PDA

View Full Version : Срината имунна система



Nowa
05-22-2010, 19:00
Здравейте, аз съм момиче на 14 години и искам да споделя някои проблеми и да попитам въпроси свързани с тях. Зопочвам от самото начало.През месец: Февруари-леля ми,братовчед ми и майка ми бяха болни от морбили;Март-си пробих езика Април- правих секс с момче,което беше болно не се разбра от какво ,но имаше шарка.Разбирасе когато го правихме се водеше,че е оздравял...Аз след няма и седмица също се разболях от незнаина болест с много сърбящ обрив,гнойна ангина,но най-интересното беше ,че нямах температура или отпадналост,нито главоболие ,или загуба на апетит (а всичко това го има във всички "шарки") водиха ме при инфекционисти.личния лекар още няколко други лекари ии така не се разбра какво ми е(предположенията бяха:морбили и монуклеоза). Май-от някъде лепнах гнойна ангина и всичките ми лимфни възли са подути особено единия е много страшно подут;отново ходене по лекари глупости )отново единия от многото лекари,които ме прегледа каза,че е монуклеоза,друг пък отрече..) накрая след 3 месеца по дупката на обицата на езика имах гной,но беше малко,лекарите решиха ,че е непоносимост към метала,въпреки ,че той си беше медицински,та махнах обицата сега отново съм на антибиотици и още 100 вида лекарства.И въпросите ми:
1.Ако някой знае някоя по строга диета за подхранване на организма (имам предвид да не е "ми яж плодове зеленчуци" това си го знам) ?
2.Някакъв метал,който да е по чест от медицински?

gia_sena_mono
05-22-2010, 19:06
Диетата не знам дали е добра идея. Има лекарства за укрепване на имунната система, но трябва да се посъветваш с лекар.
И не мисля,че имунната ти система е срината.

producenta
05-22-2010, 19:36
витамин C и калорична храна и никакви студени глезотии

kalpazanka
05-23-2010, 07:15
Жен шен и пчелно млечице- скъпо удоволствие е. Един флакон струва около 3 лева. Подсилва и паметта.
Не е зле да се консултираш с лекар, вместо да пишеш по форуми и да се самозалъгваш с диети, пиене на витамин Ц и хранителни добавки. Има много препарати, които се пият с цел овишаване на имунитета. Няма да е зле да те види УНГ, а ако прецени, да изследваш титър на Ig.
Като пиеш антибиотици при съмнение за инфекциозна мононуклеоза, не се ли обрина? Диференциално броене правиха ли ти?

Lucho
05-23-2010, 18:41
Като пиеш антибиотици при съмнение за инфекциозна мононуклеоза, не се ли обрина? Диференциално броене правиха ли ти?

Ако има инфекциозна мононуклеоза НЕ би трябвало да има обриви. Ако и се дават някакви антибиотици, то това са пеницилин и гентамицин. Увеличените лимфни възли се лекуват с риванолов компрес (памук напоен с риванол и обвързан около главата И УШИТЕ). Прави се вечер и се маха сутрин. Спи се с него. Прави се компреса до спадане на лимфите. За гнойната ангина си си правила т.нар. "гаргара" - смес със вода и кислородна вода (наситена кислородна вода) /за да не се изгориш, слагай кислородната вода къмто водата в отношение 1 капачка кислородна към 200-300 мл. вода. Това е ако си по-пухкава. Ако си по-слаба - по - малко пероксид/. Принципно налепите в гърлото вдигат температурата, но ти казваш, че нямаш, може би си ги изчистила....монуклеозата се нарича още "болест на целувката" и се предава единствено по слюнков път или с носов секрет, така, че е нормално да си се заразила от момчето....

И сега малко извън темата, не смяташ ли, че на 14 е нормално да правиш секс? На първо време не носи обицата.

kalpazanka
05-23-2010, 19:00
^Дай на някой със съмнение за инфекциозна мононуклеоза Аугментин например и стой, та гледай дали няма да се обрине, ако действително е с инфекциозна мононуклеоза. ;)

Lucho
05-23-2010, 19:30
^ Аугументинът при остра гнойна ангина и мононуклеоза изобщо не действа. А за обрива - най-вероятно е алергия към определена съставка в лекарството.

kalpazanka
05-23-2010, 19:48
Отказвам се да обяснявам вече.
Не е нужно да ме апострофираш, че при EBV (а и изобщо при вирус) АБ е безпредметен.

producenta
05-23-2010, 20:17
^ Аугументинът при остра гнойна ангина и мононуклеоза изобщо не действа. А за обрива - най-вероятно е алергия към определена съставка в лекарството.

Е като не действа защо реши,че и се дава пеницилин?

Тук говорим за възпримчивост на организма не за действие ;)

Антибиотик може да се даде и като превантивна мярка срещу бъдещи инфекции.

