PDA

View Full Version : Забрана по заведенията на лица под 18 години



deividbe
05-21-2010, 20:34
Парламентът забрани на деца под 18 години да стъпват в заведения за пушачи!!! Какво мислите по темата

silversteinn
05-21-2010, 20:47
Да, преди малко чух по новините. Според мен тва е пълна глупост. 'Що и в градския транспорт да се качваме не ни забранят? :?

deividbe
05-21-2010, 20:48
za po lesno 6to ne zabranqt da se pravqt deca :D :D :-D :-D

silversteinn
05-21-2010, 20:53
Мдаааа тъкмо ще предотвратят разочарованието от младото поколение. :)

Paramour
05-21-2010, 21:09
Аз ще стачкувам!! xD

deividbe
05-21-2010, 21:33
i az 6te sta4kuvam :grin: :grin: :grin:

sweetyygirl
05-21-2010, 21:53
Според мен колкото сега " не ни пускат" по дискотеките толкова и след тоя тъп закон. :P А иначе е МЕГА тъп закона, че дори и с придружител не можело. Ми ако съм на РД на някой от семейството с цялото семейство пак ли не може? :?

elizabethg
05-21-2010, 21:54
Това са пълни глупости...Ако сме държава,дето се спазват закони и не всеки да прави каквото си иска,може и да се спази този закон!Но...в България...ЕДВА ЛИ!Тук няма закони,а дори и да има никой не ги спазва;)Само се чудят в парламента к'во да измислят...Кво са правят и те...знаем се нашенците какви сме;)

silversteinn
05-21-2010, 22:17
Ние сме срам и позор. :lol:
Опитват се да ни вкарат в "правия път" ама май нещо не им се получава.

deividbe
05-22-2010, 14:48
neka ne zabravqme 4e takova ne6to moje da se slu4i samo v bg :( :( :( na men mi izglejda sme6no ednovremenno s tova i neveroqtno kak 6te nakarat 15-16-17-18 godi6ni da ne izlizat na kafe ili na zavedenie pa kamo li na diskoteka :-D :-D :-D :lol: :lol: :lol: ne mi se vqrva nqkoi da go spazva. tozi zakon si struva no ako be6e napraven naprimer lica pod 14 godini za6toto na 14 ve4e imat li4na karta i samo te da nqmat pravo :-P :-P :-P

SmilezZz
05-22-2010, 15:21
Доста тъп закон,но едва ли ще се спазва де..Нищо чудно,това е България :? ..Там,в парламента се чудят какво да измислят,ама да беше нещо хубаво...Бахти простотиите,дето измислят :?

Paramour
05-22-2010, 20:16
Пхах... а да не мислите, че някой ще проверява кой бил в дискотеката и кой-не ;д абсурд! според мен тва че са казали да не ходим няма да спре желаещите да копунясват :lol:

sasheto0o
05-23-2010, 17:27
Пхах... а да не мислите, че някой ще проверява кой бил в дискотеката и кой-не ;д абсурд! според мен тва че са казали да не ходим няма да спре желаещите да копунясват :lol:

+1 . С това желание да ни вкарат в правия път вече започват да прекаляват.Хем вижда,че нищо не става,хем продължават да измислят безмислени закони,които никой няма да спазва :?

great_mari
05-24-2010, 12:20
Донякъде съм за,но от гледна точка на въпроса "защо беше направен този закон?" е напълно безмислено,защото той се създаде заради закона за закрила на детето,заради цигарения дим,а по тази логика ние няма да имаме право и да ходим в ресторанти и пицарии най-малкото, по простата логика,че навсякъде се пуши..Депутатите мислиха,мислиха и пак се о*раха с извинение :? Инае напълно подкрепям закона да НЕ се допускат някакви 14-16 пикльовци по дискотеките(аз също спадам в тази възрастова група),просто не ни е там мястото осъзнайте се :booooomb:

onestar
05-24-2010, 12:38
Ми супер, к'во?
Тъкмо няма да виждам 12-годишни пикли как се мъкнат по заведенията смеейки се грозно и отчаяно опитвайки се да превлекат вниманието на околните по ред жалки начина.

ImmortalSportFreak
05-24-2010, 22:31
Все ми е тая.Сууууупер рядко посещавам заведения на пушачи тъй че .. а и предпочитам да си изкарвам времето на много по-хубави и здравословни места. 8) 8-) :lol:

zoreto
05-24-2010, 23:02
Все ми е тая.Сууууупер рядко посещавам заведения на пушачи тъй че .. а и предпочитам да си изкарвам времето на много по-хубави и здравословни места. 8) 8-) :lol:

PlamenVasilev
01-03-2011, 19:12
Такаа... че е тъп закона ... тъп е !!! Аз съм почти на 17 г. от Варна. Днес имах интересна случка ... а именно изгониха ме от 2 кафета в центъра на Варна, именно защото нямам 18 г. Доколкото съм запознат с последно излезлия закон , лица под 18 г. няма право да влиза в заведения за пушачи.. а въпросът ми е ... та нали в парламента гласуваха и приеха закон в заведенията да не се пуши .. т.е. във всяко едно заведение би трябвало лица под 18г. да бъдат допускани, разбира се в позволените за това часове ( доколкото се спазва ... ).

01-07-2011, 05:15
:shock: :shock: :shock:
Ама как така ще ми забранят да влеза в заведение където се пуши....след като аз самата пуша??? :?
Мнннннн е тъп тоя който е измислил тоя 'закон' и е за смях :?

mrtn
01-07-2011, 07:30
Такаа... че е тъп закона ... тъп е !!! Аз съм почти на 17 г. от Варна. Днес имах интересна случка ... а именно изгониха ме от 2 кафета в центъра на Варна, именно защото нямам 18 г. Доколкото съм запознат с последно излезлия закон , лица под 18 г. няма право да влиза в заведения за пушачи.. а въпросът ми е ... та нали в парламента гласуваха и приеха закон в заведенията да не се пуши .. т.е. във всяко едно заведение би трябвало лица под 18г. да бъдат допускани, разбира се в позволените за това часове ( доколкото се спазва ... ).
Еми то наистина трябва да има зали, в които не се пуши, но още не съм видял заведение, където да е направено това нещо.. ей така ще си остане поредния закон в историята. И е доста глупаво, тъй като има лица под 18, които пушат. Тоя закон не ме късае пряко, но не е много хубаво да ограничават, къде да ходят младите, мисля че те знаят какъв риск поемат да отидат в зала за пушачи.

xpreciousx
01-07-2011, 08:57
Апфф вместо да забранят пушенето на обществени места,както е в другите държави,те забраняват на 'децата' да ходят по заведения...отново доказваме,че живеем в Бг. :?

Tiin
01-08-2011, 09:47
За кво под 18 да не пускат в заведения,в които се пуши като всяка 2ра 14 годишна пикла (с извинение) пуши...

n3zabrawiimaa
01-11-2011, 08:38
:shock: :shock: :shock:
Ама как така ще ми забранят да влеза в заведение където се пуши....след като аз самата пуша??? :?
Мнннннн е тъп тоя който е измислил тоя 'закон' и е за смях :?

Не знаеш кой го е измислил, но пък веднага му лепваш етикета "тъп" само защото не е на твоето мнение.
И закона не е тъп, никак даже. Това е за надути пикли, дето се мислят за много големи, щом пушат. И аз съм пушила, нищо не казвам. 2/3 от приятелите ми пушат. Просто влизаш в заведение, където те познават и можеш да пушиш, ние така сме правили. Или пък въобще недей пуши. :?