PDA

View Full Version : Защо нов закон и то СЕГА? ИСКАМ ДИСКОТЕКАА



roshlichka
05-22-2010, 13:09
Пффф... страшно съм ядосана.. как е възможно точно сега когато убедих родителите си да ме пуснат на дискотека (на 15 съм) и сега решиха да приемат нов закон за да не се посещават дискотеки от непълнолетни.. как е възможно.. уж с придружител можеше (щяхме да ходим с 1 приятелка и 1 приятел на 19) и сега всичко се промени.. на приятелката ми родителите не я пускат сега заради тоя закон а аз няма с кой друг да отида защото няма да ме пуснат с друг.. а ако попитам сега пак нищо чудно и мен да не ме пуснат заради закона.. как може точно когато всичко се нареждаше перфектно и така гадно да стане.. плюя на министерството или който там приема тъпите закони.. ии кажете кво да правя че незнам а така ми се ходиииии... иии вие които нямате 18 ще продължавате ли да ходите или ще спрете да посещавате дискотеките..

britzy
05-22-2010, 13:16
Аз нямам тоя проблем (18 + съм 8) )
Емиии то в България само на думи става всичко-ама на действия кръгла нула-както винаги.АЗ СЪМ ЗА-всички хлапетии са баси разхайтените вече.Но когато има въведени забрани поне да се спазват

mArMaLaDkA
05-22-2010, 13:27
Много знаеш, че ти се ходи, като не си ходила досега.
Време беше дискотеките и баровете да спрат да правят оборот от дечурлига. Ти си на 15, какво ще търсиш в нощно заведение?
Като толкова искате да си правите купони - на домашно. Тъкмо никой няма да ви нацаква глоби и когато ви види с чаша алкохол в ръка или с цигара.

roshlichka
05-22-2010, 13:32
Ходила съм 2-3 пъти преди 2 години но с предружител и да определон знам че ми се ходи.. купоните ние пак си ги правим но е друго на дискотека..

Gerard
05-22-2010, 14:19
Ходила съм 2-3 пъти преди 2 години но с предружител и да определон знам че ми се ходи.. купоните ние пак си ги правим но е друго на дискотека..

Като пораснеш ще викаш точно обратното!

cvetinka95
05-22-2010, 14:43
Абсолютно за. То бива разхайтеност, безотговорност ама..
Иначе аз съм на 14, не съм говорила с нашите досега, биха ме пуснали, но аз не искам. Не виждам какво бих правила в това задименото, лъхащо на алкохолни изпарения, кънтящо място. По-добре вкъщи или излизане с някой по улиците. :?

Tempest
05-22-2010, 14:52
ъм... на 17 съм, не умирам да ходя на дискотеки, ама мноу се дразня някви на по 13-14 да ми се фукат, че са ходили на нощна... и вече голямата раота, че са на дискотека.. честно казано предпочитам спокойна домашна обстановка, домашно на маса, музика, пиене, мезе... приятна компания, само познати, без мутри в задимената дискотека... време беше да въведат малко ред в нощните заведения, малко ред в държавата...

ecstazy
05-22-2010, 14:58
ъм... на 17 съм, не умирам да ходя на дискотеки, ама мноу се дразня някви на по 13-14 да ми се фукат, че са ходили на нощна... и вече голямата раота, че са на дискотека.. честно казано предпочитам спокойна домашна обстановка, домашно на маса, музика, пиене, мезе... приятна компания, само познати, без мутри в задимената дискотека... време беше да въведат малко ред в нощните заведения, малко ред в държавата... абсолюютно те подкрепям, нищо че съм на 14. Много са си прави за закона, такива пикли на по 13-14-15 мястото не им е в дискотеката. То пък и едни дискотеки моля ти се Амор Анел .. Анал само няма :lol: баси умрялата работа никога няма да стъпя в тези пропаднали заведения. Пфффф ..

Gerard
05-22-2010, 15:01
Модераторите спят. :shock:

POLLINA
05-22-2010, 16:21
емии правилно са направили с тоя закон
не е нормално 13-14 годишни да се размятат навън по дискотеките

Rounder
05-22-2010, 17:24
в друга тема го писах,и тук пак ще го напиша.
ЗА съм...
не ми е приятно да гледам как деца по на 10-11-12 години варят пияни,гледат те лошУ и те псуват,падат по земята от алкохола...
в други държави дори чак на 21г. може да ходиш където и да било,преди тези години,трябва да си си у вас.
Дано да го приложат тоя закон но...едвали ше се спазва..но поне и "солени" глоби да сложат,щото един път като го фанат келеша след 22:30 да му сложат един акт от 1000лв. примерно...да видим дали тяхните ще го пускат след 22:30 да излиза.

iivapetrova
05-22-2010, 17:30
Напълно съм съгласен със закона. Откъде накъде, няк'ви 14 годишни момиченца ще ходят на нощтна, ще се напиват/напушат ала бала. Добре, че най-накрая държавата ни се усети, поне мъничко.

britzy
05-22-2010, 17:31
Голямото НО е ,че НЯМА да се спазва.То не бяха хиляда закона,ни един ефективен.Както и да е,да се надяваме ,че тоя малко от малко ше се спазва.Аман от келеши

Luscious_Heart
05-22-2010, 17:37
Абсолютно за. То бива разхайтеност, безотговорност ама..
Иначе аз съм на 14, не съм говорила с нашите досега, биха ме пуснали, но аз не искам. Не виждам какво бих правила в това задименото, лъхащо на алкохолни изпарения, кънтящо място. По-добре вкъщи или излизане с някой по улиците. :?
Абсоу-фъкинг-люутлей. :lol:

danibebi
05-22-2010, 17:56
Аз пък не съм съгласна за закона. То не е много правилно момичета на по 14-15 да ходят по дискотеките,но си е кефещо.И аз искам да ходя 8-) макар,че мисля,че на домашна обстановка е по-яко.

ThePowerOfLove
05-22-2010, 19:36
Законът не се спазва, но родителите на приятелката ти са прави :) Има време за всичко.

Biskfitka
05-22-2010, 20:53
емии правилно са направили с тоя закон
не е нормално 13-14 годишни да се размятат навън по дискотеките+1 Смешно е,грозно е,тъпо е и не води до нищо добро...Има си време за всичко.
И аз съм на 16 и искам да ходя по дискотеки и така нататък,но мисля да изчакам още 2 години,нищо няма да ми избяга 8-)

titinkaa
05-23-2010, 07:58
ъм... на 17 съм, не умирам да ходя на дискотеки, ама мноу се дразня някви на по 13-14 да ми се фукат, че са ходили на нощна... и вече голямата раота, че са на дискотека.. честно казано предпочитам спокойна домашна обстановка, домашно на маса, музика, пиене, мезе... приятна компания, само познати, без мутри в задимената дискотека... време беше да въведат малко ред в нощните заведения, малко ред в държавата... абсолюютно те подкрепям, нищо че съм на 14. Много са си прави за закона, такива пикли на по 13-14-15 мястото не им е в дискотеката. То пък и едни дискотеки моля ти се Амор Анел .. Анал само няма :lol: баси умрялата работа никога няма да стъпя в тези пропаднали заведения. Пфффф ..

+2 Съгласна съм.Има много безотговорни родители в днешно време,ама и децата и те донякъде са виновни като лъжат,че са в приятелка и т.н.И аз съм на 17г. ама тея дискотеки не ме влечат,по-добре някъде с приятели отколкото на дискотека,дето ги има всякакви.А глобата ще е 800лв ако те хванат.

Nakadah
05-23-2010, 08:24
вие от малки почвате а?

someonerandom
05-23-2010, 08:43
Не ме интересува много този закон,никога не съм бил фен на дискотеките.Обаче сигурно ще стане като с вечерния час-има го,колкото да го има.
А за маниаците,които свързват "непълнолетен" с 11-12-13-14 годишени нареждат наред,нали се сещате,че тоя закон прецаква и 17-годишните,които реално се различават от 18-годишните горе-долу само по цифрата :D

pamii
05-23-2010, 10:14
Най - после ! =D>

mrafka
05-23-2010, 10:43
Тряяше поне да пускат с придружител.

roshlichka
05-23-2010, 11:20
абе защо мислите че като отидем на дискотека ще се напием като свине или ще се напушим.. ние просто искаме да отиден... да си потанцуваме.. да изпием по една кола примерно.. и да се веселим.. и не сме на 11-12 а на 15 аз и приятелката ми на 16.. на един му се ходи на друг не.. това не ви дава повод да ни обиждате!

roshlichka
05-23-2010, 11:23
и знаете ли какво.. всъщност прочетох че все още пускат с придружител но не пускат в заведения в които се пуши.. това наистина е българска глупост но мен ме устройва защото все още може с придружител и имаме шанс :))

Gerard
05-23-2010, 11:48
и знаете ли какво.. всъщност прочетох че все още пускат с придружител но не пускат в заведения в които се пуши.. това наистина е българска глупост но мен ме устройва защото все още може с придружител и имаме шанс :))

:shock: Аз не знам заведение в което да не се пуши,където и да е! :shock:

roshlichka
05-23-2010, 11:55
именно.. българска тъпотия

Gerard
05-23-2010, 12:19
Ами тогава ми се струва,че нямате шанс. :?

jFoxx
05-23-2010, 12:24
Абе в живота има толкова по-важни неща, от ходенето до тъпата дискотека.К'во само се нервите за простотии.. ?! Еми ще чакаш, щом така са решили, ти няма к'во да направиш ;]
НЕ нападам никой, просто казвам какво мисля, защото ако се замислите, това е просто нещо незначително и няма смисъл, да си хабите нервите за него.

mrtn
05-23-2010, 12:28
ХА-ХА.. :D

changess
05-23-2010, 12:39
Чек, че аз съм малко назад. Каква е промяната в закона?
И защо глобата става от 300 на 800?

Monstre
05-23-2010, 12:45
Чек, че аз съм малко назад. Каква е промяната в закона?
И защо глобата става от 300 на 800?

Онзи ден приеха закон, според който на лица под 18 години не е позволено да посещават заведения, в които се пуши - кафета, дискотеки, etc, без значение дали са с по-възрастен придружител или не. За глобите вече не помня какви бяха, но май за първо провинение до 300, а за второ - 800, но не съм сигурна точно.

changess
05-23-2010, 13:15
Чек, че аз съм малко назад. Каква е промяната в закона?
И защо глобата става от 300 на 800?

Онзи ден приеха закон, според който на лица под 18 години не е позволено да посещават заведения, в които се пуши - кафета, дискотеки, etc, без значение дали са с по-възрастен придружител или не. За глобите вече не помня какви бяха, но май за първо провинение до 300, а за второ - 800, но не съм сигурна точно.
Мерси.

По темата: Ще се спазва точно колкото и миналите... Баш николко.

nefchi_bs
05-23-2010, 13:39
Какво ходите по тия дискотеки,на мен лично не ми харесва...Друго си е да се съберем на домашно с приятели много по-яко е ..

titinkaa
05-23-2010, 14:13
Чек, че аз съм малко назад. Каква е промяната в закона?
И защо глобата става от 300 на 800?

Онзи ден приеха закон, според който на лица под 18 години не е позволено да посещават заведения, в които се пуши - кафета, дискотеки, etc, без значение дали са с по-възрастен придружител или не. За глобите вече не помня какви бяха, но май за първо провинение до 300, а за второ - 800, но не съм сигурна точно.
Мерси.

По темата: Ще се спазва точно колкото и миналите... Баш николко.

Глобата от 800лв е ако те хванат някъде без придружител,тва е за първото хващане,от там нагоре нз колко се плаща.Така ми казаха оня ден.

someonerandom
05-23-2010, 16:06
Само едно не ми е ясно-нямаме право да посещаваме заведения,където се пуши,след някакъв час или попринцип?

knadoi
05-25-2010, 08:51
:lol:
Ходете си на деЦка.

autista88
05-25-2010, 09:57
101 процента за. Деградацията е пълна. Е да, никой няма да го спазва, но така се почва. Много ме кефи тоя закон. :lol: НЕ мога опиша радостта си. Писна ми сички да са разглезени, жалки подхора.

DarkWitch
05-25-2010, 10:37
емии правилно са направили с тоя закон
не е нормално 13-14 годишни да се размятат навън по дискотеките
++++

dakata123
05-25-2010, 10:58
На село има едно заведение, което не е дискотека, но вътре си е като. И в петък наще казаха, че ще ходят и аз нали друг път си ходя, но майка ми казва:
- Има нов закон, малолетните, дори и с родител нямат право да ходят в заведения в които се пуши. И аз направо щях да гръмна. А преди ме пускаха и в една детска дискотека (не е много детска щом има алкохол ама така се води), а сега си представям какво ще е.. :x
Та въпросът ми е само за дискотеки ли става на въпрос или за всички заведения в които се пуши както твърди майка :-x :-x

sasheto0o
05-25-2010, 11:04
Прави сте.Смешно е да гледаш няк'ви 13 годишни да се разхождат в 1 през ноща по града .. А това в моя град е доста често срещано явление .. ии то даже още по-малки - 9-10. На 15 съм и да кажа дискотеките не ме привличат толко.Предпочитам да се събера някъде с приятели ,даа се забавляваме и толкоз.А не да отида в дискотеката и да гледам как някакви ми се правят на големите пиячи и надигат водките една след друга .. СМЕШНО Е !! :?

alwaysnforever
05-25-2010, 13:24
Той закона си е много на място, ама само да се спазва..то на нас това ни е проблема :>
Иначе аз съм на 17 години и като не съм ходила всяка седмица на дискотека, не съм пред умиране.. :D
То това вашето е голяма лигавщина, а е ужасно грозно да видиш пияни момичета на по 13-14 години в дискотека.....
За всичко си има време :) Преди не го разбирах това, когато наще ми го казваха, ама си е така....

tonie__
05-25-2010, 16:48
Изключително глупаво е да се забранява на хора до 18 да влизат в заведение,където се пуши.ок,ако има градина или изобщо някакви места вън лятото няма да има проблем.ама зимата вън на студа ли ще седим!?

тъпо е също,защото над 50% от българите,в това число под 18 години,пушат.каква файда да ни забраняват да влизаме на подобни места,като ние си пушим попринцип.

според мен няма да се спазва не за друго,а защото лятно време,когато повече хора са на работа,точно ние,непълнолетните,пълним кафетата.А надали някое заведение ще забрани пушенето ;)

А относно това за дискотеките без придружителн и тем подобни-винаги се е намирал начин да се влезе-чужда карта,фалшива карта,пари на фейсконтрола..така че това не мисля че е особен проблем за непълнолетните в този момент :)

tonie__
05-25-2010, 16:51
Също и-защо постоянно говорите за пияни 12-13-14 годишни хлапета,които това заслужавали(закона)?Нз в какви заведения ходите,че ги виждате и ви дразнят,обаче аз не съм чула и видяла 12-13 хлапенце да го пуснат без проблем в дискотека.А другите хора под 18? не си непълнолетен до 15,ако не се лъжа границата е 18 години .. ;)

play23
05-25-2010, 16:54
Поредната показна простотия на правителсвото, няма да се спазва много ясно. Тя полицията не смее да влезне в дискотеките, преди няколко седмици станах свидетел как на входа на дискотеката, охранителите, които си бяха много здрави заплашваха полицаите, които бяха едва 2-ма и като видяха какво може да стане, се отказаха...

DieselBlood
05-25-2010, 18:54
Докато не станете на 18,нямате работа в нощни заведения,включително и дискотеки.Точка по въпроса.

Callisto
05-25-2010, 19:32
Радвам се за този закон. Най-после няма да гледам пикли по коланчета вместо поли да ми се фръцкат по дискотеките и да правят секс в тоалетните. Изживейте си детството, а не се превръщайте в курви. Като искаш купон направи си го у вас, но не се излагай да ходиш по публични места гола, че отстрани сте адски смешни и жалки...та вие сте още деца къде ще ми ходите по дискотеки и барове да деградирате още повече...не, че има накъде.

tonie__
05-26-2010, 06:40
и пак продължавате.вие само пропаднали 14 годишни ли познавате?и откъде знаете на колко са години ако ги засечете случайно на дискотека..много 12 годишни пикли заприличват на 2-3 години по-големи каки като се нагримират и всичко..

не всички са такива не разбрахте ли !

roshlichka
05-26-2010, 07:19
tonie__ play23 напълно съм съгласна с вас...

а до всимки други.. защо отново ни слагате под общ знаменате.. защо трябва да се напиваме.. защо трябва да ходим с къси полички и да правим секс в тоалетната можете ли да ми кажете.. и вии кво кат сте на по 18-19 кви сте.. същите пикльовци като нас.. със същото държание пиянство и дрехи (някои) спрете да ни убиждате

и да се похваля че и двете ни пуснаха и ще ходим[/b]

anonimchetou
05-26-2010, 07:38
това е много тъпо да слагате всички непълнолетни под общ знаменател както казаха по горе.. От човек до човек има много голяма разлика. Да така е има много пикли които все още не знаят пикае ли им се е@е ли им се.. Но всичко е много индивидуално..

KpucmuHa
05-26-2010, 12:15
омг винаги го е имало тоя закон... сега го приели каза... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

monkata95s
05-26-2010, 20:29
Хаха да и мене много ме е яд за тоя закон :д са няма да мога да се подигравам на някакви мои връснички , с луфт , дърво пияни пред дискотреката и с "Мерилин" (примерно) в устата . А и да не забравя коланчетата вместо поли и сутиените с огромни подплънки . Мамка му ти си едва на 15 ... какво търсиш в дискотеката ??? Майка си? Или най-вероятно поредното 14 годишно вървежно момченце което да те изч*ка в кенефа . Нямам предвид конкретно авторката а масово моито връсници които са "модерни " и "вървежни" . Жалко е че не могат да се видят от страни колко са смешни ....


Единственото което ме издразни на тоя закон е забраната под 18 да посещават заведения в които се пуши . Най-малкото една голяма част от наборите ми пушат ( аз също се включвам де ) . Какво , ще изляза примерно с родителите ми да кръчма послучай някой празник и някой ще направи акт защо около мене се пуши... е тва само е шит на тоя закон иначе всичко друго го удобррявам . Поне се опитват да поспрат тези заслепени тинейджъри дето секс , алкохол и наркотици им е в главата . Лшото е че масово са с това мислене :(

footballgirl
05-27-2010, 09:39
ъм... на 17 съм, не умирам да ходя на дискотеки, ама мноу се дразня някви на по 13-14 да ми се фукат, че са ходили на нощна... и вече голямата раота, че са на дискотека.. честно казано предпочитам спокойна домашна обстановка, домашно на маса, музика, пиене, мезе... приятна компания, само познати, без мутри в задимената дискотека... време беше да въведат малко ред в нощните заведения, малко ред в държавата...



омг .. просто ви чета глупостите и се смея на глас :D sorry ама говорите като пенсионери ;s и кога ако не сега бе хора :? на мен толкова мн ми се живее и убожавам нощния живот немога да ви разбера просто кво толкова лошо има младите хора да се забавляват ( с мярка естествено ) .. не може всички да сме еднакви но аз лично искам да опитам от всичко и то по много и до сега за нищо не съм съжалявала ! ама стойте си вкъщи щом така ви харесва

sladk1KiFlA
05-27-2010, 10:08
не ме интересува закона :P

ElectricFuneral
05-28-2010, 20:19
Те тва за ваша защита го правят вие им се сърдите.Министерството нищо му няма, даже си е много добре.(Не е като бай Тошово време де)

iLovePussyJuice
05-28-2010, 21:06
аман от лигли

Tempest
05-28-2010, 21:45
към footballgirl:

омг .. просто ви чета глупостите и се смея на глас :D - дали са глупости, всеки за себе си решава...
sorry ама говорите като пенсионери ;s - всъщност пенсионер съм, от 3 години вземам месечна "пенсия" 21лв... и не ги хвърлям за да се изтупам пред банда дечурлига, че да ме забележат... който трябва ше ме забележи и без да се прая на квото не съм...
и кога ако не сега бе хора :? на мен толкова мн ми се живее и убожавам нощния живот - какво разбираш ти от живота? На колко годинки си? Къде са мама и тате? Иначе за да живея има време, само 17 години са ми минали, аз не бързам...
немога да ви разбера просто кво толкова лошо има младите хора да се забавляват ( с мярка естествено ) .. - и какво по-забавно от залитане по тротоарите, пиене и пушене на поразия? Пиенето с мярка е позволено във всякакви количества, нали така беше?
не може всички да сме еднакви но аз лично искам да опитам от всичко и то по много и до сега за нищо не съм съжалявала ! - успех в начинанията :)
ма стойте си вкъщи щом така ви харесва - така ми харесва, в нас ше си седя с тесен кръг приятели, проблем?

zoreto
05-28-2010, 22:01
аман от лигли

+1

iLovePussyJuice
05-28-2010, 22:15
Съгласен съм с Темпест.

футболното момиче като ходи по дискотеки к'во?
аз като ходя к'во?!
не е нещо, с което трябва да се парадира (най-малкото е жалко и смешно), да не говорим, че на мен не ми пука условията какви са, ами хората с които съм :)
Зависи от настроението (или финансите xD)

но к'ва си ти, за да съдиш другите какви са по това как се забавляват?

и да, дискотеките (не говоря за амор и подобните пародии, макар че и за тях се отнася това до известна степен) НЕ са места за непълнолетни...за малолетни да не говорим :)

Tempest
05-28-2010, 22:19
ми друго си е да срещнеш някой познат докато отиваш на "частно" парти с тубичка домашен гроздов сок (леко ферментирал)... 40-45 градуса... сега е модерно обаче да се дават луди пари за разреден алкохол... мда, правил съм го.. един път... не смятам да го правя повече...

iLovePussyJuice
05-28-2010, 22:59
аз съм по водката :D

Tempest
05-28-2010, 23:06
е ако става въпрос аз не съм по твърдия алкохол по принцип.. ама бих уважил домашна рИкия :) Биричка пийвам доста, по-малко мента и тка..

iLovePussyJuice
05-28-2010, 23:23
без половин кило водка деня не е същия :D

Tempest
05-28-2010, 23:50
без половин кило водка деня не е същия :D

blurry afternoons ;) ем не знам, аз напоследък много бира взех да пия.. то й дойде и сезона де.. как да е, отклонихме се и тука от темата...

да не е само офтопик: дискотека съкс! :D:D

roshlichka
05-29-2010, 01:05
хахаха.. да ви кажа сега се върнах от дикотеката и си прекарахх невероятно и няма нищо обща с партитата вкъщи!

Nakadah
05-29-2010, 01:18
Да ви кажа: АЗ СЪМ НАПЪЛНО ЗА ТОЗИ ЗАКОН!!!

Callisto
05-29-2010, 07:47
Най-добре ще е не да се забраняват местата, където се пуши, а вече стриктно да се следи дали влизат малолетни и непълнолетни в дискотеките и, ако влизат да има глоби както към детето, така и към дискотеката виновна за случилото се.
Ако пък приемат този закон ще стана специално заради вас фен на дискотеките, ще ви следя в коя ходите и ще ходя да пуша, че да не ви пускат. :D
За кафетата не съм съгласна. Много от нас имат свободни часове. Къде да ходят децата...сигурно пред училище да се разболяват или в градинката да пият бира...

lovey0u
05-29-2010, 13:07
За кафетата не съм съгласна. Много от нас имат свободни часове. Къде да ходят децата...сигурно пред училище да се разболяват или в градинката да пият бира...
трябва да имате заместник, за да не сте в кафета и т.н.
ние вече сме така :o


щом толкова искаш да танцуваш върви на детска дискотека или си направете купочне :D

не съм напълно съгласна със закона
лица под 18 в дискотеки, барове и т.н. - НЕ
но вместо да се забранява ходенето в кафета, където се пуши защо по дяволите не забранят пушенето на обществени места?!
хмм.. забранява се на учениците да ходят на места, на които се пуши след като те самите пушат...
сега може би пушачите ще ме нападнат 8-)
май няма значение дали има или няма закон. кога изобщо са се спазвали законите тук :(

не всички под 18 са някви кифли с 1 тон грим, почти без дрехи. Не всички пият, пушат и се еб*т в тоалетните на дискотеките, но са страшно много и за да се предотврати това е редно да има закон и най-вече да се спазва :)

NoOneElse
05-29-2010, 14:22
tonie__ play23 напълно съм съгласна с вас...

а до всимки други.. защо отново ни слагате под общ знаменате.. защо трябва да се напиваме.. защо трябва да ходим с къси полички и да правим секс в тоалетната можете ли да ми кажете.. и вии кво кат сте на по 18-19 кви сте.. същите пикльовци като нас.. със същото държание пиянство и дрехи (някои) спрете да ни убиждате


Пълнолетни и подсъдими, дефинирай си сама думите. Оттам следва и всичко останало, ако си умна, ще се сетиш за какво става дума, ако не, питай, ще ти разясним.

miminka__94
05-29-2010, 15:23
и какво ще изкарате,че непълнолетните не сме хора и че само тея +18 имат права !? Много глупаво ... аз съм на 16+ и по закон не би трябвало да ходя но все пак това са ми най-хубавите години,в къщи ли да ги пропилявам? Аз си ходя на дискотека редовно и доста често има проверки,но или не ни искат личните или им казваме,че сме с придружител,мисля,че този закон за който ти говориш(дори и с придружител да не се пуска) е предложен,но все още не е одобрен :)

miminka__94
05-29-2010, 15:29
зачетох се в предишните коментари и някои хора са много прави защо всички трябва да сме лигли дето се напиват? Много хора могат да се забавляват и без алкохол и не разбирам защо като съм непълнолетна ще ми забраняват да влизам в кафе където се пуши при условие,че като се прибера в нас пак ще пуша?Много са пушачите под 18 които независимо на кафе или в къщи няма да ги откажат... така че тоя закон е безсмислен!

NoOneElse
05-29-2010, 18:02
и какво ще изкарате,че непълнолетните не сме хора и че само тея +18 имат права !? Много глупаво ... аз съм на 16+ и по закон не би трябвало да ходя но все пак това са ми най-хубавите години,в къщи ли да ги пропилявам? Аз си ходя на дискотека редовно и доста често има проверки,но или не ни искат личните или им казваме,че сме с придружител,мисля,че този закон за който ти говориш(дори и с придружител да не се пуска) е предложен,но все още не е одобрен :)
Абе момиче, просто го приеми, че като си под 18, нямаш право да си купуваш алкохол, цигари, да ходиш по стриптийз барове, нощни клубове, (разбирай дискотеки) казина. Така е навсякъде по света, така трябва да бъде и у нас, просто, че в България не са се прилагали тези закони, не означава, че не са правилни. Отиди в Дания, Англия, Франция, където искаш, виж дали ще намериш дете в 2 часа през нощта пияно в някой нощен клуб. И кой ти каза, че като си под 18 нямаш права?!?!!?!?!??!?!....имаш, но те са ограничени.

nicolepcd
05-29-2010, 18:13
Аз си решавам проблема като отивам у Молдова и там си хода на дискотеки. Там няма закони 8-) 8-) :lol: (вярно, че дискотеката е една голяма стая с коледни лампички ;d;d, ама е супер забавно, всички се познават и си се кефят на музиката и т.н..) Иначе съм на 17 И ПОЛОВИНА :razz: и не умирам да излизам по дискотеки. По-добре си ми е да се събираме пред блока или у нас ;д Закона си е закон, ама много се съмнявам да се спазва :) Иначе добре са го измислили, ама няма да има голяма полза от него.

Gerard
05-29-2010, 18:25
Да ви кажа: АЗ СЪМ НАПЪЛНО ЗА ТОЗИ ЗАКОН!!!

Аз също съм ЗА!Не им е там мястото на лапетата.Не може примерно да влезеш и да искаш да седнеш някъде,а всъщност местата да са заети от тях с по една биричка в ръка примерно!

Tempest
05-29-2010, 20:01
и какво ще изкарате,че непълнолетните не сме хора и че само тея +18 имат права !? Много глупаво ... аз съм на 16+ и по закон не би трябвало да ходя но все пак това са ми най-хубавите години,в къщи ли да ги пропилявам? Аз си ходя на дискотека редовно и доста често има проверки,но или не ни искат личните или им казваме,че сме с придружител,мисля,че този закон за който ти говориш(дори и с придружител да не се пуска) е предложен,но все още не е одобрен :)

Добре, за тебе има 2 крайности - дискотека или у вас... Най-хубавите години са студентския живот... чувал съм го от кой ли не... сестра ми на мойте години се е радвала да я пуснат до 11 навън... вие искате шибана свобода... еми имам новини - или имате ПЪЛНА свобода, или се съобразявате със законите..

кажете ми сериозно - с какво се различава едно малко по-голямо парти в нечий дом от шибаната дискотека?! С какво дискотеката е по-добра?! Според мен с нищо... или просто някои на такова парти не могат да се фукат пред непознати, нямат чие внимание да грабнат... дали?

XTREMEFREERIDE
05-29-2010, 22:38
Има далеч по - приятни и ПОЛЕЗНИ места за дете на твоята (нашата) възраст. Аз съм абсолютно ЗА този закон, защото поколението ни на нищо не прилича вече от тая разхайтеност.

elito0o0o0
05-29-2010, 23:01
Да ви кажа: АЗ СЪМ НАПЪЛНО ЗА ТОЗИ ЗАКОН!!!

Аз също съм ЗА!Не им е там мястото на лапетата.Не може примерно да влезеш и да искаш да седнеш някъде,а всъщност местата да са заети от тях с по една биричка в ръка примерно!+1 Само дето ще са с по 1 водчица... :?

miminka__94
05-30-2010, 01:28
и какво ще изкарате,че непълнолетните не сме хора и че само тея +18 имат права !? Много глупаво ... аз съм на 16+ и по закон не би трябвало да ходя но все пак това са ми най-хубавите години,в къщи ли да ги пропилявам? Аз си ходя на дискотека редовно и доста често има проверки,но или не ни искат личните или им казваме,че сме с придружител,мисля,че този закон за който ти говориш(дори и с придружител да не се пуска) е предложен,но все още не е одобрен :)
Абе момиче, просто го приеми, че като си под 18, нямаш право да си купуваш алкохол, цигари, да ходиш по стриптийз барове, нощни клубове, (разбирай дискотеки) казина. Така е навсякъде по света, така трябва да бъде и у нас, просто, че в България не са се прилагали тези закони, не означава, че не са правилни. Отиди в Дания, Англия, Франция, където искаш, виж дали ще намериш дете в 2 часа през нощта пияно в някой нощен клуб. И кой ти каза, че като си под 18 нямаш права?!?!!?!?!??!?!....имаш, но те са ограничени.

