PDA

View Full Version : как да си оправя характера



r3s5k7
05-22-2010, 18:18
аз съм много зле. нямам почети никакви приятели или приятелка сдухан съм до небесата и искам да променя това някакви съвети как да започна?
междо другото съм момче на 14

valdesbg
05-22-2010, 18:24
Прочети някоя книжка като начало.

justonegirlwithonehope
05-22-2010, 18:28
Като си оправиш правописа.

FuckedUp
05-22-2010, 18:30
Първо, научи се да пишеш.
Второ, характера трудно ще си го промениш на 14 год.

r3s5k7
05-22-2010, 18:31
не съм свикнал да пиша на кирилица и знам че има грешки извинявам се за това.И все пак няма как да знам докато не опитам да го променя

FuckedUp
05-22-2010, 18:38
не съм свикнал да пиша на кирилица и знам че има грешки извинявам се за това.И все пак няма как да знам докато не опитам да го променя
Виж, това е все едно да искаш да станеш милионер :D

r3s5k7
05-22-2010, 18:41
това е една от причините да нямам много приятели имам богати родители (не се фукам)

valdesbg
05-22-2010, 18:43
Авторе - освободи ни от присъствието си или кажи някакъв смислен проблем....

Стига си се жалвал за глупости като ощипана петокласичка :)

gLypChenCee
05-22-2010, 18:46
Как да си оправиЖ характера .. :O еми :shock: меЙдо другото не е зле да влизаш така по редовничко в часовете по български...

Tempest
05-22-2010, 18:46
Първо, научи се да пишеш.
Второ, характера трудно ще си го промениш на 14 год.

че кой казал, че ше е лесно?

Пич, голяма воля ти трябва... и търпение! Един добър приятел, който може да те изслуша за всичко, да ти даде съвет... и аз бях сбъркан, исках да се променя и се промених... и то пак на 13-14 години като бях...
и не се сдухвай, пусни си няква жива музика, ако слушаш метъл, някой пауър, ако слушаш електронно - prodigy примерно.. и тка

KpucmuHa
05-22-2010, 18:52
:lol: :lol: :lol:

FuckedUp
05-22-2010, 18:53
Първо, научи се да пишеш.
Второ, характера трудно ще си го промениш на 14 год.

че кой казал, че ше е лесно?

Пич, голяма воля ти трябва... и търпение! Един добър приятел, който може да те изслуша за всичко, да ти даде съвет... и аз бях сбъркан, исках да се променя и се промених... и то пак на 13-14 години като бях...
и не се сдухвай, пусни си няква жива музика, ако слушаш метъл, някой пауър, ако слушаш електронно - prodigy примерно.. и тка

Музиката с какво ще му помогне? Не съм съгласен..

r3s5k7
05-22-2010, 19:00
добре по-конкретно как да се отнасям по добре с другите и да не се сдухвам

Tempest
05-22-2010, 19:02
да си повдигне настроението.. например

BlueFace
05-22-2010, 19:02
Ще помогне ако си пуснеш някоя надъхваща песен вместо сдухващи балади...На 14 години всички станахте емота .... :?
Бъди по-общителен ,ако имаш чувство за хумор това би ти помогнало...Трябва да осъзнаеш ,че имаш още много години пред себе си.Не си изживял 1/3 от живота си ,а вече си сдухан :?

П.П. Наистина трябва да си оправиш правописа.Писането на кирилица е все едно да пишеш на български език в тетрадката...Така че оправдания не се приемат. ;)

m0n4yyy
05-22-2010, 19:03
Първо усмисли какво не ти е наред и се опитай да го поправиш. Не мога да ти помогна с друго. :)

