PDA

View Full Version : Прав ли съм като не й говоря и има ли по-добър начин?



petrunka
05-22-2010, 20:21
Става въпрос за една съученичка. С нея вече 3 години сме в един клас и в едно училище съответно. Още от първия момент се влюбих в нея и едва изтраях да мине 45-дневната учителска стачка и да я видя отново. След това до Коледа общувахме много, ходихме и се връщахме заедно от и до училище и почти всеки ден си писахме по няколко часа в скайпа. Говорихме си на най-различни теми, бяхме един вид много добри приятели, но тя твърдеше(не пред мен, но я бях чул), че си има друго гадже и леко ставаше недостъпна, ако се опитвах да я докосна дори. Всичко вървеше много добре, но като се чухме на Коледа казах няколко по-силни думи(голямото плюскане беше вчера, дядо Коледа дойде) и след дълъг и мъчителен разговор вече нищо не беше същото като преди. До известна степен се реванширах с това, че единствен от всички познати я бях поздравил за новата 2008 година и вече по-рядко си ходихме заедно, само изчаквах с нея нейния рейс и много обичах да си говоря с нея, гледайки я право в очите. През есента и зимата след това се виждахме само в клас и от пролетта на 2009 пак си ходихме заедно. Аз вече бях влюбен в друго момиче Т.(при което нещата бяха адски несигурни и накрая бях отхвърлен), което моята съученичка Х. дори не познаваше. За каквото и да си говорихме с Х. разговорът винаги накрая опираше до момичето на мечтите ми Т. и Х. говореше много остро против нея и против нейния клас. Освен това много обичаше да ме дразни и да ми противоречи(а аз винаги отговарям) и да ме накара да се почувствам гадно. Веднъж спори моят клас кога да си вземе един час по математика и след училище Х., с която бяхме на различни мнения, ми чете конско и ми обясняваше какъв егоист съм. Тази година се издъних много един път - изпуснах си нервите и се развиках на една учителка и вечерта Х. цели 2 часа ми пишеше как оправдава напълно учителката и как аз трябва да я разбирам и ме плашеше, че едва ли не вече съм изключен от училище, което ме скапа напълно.
На 19 април т.г. не помня вече защо тя пак ми опяваше за някакъв стар случай колко зле съм постъпил спрямо класа(аз, глупака, отговарях) и ми каза "Айде отиди да се подстрижеш"(а аз си пускам дълга коса) и след като реших, че при всички начини по които мога да й отговоря, тя ще намери начин да бъде по-силна, аз реших да спра да й говоря. Вече един месец тя постоянно се опитва с нещо да ме заговори, може би дори леко ме сваля, но вече не ми е толкова симпатична, много скоро видях, че и тя като другите се кефи на разни простаци, а на мен това не ми допада и не искам да съм с Х.
Правилно ли съм постъпил да не й говоря и има ли по-добър начин да се разбера с нея?

webmast3rche
05-22-2010, 20:26
Ква пък ти е тя постоянно да ти казва какво да правиш и какво да не правиш... Според мен не ти трябва...

Може и аз да не съм разбрал ама.. Поне да те подкрепи .. кви са тия речи и да защитава другите :-o :D

pamii
05-22-2010, 20:43
Oффф .. зарежи я ! :?
Ама сега тя тича след тебе нали? 8)

nIkEnCeTy_bE
05-22-2010, 20:45
Тя и тя май не знае какво иска. Ако ти е истинска приятелка, ще те разбере и няма да прави така, и ще се разберете като хората. Остави я, само така ще можеш да разбереш, ако се върне, дали те обича и държи на теб. Ясно е, че ти пука, защото я харесваш, но не я слушай. В крайна сметка и ти трябва да бъдеш щастлив, не си струва да и ходиш след гъза.

petrunka
05-22-2010, 21:05
Във всеки случай постоянно се опитва да ме заговори, като се обаждам в клас се обръща да ме види и чуе внимателно, ако нещо се изцепя и тя не е чула, живо се интересува да разбере какво съм казал.
Няколко пъти се случи да пропусна първия час през последния месец и тя и трите пъти ме питаше защо не съм дошъл, но аз си мълча.
За любовни отношения с нея много отдавна не мисля, защото видях, че макар в началото да изглеждаше, че двамата имаме еднакви възгледи, и тя е като другите, кефи се на техните простотии, пуши и пие с тях за разлика от мене. Но не смятам, че една истинска приятелка ще прави всичко възможно да ми е още по-гадно в по-труден момент и ще ми казва как да живея. Аз нямам много приятели, не обичам да отблъсквам хората, но не намерих друг начин да бъда по-силен в случая.

Chacho
05-22-2010, 22:06
Ако смяташ, че не искаш да поддържаш контакт с нея - недей. Изборът е напълно твой. Все пак, може и да има нещо повече към нейната гледна точка. С разговор може да се доразясните.

LiGiDY
05-23-2010, 09:44
прай тъй защото си мисли че още я обичаш.....

blue_ice
05-23-2010, 15:21
и аз на твое място не бих разговаряла с нея.. никва приятелка не ти е щом винаги те е карала нарочно да се чустваш зле.. нека й сега

LucasBoy
05-23-2010, 23:03
А? Кво? Х, Т и Мара от долния етаж... Все пак половината хванах... Намирах се в подобна неудобна позиция с момиче от квартала. И да спреш да й говориш - тя е жена. Няма да спре. Затова почваш да я режеш. По всякакъв начин я затапвай. Като почне да ти разказва нещо, например дълга история или какво й се е случило ти си мълчи през цялото време и като свърши забий "Интересна и поучителна историйка..." със съркастичен тон. Каквото и да те пита я прекъсвай посредата на въпроса и сопнато отговаряй "НЕ!". След малко време ще се откаже 100% Експериментирай с други режещи фрази. Много добре работи. Естествено не бъди твърде груб, все пак не е шимпанзе, човек е и има чувства, но и ти имаш и имаш правото да си ги защитаваш!