com и си разгледай за мястото, което те интересува и колко да е голям университета и цените.

brunder
03-01-2011, 12:29
Говорим за щата но може и града.Аз мн искам да съм военнен но това означава след като мина академията да ставам воиник а аз неискам искам само академията.И си падам по физика,електроника,дърводе лсто и още няко работи та какво бихте ми препорачали?