PDA

View Full Version : Национално Външно оценяване за учениците в 7 клас



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7

cveteto96
05-22-2010, 08:37
Здравейте !!!
Наближават външните оценявания по:
1.Чужд език
2.КОО "Обществени науки и гражданско образование"
3.КОО "Природни науки и екология"

Външно оценяване + приемни изпити по:
1.Български език и литература
2.Математика

Та целта на темата ми е да си помогнем взаимно..Някой да има долу-горе на представа какво може да се падне на КОО "Обществени науки и гражданско образование" и КОО "Природни науки и екология"..Какво мже да се падне по История,География,Химия,Фи ика и Биология..

Също така
Ако някой има трудности по БЕЛ и Математика нека да попита :)

SmilezZz
05-22-2010, 09:00
Темата ти може да бъде полезна..Ще я следя
Иначе предполагам,че по география ще се паднат за всичките изучени контитенти и тем подобни..Острови и т.н.
По останалите не знам - трябва да си призная,че най-много се притеснявам заради тях..Не знам как ще ги взема просто :(

Unendlich
05-22-2010, 12:58
Успех на всички 7-мокласници, които кандидатстват тази година. Нека да си вземат с хубави оценки изпитите и матурите, а също и да ги приемат където искат. Без притеснения, всичко ще е ток и жица :) \:D/ :smt001

December
05-22-2010, 17:02
27 наближава...обаче аз не се притеснявам.Ние правихме пробен тест и изкарах 6.Дано да има повече въпроси по литература,че българсият ми куца.
Аз разбрах,че разказа който трябва да преразказваме щял да се чете за цялата страна по едно и също време и щял да се излъчва по нещо като радио.Това вярно ли е?

SmilezZz
05-22-2010, 17:12
Да и аз чух за такова нещо..
Но не мисля,че е правилно..Дано да не стане някакъв проблем,че...

December
05-22-2010, 17:50
Мене ме е страх да не ни се повреди радиото и да се обърка цялата работа.Затова по-добре да ни го четат квесторите.
Аз много се радвам,че ще е с камери защото има една групичка от хора които винаги разчитат на преписване и изкарват 6,нищо че не знаят дори какво е метафора :?

Strawberryy
05-22-2010, 19:23
Пожелавам Ви успех на всички кандидатстващи! Дано се представите добре и да влезете в училищата където желаете. :-)

SmilezZz
05-23-2010, 09:38
Хора,някой може ли да ми припомни - кои бяха еквивалентните уравнения :oops: :-o

princesss8
05-23-2010, 11:01
Хора,някой може ли да ми припомни - кои бяха еквивалентните уравнения :oops: :-o

Две уравнения са еквивалентни (равносилни), ако имат едни и същи корени или и двете нямат корени. :) :) дано да ти е полезно :P

А аз искам да ви попитам, кои училища се предпочитат в Пловдив :?

SmilezZz
05-23-2010, 11:13
Оле..Мерси страшно много :-)
Иначе:
Не съм от Пловдив..Но се чуват доста хубави неща за ОМГ (Образцова Математическа Гимназия)

reload1222
05-23-2010, 11:21
Много добра тема само че е много тъпо и безсмислено такива неща да измислят за нашите тестове като ние след седми клас нищо не завършваме само преминаваме от клас на клас, ако искат като матурите поне да направят тестове само за двата предмета а не за всичките на куп и както е при нас примерно в петък който идва ще правим по английски май и на всичкото от горе ще трябва да учим и по другите предмети защотото ще имаме часове което е много странно и тъпо.

cveteto96
05-23-2010, 11:28
Радвам се,че ви хареса темата..
reload1222 и аз мисля,че това е доста тъпо..Хайде - за математиката и БЕЛ - да,но не и по другите предмети..Аз цяла година се приготвих за двата предмета,а за останалите даже и не съм отваряла учебника и лично за това се притеснявам..
УСПЕХ на всички нас..Дано се справим успешно :)

И ако имате трудности по БЕЛ и Математика - може да питате :wink:

reload1222
05-23-2010, 11:35
Наистина е така всички които си учат най-вероятно по бг и по математика са учили а сега какво правим само късмет да имаме, и наистина примерно във вторник май е по природни науки и аз си имам супер скапана програма точко за този ден и за кое да си уча за теста или за училище много тъпо тоя министър на образованието малко не можа ли да помисли.

SmilezZz
05-23-2010, 11:50
Авторке,пропуснала си да напишеш датите.. :D
Ето ги:
1.Български език и литература (национално външно оценяване + приемен изпит) - 27 май 2010 *четвъртък*
2.Чужд език - 28 май 2010 *петък*
3.Математика (национално външно оценяване + приемен изпит) - 31 май 2010 *понеделник*
4.КОО "Обществени науки,гражданско образование и религия" - 1 юни 2010 *вторник*
5.КОО "Природни науки и екология" - 2 юни 2010 *сряда*

Иначе и аз цяла година не съм отваряла учебници,освен по БЕЛ и Математика..

SmilezZz
05-23-2010, 12:03
Здравейте отново..Намерих малко инфо и реших,че ще е полезна за всички нас:

ИНСТРУКТАЖ ЗА УЧЕНИКА
ПРИЕМ СЛЕД VII КЛАС ПО БЕЛ И МАТЕМАТИКА
Преди започване на изпита за прием след VII клас по БЕЛ и математика ученикът:

• Влиза в изпитната зала с документ за самоличност и със служебната бележка, удостоверяваща мястото за явяване на приемни изпити;
• Заема определеното му място не по-късно 8,45 ч;
• Предава на квесторите за съхранение на видно място по време на целия изпит изключена мобилната си комуникационна техника;
• Носи и ползва на изпит химикалка, която пише със син цвят, а за изпита по математика – линия, пергел, транспортир, триъгълник, молив и гума;
• Изслушва настоящия инструктаж и се подписва в протокола за дежурство по време на изпита от лявата страна на името си;
• Получава от квестор голям плик, среден плик, малък бял плик, лист за отговори за модула национално външно оценяване с прикрепена към него идентификационна бланка, свитък за допълнителния модул и 3 броя листове за чернова;
• Под контрола на квесторите отделя идентификационната бланка от листа за отговори, попълва я и я поставя в малкото пликче, без да го залепва.

По време и след приключване на приемния изпит:
• пише със син цвят химикалка, чертае с черен молив;
• не ползва коректори, калкулатори, справочници и мобилна комуникационна техника;
• не шуми и не извършва действия, които нарушават нормалното протичане на изпита;
• не подсказва и не преписва;
• не поставя знаци, които могат да нарушат анонимността на изпитната работа;
• не напуска изпитната зала:
o по-рано от 30 (тридесет) минути след началния час на всеки от модулите;
o след изтичане на времето за работа върху модула НВО, ако ще работи по допълнителния модул;
• получава тестовете и започва работа след обявяване на началния час от квестора;
• след изтичане на времето, определено за работа по модула НВО поставя листа за отговори в средния по големина хартиен плик и го запечатва, след което го поставят в големия хартиен плик;
• ако ще работи по допълнителния модул НЕ запечатва големия хартиен плик, а остава на мястото си до започване на втория модул, като:
o за изпита по БЕЛ:
• изслушва един път текста за преразказ от диска или прочетен от консултанта;
• получава един екземпляр от текста за преразказ и го чета самостоятелно в рамките на 15 (петнадесет) минути, след което го връща на квесторите;
• по време на изслушването и на самостоятелното четене на текста няма право да си води бележки;
o за изпита по математика – получава екземпляр със задачите от допълнителния модул;
• ако НЯМА да работи по допълнителния модул, на работното си място след проверка от квестора за правилното попълване на идентификационната бланка, я поставя в малкото пликче, залепва го и го поставя в големия плик с вече запечатания среден по големина хартиен плик с листа за отговори от модула НВО, след което залепва и големия плик, предава изпитната си работа заедно с теста на квестора, неизползвания свитък за втория модул и неизползваните листове за чернова и се подписва в протокола за дежурство и напуска изпитната зала.
• При необходимост получава допълнителни листове за чернова, като това се отбелязва от квесторите в протокола.
• След приключване работата по допълнителния модул, на работното си място след проверка от квестора за правилното попълване на идентификационната бланка, я поставят в малкото пликче, залепват го и го поставят в големия плик, заедно със свитъка за допълнителния модул, черновата и вече запечатания среден по големина хартиен плик с листа за отговори от модула НВО, след което залепват и големия плик, предават изпитната си работа заедно с теста на квестора и неизползваните листове за чернова и се подписват в протокола за дежурство и напуска изпитната зала.


На изпита да се носят:
- Бележник
- Личната карта
- Помагала за МАТЕМАТИКАТА –
= няколко еднакви сини химикалки/да не са по-светло и по-тъмно пишещи/
= линия
= триъгълник
= пергел
= транспортир
= молив/и/ - черни + острилка
= гума
- Вода
- Часовник ръчен
- Кроасан /но тъй като много шумоли, обмислете Smile /
- Носни кърпички
- Пари
- Дъвка – може
- GSM-ите се оставят на бюрото на квестора
Взето от сайта на МОН (Министерство на образованието и науката)

reload1222
05-23-2010, 12:08
какво ще рече Помагала за МАТЕМАТИКАТА

SmilezZz
05-23-2010, 12:11
Ми то там си пише:
- Помагала за МАТЕМАТИКАТА –
= няколко еднакви сини химикалки/да не са по-светло и по-тъмно пишещи/
= линия
= триъгълник
= пергел
= транспортир
= молив/и/ - черни + острилка
= гума
В случая знакът (=) означава/назовава тези помагала..Дано си ме разбрал/а

reload1222
05-23-2010, 12:13
Мерси не съм забелязал.

SmilezZz
05-23-2010, 12:27
За нищо..
Ако имаш някакви въпроси - питай

Sunshineeee
05-23-2010, 14:08
Ехее , много полезна тема.. и аз съм кандидатсваща тая годинаа :) И като гледам и вие имате притисненията ,които и аз.. Единствените предмети , по които се притеснявам са Математиката и Физиката.. Как е при вас? А за преразказка на нас ни казаха,че ще ни го пускат по някакъв касетофон,на който ще говори някакъв актьор, много тъпо ако питате мене..

SmilezZz
05-23-2010, 15:06
^ Ми аз лично се притеснявам доста по:
1.История
2.География
3.Физика
4.Химия
5.Билогия
Защото почти не съм учила по тях :o
По Математика и БЕЛ - мисля,че ще се справя

Sunshineeee
05-23-2010, 15:59
То излиза , че по почти всички предмети се притесняваш.. Голямо напрежение ще е :) Ама ще стискам палциии : ))

SmilezZz
05-23-2010, 16:03
Охх..Така си е...
Не знаех,че ще правим и по тях и учих само по Математика и БЕЛ..И чак към края на месец април май бяха казала,че ще правим по всички предмети..Но ще се справя де или по-точно - дано :-D

Sunshineeee
05-23-2010, 16:11
Е как бе.. то се знаеше още от началото на годинатаа .. :-o

MissChocolate
05-23-2010, 16:23
Здравейте и от мен в темата!
Лично аз не се панирам.. никак даже. Всичко е въпрос на концентрация, психика и малко умствени "течения",ако мога да се изразя така.