Според теб защо понякога на болни от грип им изписват антибиотик заедно с другите лекарства?

Nowa
05-24-2010, 09:04
Относно монуклеозата четох много статии и само в 5% от случайте има обрив.
Диетата е начин за подсилване на отслабналата имунна система (отслабнала е защото през две седмици се разболявам,което не е нормално.Ако не беше срината поне щях да карам болестите леко.) и ми се стори добра идея.

kalpazanka
05-24-2010, 16:04
Диетата е начин на хранене. ;)

LucasBoy
05-25-2010, 16:59
Викайте Хаус!
Докато имаш гной където и да е имаш имунна система, защото гнойта са мъртви левкоцити, геройски паднали в боя с болестта(знам, че звучи детски просто, обаче е така). Щом са паднали, значи са се борили. От къде започна обрива? Кой от симптомите беше първи - обрива или ангината? За сега стой без обица изобщо, защото не помага по никакъв начин с войната, а по-скоро може да разсейва организма. И още едно нещо - кои лимфни възли са ти подути? Тези под долната челюст?

Lucho
05-25-2010, 18:04
Викайте Хаус!
Докато имаш гной където и да е имаш имунна система, защото гнойта са мъртви левкоцити, геройски паднали в боя с болестта(знам, че звучи детски просто, обаче е така). Щом са паднали, значи са се борили. От къде започна обрива? Кой от симптомите беше първи - обрива или ангината? За сега стой без обица изобщо, защото не помага по никакъв начин с войната, а по-скоро може да разсейва организма. И още едно нещо - кои лимфни възли са ти подути? Тези под долната челюст?

Лимфите освен там се увеличават и на други места. Под мишниците - също, може в коремницата както и на други места.

LucasBoy
05-25-2010, 18:14
Лимфите освен там се увеличават и на други места. Под мишниците - също, може в коремницата както и на други места.
Да де, аз затова питам, понеже къде има проблем там най-много се подуват понеже произвеждат повече и по-бързо антитела. При гнойната ангина предполагам, че са тези под долната челюст, понеже са най-близо, но ако има някаква инфекция може и там да са подути.

Междудругото постарай се да си пиеш антибиотиците точно когато трябва. Не е проблем да подраниш с 30 минути да кажем, но ще е проблем ако закъснееш с час или повече, понеже нивото веднага пада и ефекта спира, даже може да спрат да ти действат.

batkodoki
05-25-2010, 18:16
някой май ме повика ;)


при така описната клинична картина при описаното полово поведение ПЪРВОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ е тест за HIV!

при отрицателен резултат ще се обсъждат вероятните три останали варианта.

темата разбира се най-вероятно е ебавка, но това не пречи тя да бъде проиграна по правилата на мед. изкуство.

подсказка: момето е с вирусна контаминация

gia_sena_mono
05-25-2010, 20:16
Не мисля,че темата е "ебавка"!

Nowa
05-26-2010, 12:18
Викайте Хаус!
Докато имаш гной където и да е имаш имунна система, защото гнойта са мъртви левкоцити, геройски паднали в боя с болестта(знам, че звучи детски просто, обаче е така). Щом са паднали, значи са се борили. От къде започна обрива? Кой от симптомите беше първи - обрива или ангината? За сега стой без обица изобщо, защото не помага по никакъв начин с войната, а по-скоро може да разсейва организма. И още едно нещо - кои лимфни възли са ти подути? Тези под долната челюст?
Казах ,че 1вия път имах обрив сега втория нямах.А за първия, 1во се появи обрива, после имах само 1 лимфен възел подут (този ,който и сега още ми е много подут от дясната странапод брадичката) сега обрив нямам.
batkodoki не е ебавка ! В момента са ми останали 2 налепа ии отидох на училище срешнах се с една приятелка и тя ми каза ,че си е говорила с идна друга наша приятелка за това ,че от както правих секс с това момче все съм болна и ми каза,че ще ме заведе да си направя изследване в някаква лаборатория в кв. Дианабад днеска цял ден съм под напрежение ,че наистина може да ме е заразил с СПИН.Не е шега работа.. И си мислех до те питам на лс след колко време след секс се прави изследването от HIV :smt022 :smt022 :smt022 :smt022 :smt022

LucasBoy
05-26-2010, 12:40
Може да те е заразил с нещо и ако е СПИН, то си хванала голяма случайност. При СПИН симптомите се проявяват след поне 3-4 седмици с обрив по нежните тъкъни първо, отпадналост, някоя съпътстваща болест. Обаче при теб може да са се проявили по-бързо, понеже може би вече си била заразена с това, от което са били болни в семейството ти и имунната ти система се е борила с него, но HIV унищожава имунната система и следователно болестта се развива по-бързо. Не искам да те плаша, естествено това е най-лошия сценарий, все пак си направи изследването. Дано да ти няма нищо и просто да си болна от ангина и да те е полазил паяк за обрива :) Не че това звучи добре, но предвид другия вариант...

