PDA

View Full Version : Тест , малко разяснение.



ssttu
05-22-2010, 16:40
Здравейте ,
като за начало искам да се извиня ако дублирам някоя тема , но просто не успях да намеря отговор или по-скоро съвет.
Значи аз съм на 21 години , като цяло примерен човек (мъж) , но съм вършил доста глупости с който не се гордея.Искам да попитам:
Как стой въпроса с изследванията ? Става дума за изследвания на половата система.Как протичат прегледите , какво точно ти вземат и като цяло какво се иска от теб? Искам да си направя цялостен преглед , до колото е възможно : За различни венерически болести , СПИН и ако е възможно и за потентност (незнам дали точно така се казва , но предполагам ,че добихте представа за намеренията ми).Каде мога да бъда изследван и ако имате инфоромация за цена , ще бъде много добре , но нека да не ставам нагал все пак :).
Предполагам ,че ще ме посъветвате да отида в някоя по-голяма болница и да ми обяснят на място за какво става дума .Да , напълно съгласен съм с това , но ... иска ми се горе-долу да знам за какво става дума и какво да говоря , а не да отида там и да проведа някакъв глупав разговор: Ааааа , искам .... ааа и т.н. , да ми вадят думите с ченгел от устата.
Причините за решението ми да се излседвам са две:
1.Профилкатика , да си знам дали съм добре и ако (да не дава Господ :( ) се окаже ,че имам някакво заболяване да взема мерки докато е време.
2.Втората причина е по-съществената: Както казах , правил съм доста глупости:Прекалявал съм с алкохола (напивал съм се до безобразие , при това не веднъж), вземал съм наркотици (трева , амфетамин и кокаин) в продължение на година и малко и се е случвала не-веднъж да прекаля.Добрата новина е ,че от края на миналата година не съм употребявал горе споменатите боклуци с изключение на трева , но от 3 седмиц насам не съм опитвал и това и намеренията ми са да стоя далеч от подобни неща занапред.Можеби добихте грешна представа за мен , не съм зависим от нито едно от споменатите неща , но както казах се е случвало да прекалявам.Също и пуша от близо 2 години , в началото пушех отвреме на време , но от 8,9 месеца пуша редовно , приблизително по кутия на ден.Възнамерявам да ги откажа и работя по въпроса за последната седмица съм изпушил една кутия , ако се реша ще спра (голям инат съм).
Преди 2 месеца някаде както си седях безгрижно вкъщи и получих болки в тестисите (поне така си мисля ,че е от там ) , главно болката я усещах в областа на корема.За радост скоро не съм усещал подобна болка , но пък сега ми се случва понякога да усещам лека болка в левият тестис (все едно някой ме стиска) , странното е ,че понякога пък усещам във вътрешната страна на бедрата болка все едно някой ме е ударил ,отново си мисля ,че идва от там.
Общо взето поради тези причини реших ,че няма да е лошо ако си направя едни изследвания , да се успокоя (надявам се ).

пс: Не умея да си изразявам добре , затова се извинявам ако не сте успяли да разберете за какво говоря , но силно се надявам да ми дадете информация по въпроса и като цяло да споделите някакви подобни историй завършващи благополучно . :)

ImmortalSportFreak
05-22-2010, 17:21
Посъветвай се с ОПЛ-то ти да ти даде направление за изследванията които искаш да си направиш или намери в гугъл някаква болница/клиника/медицински център за такива изследвания според града който живееш.. района и т.н. ...

redbul2
05-22-2010, 20:17
Имаш право на безплатен годишен профилактичен преглед при джипито,където ще ти направят едно най-общо изследване на урина и кръвна картина.Може да помолиш да изследва черния дроб и бъбреците с допълнителни кръвни проби-АСАТ,АЛАТ,урея,креатинин. Отделно можеш да платиш за коремна ехография чрез която ще огледат всички вътрешни органи в какво състояние са.И накрая няма голям смисъл да се изследваш,ако продължаваш досегашния си начин на живот. Изследванията ще покажат само моментното състояние.След тях не си застрахован от увреждания,ако продължаваш все така.

ssttu
05-22-2010, 21:09
Именно за това става дума ,че съм решил да се променя.С боклуците спрях , останаха само цигарите и алкохола.Цигарите съм на път да ги откажа , но алкохола .... за него незнам.

kalpazanka
05-23-2010, 07:10
Самоизследваш ли тестисите, докато си под душа? Да си забелязал промяна в консистенцията им? За половопредаваните гадости ще трябва да се изръсиш, ако не се сдобиеш със съответните златни хартийки по ЗК.
Който каза да вземеш направление от джипито за тях, си няма ни най-малка идея за това как стоят нещата на практика, затова се приготви за висене по кабинетите и изтъняване на джоба.
За коремната ехография не е нужно да се ръсиш, само ти трябва направление за гастроентеролог. Е, ако не го получиш, едва тогава ще играе парАта.