Математиката ме притеснява леко, но смятам,че ще се справя. Ако не.. ще компенсирам с българския.
Доколкото разбрах .. останалите науки ще бъдат на ниво обща култура. Нищо сложно няма да е. Надявам се да е вярно.

А вие иначе .. откъде сте и къде мислите да кандидатствате?

Sunshineeee
05-23-2010, 16:24
Ами аз съм от Пловдив и мисля в някоя езикова гимназия да кандидатсвамм.. А ти? : ))

MissChocolate
05-23-2010, 16:41
Варна. И аз съм се насочила към Езикова. Първа за предпочитане, с английски.

И как се развиват нещата при теб? Мислиш ли,че ще успееш?

fenche22
05-23-2010, 17:03
^^^^^^^^^ - не знам колко :D
Вече е МОМН (Министерство на образованието, младежта и науката), не МОН ( Министерство на образованието и науката) :) :)

Та какво да ви кажа.. Пожелавам ви успех и да влезете там където искате, както вие ни пожелахте миналата година на нас. :)

brutaLxxbunny
05-23-2010, 17:21
Даа,hola и от мене,кандидатстващи :D
Аз лично см суупер нервна за математиката,защото там ми е дупката в системата..мене ми трябва поне 4,за да вляза,където искам..не мисля,че ще е много сложно,ноо :-o Иначе за физиката,химия и биологията има една много готина зелено-синя книжка с тестове на Анубис.Който иска да я взема-много е добра :)

MissChocolate
05-23-2010, 17:27
Благодаря ти, fenche22. Успех и на теб!
brutaLxxbunny - Решавала съм съвсем малко от там. Има и едно списание.. T-box.. с тестове за външно оценяване по история,география, биология и останалите науки.

SmilezZz
05-23-2010, 17:30
А вие иначе .. откъде сте и къде мислите да кандидатствате? То вече мене ме научиха всичките потребители на форума :lol: ,но както и да е:
МГ "Баба Тонка" гр.Русе - профил "Биология" (като първо желание)

Sunshineeee
05-23-2010, 17:44
Варна. И аз съм се насочила към Езикова. Първа за предпочитане, с английски.

И как се развиват нещата при теб? Мислиш ли,че ще успееш?

И аз съм се насочила с английски.
Ми надявам се да успея : )) Само Математиката ми е проблем..знам я ,но много се притеснявам .. такъв човек съм си : )) А при теб как са нещата?

MissChocolate
05-23-2010, 17:49
Варна. И аз съм се насочила към Езикова. Първа за предпочитане, с английски.

И как се развиват нещата при теб? Мислиш ли,че ще успееш?

И аз съм се насочила с английски.
Ми надявам се да успея : )) Само Математиката ми е проблем..знам я ,но много се притеснявам .. такъв човек съм си : )) А при теб как са нещата?

При мен нещата си вървят като по мед и масло от началото на годината досега /да чукна на дърво :D /. Нямам притеснения. Все пак.. ние не сме единствените,на които им е трудно. А и нещата опират малко или много до късмет.

SmilezZz - И аз преди исках да кандидатствам някъде с Биология,но в последствие се отказах. :-D

Sunshineeee
05-23-2010, 17:50
Варна. И аз съм се насочила към Езикова. Първа за предпочитане, с английски.

И как се развиват нещата при теб? Мислиш ли,че ще успееш?

И аз съм се насочила с английски.
Ми надявам се да успея : )) Само Математиката ми е проблем..знам я ,но много се притеснявам .. такъв човек съм си : )) А при теб как са нещата?

При мен нещата си вървят като по мед и масло от началото на годината досега /да чукна на дърво :D /. Нямам притеснения. Все пак.. ние не сме единствените,на които им е трудно. А и нещата опират малко или много до късмет.

SmilezZz - И аз преди исках да кандидатствам някъде с Биология,но в последствие се отказах. :-D
E да така е .. ама все пак тая година ние сме опитните зайчета :-D

somanycookies
05-23-2010, 17:52
Някой може ли да ми каже кое е по-добре:
- Математика със засилено изучаване на английски (математика, информатика, английски)
- Информатика със засилено изучаване на английски (информатика, математика, английски)
- Информационни технологии със засилено изучаване на английски (информационни технологии, математика, информатика, английски)
Формирането на бала е едно и също, но кое е подходящо? Клоня към третото, защото искам и информационни технологии да уча, това нали беше използване на вече готови програми?
Искам ПМГ, в Езиковата всички се бутат, а и само английският език ме кефи, другите езици не, история, физика и биология не искам да уча, химията много ме кефи, но е заедно с биологията, а по математика и ИТ ме бива, така че училището май съм си го избрала... остават изпитите :)

SmilezZz
05-23-2010, 17:59
SmilezZz - И аз преди исках да кандидатствам някъде с Биология,но в последствие се отказах. :-D
Е,защо така ?
Иначе аз още от малка имам мечтата да вляза в това училище и да следвам медицината..
Дано ни приемат всички

reload1222
05-23-2010, 17:59
- Информационни технологии със засилено изучаване на английски (информационни технологии, математика, информатика, английски)

е най-лесното за мен и ти го препоръчвам ако си добър в математиката, английския и информационните техн.

Пп наистина ние сме някакфи "мишки" с които МОМН си експериментират и при нас са най-скапаните неща, а незнам дали сте гледали но министърчето на образованието каза че учебниците са на много високо ниво и не е правилно и чак след 5 години ще се оправят тези "проблеми" е извинявай ама аз до тогава ще бъда абитурент...

reload1222
05-23-2010, 18:01
то и аз май натам съм се запътил с медицина ама съм пред голямата дилема:

Информационни технологии или биология и математика

SmilezZz
05-23-2010, 18:02
^ Наистина ни използват за такива..Бахти смотаняците са там :x
ВИНАГИ измислят нещо,което мислят,че ще е в полза на нашето образование и какво - само излишно ни притесняват..Много се дразня..
А и откакто се помня,винаги при набор 96 имаше някакви промени..ВИНАГИ на нас ни се "падат" тези простотии..

SmilezZz
05-23-2010, 18:06
то и аз май натам съм се запътил с медицина ама съм пред голямата дилема:
Информационни технологии или биология и математика
Избора си е твой..
Което повече те влече - това избирай..Иначе ако си твърдо решен да следваш медицина след 12 клас,то тогава е по-добре биологията..Мен лично в МГ (Русе) ме "влече" профил "Математика",но съм твърдо решена да следвам медицината и затова искам с биологията..За да ми бъде по-лесно..Но и без това Математиката и Биологията са ми любими предмети - така,че...

MissChocolate
05-23-2010, 18:08
SmilezZz - И аз преди исках да кандидатствам някъде с Биология,но в последствие се отказах. :-D
Е,защо така ?
Иначе аз още от малка имам мечтата да вляза в това училище и да следвам медицината..
Дано ни приемат всички

Колежке.. и аз искам да следвам медицина. Най-накрая да намеря някой със същите планове. :)

somanycookies
05-23-2010, 18:11
И аз се чудя за какво само правят тия външни оценявания, хайде четвърти клас е краят на началното образование, ама пети клас? Шести? И за седми клас нямаше нужда, но лично за мен е по-добре, че иначе с 50 въпросен тест има по-голяма вероятност да объркаш нещо, а и по математика пускат логически задачи, които нямат нищо общо с учебния материал. И поне можеха да си спестят външните оценявания по английски, история и другите глупости (покрай българския и математиката един учебник по останалите предмети не съм отворила).

reload1222
05-23-2010, 18:12
проблема при мен също така е дали да уча в Русе или в Тутракан, ако някой знае къде е до Русе на 60 км се намира :D

awerw
05-23-2010, 18:13
аз не съм учил засега по БЕЛ и май няма и да уча на този тест дето миналата год са го решавали искарах 41 точки без нш да уча и изобщо не съм учил а по МАТ геометрически задачи да дават на мене :D надявам се да изкарам 3 и да ме приемат ама такива глупаци са ги приели и се изкарали дори 4 а аз няма да изкарам 3 :lol:

SmilezZz
05-23-2010, 18:14
Доколкото разбрах - тази година нямало да има логически задачи по Математика..

MissChocolateЕе..Радвам се,че проявяваш интерес към медицината.. :D

awerw
05-23-2010, 18:16
Доколкото разбрах - тази година нямало да има логически задачи по Математика..

MissChocolateЕе..Радвам се,че проявяваш интерес към медицината.. :D
ехх :-o еми на баскетбол като се помоля да вкарвам и вкарвам :D дали ще се получи и на теста :D

reload1222
05-23-2010, 18:17
ааа дано да има и логически, въпреки че си мисля, че този път малките матури ще бъдат супер трудни или поне трудни :D

То ние първо да ги минем тея неща а след това със сигурност ще решим къде да ходим.

Sunshineeee
05-23-2010, 18:17
Абее ще успеем бее :D :grin:

SmilezZz
05-23-2010, 18:17
проблема при мен също така е дали да уча в Русе или в Тутракан, ако някой знае къде е до Русе на 60 км се намира :D Ооо..Ела в Русе..
Даже и кандидатствай в МГ "Баба Тонка" - води се най-елитното училище в Русе..
Има профили:
1.Математика
2.Биология
3.Информатика..
Пък може и да се видим догодина в МГ (не се знае 8-) )
Ако те интересува нещо - питай

MissChocolate
05-23-2010, 18:24
Доколкото разбрах - тази година нямало да има логически задачи по Математика..

MissChocolateЕе..Радвам се,че проявяваш интерес към медицината.. :D
ехх :-o еми на баскетбол като се помоля да вкарвам и вкарвам :D дали ще се получи и на теста :D

Ще се получи,как няма. :D

reload1222
05-23-2010, 18:42
И интересното е че всички хора в България мога да протестират само ние неможем, защо, защото ние сме безправни.То това не е нормално сега в нашето образование, ако американците ги учат тея нещо то те ще бъдат поне 9 клас, ако са като нас нали от 1 до 12.И коя страна учи за България, като ние учим за всички други страни някакви допълнителни простотии

SmilezZz
05-24-2010, 11:48
Хей..Помогнете ми за тази задачка:
Коментирайте в 2-3 изречения израза нашият изгубен рай от стихотворението "Заточеници"

viqnkababyy
05-24-2010, 11:51
Абе завършете първо гимназията, тогава правете платове, къде ще следвате .. :D
Колкото до изпита и аз съм кандидатстваща.
Мисля си, че химията, биологията, английският и т.н - няма да са толкова трудни, защото би трябвало да се съобразяват със стреса, който преживяваме тази година.
Обожавам българският, там не се притеснявам.
По математика ходех цяла година на уроци, ясно са ми нещата стига да не се притесня.
ЕЛИТНИ ГИМНАЗИИ В ПЛОВДИВ:

- математическата - насочете се на там, ако обичате математика, защото това е основното там. Батко ми завърши тази година, доволен е.Никакви проблеми нямаше.В 10 клас спечели състезание по английски и заедно с двама от училището бяха безплатно в Англия за един месец, като работят по един час на ден работа, която зависи от паралелската.

- английската - добро е училището, може би най-елитното в Пловдив.
ако сте с английски по-добре, но трудно се влиза, а с немски - първата година ще ви е кошмарна и задължително ще трябват часни уроци.

- хуманитарна "кирил и методий" - за тази се чуват хубави неща тази година, нивото й много се дигна .. но незнам подробности.

- френската - гимназията е хубава, най-хубавите момичета са там, има басейн и внория срок по физическо плуват. / правят си мухабет във водата, докато даскалката си почива/ но учителката по химия била ужасна, заяждала се - оставяли ги на изпит. за това, който е решил откажете се.

- рускатаа - НА ТАЗИ СЪМ СЕ СПРЯЛА, ЧУХ ЧЕ Е НАЙ-ДОБРАТАА

КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ, НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ПОМОГНАЛА.

Afterbirth
05-24-2010, 12:30
Хей..Помогнете ми за тази задачка:
Коментирайте в 2-3 изречения израза нашият изгубен рай от стихотворението "Заточеници"


Това да не е двадесета задача на тест по БЕЛ?
Хич не я тача, но ще се опитам да ти помогна.
Сравнението на родната земя с „изгубен рай” подчертава искреността на чувствата в този момент на изпитание, подчертава безпределната любов към всичко мило и драго в родината и тъгата по изгубенато отечество. Заточениците обичат от все сърце родината си и знаейки, че няма да я зърнат повече, те ще запазят светлия спомен за него в сърцата си.

Това обаче не е баш мое, извадих го и го преработих малко... от ей този сайт - http://www.myschoolbel.info/Temi_LITER_11klas_Qvorov/LIS_Qvorov_Zatochenici_Elegichnata%20pesen%20za%20 nepreodolimoto%20stradanie%20i%20nostalgia%20po%20 rodinata.html

Иначе, и аз съм седми клас, ще кандидатствам "Биология" в ПМГ като 1-во желание, вероятно и БЕЛ в АГ - второ желание... Засега тези са ми най - сигурните позиции.Като повечето тук и аз искам да следвам медицина от малка и затова избрах биологията.
Тревожа се най - много за математиката и то с основание ;/ Засега примерните тестове, които правя са ми за 4-ка.Че имам и по - слаби... И съм в математическа паралелка от 5-ти клас и излагацията е огромна
:D ..
Доста се притеснявах и за историята и географията, че там почти не учих цяла година, особено по история, но се оказа, че въпросите могат да се вържат от обща култура и логика.Поне при примерните тестове.
Почти спокойна съм за БЕЛ, химия и биология.Физиката ми куца, но поне съм учила що годе през годината.По биология мога здравата да се прецакам, понеже имам 3 на тетрадка /учебна, непопълнени уроци - мързел ;д/, а ми трябва оценката... Но съм се заела с поправка.
Не е чак такава трагедия с тия изпити, пожелавам на всички да се справят и да не прекаляват с напрежението.

Sunshineeee
05-24-2010, 12:44
- рускатаа - НА ТАЗИ СЪМ СЕ СПРЯЛА, ЧУХ ЧЕ Е НАЙ-ДОБРАТАА

КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ, НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ПОМОГНАЛА.

Ехх и аз там ще кандидатствам..Дано се видим догодина :)

iiordanova
05-24-2010, 12:44
И аз се присъединявам към темата ..
Притеснявам се и то много!
Казвам , че не ми пука , но ми пука! 8-)
Грр .. ще е гадно , ако слушаме текста за преразказа. По-добре да ни го четат квесторите. Вие как мислите ?
А тези външни оценявания по - история , химия , физика и биология. Малее .. не знам как ще се справя. Аз цяла година учих само по БЕЛ и МАТ. :lol:
По английски ще се справя 100 %! Там съм сигурна в себе си. : ))
Ех , дано всички влезем където пожелаем от първо желание.

Sunshineeee
05-24-2010, 12:45
И аз се присъединявам към темата ..
Притеснявам се и то много!
Казвам , че не ми пука , но ми пука! 8-)
Грр .. ще е гадно , ако слушаме текста за преразказа. По-добре да ни го четат квесторите. Вие как мислите ?
А тези външни оценявания по - история , химия , физика и биология. Малее .. не знам как ще се справя. Аз цяла година учих само по БЕЛ и МАТ. :lol:
По английски ще се справя 100 %! Там съм сигурна в себе си. : ))
Ех , дано всички влезем където пожелаем от първо желание.
И аз мисля,че ще е по-добре текста да ни го четат квесторите..

iiordanova
05-24-2010, 13:29
Да ви се похваля! :grin:
Преди малко направих един пробен тест от едно помагало по БЕЛ и имам само 1 грешка.
Йес , йес! :grin: :grin: :grin:

SmilezZz
05-24-2010, 13:55
Ех , дано всички влезем където пожелаем от първо желание. ДАНО...ДАНО !!!!!

adelina1996
05-24-2010, 14:15
reload1222, къде в Русе ще кандидатстваш? (ако не е тайна де). А иначе по-добре кандидатствай в Русе, много по-голям град е и с по-добро образование, отколкото Тутракан. :)
Аз предполагам, че ще наредя така желанията си (и аз съм 7ми клас, следя ви, но не пиша, вече ще го правя обаче :D )
1. АГ "Гео Милев" - Русе. Ако ме приемат и живот и здраве стигнем до там да си нареждам езиците (втори чужди, 1ви английски) според желанието, ще е 1. Немски 2. Френски 3. Руски
2. МГ "Баба Тонка" с информатика
3. СОУЕЕ с първи чужд испански
4. СОУ "Христо Ботев" - хуманитарен профил :D
Вие как ще си наредите желанията? А и още нещо - раздали ли са ви служебните бележки в кои стаи ще бъдете на изпитите?

wasser
05-24-2010, 14:15
iiordanova,
дано се справиш така и на изпита!!И по математика подобен резултат!!УСПЕХ!

SmilezZz
05-24-2010, 14:21
Вие как ще си наредите желанията? А и още нещо - раздали ли са ви служебните бележки в кои стаи ще бъдете на изпитите?Първо желание - МГ "Баба Тонка" гр.Русе - профил "Биология"
Второ Желание - Колебая се дали да пиша СОУ "Христо Ботев" с Биология или МГ с Математика
Трето - МГ "Баба Тонка" - информатика

MissChocolate
05-24-2010, 15:28
Остават по-малко от три дена! :grin:

iiordanova
05-24-2010, 16:03
iiordanova,
дано се справиш така и на изпита!!И по математика подобен резултат!!УСПЕХ!

О , дано! :-)

Sunshineeee
05-24-2010, 18:22
Остават по-малко от три дена! :grin:
А ми се струват като цяла вечност.. :(

asp1r1n94
05-24-2010, 18:45
Остават по-малко от три дена! :grin:
Тъкмо да научиш как е граматически правилно да се напише ''три дена''

dakata123
05-24-2010, 18:53
Aз се надявам да се справя по БЕЛ и Математика. То по другите не е толкова важно, е зависи от даскалите. По БЕЛ съм горе-долу добре, по Математика също в даскало си изкарявам 5 и 6, но като гледам примерни тестове едвам изкарвам 4 - 4,50 8-)

VeNiTo0
05-24-2010, 19:13
[color=red]


На изпита да се носят:
- Бележник ИМАМ
- Личната карта нямам
- Помагала за МАТЕМАТИКАТА –
= няколко еднакви сини химикалки/да не са по-светло и по-тъмно пишещи/ много умно
= линия
= триъгълник
= пергел
= транспортир
= молив/и/ - черни + острилка
= гума
- Вода
- Часовник ръчен абе само ще ни притеснява(най - вече по математика)
- Кроасан /но тъй като много шумоли, обмислете Smile / по - добре шоколад или солети Носни кърпички
- Пари не знам за какво, ама добре
- Дъвка – може (да бе аз пиша и някой ще ми прави балончета... ее )
- GSM-ите се оставят на бюрото на квестора
Взето от сайта на МОН (Министерство на образованието и науката)

viqnkababyy
05-24-2010, 20:37
Sunshineeee

Ще се радвам :) Още не съм се спряла на паралелка ,, ти как мислиш ?

edelweiss96
05-25-2010, 06:29
Ехо, здравейте!
Остана много малко до изпита по БЕЛ.
Аз лично се притеснявам и за двата изпита. :o Все си мисля, че ще изкарам недобри оценки. :o
По другите външни оценявания - ако нещо не знам, ще си играя на тото. 8-)
Иначе аз ще кандидатствам в езикова гимназия с немски или френски език.

somanycookies
05-25-2010, 09:24
По български основно се притеснявам как ще запомня текста за преразказа с детайлите и онзи въпрос по литература, където трябва да се пише отговор от 2-3 изречения - май се дават точки не за отговора, а ако присъстват определени думи.

Sunshineeee
05-25-2010, 09:47
Sunshineeee

Ще се радвам :) Още не съм се спряла на паралелка ,, ти как мислиш ?
Амии мисля си да избера с английски .. ти ?

SmilezZz
05-25-2010, 10:53
VeNiTo0
Аз лично часовници и дъвки няма да си взема..Не,че си ме питала де :lol:

viqnkababyy
05-25-2010, 11:00
Sunshineeee

Ще се радвам :) Още не съм се спряла на паралелка ,, ти как мислиш ?
Амии мисля си да избера с английски .. ти ?

Да, аз също мислех за английския, защото съм го учила 6 години и имам някаква представа какво става. :D
Но за всеки случай ако не ме премат, мисля испански и френски да запиша. ТИ като план Б какво си решила ? :-)

Sunshineeee
05-25-2010, 11:52
Sunshineeee

Ще се радвам :) Още не съм се спряла на паралелка ,, ти как мислиш ?
Амии мисля си да избера с английски .. ти ?

Да, аз също мислех за английския, защото съм го учила 6 години и имам някаква представа какво става. :D
Но за всеки случай ако не ме премат, мисля испански и френски да запиша. ТИ като план Б какво си решила ? :-)

Аз попринцип ще пиша и двете и ЕГ"Иван Вазов" и ЕГ"Пловдив" , а като за план Б ми е търговската гимназия..
А ако не ме вземат с английски мисля с италиански език :)) ,защото италианския бил близо до английския и предполагам ще ми бъде по-лесно..

great_mari
05-25-2010, 12:34
Здравейте,виждам седмокласници от Пловдив и обсъждате,че ит.е близък до англ.,ами аз уча испански и определено ит. е много близък до него,не до английския.Ако сте решили да учите сериозно-добре дошли в ЕГ Иван Вазов,ако не - където поискате :D :)

vampirediaries
05-25-2010, 17:08
Много съм притеснена за математиката. :( По български съм уверена че ще се справя,защото имам само 6 и 5,но по математика съм доста зле така че ме е страх дали ще ме приемат там където ще кандидатствам.В най-лошия случай бала ми ще бъде 24,а такъв бал не е особенно добър.А иначе ще кандидатствам в АГ"Гео Милев" Русе с английски и немски.Попринцип се колебаех дали да не е английски и френски обаче немски съм учила 7 години,сега съм в Немска гимназия и ще ми бъде по-лесно ако съм с немски.
Не знам може би така ми се струва,но тази учебна година мина адски бързо.Сега като се замисля че ми остава по-малко от месец с класа ми и чак ми се реве.
Успех на всички с матурите! :-) Стискам палци на всички ви да се справите добре и да ви приемат на желаното място. :)

SmilezZz
05-25-2010, 17:13
^ Ти не беше ли 8 клас..Ако е така - мисля,че в АГ приемаха след завършен 7 клас,след 8 не съм сигурна..Освен с изпит по чужд език..

VeNiTo0
05-25-2010, 19:17
VeNiTo0
Аз лично часовници и дъвки няма да си взема..Не,че си ме питала де :lol:
и аз няма да взимам споко :D

Vikito0o
05-25-2010, 19:19
Аз също съм 7 клас,но незнам защо изобщо не се притеснявам за тези изпити.Само малко за математиката от втория модул,но дано задачите да не са трудни,че иначе... :D

djuwkata
05-25-2010, 20:10
Хора, два дена ни останаха до първия изпит. :)
На седмокласниците - успех. :)
На останалите - молете се за нас. :[

krokkrok
05-25-2010, 21:26
Хора, два дена ни останаха до първия изпит. :)
На седмокласниците - успех. :)
На останалите - молете се за нас. :[

adelina1996
05-26-2010, 04:11
Изпитът по български е утре, а отсега ме боли корема. Имам чувството, че нищо не знам, че изобщо не съм се подготвяла. Страх ме е!! :-# :-#
Успех на всички, дано ви приемат по първо желание! :-)

Afterbirth
05-26-2010, 06:15
Изпитът по български е утре, а отсега ме боли корема. Имам чувството, че нищо не знам, че изобщо не съм се подготвяла. Страх ме е!! :-# :-#
Успех на всички, дано ви приемат по първо желание! :-)

Спокойно, по БЕЛ специално е по - лесно, много неща опират до логика... Граматиката, правописа се запомят от книги... Не е нужно да си висял над учебниците цяла година... Не се плаши толкова много и успех.Страхът може само да блокира мозъка ти.

tonie__
05-26-2010, 06:43
Здравейте,виждам седмокласници от Пловдив и обсъждате,че ит.е близък до англ.,ами аз уча испански и определено ит. е много близък до него,не до английския.Ако сте решили да учите сериозно-добре дошли в ЕГ Иван Вазов,ако не - където поискате :D :)

зайка ли си ?

polch3ty
05-26-2010, 07:42
Аз също съм 7 клас,но незнам защо изобщо не се притеснявам за тези изпити.Само малко за математиката от втория модул,но дано задачите да не са трудни,че иначе... :D

Същото..
Притеснявам се само малко за математиката,, иначе БЕЛ върви,, ще е най-добре ако има по-малко въпроси по Български и повече по Литература :D :D
УСПЕХ НА ВСИЧКИ !!

mrtn
05-26-2010, 08:50
Бе ще се справите 100% съм сигурен, сегашните седмокласници, сякаш умни ми изглеждате.. 8-)
Ще ви пожелая да не става като мойта работа. И си сядайте тоя 1 ден на задника и решавайте задачи по математика и тестове по български език. :) Успех!

Lucho
05-26-2010, 08:55
Бе ще се справите 100% съм сигурен, сегашните седмокласници, сякаш умни ми изглеждате.. 8-)
Ще ви пожелая да не става като мойта работа. И си сядайте тоя 1 ден на задника и решавайте задачи по математика и тестове по български език. :) Успех!
За един ден няма да научат нищо, ама ей, гледайте поне 3-ки да хванете! Знайте, с 3-ка се отварят всички врати - 99% а с 4 - 100% вход навсякъде :)

December
05-26-2010, 10:28
Ех супер,ще е със запис на диск!И после ще имаме 15 минути да сами да си прочетем разказа :) Аз въобще не се притеснявам,не знам защо вие така се панирате :lol:
Странни са ми идиотите от нашият клас дето се радват "Яяя супер П. ти си в мойта стая,ще си подсказваме".Тея явно наистина не разбраха за к'во става на въпрос.Една тъпа тъпа тъпа,че чак се чудя как може Господ толкова да наказва хората ми вика "Ай да научим морзовата азбука и да си подсказваме с "тропане" :lol:

Lucho е прав.От един ден решаване на тестове,няма да има голяма полза...който не е внимавал в часовете по БЕЛ през годината с един ден зубрене едва ли ще изкара 100т.
Айде успех на всички от мене!Не се притеснявайте,бъдете спокойни и всичко ще бъде наред.

cvetinka95
05-26-2010, 10:45
На останалите - молете се за нас. :[

Ще се молим, обещавам! :-D
И аз нямам търпение да разбера какво им е толкова специалното на тези прословути матури. :grin:
Иначе утре и в понеделник ни спестявате супер шибани часове, заслужавате всичко да е ЛЕСНО :grin: .
Иначе първата по български, там няма абсолютно нищо страшно. Аз миналата година само слушах в час, ходих на пробните и олимпиадата и последния ден реших един тест. :-D И пак идеално вързах, ама ме е яд, че можеше и повече, ако се бях постарала. Ама дори и тези, с минималното старание, въпросите са логични и някои от обща култура се знаят. Поне петица ще ви е в торбата, пък това е достатъчно. :grin:
Математика .... :lol:
И все пак се предполага да са по-лесни, заради подписките и оплакванията и по новините от миналата година. Иначе алгебричните от всички изпити са лесни, геометричните с ромб, успоредник винаги ми се струват невъзможни.
И все пак дано нямате толкова логически. :?
Аз ако не знам нещо, винаги търся уж най-възможното, ако и такова няма и задачата е извънземна пиша Б.
Останала съм с впечатление, че това е винаги най-възможното.
И внимавайте, че ще ми направят чертежите с грешни ъгли този път, че имаше случаи, дето някои ги мереха с транспортир и пишеха приблизителното и наистина се получаваше често. Те го разбраха тоя номер, и сега няма да се повтори.
Хайде СУУПЕР да се справите, и не се шашкайте много де. Умната!
:-D :-)

somanycookies
05-26-2010, 11:02
Ние днеска се бъзикахме за подсказване чрез кашляне, почесване, прозяване и т. н. :-D . Ама, сериозно, няма да подсказвам на никого. Да са си учили :? .
Ако текста за преразказва
не ни го дадат на лист да си го четем - няма за какво да се притеснявам. Ще имаме големи, средни, малки пликове, че и ще отлепяме, залепяме, слагаме всичко подред, така ни инструктираха.

hrisana
05-26-2010, 11:14
утре е денят :-o притеснено ми ,но пък какво стане това и 3 да изкарам пак съм доволна :D малко ми е притеснено за трансформиращият прераказ но дано се справим
:)
успех на всички

Palavnika17
05-26-2010, 11:44
Най - много се притеснявам за втория модул по математика .. :( Мисля си , че ще е трудничко , защото щом за първите въпроси ти дават 1 час , а след това за 5 въпроса час и половина :o дано успеем всички за да стана и софиянец :D

SmilezZz
05-26-2010, 12:17
Утре е това нещо,наречено "страх" :lol:
Дано всички успеем и по БЕЛ,и по Математика..

Margoto0
05-26-2010, 12:33
УспехчиТъЪъЪ :D на всички утре и на 31.Не се притеснявайте излишно и четете внимателно въпросите,а другото каквото сабя покаже (както беше казал някой миналата година :lol: ) :razz:

scaramouche
05-26-2010, 13:36
успех и от мен! Пожелавам ви да преминете изпита с по-малко притеснение (не че аз успях така) и всеки да влезне там, където желае :) :) :-o

Sis0k0666
05-26-2010, 13:39
Някой да е чул какъв ще е текстът, върху който ще преразказваме? Ако имате секретна информация, споделяйте :D

LucasBoy
05-26-2010, 13:48
Няма от какво да се притеснявате. Въпросите по БЕ се взимат на боргия, внимавайте за правописа и пунктуацията, иначе не е зор. А за преразказа - няма как да е труден. Имате време да го прочетете, четат ви го на вас. Само да не ви накарат да правите преразказ от името на някой, който не участва в повечето сцени. Когато аз кандидатствах разказа беше този: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=264171&comments=1
и единият вариант беше да се прави преразказ от името на звънчето на вратата. Мн кофти. Добре че не беше този вариант. Като цяло не е трудно по БЕЛ, по математика е малко по-кофти. Успех на всички!

the_best_f
05-26-2010, 14:13
Пожелавам ви успех! Не се притеснявайте, не е толкова страшно, колкото изглежда. Важното е да внимавате, да четете добре въпросите и да не се паникьосвате. Пак ви повтарям - няма нищо страшно. Вярвайте в себе си и ще успеете! :)

edelweiss96
05-26-2010, 15:44
Остана малко време...
Успех на всички и дано влезнем, където искаме после. :grin:

qg0dkata
05-26-2010, 15:54
Успех, наборчета! :D
Дано с някои да се видим, дано на другите им провърви и влязат там, където искат като първо желание!
Абсолютно на всички желая най-големия късмет на света! :D
Ще споделяме преживяванията от теста утре към обяд, когато всичко е свършило.. :-o (как бързо се мина времето .. :-o )

petiam
05-26-2010, 16:03
Успех на всички ! :)
Да, наистина тази учебна година се мина толкова бързо ..
Важното е да не ни обземе паниката утре и на 31.. :lol:

cveteto96
05-26-2010, 16:05
УСПЕХ на всички нас..Дано се справим успешно и на двата изпита

UnForgettableDream
05-26-2010, 16:23
И аз желая успех на всички. Малко съм се притеснила.. Преговорих всичко, но дано преразказа да не е объркан. Дано влезем там, където желаем! :) Утре ще споделим как е минал изпита и дали е имал общо с очакванията ни. :) :)

diksi
05-26-2010, 16:35
Малее хораа ПАНИРАХ се :o Толко си бях спокойна и изведнъж.. Успех.. Утре ви чакам пак тука да споделяме вероятни точки и пр. :-)

vampirediaries
05-26-2010, 16:36
УСПЕХ! :grin: :grin: Аз честно казано за утре не съм притеснена,щото аз по български съм добре,на преразкази също.Дано само въпросите са повече по литература,а не по български.Сега ще преговарям видовете сложни изречение,щото тях винаги ги бъркам.

haxh
05-26-2010, 16:37
Разсъждението ме притеснява само...
E дано да го направя.Цяла година ходя на уроци, пробни изпити ала-бала. Успех на ВСИЧКИ

diksi
05-26-2010, 16:48
УСПЕХ! :grin: :grin: Аз честно казано за утре не съм притеснена,щото аз по български съм добре,на преразкази също.Дано само въпросите са повече по литература,а не по български.Сега ще преговарям видовете сложни изречение,щото тях винаги ги бъркам.
Само като си научиш хубаво съюзите и си готова.. Не се забърквай с други подробности.. Успех! Утре пиши да споделиш премеждията по пътя свят :razz: :razz: :razz:

Оооп обвзе ме музата.. ми тогава отивам да уча. :)

gevitooo
05-26-2010, 17:21
Прочетох само няколко страници, защото нямам много време, незнам дали го има като въпрос в темата, но бях чула, че щели да се отнемат точки за грешен отговор. Вие чували ли сте такова нещо, дали е вярно?

iiordanova
05-26-2010, 17:31
Успех !
Дано се справим добре !
И утре ще пишем кой как се е справил. 8-)
Успех , отново. :grin:

krokkrok
05-26-2010, 17:31
Прочетох само няколко страници, защото нямам много време, незнам дали го има като въпрос в темата, но бях чула, че щели да се отнемат точки за грешен отговор. Вие чували ли сте такова нещо, дали е вярно?

Не,няма да отнемат точки.За това играйте тотооо (ама малко!!!) :D

rammstein123
05-26-2010, 17:40
Не знам какво ми стана, но от сутринта стоя като на тръни... :д Дали ще се оправя, ако взема валериан/някаква подобна гадост?
Успех на всички, не вярвам да е нещо ужасно. Дано влезете където искате и ако стане обратното, родителите ви да не се карат /много/.
И случайно има ли Съмишленици от Бургас в темата? :oops:

SmilezZz
05-26-2010, 18:02
Прочетох само няколко страници, защото нямам много време, незнам дали го има като въпрос в темата, но бях чула, че щели да се отнемат точки за грешен отговор. Вие чували ли сте такова нещо, дали е вярно? М`не..Няма такова нещо..
Спокойно..Просто бъди сигурна в знанията си и всичко ще е наред (аз поне се опитвам да мисля така :lol: )

Sis0k0666
05-26-2010, 18:02
Охоо, от Бургас си викаш :) Къде ще кандидатстваш?

ilko0214
05-26-2010, 18:20
WOW.. аз си се притеснявам..особено по математика...в преразказите ме бива, в литературата малко, а в бг хич..та се моля 4/4.50 по бг и 3по мат :D

VeNiTo0
05-26-2010, 18:23
Успех утре. ! :-) Дал Господ 6 :D

somanycookies
05-26-2010, 18:43
Не мога да повярвам колко бях планирала да свърша в началото на годината и колко направих наистина :) . Чувствам бавно как изпитната треска ме овладява.

Sisito941
05-26-2010, 18:46
Успех на всички!!!!!!! Споделете как е минало утре.. :)

rammstein123
05-26-2010, 19:00
WOW.. аз си се притеснявам..особено по математика...в преразказите ме бива, в литературата малко, а в бг хич..та се моля 4/4.50 по бг и 3по мат :D
Където сабя/двойка покаже... Ти? 8-)

gevitooo
05-26-2010, 19:03
Дано всички да се справят добре!!! Аз взех да се притеснявам, ама щом съм учила, всичко ще бъде наред (надявам се) :) :) :) :)

cybersirius
05-26-2010, 19:05
Пожелавам успех на всички! Знам какво ви е и знам, че не приятно. Най-важното е да не се панирате и ако не сте готови с изпита не излизайте преди да сте напълно сигурни, че това, което сте написали е максимума Ви. Не предавайте изпит с празни отговори-попълвайте всичко, защото на въпросите с избираем отговор винаги имате едно 25% тото шанс :) Сигурен съм , че макар и тази година вие да сте буквално опитнтите зайчета на Министерството(а от догодина ще бъдете и зайците на избраните от Вас гимназии :-D ) всички ще се справите!!!
Успех на всички!!!

Kallyn4eto
05-26-2010, 19:06
айде успех бъдещи зайчета :grin:
не се шашкайте и всичко ще е на 6 :)

brutaLxxbunny
05-26-2010, 19:23
Преди да си легна,реших да се разпиша и да ви пожелая мнооооооооооооооооооооого късмет и никаква паника :) Баба ми едно време ми каза "Няма нищо фатално,непоправимо е само когато човек умре!" и мисля,че тя е много мъдра жена.Късмет и ще разказваме после :-)

Colouring
05-26-2010, 19:28
Успех ви пожелавам,седмокласници.Зн ам,че ви е втърснало от съвети от тези,които са минали през това,но наистина - не е нищо кой знае колко сложно;нещо,с което не можеш да се справиш,ако си учил;нещо страшно или потискащо.Иначе напрежението си го има и това си е нормално.
Още веднъж - У С П Е Х! :)
И после да се хвалите... 8-)

somanycookies
05-26-2010, 19:35
Късмет на всички : ))). Смятам утре като никой път да ям шоколад за закуска, ей така просто.
P.S. Успях да реша без грешки задачите по български от ДЗИ, така че се надявам да се справя и на това :)

awerw
05-26-2010, 19:39
не зн що този изпит е мн важен за мен а не съм притеснен като зн че само половината ще бъдат приети иде ми да си избърша гъза пред квесторите нещо откачам :D ама мисля че познавам доста по тъпи хора от мен които са го взели а за мен тряя да няма пречки :D

polch3ty
05-27-2010, 04:02
УСПЕХ ДНЕС НА ВСИЧКИ !!
а на останалите-- да стискат палци за нас ! :-D :) [/b]

haxh
05-27-2010, 04:37
Айде успех отново на всички днес!!!

krokkrok
05-27-2010, 04:37
Айде аз тръгвам за изпита.Късмет наборчита :D

cybersirius
05-27-2010, 04:43
С вас сме!!!Успех!!!И едно голямо Благодаря за днес и Понеделник!!!Чакаме ви зайци! :-D

adelina1996
05-27-2010, 04:44
Успех на всички набори и от мен, после ще разказваме, нали? :) Аз се поуспокоих, нощес до към пет часа се събуждах по 2-3 пъти на час и задължително на кръгъл час (аз винаги се будя на кръгъл час, не знам зашо.. :-D ) и ме свиваше корема, но сега съм по-добре. Развълнувана съм, разбира се, но съм се подготвяла толкова много и и на трите пробни по БЕЛ съм нямала под 5,50, така че ще се справя, надявам се! Надявам се и вие да се справите, опитни/бъдещи зайчета! :-)

Fantasti4naJena
05-27-2010, 07:04
Здравейте отново..Намерих малко инфо и реших,че ще е полезна за всички нас:

ИНСТРУКТАЖ ЗА УЧЕНИКА
ПРИЕМ СЛЕД VII КЛАС ПО БЕЛ И МАТЕМАТИКА
Преди започване на изпита за прием след VII клас по БЕЛ и математика ученикът:

• Влиза в изпитната зала с документ за самоличност и със служебната бележка, удостоверяваща мястото за явяване на приемни изпити;
• Заема определеното му място не по-късно 8,45 ч;
• Предава на квесторите за съхранение на видно място по време на целия изпит изключена мобилната си комуникационна техника;
• Носи и ползва на изпит химикалка, която пише със син цвят, а за изпита по математика – линия, пергел, транспортир, триъгълник, молив и гума;
• Изслушва настоящия инструктаж и се подписва в протокола за дежурство по време на изпита от лявата страна на името си;
• Получава от квестор голям плик, среден плик, малък бял плик, лист за отговори за модула национално външно оценяване с прикрепена към него идентификационна бланка, свитък за допълнителния модул и 3 броя листове за чернова;
• Под контрола на квесторите отделя идентификационната бланка от листа за отговори, попълва я и я поставя в малкото пликче, без да го залепва.

По време и след приключване на приемния изпит:
• пише със син цвят химикалка, чертае с черен молив;
• не ползва коректори, калкулатори, справочници и мобилна комуникационна техника;
• не шуми и не извършва действия, които нарушават нормалното протичане на изпита;
• не подсказва и не преписва;
• не поставя знаци, които могат да нарушат анонимността на изпитната работа;
• не напуска изпитната зала:
o по-рано от 30 (тридесет) минути след началния час на всеки от модулите;
o след изтичане на времето за работа върху модула НВО, ако ще работи по допълнителния модул;
• получава тестовете и започва работа след обявяване на началния час от квестора;
• след изтичане на времето, определено за работа по модула НВО поставя листа за отговори в средния по големина хартиен плик и го запечатва, след което го поставят в големия хартиен плик;
• ако ще работи по допълнителния модул НЕ запечатва големия хартиен плик, а остава на мястото си до започване на втория модул, като:
o за изпита по БЕЛ:
• изслушва един път текста за преразказ от диска или прочетен от консултанта;
• получава един екземпляр от текста за преразказ и го чета самостоятелно в рамките на 15 (петнадесет) минути, след което го връща на квесторите;
• по време на изслушването и на самостоятелното четене на текста няма право да си води бележки;
o за изпита по математика – получава екземпляр със задачите от допълнителния модул;
• ако НЯМА да работи по допълнителния модул, на работното си място след проверка от квестора за правилното попълване на идентификационната бланка, я поставя в малкото пликче, залепва го и го поставя в големия плик с вече запечатания среден по големина хартиен плик с листа за отговори от модула НВО, след което залепва и големия плик, предава изпитната си работа заедно с теста на квестора, неизползвания свитък за втория модул и неизползваните листове за чернова и се подписва в протокола за дежурство и напуска изпитната зала.
• При необходимост получава допълнителни листове за чернова, като това се отбелязва от квесторите в протокола.
• След приключване работата по допълнителния модул, на работното си място след проверка от квестора за правилното попълване на идентификационната бланка, я поставят в малкото пликче, залепват го и го поставят в големия плик, заедно със свитъка за допълнителния модул, черновата и вече запечатания среден по големина хартиен плик с листа за отговори от модула НВО, след което залепват и големия плик, предават изпитната си работа заедно с теста на квестора и неизползваните листове за чернова и се подписват в протокола за дежурство и напуска изпитната зала.


На изпита да се носят:
- Бележник
- Личната карта
- Помагала за МАТЕМАТИКАТА –
= няколко еднакви сини химикалки/да не са по-светло и по-тъмно пишещи/
= линия
= триъгълник
= пергел
= транспортир
= молив/и/ - черни + острилка
= гума
- Вода
- Часовник ръчен
- Кроасан /но тъй като много шумоли, обмислете Smile /
- Носни кърпички
- Пари
- Дъвка – може
- GSM-ите се оставят на бюрото на квестора
Взето от сайта на МОН (Министерство на образованието и науката)

:-D Този списък е от форума bg-mamma! МОН ли ще пишат за ръчен часовник, дъвка и кроасан??:lol:
Поне цитирай правилно източника! :D

УСПЕХ на всички!!!