Lucho
05-26-2010, 17:13
Налепите опита ли да ги изчистиш с нещо? Ако да - с какво?

Nowa
05-29-2010, 10:18
Да ги чистя?? Ами не.Но пих антибиотик Оспексин,компреси носих,мед,орбазон общо взето това ми бяха лекарствата.А и лекаря ми маза сливиците с йод.

ElectricFuneral
05-29-2010, 20:24
sucks to be you

noproblembitch
05-30-2010, 13:18
Здравейте, аз съм момиче на 14 години и искам да споделя някои проблеми и да попитам въпроси свързани с тях. Зопочвам от самото начало.През месец: Февруари-леля ми,братовчед ми и майка ми бяха болни от морбили;Март-си пробих езика Април- правих секс с момче,което беше болно не се разбра от какво ,но имаше шарка.Разбирасе когато го правихме се водеше,че е оздравял...Аз след няма и седмица също се разболях от незнаина болест с много сърбящ обрив,гнойна ангина,но най-интересното беше ,че нямах температура или отпадналост,нито главоболие ,или загуба на апетит (а всичко това го има във всички "шарки") водиха ме при инфекционисти.личния лекар още няколко други лекари ии така не се разбра какво ми е(предположенията бяха:морбили и монуклеоза). Май-от някъде лепнах гнойна ангина и всичките ми лимфни възли са подути особено единия е много страшно подут;отново ходене по лекари глупости )отново единия от многото лекари,които ме прегледа каза,че е монуклеоза,друг пък отрече..) накрая след 3 месеца по дупката на обицата на езика имах гной,но беше малко,лекарите решиха ,че е непоносимост към метала,въпреки ,че той си беше медицински,та махнах обицата сега отново съм на антибиотици и още 100 вида лекарства.И въпросите ми:
1.Ако някой знае някоя по строга диета за подхранване на организма (имам предвид да не е "ми яж плодове зеленчуци" това си го знам) ?
2.Някакъв метал,който да е по чест от медицински?

Подути лимфни възли и ангина? А запушен нос да няма? Мононуклеоза е това, моето момиче, аз я минах преди месец. Отивай в болница и да те слагат на системи. До 1 седмица си като нова. И си вземи центрум витамини.

Lucho
05-30-2010, 17:56
Да ги чистя?? Ами не.Но пих антибиотик Оспексин,компреси носих,мед,орбазон общо взето това ми бяха лекарствата.А и лекаря ми маза сливиците с йод.

При всички случаи няма да е лошо да се отървеш от налепите. По модерния начин, биха ти казали да си правиш гаргара с кислородна вода + вода. Обаче, по-ефикасния начин е опитно медицинско лице внимателно с марля усукана около пръст с малко сода по внимателен начин да се опита да се изстръгнат налепите. При всички случаи консултацията с лекар е задължителна. Иначе.....сега как си? (ПП - Накрая установи ли се каква е била ангината? Бактериална или мононуклеоза?)

bloodyF
05-30-2010, 21:10
за ангината..
налепите се махат по лесно ако ядеш сладко от боровинки (ДА!) ..преди два-три месеца отново бях болна от ангина и ми казаха това..и грейпфрути ама не знам дали обичаш...и ми мина сравнително по-бързо от другите пъти..
успех :)

ImmortalSportFreak
05-30-2010, 21:19
Подути лимфни възли и ангина? А запушен нос да няма? Мононуклеоза е това, моето момиче, аз я минах преди месец. Отивай в болница и да те слагат на системи. До 1 седмица си като нова. И си вземи центрум витамини.
Не плаши детето.Не е задължително да ходи в болница(мононуклеозата й може да е в по-лек вариант.. ). Една приятелка кара тази болест вкъщи на лекарства и после 6 месеца и беше забранено да спортува.Беше й назначена и диета.Ходеше често на кръвни изследвания..


налепите се махат по лесно ако ядеш сладко от боровинки (ДА!) Колко приятен начин на лечение ! :P :D

TykaSePisheNick
05-31-2010, 08:25
Не плаши детето.Не е задължително да ходи в болница(мононуклеозата й може да е в по-лек вариант.. ). Една приятелка кара тази болест вкъщи на лекарства и после 6 месеца и беше забранено да спортува.Беше й назначена и диета.Ходеше често на кръвни изследвания..


Направо си наби автогол.. :lol:

Nowa
05-31-2010, 19:49
Ами оправих се само с антибиотик сега сичко си е ок.Но така и никой не ми отговори на въпроса какъв по-чист метал за обица на езика да си взема.

TykaSePisheNick
05-31-2010, 21:07
Никел :shock: