PDA

View Full Version : Проблеми с мускулите



revolver
05-22-2010, 19:10
Имам следния проблем,дори когато е топло мускулите ми почват да треперят без да изпитвам студ.Не ме тресе защото нямам тепретура.Просто както си седа почвам да трепера.Имате ли някакви идеи от какво и трябва ли да се кулсутирам с лекар?

П.С. На 20 съм .

producenta
05-22-2010, 19:38
Нервната система,за това се сещам,но иди на лекар задължително.Може да имаш какво ли не.

producenta
05-22-2010, 19:39
Да консумираш много алкохол?

Преумора?

Килограмите как са?

От кога си така?

Преди бил ли си така?И ако бил как си се оправил?

На какво мислиш,че се дължи?

Проблеми със съня?

Чупливи кости?

Движиш ли се?
Болки?

kalpazanka
05-23-2010, 07:27
Не е зле да те види лекар.
След физическо натоварване получаваш ли схващания? Да имаш болка/тежест в дясното подребрие?

revolver
05-23-2010, 15:35
Да консумираш много алкохол?

Преумора?

Килограмите как са?

От кога си така?

Преди бил ли си така?И ако бил как си се оправил?

На какво мислиш,че се дължи?

Проблеми със съня?

Чупливи кости?

Движиш ли се?
Болки?

Не консумирам много алкохол,най много веднъж в седмицата да седнем по биричка с приятели.

Мисля че ежедневието не ми е натоварващо.

Килограмите са ок.Висок съм 186 и съм 72 килограма

Така съм от около 2-3 дена.

Никога преди не съм бил така.

Да,доста съм се чупил.Имам съм 2 пъти счупена ръка и 3 пати крак и ведъж ребро.

Да доста се движа и не нямам болки.

Нов съм в града в който живеа и още на какъв лекар да отида но благодаря kalpazanka .Сега поне съм се ориентирал към нерволози.

producenta
05-23-2010, 17:38
Имаш ли дъги по ноктите едни бели,ако имаш е от липса на витамини.
Май не се храниш много добре.

Другото което ти каза е да са нервите

L0ST
05-24-2010, 14:58
Да не би да са някакви тикове?

Rounder
05-24-2010, 19:27
Да не би да са някакви тикове?

най-вероятно,и на мен ми се е случвало 8)

revolver
05-25-2010, 11:36
Да не би да са някакви тикове?

най-вероятно,и на мен ми се е случвало 8)

Да оказаха се тикове и сега трябва да се взимам хапчета и би трябвало да се оправя.След 2 месеца имам контролен тест да видат дали сам здрав защото уча медицина и по точно хирургия и с тия тикове сам за никаде.......

Все пак благодаря на хората които помогнаха.

kalpazanka
05-25-2010, 13:35
Охооо, специализант значи. Кажи как става номера с общежитията за специализанти, ако си запознат.

batkodoki
05-25-2010, 15:13
Имам следния проблем,дори когато е топло мускулите ми почват да треперят без да изпитвам студ.Не ме тресе защото нямам тепретура.Просто както си седа почвам да трепера.Имате ли някакви идеи от какво и трябва ли да се кулсутирам с лекар?

П.С. На 20 съм .

щом имаш някаква мед подготовка би бил наясно, че диагноза "тикове" - НЯМА!

- наркотици§стимуланти?!

- стрес
- нарушен електролитен баланс.
- хормонален проблем,
- системен проблем на ЦНС и/или ПНС.

в най-добрият случай първите три горни елемента са налице във функционално-зависимо обратимо отношение.
в този случай всички всички холинолитици решават проблема на соматично ниво подкрепени с анксиолитици и ако се нала бета блокери.

и обратното - всички симпатикомеметици обострят рязко сипмтоматиката. (дори еднократна употреба на катехоламинови прекурсори от амфетаминовият ред би могла да даде далечни във времето "ехо" ефекти по сложен биохимичен механизъм, който няма как да излагам тук).

т.е. в най-добрият случай (за твоята възраст!) следва да се обсъди на първо място функционален проблем!

след категоричното изключване на които, по установеният в Мед Наука ред - следва да се обсъжда соматичен проблем, чието многообразие няма да описвам. (от феохромоцитом до дегенеративни на ЦНС заболявания, нехарактерни но вузможни на твоята възраст).

в заключение: тъй като пациентите наистина ВИНАГИ лъжат!!! :) прочети написаното, осъзнай го и познай проблема ;)

revolver
05-26-2010, 18:21
Имам следния проблем,дори когато е топло мускулите ми почват да треперят без да изпитвам студ.Не ме тресе защото нямам тепретура.Просто както си седа почвам да трепера.Имате ли някакви идеи от какво и трябва ли да се кулсутирам с лекар?

П.С. На 20 съм .

щом имаш някаква мед подготовка би бил наясно, че диагноза "тикове" - НЯМА!

- наркотици§стимуланти?!

- стрес
- нарушен електролитен баланс.
- хормонален проблем,
- системен проблем на ЦНС и/или ПНС.

в най-добрият случай първите три горни елемента са налице във функционално-зависимо обратимо отношение.
в този случай всички всички холинолитици решават проблема на соматично ниво подкрепени с анксиолитици и ако се нала бета блокери.

и обратното - всички симпатикомеметици обострят рязко сипмтоматиката. (дори еднократна употреба на катехоламинови прекурсори от амфетаминовият ред би могла да даде далечни във времето "ехо" ефекти по сложен биохимичен механизъм, който няма как да излагам тук).

т.е. в най-добрият случай (за твоята възраст!) следва да се обсъди на първо място функционален проблем!

след категоричното изключване на които, по установеният в Мед Наука ред - следва да се обсъжда соматичен проблем, чието многообразие няма да описвам. (от феохромоцитом до дегенеративни на ЦНС заболявания, нехарактерни но вузможни на твоята възраст).

в заключение: тъй като пациентите наистина ВИНАГИ лъжат!!! :) прочети написаното, осъзнай го и познай проблема ;)

По принцип трябва следващия месец да почна медицината но ще изчакам докато не се подобря а диагноза тикове ,горе долу знам езика в държавата в която съм,но само това разбрах и че е нещо свързанос нервите и за kalpazanka аз съм на квартира ,не съм в общежитие и не съм в България.