PDA

View Full Version : Сгъстяване на косата



kpucunky
05-21-2010, 20:48
Знаете ли някакъв шампоан или нещо друго за сгъстяване на косата, защото моята е рядка и с тънък косъм и на нищо не прилича :D :(

kasssidy
05-21-2010, 21:15
Това си е до гени. Нищо не можеш да направиш, освен да се грижиш за това, което имаш и да не я изтощаваш. И моята е лека и с тънък косъм , но гледам да я поддържам жизнена и бляскава. Има обем ...

Като се вържа е супер тънко опашлето , ама какво да се прави. Такава ми е косата :? Приеми се и се харесвай.

П.С Твоята винаги ли е била така или от преси , къдрене и прочие е оредяла?

kpucunky
05-21-2010, 21:31
Това си е до гени. Нищо не можеш да направиш, освен да се грижиш за това, което имаш и да не я изтощаваш. И моята е лека и с тънък косъм , но гледам да я поддържам жизнена и бляскава. Има обем ...

Като се вържа е супер тънко опашлето , ама какво да се прави. Такава ми е косата :? Приеми се и се харесвай.

П.С Твоята винаги ли е била така или от преси , къдрене и прочие е оредяла?ами беше малко по - гъста преди, но веднъж когато ходих на фризьор и те ми я филираха и тя се изтъни ии от тогава така се съсипа :(

NawleK
05-21-2010, 22:31
сложи малко брашно в шампоана

sw3etyrrr
05-22-2010, 07:02
можеш да я подхраниш но не и да я сгъстиш :(

MyAll
05-22-2010, 07:16
тривитаминол ;)

alonedark
05-22-2010, 07:21
Емм...мойта е много гъста с твърд и дебел косъм ии си е такава от малка , но откакто няколко пъти на фризьори те ми я изтъниха доста , ма така е по - добре щото не се живееше с нея.Аа относно проблем една моя фр има по - рядка коса и някъде беше чела че от зоологичски матазин може да си купите някво лекарство дето попринцип се продава за вълната на овците и е доказано , че може да се използва от хората....
Успех , дано съм ти помогнала...


Евсии

slynchoo
05-22-2010, 11:16
Прави си маска с тривитаминол,така ще ти се сгъсти косата.

HoRmOnA
05-22-2010, 16:37
Преди косата ми беше дълга и много тънка.. на клечки седеше.
Обаче откакто я подстригах къса, косата ми вече не е тънка и расте със скоростта на светлината без да цъфти дори :grin:

heiress
05-22-2010, 18:53
По принцип не можеш да я сгъстиш, освен, ако не е била по- гъста и с течение на времето е оредяла.

alonedark
05-22-2010, 19:10
Прави си маска с тривитаминол,така ще ти се сгъсти косата.

да точно , защото всъщност тва дето го писах главната му съставка е тривитаминол...

deepinlove
05-23-2010, 07:26
Прави си маска с тривитаминол,така ще ти се сгъсти косата.

да точно , защото всъщност тва дето го писах главната му съставка е тривитаминол...

Бих те ли казала някоя аптека в София в която го има.

DqVoLsKoJeLaNiE
05-23-2010, 07:37
Наистина е до гени, но пробвай с хининова вода. Аз съм пробвала и с етерично масло...избери нещо подхранващо(роза, розмарин, лавандула или каквото ти предпочиташ) и слажи 5-6 капки от него в 200-250мл вода и нанеси с четка за боя по косата си, завий със затоплена кърпа и изчакай така 15 минутки, после измий.
Можеш да пробваш и с кокосово масло. Сложи 10-15 капки в 100 мл хладка вода и нанеси сместа с масажни движения по целия скалп, после отмий и сложи дълбоко хидратираща маска.
Можеш да си вземеш и подхранващата серия на Елсев ( http://www.estheticfactory.fr/upload/image/ACTU/cheveux/cheveux-rapapltas.jpg ) :)

nicolepcd
05-23-2010, 10:08
Не е гаранция, че нещо може да ти помогне. Например аз ползвам тривитаминол от 2 месеца и няма абсолютно никакъв ефект. Ползвам го ей така, колкото да не съм си хвърлила парите на вятъра 8) За подхранващата серия на Елсев съм чувала все добри мнения, ама като не съм ползвала, не мога да препоръчам :)

titinkaa
05-23-2010, 10:20
Тривитаминол