PurpleSand
05-27-2010, 09:16
:grin: Тестът беше многоо лесеен.
Преразказа не беше труден,но не беше и много лесен-нещо средно.
Мисля,че оценката ми ще е над 5,00 :---)

qg0dkata
05-27-2010, 09:19
Лелее тоя преразказ, като го чух за първи път и щях да се отказвам от живота.. :shock: Отначало ми изглеждаше шокиращ и невъзможен, ама после като си го прочетох го позапомних и изписах всичките листове. :D
Имам изпуснати и неточни моменти, знам го. Но пък теста беше лесен, наистина.
Сега ще ги проверя точките.. дано е станало нещо. :-o

krokkrok
05-27-2010, 09:24
Лелее тоя преразказ, като го чух за първи път и щях да се отказвам от живота.. :shock: Отначало ми изглеждаше шокиращ и невъзможен, ама после като си го прочетох го позапомних и изписах всичките листове. :D
Имам изпуснати и неточни моменти, знам го. Но пък теста беше лесен, наистина.
Сега ще ги проверя точките.. дано е станало нещо. :-o

Божее ...и аз съм точно така :D

PurpleSand
05-27-2010, 09:25
Отначало ми изглеждаше шокиращ и невъзможен, ама после като си го прочетох го позапомних и изписах всичките листове. :D
..
Сега ще ги проверя точките.. дано е станало нещо. :-o

Всичките листове !?! :shock: :shock:
А какви точки да проверяваш и къде!? :-o

DarkWhisper
05-27-2010, 09:34
Дам, кви точки ? :D

qg0dkata
05-27-2010, 09:35
Да, всичките изписах. :D
И не пиша едро..
А иначе не можем ли да си проверим точките .. :-o от теста..
Щото аз си ги записах отговорите на една салфетка. :D За тва питам дали можем да си ги проверим.. :D

ilko0214
05-27-2010, 09:36
Преразказа не го направих за възможностите си..писах лист и половина, а теста мисля го направих :) чака/ 4/4.50 :-) !АМА по математика ме е страх от сега :D .. бтв от каде си гледате точките?:D

PurpleSand
05-27-2010, 09:37
Ами аз сега се опитах да вляза в сайта на МОН обаче не се зарежда ..
Сигурно обработват данните. :D

ilko0214
05-27-2010, 09:38
Да, всичките изписах. :D
И не пиша едро..
А иначе не можем ли да си проверим точките .. :-o от теста..
Щото аз си ги записах отговорите на една салфетка. :D За тва питам дали можем да си ги проверим.. :DТарикатка :D , на нас не ни даваха :o

qg0dkata
05-27-2010, 09:38
Като си дойдох, веднага влязох в сайта, обаче имаше само ключа за 1 вариант .. ии нямаше нищо друго. :D

PurpleSand
05-27-2010, 09:39
Като си дойдох, веднага влязох в сайта, обаче имаше само ключа за 1 вариант .. ии нямаше нищо друго. :D

А къде точно влизаш :-o

Pwnmaster
05-27-2010, 09:41
Тестът беше, меко казано, елементарен.
Преразказът също не беше труден, но текстът беше доста смотан и скучен.

qg0dkata
05-27-2010, 09:42
Ам просто на началната страница на сайта го имаше.(:

vampirediaries
05-27-2010, 09:48
Теста беше лесен мен ме затрудниха само 4 задачи.А преразказа също беше лесен,отначало като го чух много се стреснах,но после като го дадоха се успокойх.Мисля че съм се справила.И ако видите някъде отговорите казвайте,че в сайта на мон зарежда супер бавно.Явно седмокласниците сме го претоварили. :D

adelina1996
05-27-2010, 09:49
Теста беше лесен. Имаше 2-3 подвеждащи въпроса, но ако се вкара малко мисъл - не е проблем. Мисля, че се справих. Колкото до преразказа - беше гаден. можеше и по-труден, разбира се, но този хич не беше лесен. Както и да е, мисля, че съм се справила. :)

haxh
05-27-2010, 09:55
Теста беше лесен.Направих го 3 пъти щото намяше кво да прая.Преразказа много замотан и труден.Не запомних нищо, като го пуснаха на тонколоните.Написах до 3та страница на половината...Надявам се на повече точки от теста.Какво написахте на 23 задача В под условие.?

somanycookies
05-27-2010, 10:02
Абе само на мен ли ми се струва, че нямаше нищо за изразните средства?
Тестът - ами лесничък беше. Онова разсъждение само малко ме притеснява.

rrrawrrr
05-27-2010, 10:03
^ Ако 23 задача беше тази с авторите, мисля, че В) е Пенчо Славейков.
Иначе теста беше долу-горе лесен. Обаче преразказа ми се стори гаден,но написах 2 страници. Дори ви се чудя какво толкова сте писали 3-4 страници?! Та то текста беше д-г 2 страници. :-o

qg0dkata
05-27-2010, 10:11
Ми беше, амаа.. аз винаги на преразкази пиша по много.. та то мястото дори нямаше да ми стигне, ако бях написалаа моментите, които изпуснах.. :D

LeDa
05-27-2010, 10:16
А на отворения въпрос какво е по състав изречението сложно или просто ли трябваше да напишем само ?
А иначе като цяло беше лесен и теста,и преразказа .. :grin:

SuNsEt
05-27-2010, 10:17
Брей,за първи път след изпит на 7 клас всички да са на мнение,че теста им е бил лесен.Ще ми е интересно да видя какво ви се е паднало,обаче не ми зарежда докрай страницата...Имам една приятелка,която е ваш набор,ще трябва да й се обадя да я питам как е минало.

Успех на всички и дано получите високи оценки! :)

haxh
05-27-2010, 10:18
А на отворения въпрос какво е по състав изречението сложно или просто ли трябваше да напишем само ?
А иначе като цяло беше лесен и теста,и преразказа .. :grin:
Еми аз написах сложно съставно с подчинено подложно..

vampirediaries
05-27-2010, 10:20
А на отворения въпрос какво е по състав изречението сложно или просто ли трябваше да напишем само ?
А иначе като цяло беше лесен и теста,и преразказа .. :grin:
Еми аз написах сложно съставно с подчинено подложно..
Това е.Директора ни е с българска фиология и после ни каза че отговора на тази задача е този.

Forester
05-27-2010, 10:20
А на отворения въпрос какво е по състав изречението сложно или просто ли трябваше да напишем само ?
А иначе като цяло беше лесен и теста,и преразказа .. :grin:
Еми аз написах сложно съставно с подчинено подложно..

Аз също писах подложно!
Иначе тестът беше много лесен, преразказът - средно.

SmilezZz
05-27-2010, 10:21
Ами не мога да кажа нищо..Като излязат резултатите ще пиша..

LeDa
05-27-2010, 10:21
А на отворения въпрос какво е по състав изречението сложно или просто ли трябваше да напишем само ?
А иначе като цяло беше лесен и теста,и преразказа .. :grin:
Еми аз написах сложно съставно с подчинено подложно..
Това вече не е ли вид ?

SuNsEt
05-27-2010, 10:23
Айде дайте още инфо за изпита де. :D Кой беше преразказа?Какви бяха тестовите въпроси?Малко по-конкретно,че ми е интересно,а не ми отваря сайта на мон.

Fantasti4naJena
05-27-2010, 10:24
БРАВО! Справили сте се! :grin:

Айде сега се стягайте за 31-ви!

Че и миналата година така всички се радваха за БЕЛ-а, а след МАТ - плачеха с глас,.. :? :shock:

Fantasti4naJena
05-27-2010, 10:25
Айде дайте още инфо за изпита де. :D Кой беше преразказа?Какви бяха тестовите въпроси?Малко по-конкретно,че ми е интересно,а не ми отваря сайта на мон.

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=499807.120

December
05-27-2010, 10:40
Аз чак сега се връщам.Сутринта си направих вафлички с пресата,облякох си тениска на Барт Симпсън и тръгнах.Исках да съм красива за камерите 8-) :lol:
Текстът за камъните беше много интересен 8-)
А онзи текст беше адски зле.Аз изписах 2 станици,но все пак...когато госпожата ни по БЕЛ ни подготвя за матурите,ни даде да направим трансформиращ преразказ на "Щастието може да се крие и в едно клонче"(Андерсен).Аз имах пълно 6,беше ми много лесно...но това просто ме шашна!Вие как запомнихте всички онези имена?
Но аз и без това си оставам в гимназията в която съм си сега.Ще бъда в хуманитарната паралелка...Много исках да отида в езиковата гимназия в Добрич "Гео Милев", но майка ми не ме пуска :(

haxh
05-27-2010, 10:43
пффф сигурно ще ми вземат 321312312 точки за тва, че съм задрасквал толковваа :-x :-x

SuNsEt
05-27-2010, 10:44
Хм...имената не ме кефят. 8-)
Иначе текста ако беше някак си по-съвременно направен щеше да е по-разбираемо за преразказ.Макар,че схванах главната идея.Средна работа...

bloodyred
05-27-2010, 10:46
Не мога да кажа, че теста ми беше лесен, имаше места, на които се спънах .. 1-2-3 максимално от тестовите ме позапънаха, отговорих ги, после консултации ала-бала, почти всички бяха писали като мен, да видим .. На 23 на В както си знаех съм обръкала .. Елин Пелин съм писала, глупости .. Сигурно ще да е Пенчо Славейков, но не знам .. Иначе другите бяха елемнтарни - Ботев, Константинов, Вазов .. На 25 съм се омотала в отговора си, но пък каквото стане .. Преразката по начало много се шашнах, после горе-долу го схванах .. 2 страници написах, но пиша доста сбито така че .. То тва не е и от особено значение ..
На първи въпрос от теста какво сте писали? Аз писах В, после казаха, че не бил В, там няква влезе и уж така .. обаче вече не ги слушам тия учители и си го оставих В, чудих се да не е Г, но ..

LeDa
05-27-2010, 10:49
Не мога да кажа, че теста ми беше лесен, имаше места, на които се спънах .. 1-2-3 максимално от тестовите ме позапънаха, отговорих ги, после консултации ала-бала, почти всички бяха писали като мен, да видим .. На 23 на В както си знаех съм обръкала .. Елин Пелин съм писала, глупости .. Сигурно ще да е Пенчо Славейков, но не знам .. Иначе другите бяха елемнтарни - Ботев, Константинов, Вазов .. На 25 съм се омотала в отговора си, но пък каквото стане .. Преразката по начало много се шашнах, после горе-долу го схванах .. 2 страници написах, но пиша доста сбито така че .. То тва не е и от особено значение ..
На първи въпрос от теста какво сте писали? Аз писах В, после казаха, че не бил В, там няква влезе и уж така .. обаче вече не ги слушам тия учители и си го оставих В, чудих се да не е Г, но ..
в съм писала и аз ..

Sis0k0666
05-27-2010, 10:50
Теста беше супер лесен, освен последния въпрос за будната кръчма :D :D Беше жестоко идиотски въпрос. Преразказа се оказа средно лесен и средно дълъг, така че всичко беше ОК :)

Sunshineeee
05-27-2010, 10:52
Ехеееее , беше много лесно .. жалко ,че се притеснявах толкова много :D И теста и преразказа бяха лесни .. аа това изречение е сложно съставно с подчинено подложно :) Стискам палци всички да сме се справили добрееее :-)

Sunshineeee
05-27-2010, 10:54
Не мога да кажа, че теста ми беше лесен, имаше места, на които се спънах .. 1-2-3 максимално от тестовите ме позапънаха, отговорих ги, после консултации ала-бала, почти всички бяха писали като мен, да видим .. На 23 на В както си знаех съм обръкала .. Елин Пелин съм писала, глупости .. Сигурно ще да е Пенчо Славейков, но не знам .. Иначе другите бяха елемнтарни - Ботев, Константинов, Вазов .. На 25 съм се омотала в отговора си, но пък каквото стане .. Преразката по начало много се шашнах, после горе-долу го схванах .. 2 страници написах, но пиша доста сбито така че .. То тва не е и от особено значение ..
На първи въпрос от теста какво сте писали? Аз писах В, после казаха, че не бил В, там няква влезе и уж така .. обаче вече не ги слушам тия учители и си го оставих В, чудих се да не е Г, но ..
Да , и аз съм писала B , както и всички мои съученици :)

Palavnika17
05-27-2010, 10:54
:P Стана бе .. беше ми много спокойно всичко теста никакви проблеми :) Втория модул малко ме притесни , докато слушах диска , но после като го прочетох всичко беше 6+ дано е така и по математика 8-) остава да видим резултатите надявам се да са добри на всички :P

rrrawrrr
05-27-2010, 10:55
^ Аз на 1. избрах 'Таблицата допълва информацията от текста.' (или нещо подобно) :Д

bloodyred
05-27-2010, 10:59
^ Аз на 1. избрах 'Таблицата допълва информацията от текста.' (или нещо подобно) :Д
Да, това беше В, Г беше нещо от сорта на "Таблицата илюстрира информацията от текста", мисля ..

Palavnika17
05-27-2010, 11:00
"В" е бе даскалите ни ебават ще видите :razz

lustorm
05-27-2010, 11:03
Чета, че всички сте се справили, но навсякъде чета: "ПреразказА беше труден..." и т.н. Обръщайте внимание на правописа си не само за изпита. Когато аз кандидатствах, отнемаха 0,25 стотни за такава правописна грешка, тъй като изпитът ни не беше тест, а ЛИС.
Успех, симпатяги:))

Sunshineeee
05-27-2010, 11:05
Чета, че всички сте се справили, но навсякъде чета: "ПреразказА беше труден..." и т.н. Обръщайте внимание на правописа си не само за изпита. Когато аз кандидатствах, отнемаха 0,25 стотни за такава правописна грешка, тъй като изпитът ни не беше тест, а ЛИС.
Успех, симпатяги:))
В момента сме твърде развълнувани .. поне аз :)

bloodyred
05-27-2010, 11:06
Иначе помня, че на трето съм писала Г; на въпроса с пдоч допълнително мисля, че А .. на 21 - подложно .. Заточеници, елегия съм писала .. Ъъ .. На прощаване нещо имаше за идеала ли - немили, клети, недраги .. май А беше .. За условно наклонение - Г писах .. наизуст си говоря, защото не помня точно въпросите как бяха, подточките пък въобще .. За Бай Ганьо - Г .. тоя беше много объркващ въпрос между другото .. като се кръсти и усмихва какъв е .. даже може би най-тъпият въпрос в целия тест .. :o

ysmivka96
05-27-2010, 11:08
Какво сте писали на 16 въпрос- за Странджата? Аз играх на тото А)
:-o :-o :? :shock: :booooomb:

bloodyred
05-27-2010, 11:09
Чета, че всички сте се справили, но навсякъде чета: "ПреразказА беше труден..." и т.н. Обръщайте внимание на правописа си не само за изпита. Когато аз кандидатствах, отнемаха 0,25 стотни за такава правописна грешка, тъй като изпитът ни не беше тест, а ЛИС.
Успех, симпатяги:))
Хах, то аз дори не съм написала "преразказ" като хората, както и да е .. от бързане е при всички .. то да бяха само това грешките, едва ли има хора в тоя форум, които да не слагат определителния член както трябва, има ги, но в смисъл, дано да са по-малко ..

bloodyred
05-27-2010, 11:10
Какво сте писали на 16 въпрос- за Странджата? Аз играх на тото А)
:-o :-o :? :shock: :booooomb:
Нещо за великан писах аз, А, мисля че беше за кашляне и пъшкане, това го има .. иначе май В съм писала .. великан имаше, ала-бала..

Palavnika17
05-27-2010, 11:10
Който е писал "Заточеници" - елегия е познал точно за тези се застраховах , че мойте даскали наблягат на тея неща .. иначе там за подложното ако наистина е подложно супер ще стане , че с тея изобщо не се оправям

Sis0k0666
05-27-2010, 11:11
Това за идеалите в "На прощаване" мисля, че беше "за правда и свобода". А за Странджата писах Г). "висок мъж... лукави дръзки очи" - това се отнася за Македонски.

ysmivka96
05-27-2010, 11:12
И за писах "правда и свобода"
8-)

bloodyred
05-27-2010, 11:13
Който е писал "Заточеници" - елегия е познал точно за тези се застраховах , че мойте даскали наблягат на тея неща .. иначе там за подложното ако наистина е подложно супер ще стане , че с тея изобщо не се оправям
Подложно е със сигурност. Спомням си веднъж в клас правихме някви упражнения - Който пее, зло не мисли - тва го писах даже аз на дъската хах .. и беше подложно, та въпросното изречение от текста беше подобно ..

Palavnika17
05-27-2010, 11:14
ЗАТОЧЕНИЦИ

Пейо Яворов

1. Творческа история - за първи път е публикувано в януарския брой на списание „Мисъл"през 1902 година елегията е озаглавена „Към Подрумкале". Подрумкале е името на крепостта в Мала Азия, където на 6 юли 1901 година след шумен политически процес са били заточени 40 македонски българи заради протестите им от политиката в България- българите в Македония да не се считат част от родината си; при втората публикация на стихотворението през 1904 година в сборника „Стихотворения" Яворов променя заглавието на „Заточеници". Посвещението "Тодору Александрову" Яворов поставя през 1914 година.

2. Жанр - елегия.



И заточениците сме ги познали бе :P

Sis0k0666
05-27-2010, 11:14
Който е писал "Заточеници" - елегия е познал точно за тези се застраховах , че мойте даскали наблягат на тея неща .. иначе там за подложното ако наистина е подложно супер ще стане , че с тея изобщо не се оправям
Подложно е със сигурност. Спомням си веднъж в клас правихме някви упражнения - Който пее, зло не мисли - тва го писах даже аз на дъската хах .. и беше подложно, та въпросното изречение от текста беше подобно ..
Аха, много лесно се познава, защото започва с "Който" и подчиненото е преди главното.

hrisana
05-27-2010, 11:14
тлесно ми беше .. стана ми малко трудно на 2-3 въпроса ,но мисля ,че се справих за преразказа на диска записа беше ужасен и нищо не се разбра какво говореше ,а пък и тока дойдеше пък изгаснеше и почнат да ни го четат пък дойде тока и накрая ни го дадоха да си четем :)

iiordanova
05-27-2010, 11:14
Теста беше лесен! 8-)
Ама текста за преразказ - АУ! Ужас! Нито беше интересен , нищо. Написах почти 3 страници.
Ще видим резултатите какви ще са. 8-)

adelina1996
05-27-2010, 11:17
Мисля, че идеала на Ботев е "за правда и за свобода", а не "немили, клети, недраги" :)

SmilezZz
05-27-2010, 11:17
Кога ще публикуват резултатите,че аз съм доста притеснена..

PurpleSand
05-27-2010, 11:18
Какво сте писали на 16 въпрос- за Странджата? Аз играх на тото А)
:-o :-o :? :shock: :booooomb:
Нещо за великан писах аз, А, мисля че беше за кашляне и пъшкане, това го има .. иначе май В съм писала .. великан имаше, ала-бала..

Аз на 16-ти съм писала Г !? .. :-o
Иначе на 1-ви и аз съм писала В) :)

Palavnika17
05-27-2010, 11:19
Да пуснат ключа с верните отговори и ще видим какво сме направили щото резултатите ще ги почакаме :D

Sis0k0666
05-27-2010, 11:20
А, щях да ви питам за преразказа описвахте ли подробно ромейските войски - как изглеждат, че имало предатели, как са толкова смели, защото знаят, че не се охранява прохода, ала-бала и т.н. Аз лично ги пропуснах тези моменти и се съсредоточих върху действията, чувствата и думите на момичето.

SmilezZz
05-27-2010, 11:20
Мисля, че идеала на Ботев е "за правда и за свобода", а не "немили, клети, недраги" :) Аз направих "за правда,и за свобода"..Мисля,че това е верният отговор,но не знам все пак..

На задачата за жанровете съм сигурна:
- Една българка - разказ
- Заточеници - елегия
- Неразделни - балада
- Българският език - ода..

Имаше една задача с авторите..
- Ботев
- Константинов
- Първо бях направила Славейков,после го направих Йовков :x (сега съжалявам за това...)
- Вазов

ysmivka96
05-27-2010, 11:25
И аз по същия начин съм ги написала
Ами я кажете какво написахте на 25 :grin:

iiordanova
05-27-2010, 11:25
Мисля, че идеала на Ботев е "за правда и за свобода", а не "немили, клети, недраги" :) Аз направих "за правда,и за свобода"..Мисля,че това е верният отговор,но не знам все пак..

На задачата за жанровете съм сигурна:
- Една българка - разказ
- Заточеници - елегия
- Неразделни - балада
- Българският език - ода..

Имаше една задача с авторите..
- Ботев
- Константинов
- Първо бях направила Славейков,после го направих Йовков :x (сега съжалявам за това...)
- Вазов

И аз обърках на Славейков , написах го и после , айде Йовков! :-x

bloodyred
05-27-2010, 11:26
[quote=adelina1996]

На задачата за жанровете съм сигурна:
- Една българка - разказ
- Заточеници - елегия
- Неразделни - балада
- Българският език - ода..




И аз тези съм писала..

ysmivka96
05-27-2010, 11:26
Славейков е 100% съм сигурна :-) :oops: :-o

adelina1996
05-27-2010, 11:26
Вижте - реших да следя и в бг-мама темата,защото ми стана интересно, и вижте какво пише едната майка там (нямам регистрация):

Обадих се да питам в МОМН.
Късно следобяд ще публикуват отговорите.

