PDA

View Full Version : Постоянно съм болна



mArMaLaDkA
05-21-2010, 22:16
Буквално. Преди се разболявах на всеки две седмици, като тогава винаги се налагаше да пия антибиотици. Сега работите "загрубяха" и всяка вечер ми е зле. Симптомите са си едни и същи от години вече: втрисане, кихане, болки в гърлото и отвратителна кашлица, хрема, сънливост, причернява ми, гади ми се, имам главоболие. Някои симптоми изчезват, други се появяват на тяхно място. Хвала на парацетамола, капките за нос, хапчетата за нос и вълшебните прахчета от рода на "Тейлол хот".
Поне за мен, цялата работа не е нормална. Интересното е, че нищо ми няма. Личната ми лекарка ме препрати към педиатър алерголог, имала съм хроничен фарингит, когато съм ядяла студено ме удряло в гърлото, оттам имунната ми система отслабвала и всякакви такива глупости. Признавам си, че доста се бях поуляла тогава със сладоледите, обаче откакто се откри уж какво ми има, изключително внимавам с напитките и храните, които поглъщам. Правиха ми и изследвания(кръв и урина), нормални са. На 14 съм, скоро правя 15.
Знам, че това не е специализиран форум и надали някой може да ми постави диагноза, при положение, че лекарите не можаха, но пък ако някой се е сблъсквал с подобно нещо или пък има идея как да се справя... Благодаря предварително! :)

producenta
05-21-2010, 22:24
Сезонно ли е?Забелязала ли си в кой сезон боледуваш повече?

За мен това е алергия,имам познат който страда от това.

Влага в стаята мухъл?Прах?

mArMaLaDkA
05-21-2010, 22:35
Т'ва го пропуснах, вярно.
Може и сезонно да е. 3 сезона съм болна, 1 съм здрава. 8-) Цяла зима бях абсолютно здрава, после се затопли и... да.

Мухъл отскоро се появи и то покрай единия прозорец, иначе гледам да си чистя редовно стаята. :) Принципно нямам алергия към домашен прах, за разлика от котешки косми, но пък аз нямам котка и каквито и да било домашни любимци. 8-)

mlakniwe
05-22-2010, 08:25
И аз като малък се разболявах много често, но след като ми извадиха сливиците се оправих и сега много рядко се разболявам-незнам?!?!? :-o

Lucho
05-22-2010, 11:09
Това е само някаква алергия. Отиди при алерголог или оториноларинголог /специалист УНГ/. Зимата ти е добре - значи е сезонна алегия най-вероятно. С парацетамола не прекалявай, защото колкото ти помага, толкова и ти вреди. Гърлото ти е чувствително - съветът ми е да пиеш само вода. От там идват и хремата и кашлицата. Ти дразниш гърлото с газирано или студено, от там тръгва надолу - съответно дълбока кашлица и хрема.

mArMaLaDkA
05-22-2010, 12:35
^ именно това е, че много внимавам какво поглъщам. Напитките винаги ги пия на стайна температура, а газирано не съм пила от месеци. :)