П.С.: А отворковците, с отличен шест по Български език нека не се заяждат, а да спрат да спамят и ако нямат какво смислено да кажат нека си мълчат и да не се правят на много важни. :)

r3s5k7
05-22-2010, 19:03
отново много благодаря tempest

m0n4yyy
05-22-2010, 19:20
Вземи един лист и на него напиши всичко хубаво за себе си, за което се сещаш. Не скромничи, а просто напиши всичките си добродетели, за които се сетиш. Прочети ги и се замисли какво притежаваш, което другите може би нямат. Задай си въпроса "Защо всъщност се чувствам зле?", "Какво чак толкова не ми е наред?" .. сигурна съм, че ще намериш много отговори на тези два въпроса, но аз ще ти кажа само една причина, поради, която ти се чувстваш зле - ниско самочувствие . Замисли се какво ти притежаваш, а другите не, вдигни високо глава и когато се почувстваш зле започни да си повтаряш окуражаващи думи от сорта на " Щастлив съм!", "Чувствам се прекрасно!", но да те предупредя - никога не казвай нещо от сорта на "Не съм сдухан!" или нещо, което включва отрицание или някаква неприятна дума, защото подсъзнанието ти сякаш не приема това "не" и се получава обратния ефект. Първоначално няма да вярваш на тези думи, но когато започнеш да си ги повтаряш по- често, мозъкът ти ще ги "усвои" и мисленето ти сякаш ще се влияе от тях. Също можеш да опиташ всяка вечер, когато си лягаш да си представяш как разговаряш с приятели, как се смеете заедно, как се чувстваш щастлив и имаш самочувствие. Настрой се позитивно и всичко ще се оправи !! Гаранция ти давам. :)

DqVoLsKoJeLaNiE
05-22-2010, 20:40
Научи се да не се тормозиш за това, което нямаш. Животът е едно от малкото неща, които нямат повторение, живееш един път и това е. Не смяташ ли, че ще е глупаво да похабиш цялото това време в мисли за това какво би могъл да имаш, ако не беше толкова сдухан.Всеки има добри и лоши страни, ти си вглъбен само в минусите си, наистина няма да е зле да направиш оглед на всички положителни черти в характера ти. Все пак ти си на път да станеш завършен мъж,пубертета е започнал, ако не се промениш сега-край, нямаш втори шанс... Такамм, относно промените...никой не ти говори да се промениш драстично, говорим за това, което е добре да промениш в себе си. ти имаш добри черти, всеки има...като се започне от честност, педантичност и се свърши с красноречие и обаятелност. Помисли какво ти е дадено от Бог, помисли какво имаш и чак тогава се задълбавай да търсиш недостатъците си. :)

georgerrrrr
05-22-2010, 20:47
Сдухан си понеже прекалено много ти пука какво ще кажат другите за тебе ако направиш това или онова. Не бъди комплексар и ще се оправи работата, казвам ти го от личен опит ! Да не ти пука кво ще кажат другите за теб или какво ще си помислят, важното е да си направиш кефа, да се забавляваш (с приятели) . И характера може да се промени, точно през този период (13-17) характера се променя най много ;) и към 20 би трябвало да се затвърди вече ;д ще видим след 3 години :razz:

FreakBitch
05-22-2010, 21:32
Как да си оправиш характера ли? .. Хубав голям чук и малко прецизност! 8-) .. Всъщност оправия нЕма, както се казва! Просто изчакай 2-3 години да ти мине ЕМО-периода, и тогава ще се питаш: Как съм могъл да бъда толкова прост, да се впрягам в такива глупости. 8-)

CwalkIn
05-22-2010, 23:21
Започни да тренираш!!! Стига с WoW,Dota и CS!

BladeOfMySoul
05-22-2010, 23:44
Първо характера няма да си го оправиш, а изградиш, понеже си само на 14..
второ, това което си описал не е целия ти характер а само фрагмент от него, следователно искаш да работиш само в тази насока?
Запознай се с нови хора, бъди по-комуникативен, ако щеш запиши се да тренираш нещо...там също ще се срещнеш с други.
Според мен нещата не са толкова черни, хормоните те тресат в повечко. :)

Vanish
05-22-2010, 23:49
:razz: :razz: ...