SmilezZz, и аз направих точно така. Влез в скайп, ако можеш - да дообсъдим теста. :D :-)

bloodyred
05-27-2010, 11:27
И аз по същия начин съм ги написала
Ами я кажете какво написахте на 25 :grin:
За кръчмата 8-) Аз Глупости общо взето .. че хората в нея били будни, че милеели за родината си, апф .. направо от бързане нищо не съм направила там .. :booooomb:

ysmivka96
05-27-2010, 11:28
Вижте - реших да следя и в бг-мама темата,защото ми стана интересно, и вижте какво пише едната майка там (нямам регистрация):

Обадих се да питам в МОМН.
Късно следобяд ще публикуват отговорите.



дали? :-o :? :-P

sladk1KiFlA
05-27-2010, 11:29
резлтатите са готови :grin:

bloodyred
05-27-2010, 11:30
резлтатите са готови :grin:
резултати? хах ще има да чакаме .. :D

faststep
05-27-2010, 11:31
Сори за тъпия въпрос, но кога ви свършва учебната година? :-o

PurpleSand
05-27-2010, 11:31
резлтатите са готови :grin:
Линк?
ПС: Да не искаш да кажеш че са качили отговорите? 8-)

adelina1996
05-27-2010, 11:31
Моля ви, някой, който вижда отговорите (ако може и теста) да ги копира и пейстне тук, че 60 000 седмокласници едновременно влизат в сайта на МОН и аз не мога да вляза... :)
Годината свършва на 15 юни.

Sis0k0666
05-27-2010, 11:37
ПЛС, наистина качете отговорите, че сайта на МОН не се отваря.

sladk1KiFlA
05-27-2010, 11:37
резлтатите са готови :grin:
Линк?
ПС: Да не искаш да кажеш че са качили отговорите? 8-)

отговорите да

haxh
05-27-2010, 11:38
И аз по същия начин съм ги написала
Ами я кажете какво написахте на 25 :grin:
За кръчмата 8-) Аз Глупости общо взето .. че хората в нея били будни, че милеели за родината си, апф .. направо от бързане нищо не съм направила там .. :booooomb:
Aми аз писах, че въпреки страдалческия им живот те са запазили своята жертвоготовност за родината си и ала-бала.... :?

ysmivka96
05-27-2010, 11:41
Къде ги видяхте отговорите в сайта на МОН не знам :x :? :-)

viqnkababyy
05-27-2010, 11:44
Наклонениетоо беше - условно
Свършеният вид на глагола беше - Г

Хайде, който помни какво е отбелязал да казва, че съм се панирала :-)

haxh
05-27-2010, 11:44
Аз се обърках и на Една Българка писах ,че е повест ,но другото ми е вярно ..
..
Е как то даже имаше една задача в разказа „Една Българка" еди кво си там.....

ilko0214
05-27-2010, 11:44
Къде ги видяхте отговорите в сайта на МОН не знам :x :? :-)Аз дори не мога да вляза в сайта.. :-x :-x :-x :-x

ysmivka96
05-27-2010, 11:45
браво !!!!
И аз си мислех,че Македонски е с лукавите очи ама

ysmivka96
05-27-2010, 11:46
засега имам само 2 грешки (сверявам от мненията) :lol:

hrisana
05-27-2010, 11:47
МОН изобщо не ми отваря ама изобщо сега има толко много хора там :-o

teendes
05-27-2010, 11:47
и аз писах,че Македнски е с лукави очи :grin:

haxh
05-27-2010, 11:47
Неточната дума нали беше грациозно, а то е трябвало грандиозно.?

PurpleSand
05-27-2010, 11:48
Къде ги видяхте отговорите в сайта на МОН не знам :x :? :-)Аз дори не мога да вляза в сайта.. :-x :-x :-x :-x

И аз ги търся обаче не намирам нищо .. и от 300 опита да вляза се получава на 299-тия път.. :?

haxh и аз това съм оградила .. и повечето мои съученици също. :)

ysmivka96
05-27-2010, 11:48
МОН изобщо не ми отваря ама изобщо сега има толко много хора там :-o

Отговорите изобщо не са качени в сайта

iiordanova
05-27-2010, 11:48
Какво отговорихте на въпроса със запетаята пред - и- ? 8-)

bloodyred
05-27-2010, 11:48
Неточната дума нали беше грациозно, а то е трябвало грандиозно.?
И аз грациозно съм писала. :))

bloodyred
05-27-2010, 11:49
Какво отговорихте на въпроса със запетаята пред - и- ? 8-)
Г съм писала, изобщо не знам дали ми е вярно тва ..

haxh
05-27-2010, 11:50
Какво отговорихте на въпроса със запетаята пред - и- ? 8-)
A) че беше пред подчинено изречение

Palavnika17
05-27-2010, 11:50
Съфорумници я вижте какво намерих .. http://195.34.104.130/7klas/ - мен обаче ми пише , че няма такъв ученик може би не всички са въведени ..

bloodyred
05-27-2010, 11:50
Неточната дума нали беше грациозно, а то е трябвало грандиозно.?

Да ,и аз това дадох.А за житейският път на внучето на баба Илийца и за нейното отношение беше епилог , г).
Ааааа, нацелила съм за Илийцаа .. тва го играх на тото в последния момент, че нямах време ..

PurpleSand
05-27-2010, 11:50
Неточната дума нали беше грациозно, а то е трябвало грандиозно.?

Да ,и аз това дадох.А за житейският път на внучето на баба Илийца и за нейното отношение беше епилог , г).

И при мен са така отговорите..

А какво писахте на въпроса с Бай Ганьо? .. аз отговорих Б) май ... :-o |(

viqnkababyy
05-27-2010, 11:51
NoContinuation:
Калугерът припряно(ако това беше думата) попита Илийца какво прави тук.

изречението беше:
- Какво търсиш тук, Илийце? - опнато попита калугерът.

аз написах:
Калегеръг опнато попита Илийца какво прави тук. Много се притесних накрая, защото в изречението е `търсиш`, а аз съм писала `правиш`, но се надявам да не отнемат точки. :shock:

haxh
05-27-2010, 11:51
Съфорумници я вижте какво намерих .. http://195.34.104.130/7klas/ - мен обаче ми пише , че няма такъв ученик може би не всички са въведени ..
ето то това е чак когато ги проверят

iiordanova
05-27-2010, 11:53
ТЕСТА !!! :shock:
http://pmgzlatarov.org/Begin.aspx

Fantasti4naJena
05-27-2010, 11:53
http://pmgzlatarov.org/Begin.aspx

ЕТО ГИ!!!

ysmivka96
05-27-2010, 11:53
:grin: :grin: :grin:
Ура и аз съм писала за Бай Ганьо, че е лицемерен
Илийца и внучето- епилог
И запетаята отделя подчиненоте
Малиии какви умници сме
:-D :grin: :grin: :-D

Sis0k0666
05-27-2010, 11:55
Какво отговорихте на въпроса със запетаята пред - и- ? 8-)
Там писах, че свързва главните изречения в състава на сложното смесено, но не помня коя подточка беше.

SmilezZz
05-27-2010, 11:55
Къде ги видяхте отговорите ??
Аз успях да вляза веднъж в сайта на МОМН и имаше само пърола за Вариант 1 - нищо друго..
Така,че ако някой ги намери да ги постне тука..

hrisana
05-27-2010, 11:55
Какво отговорихте на въпроса със запетаята пред - и- ? 8-)
A) че беше пред подчинено изречение и аз това съм писала

sm_95
05-27-2010, 11:56
Хей бъдещи зайци това ли е теста?
*отговори все още не мога да ви намеря*

http://pmgzlatarov.org/Documents/7_klas_BEL_27-may-2010.pdf
http://pmgzlatarov.org/Documents/1_text_za_prerazkaz_27-may-2010.pdf

Sis0k0666
05-27-2010, 11:56
Аз влязах 3-4 пъти в сайта на МОН, но няма нищо...

haxh
05-27-2010, 11:56
хора на 12 задача кво писахтеЕЕ?!

ysmivka96
05-27-2010, 11:57
А стига бе теста вече е тук
Ей сега ще ви кажа една формула за пресмятане на оценката по точки

Вашия брой точки делено на общия брой точки умножено по 4 плюс 2

SmilezZz
05-27-2010, 11:57
Какво отговорихте на въпроса със запетаята пред - и- ? 8-)
Там писах, че свързва главните изречения в състава на сложното смесено, но не помня коя подточка беше. И аз направих,че свързва главните изречения - дано това е верният отговор

bloodyred
05-27-2010, 11:57
Тоя тест не се отваря въобще.

Sis0k0666
05-27-2010, 11:58
хора на 12 задача кво писахтеЕЕ?!
Б). своенравен

Forester
05-27-2010, 11:58
хора на 12 задача кво писахтеЕЕ?!



Писах Б - Своенравен .

SmilezZz
05-27-2010, 11:58
Хей бъдещи зайци това ли е теста?
*отговори все още не мога да ви намеря*

http://pmgzlatarov.org/Documents/7_klas_BEL_27-may-2010.pdf
http://pmgzlatarov.org/Documents/1_text_za_prerazkaz_27-may-2010.pdf Да,това е теста..
Ще те обичам много,ако постнеш и отговорите :D

haxh
05-27-2010, 11:59
А стига бе теста вече е тук
Ей сега ще ви кажа една формула за пресмятане на оценката по точки

Вашия брой точки делено на общия брой токи умножено по 4 плюс 2
има по-лесен начин : ТОЧКИТЕ ДЕЛЕНО НА 25 и прибавяте 2 и става оценката

Sis0k0666
05-27-2010, 11:59
А стига бе теста вече е тук
Ей сега ще ви кажа една формула за пресмятане на оценката по точки

Вашия брой точки делено на общия брой токи умножено по 4 плюс 2

Има и по-лесен начин - броя точки разделен на 25, плюс 2

Sis0k0666
05-27-2010, 12:00
Опа, повторих те

koko95
05-27-2010, 12:00
хора а я кажете малко за външно оценяване 8 клас с интензивно изучаване на английски език как ще бъде там изпита:
дали ще е в даскалото
какво трябва да носим
как ще процедираме

ysmivka96
05-27-2010, 12:04
и аз на 12 писах своенравен

teendes
05-27-2010, 12:08
на 8,6 и 5 какво писахте? :-o

Sisito941
05-27-2010, 12:08
хора а я кажете малко за външно оценяване 8 клас с интензивно изучаване на английски език как ще бъде там изпита:
дали ще е в даскалото
какво трябва да носим
как ще процедираме

Значи аз миналата година бях 8 клас и бях в паралелка с интензивно изучаване на английски език..
Изпита ще бъде в училището,в което учиш(при мен беше така)..
Химикали,молив можеш да носиш(ако искаш)..

При нас госпожата ни чете текста на който трябваше да отговаряме с True или False..нещо такова беше..Даже малко подсказваше на английски понеже квесторката ни беше учителка по български език и нямаше грам понятие от английски език..

При нас беше така..

ПП:Изпита ни беше на 23 юни..как съм запомнила датата не знам..помня че се притеснявахме ужасно много..и като видях и задачките и хептен.. :? И после като ни казаха резултатите,аз и някои мои съученици които имахме оценки само 5 и повече 6 изкарахме 3 или 4 на изпита.. :(