Еми може да нямам право да си купувам цигари и алкохол и да излизам след 10,но защо чуждите хора да определят при положение,че родителите ми са ме пуснали да излизам и ми имат доверие и знаят,че няма да се напия там и да се излагам,за цигарите да купувам си ама колко още под 18 си купуват?да не мислят,че с един закон и ще стане чудо и ще откажат цигарите... за купоните в къщи съгласна съм - хубаво е,дори е по-хубаво от дискотеката,но не може всеки път на домашно,нали се сещате щото не всеки има приятел на когото къщата да става квартална кръчма всеки път когато искат другите.Аз например като съм на купон у приятел не мога толкова много да се отпусна да слушаме силно музика да викаме да хвърляме защото знам,че после той ще чисти,че той стой натръни заради родителите си или съседите,които не могат да заспят от силната музика,а на дискотека не ти пука отпускаш си душата ;)

WaterLilly
05-30-2010, 08:19
Стига сте ревали, така трябва да бъде. Не някакви нафиркани хлапета да киснат там с цигарите и водката и да се свалят с каки/батковци...

iLovePussyJuice
05-30-2010, 09:40
За кафетата не съм съгласна. Много от нас имат свободни часове. Къде да ходят децата...сигурно пред училище да се разболяват или в градинката да пият бира...
трябва да имате заместник, за да не сте в кафета и т.н.
ние вече сме така :o


щом толкова искаш да танцуваш върви на детска дискотека или си направете купочне :D

не съм напълно съгласна със закона
лица под 18 в дискотеки, барове и т.н. - НЕ
но вместо да се забранява ходенето в кафета, където се пуши защо по дяволите не забранят пушенето на обществени места?!
хмм.. забранява се на учениците да ходят на места, на които се пуши след като те самите пушат...
сега може би пушачите ще ме нападнат 8-)
май няма значение дали има или няма закон. кога изобщо са се спазвали законите тук :(

не всички под 18 са някви кифли с 1 тон грим, почти без дрехи. Не всички пият, пушат и се еб*т в тоалетните на дискотеките, но са страшно много и за да се предотврати това е редно да има закон и най-вече да се спазва :)само да попитам...кво лошо има в тва да пиеш, да пушиш и да се 'еб*ш в тоалетните' ? :lol:

ти нали не го правиш? тогава какво ти пука? аххаха

NoOneElse
05-30-2010, 09:54
Еми може да нямам право да си купувам цигари и алкохол и да излизам след 10,но защо чуждите хора да определят при положение,че родителите ми са ме пуснали да излизам и ми имат доверие и знаят,че няма да се напия там и да се излагам,за цигарите да купувам си ама колко още под 18 си купуват?да не мислят,че с един закон и ще стане чудо и ще откажат цигарите... за купоните в къщи съгласна съм - хубаво е,дори е по-хубаво от дискотеката,но не може всеки път на домашно,нали се сещате щото не всеки има приятел на когото къщата да става квартална кръчма всеки път когато искат другите.Аз например като съм на купон у приятел не мога толкова много да се отпусна да слушаме силно музика да викаме да хвърляме защото знам,че после той ще чисти,че той стой натръни заради родителите си или съседите,които не могат да заспят от силната музика,а на дискотека не ти пука отпускаш си душата ;)
Вашите може да ти имат доверие, но не е нормално непълнолетен да води такъв живот. Да пуши, пие, да стои до късно по кръчми и заведения. Ние българите сме свикнали да не спазваме законите и виждаш до какво води това. Затова българските младежи са НАЙ-НЕОБРАЗОВАНИТЕ в ЕС, защото не са свикнали да водят нормален живот. Сега ти е времето, когато трябва да учиш, не да се правиш на голям/а.

screammyname
05-30-2010, 12:50
Пффф... страшно съм ядосана.. как е възможно точно сега когато убедих родителите си да ме пуснат на дискотека (на 15 съм) и сега решиха да приемат нов закон за да не се посещават дискотеки от непълнолетни.. как е възможно.. уж с придружител можеше (щяхме да ходим с 1 приятелка и 1 приятел на 19) и сега всичко се промени.. на приятелката ми родителите не я пускат сега заради тоя закон а аз няма с кой друг да отида защото няма да ме пуснат с друг.. а ако попитам сега пак нищо чудно и мен да не ме пуснат заради закона.. как може точно когато всичко се нареждаше перфектно и така гадно да стане.. плюя на министерството или който там приема тъпите закони.. ии кажете кво да правя че незнам а така ми се ходиииии... иии вие които нямате 18 ще продължавате ли да ходите или ще спрете да посещавате дискотеките..


Явно не си разбрала добре закона. Детските дискотеки, като Амор и Дабъл Вижън не са забранени за непълнолетни :) Всяка събота можеш преспокойно да ходиш и да връткаш дупе :smt038

Duvessa
05-30-2010, 17:02
Еми може да нямам право да си купувам цигари и алкохол и да излизам след 10,но защо чуждите хора да определят при положение,че родителите ми са ме пуснали да излизам и ми имат доверие и знаят,че няма да се напия там и да се излагам,за цигарите да купувам си ама колко още под 18 си купуват?да не мислят,че с един закон и ще стане чудо и ще откажат цигарите... за купоните в къщи съгласна съм - хубаво е,дори е по-хубаво от дискотеката,но не може всеки път на домашно,нали се сещате щото не всеки има приятел на когото къщата да става квартална кръчма всеки път когато искат другите.Аз например като съм на купон у приятел не мога толкова много да се отпусна да слушаме силно музика да викаме да хвърляме защото знам,че после той ще чисти,че той стой натръни заради родителите си или съседите,които не могат да заспят от силната музика,а на дискотека не ти пука отпускаш си душата ;)
Нещо май си противоречиш?
Чуждите хора ще определят, защото заради твърде либерални или нехайни родители, децата деградират. Не че не могат да пропадат и без да ходят по нощни клубове, но поне държавата се мъчи да ги ограничи докъдето може и е разумно. Много е неприятно да отидеш на дискотека и да гледаш пиянски изпълнения на 14-15 годишни. Ми, не е нормално просто. Има разлика м/у свобода и свободия... Мястото на един подрастващ не е в среда на алкохол, цигарен (и не само) дим и разхайтено поведение... Ако не може да се чувствате уникални и готини и без да ходите да пиете по нощни заведения- много жалко за вас.

miminka__94
05-30-2010, 18:47
Еми може да нямам право да си купувам цигари и алкохол и да излизам след 10,но защо чуждите хора да определят при положение,че родителите ми са ме пуснали да излизам и ми имат доверие и знаят,че няма да се напия там и да се излагам,за цигарите да купувам си ама колко още под 18 си купуват?да не мислят,че с един закон и ще стане чудо и ще откажат цигарите... за купоните в къщи съгласна съм - хубаво е,дори е по-хубаво от дискотеката,но не може всеки път на домашно,нали се сещате щото не всеки има приятел на когото къщата да става квартална кръчма всеки път когато искат другите.Аз например като съм на купон у приятел не мога толкова много да се отпусна да слушаме силно музика да викаме да хвърляме защото знам,че после той ще чисти,че той стой натръни заради родителите си или съседите,които не могат да заспят от силната музика,а на дискотека не ти пука отпускаш си душата ;)
Нещо май си противоречиш?
Чуждите хора ще определят, защото заради твърде либерални или нехайни родители, децата деградират. Не че не могат да пропадат и без да ходят по нощни клубове, но поне държавата се мъчи да ги ограничи докъдето може и е разумно. Много е неприятно да отидеш на дискотека и да гледаш пиянски изпълнения на 14-15 годишни. Ми, не е нормално просто. Има разлика м/у свобода и свободия... Мястото на един подрастващ не е в среда на алкохол, цигарен (и не само) дим и разхайтено поведение... Ако не може да се чувствате уникални и готини и без да ходите да пиете по нощни заведения- много жалко за вас.

защо да си противореча ти изобщо прочете ли го или просто си маркира ей така на посоки!? И защо всички трябва да пием !? Както на вас ви харесва тихата и спокойна обстановка така и на нас ни харесва шума,хората,музиката и танците.Ние не ви се заяждаме,че сте задръстени и със стари разбирания като искате да живеете без свобода докато станете на 18 върнете се в 1950 година!

Duvessa
05-30-2010, 19:36
Маркирах ей така, на посоки, колкото да се чудя за какво да се заяждам. Наистина, трябва ли да ти разяснявам смисъла на собствените ти думи? Първо пишеш, че родителите ти имали доверие, защото нямало да тръгнеш да се напиеш и излагаш, после говориш за домашни събирания, чиято обстановка би приличала на кръчма, а освен това там нямало да можеше да викате и хвърляте, а в дискотека ще може да правите каквото си искате, което не се връзва много с представата за що-годе прилично поведение.

Аз проблем с годините нямам, от къде смяташ съм си извадила наблюденията? Не съм казала, че съм против дискотеките, самата аз ходя, ама като бях на 15 не ми е и минавало през ума. Просто мисля, че за всичко си има подходяща възраст, и законът си е много на място в случая.

Смисълът на думата "свобода" в България е явно много криворазбран.

Сега отивам да се самолинчувам, че си позволих да вляза в такъв глупав спор. 8-) Каквото имах да кажа си го казах- не смятам повече да пиша по темата.

lovey0u
05-30-2010, 21:05
само да попитам...кво лошо има в тва да пиеш, да пушиш и да се 'еб*ш в тоалетните' ? :lol:
ти нали не го правиш? тогава какво ти пука? аххаха

Много лошо има! Не е нормално на тази възраст ДЕЦАТА да пият, пушат и да се еб*т в тоалетните.
Има си време за всичко!!!

^Tези неща са много вредни,
за това трябва да има закон, който да се спазва и отговорни родители които да се грижат за децата си, а като станат пълнолетни сами ще си решават дали да си вредят или не.

PEACE :) \\//

DieselBlood
05-30-2010, 21:21
Не децата трябва да бъдат наказвани,а родителите.Като одрусат на ваще 5000-10000 лева глоба,1000 ще си помислят преда да те пуснат на дискотека.Пак казвам-това не е място за деца.И без това държавата е пълна анархия.Стига ви толкова свобода.Не слушате ли какво става в тия дискотеки.Не слушате ли как невинно момче на 17 години си отиде,без да е направило нищо.Бах мааму,държавата иска да ви запази живи,бе ей малоумници,а вие сте седнали да ревете тука.

CantBeTamed
06-14-2010, 20:19
Честно казано се учудих, когато влзенах в темата.Очаквах много кометари, които оплюват закона и не са доволни, а то какво стана- точно обратното.Което е добре де.Аз съм на 14, до сега не съм ходила на дискотека, въпреки че имаме къща точно в центъра на града и сме заобиколени от дискотеки.Не смятам че това обаче ме прави нещо по-малко от тези, които ходят по такъв тип места.Даже смятам, че имам нещо повече, защото те докато се наливат в дискотеката, аз седна и прочетох една книга, което ми дава много повече.Аз попринцип не ходя по заведения, не само по дискотеки вечерта.Не разбирам смисъла.Не пуша, само един вид алкохол ми харесва и понякога от силната музика ми става неприятно.какво да търся аз в дискотека.Не мога ли с няколко приятелки да се съберем в нас, да си пуснем музика, преди това да си купим нещо безалкохолно, нещо сладко(вместо цигарите) и пак да си танцуваме, да си говорим.Не разбирам кое му е толкова различното.
Но съм съгласна, че не всички 14 годишни, които ходят по заведения, са еднакви.Едната от двете ми най-добри приятелки има по-големи приятелки( с една година) и ходи с тях по заведения, но и аз не знам защо.Какво точно правят не знам, защото не ходя с тях, о мога да твърдя, че нито се напиват, нито правят секс с някого в тоалетните, ет даже не обръщт внимание на момчетата.Така че не всички са еднакви

shadows92
06-15-2010, 16:32
Абсолютно за. То бива разхайтеност, безотговорност ама..
Иначе аз съм на 14, не съм говорила с нашите досега, биха ме пуснали, но аз не искам. Не виждам какво бих правила в това задименото, лъхащо на алкохолни изпарения, кънтящо място. По-добре вкъщи или излизане с някой по улиците. :?
+1

Ankh
06-15-2010, 17:47
Време беше,въпреки че много се съмнявам някой да го спазва този закон.
Дано следващата стъпка е да затворят ВСИЧКИ дискотеки. 8-)

Melanie
06-15-2010, 19:06
Лапета :? Като станете на 18 тогава ще ходите по дискотеки. Аз също съм ЗА този закон. Всички малолетни кифли нямат място в такива заведения и много родители са виновни за поведението на децата си. А и не искате да плащат глоби заради вас нали? :D Излизайте си на разходки и оставете заведенията за след няколко години. За всичко си има време ;)

myNameIsImmortal
06-15-2010, 20:19
Определено като станеш 18+ и ходиш малко на дискотеки ще решиш след това, че в домашна обстановка е по-добре..
От личен опит. Преди зор зор за доскотеки, ходих и тук и там, ама ся доста рядко съм из дискотеките. Или се събираме на вила, или в някоя къща или в заведението на 1 приятел. Поради причината, че го правим така както искаме ние, никой не може да ни контролира и да определя как да стоят нещата.
Ние си избираме музиката, ние си избираме алкохола, и още по-готиното е, че като сме си само наша компания някой като се напие до припадък ще го сложим някъде да легне, да се наспи и да се пооправи след което никой няма да знае за това, а иначе като си в малък град всички ще разказвал какво е станало и т.н. .. или пък как си танцувал, как си бил облечен, че си си съблякъл тениската..
Затова наща компания си се събираме сички момчета, и си го правим по-добре отколкото в дискотека.
Е да, нямаме сух лед, или пък лазери да светят насам натам., ама ни е яко :)

NqkfaNikakva21
06-16-2010, 06:29
ахахах разсмяхте ме някои хора
стига с тия клишета сега са ми най-хубавите години да ги пропилявам :razz: :razz: :razz:
пропилявате ги като не се шмугвате в дискотеките ли
ай сиктир бе
грешна представа имате за хубави години
тези на по 25+ год. сигурно вече са си пропилели дискотечните години, мдаааа
мислете преди да пишете ..

StreetFame
06-16-2010, 09:18
ходи на село, ако имате дискотека
там може и алкохол да пиеш и да седиш до колкото си искаш 8-)

cAnDyYy
06-19-2010, 19:45
То както е тръгнало скоро ще ни пускат на дискотека,когато навършим 30
:D

cAnDyYy
06-19-2010, 19:45
То както е тръгнало скоро ще ни пускат на дискотека,когато навършим 30
:D

gancho4
05-24-2011, 19:16
Някой да знае дали има някакви промени в закона за дискотеките ?

Grommash
05-25-2011, 10:49
Fail. :D

StolenBliss
05-25-2011, 13:45
Някой да знае дали има някакви промени в закона за дискотеките ?

Щооо ? Компот парти и вкъщи става ;-)


:D

badsector
05-25-2011, 14:15
Частните партита са в пъти по-интересни от нек'ва гнусна дискотека :)

Cybershot
05-25-2011, 17:12
В дискотеките става баси размазването е... Иначе по тоя закон - да трябва тия дето нямат 18 да не могат да припарват такива заведения.

chemist9009
05-25-2011, 17:26
боли ме шпека за тоя закон :D :D :D

MyLifeAsItIs
05-26-2011, 12:49
Аз пък се радвам, че България започва да прелича на нещо открояващо се от "цигански кенеф". Твърдо съм "ЗА" този закон. Крайно време е да си стегнем децата и вместо да се кълчат имитирайки стриптизьорките в някой клуб да седнат в къщи, да отворят някоя книжка, да почетат, да погледат някое научно предаване, да отидат навън да почистят градинката пред блока, да отидат на фитнес. Защо голяма част от младежите днес предпочитат да бъдат опотребявани и захвърляни, гледани с лошо око и да бъдат съжалявани и набеждавани от народа? Защо не направите нещо добро за себе си и другите? Като ви се танцува отидете на уроци по танци...там поне наистина ще ви научат на нещо, понеже е направо жалко цялото това кълчене на момичета, които са обули обувките на майките си и едва се крепят на тях.
Не казвам това, за да засегна някой. Нямам лошо чувства. Искам просто да ви дам един съвет...или идея как животът ви да стане по-хубав и пълноценен. Забога вие сте още деца...изживейте си детството докато можете. Време за дискотеки като станете пълнолетни ще има.

badsector
05-26-2011, 13:06
...
Въпреки правописните грешки, но мога да не се съглася с теб :)

Colouring
05-26-2011, 20:44
Пф,дискотеки.Не знам какъв ви е толкова проблема.Само аз ли не обичам такива места?Дупки,пръскащи се по шевовете от потни,отъркващи се в теб хора,които танцуват на някоя долна чалга.Или само в моя град е така?Мисля,че не е..
Като толкова искате да сте навън с приятели-ами съберете се у някой,направете си парти,пийте като искате,но за настроение,не за да докажете колко сте 'готини' и това е.
Някакви 13-14 годишни ми говорят за дискотеки.Не че аз съм много голямата,на 16 съм,ама явно имам друго мислене.. не знам просто.

spexx
05-26-2011, 21:38
яяя си трайте лапешници такива !!! стойте си вкъщи.. правете нещо смислено.. на 14 , 15 да ходят на дискотеки.. че след 18 какво ще правите бе ?? божеее разбързали са се.. все едно са еднодневки...

MyLifeAsItIs
05-26-2011, 22:37
яяя си трайте лапешници такива !!! стойте си вкъщи.. правете нещо смислено.. на 14 , 15 да ходят на дискотеки.. че след 18 какво ще правите бе ?? божеее разбързали са се.. все едно са еднодневки...

+1!

gancho4
06-01-2011, 20:34
Да,доста мнения има и са верни
Ама аз покрай тия балове не можах да отидем на дискотека,Защото нямам 18 и за туй питам дали го има закона- ако нямаш 18 може и с придружител да ходиш ?
някой да е по навътре с това

П.П

Вярно че компот парти (демек домашно) е много по готино ама искам и дискотекаа :grin:

iLovePussyJuice
06-02-2011, 22:54
аман от сперми

marin4itu
06-03-2011, 07:38
Така е по-добре.. По дискотеките няма да има хормонално неуравновесени пияни момиченца, облекли туника като рокля. И някави загорели льольовци, дето мислят с долната си глава. Писнало ми е от лапетии по дискотеките..