PDA

View Full Version : трябва да отслабна



Anitka
05-23-2010, 20:49
Висока съм 157 сантиметра,а тежа плашещите 63 килограма.
За да имам нормално тегло трябва да сваля 12 килограма.
И не искам да го направя,защото някой ми се подиграва..
Искам заради себе си,самочувствието си и здравето си преди всичко.
Имам проблеми с кръвното и нивото на кръвната захар. Твърде лесно се изморявам и задъхвам,а това ми пречи да съм пълноценна. А няма да споменавам колко зле се чувствам в кожата си.

Моля ви да ми препоръчате някой подходящ режим. Имам желанието и волята,но бих искала да има някакъв по-сериозен ефект през първия месец. :)

Ааа да,на 15 години съм. Благодаря. :)

ElinoOor
05-23-2010, 21:43
Предлагам 90 дневната или Дюкан. И по-полека с упражненията в началото. ; )

Rhoads
05-23-2010, 22:17
Стига с тия ''Дюкан''

Т'ва е най - измамната диета-да има резултат но определено не е здравословно.
Един ден ядеш тва-друг ден онова..
Всеки ден трябва да се приемат въглехидрати мазнини и протеин в определени количества,като се избягват прости въглехидрати(сладки работи),а се наблягат на сложни (например хляб бонус)

yakuza_
05-23-2010, 22:27
Бягане, ограничи мазните храни, спри сладкото, избягвай пърженото и хляба, газираното и готово...

ImmortalSportFreak
05-23-2010, 22:50
Като за начало се консултирай с лекар.Това са доста кг. за сваляне и е трудно.. За всеки човек е подходящ индивидуален режим за здравословно сваляне на кг. Комбинирай диетата с активен спорт. http://biskvitka.net/engine/data/emoticons/big_smile.gif

DimovB
05-23-2010, 22:51
Който иска да отслабне не прави малоумни теми във форума, а търси информация и действа.

Molzinka
05-24-2010, 05:48
Който иска да отслабне не прави малоумни теми във форума, а търси информация и действа.

+

TeenSpirit
05-24-2010, 06:07
Който иска да отслабне не прави малоумни теми във форума, а търси информация и действа.

right!

changess
05-24-2010, 06:15
Първо можеше да попиташ в Диети дневник, ама айде.
Второ желанието и волята ако ги имаше, вече щеше да си изчела всичко от до и да го знаеш наизуст.
Не знам доколко сериозен е проблемът ти със задъхването, но все някакъв спорт можеш да практикуваш. Йога ако щеш. Започни оттам.
Изчисли си (сайтове бол) изразходваните калории за ден и приемай с около 500 под тях, за да не се стресира организмът. Приемай много плодове и зеленчуци, яйца, месо, млечни продукти. Хората, които ти предложиха Дюкан и подобни крайни диети, ти правят мечешка услуга.

sw3etyrrr
05-24-2010, 06:32
Който иска да отслабне не прави малоумни теми във форума, а търси информация и действа.

+


;-)

Doomcryer
05-24-2010, 07:31
Кардио и диети моме

foreverr
05-24-2010, 07:37
Аз ако имах 12 кила за сваляне бих се посъветвала с диетологи бих спортувала....

b3b3t0y
05-24-2010, 07:40
Вместо да седиш пред компа иди да тичаш или да правиш упражнения ... Храни се само 3 пъти на ден и не яж нищо между храненията... движи се постоянно... Задъхваш се щот не си тренирана и организма ти е закърнял... на 15г. си - не допускай това да ти се случва :?

HexGirl
05-24-2010, 07:52
това за храненията е много грешно !
Когато си на диета трябва да се храниш често за да ядеш малко !
Иначе да кардио доста + правелно хранене и по малко стрес ще дадът резултат :)
Но ти си малка посаветвай се с доктор помоли родителите си :)

NoShTnO_iZkUsHeNiE
05-24-2010, 07:59
Можеш да изпробваш хранителният режим "Зоната"

ledenakrasota
05-24-2010, 11:44
90 дневната диета е много тежка.

А за твоето състояние трябва да се консултираш с лекар.Защото си имаш проблеми със здравето и ти си носиш отговорност за това,а не да питаш в интернет,където всеки ти казва каквото дочул или видял,или от собствен опит.

iiordanova
05-24-2010, 11:50
Отиди на доктор! Той ще ти направи режим , всичко. Кога да ядеш , колко , какво.. Ще ти даде точен отговор на въпросите ти , ние тук можем да ти дадем някоя диета , ама не се знае дали ще има такъв голям ефект.
Спортувай - плуване , упражнения , фитнес. Особенно сега лятото .. плуване , бягане , плуване , бягане! Ако искаш можеш и фитнес да включиш.
Спокойно , ще имаш резулати!
Успех и не се отказай.

spopi
05-24-2010, 12:37
какви проблеми ще имате с тея диети ви е бедна фантазията чесно :-o Ходи бягаи упражнения па-здравословно се храни вече идва лятото има много нещта :)

Fr3eGiRl
05-24-2010, 12:49
Охх .. лекари .. стига бе хора.. момичето е на 15. :) Когато си млад по-бързо се свалят килограмите. Ограничавай се просто .. намали сладкото, пърженото , тестените изделия.. пий повече течности , спортувай.. Това е. Ако си упорита и издържиш, ще се радваш на добри резултати и без лекари и драстични диети.. :wink: Успех! :P

sasheto0o
05-24-2010, 12:52
Който иска да отслабне не прави малоумни теми във форума, а търси информация и действа.

+

+

anonymous708973
05-24-2010, 13:00
Девойче, радвам се, че си решила на промяна. Но... моля те, ако искаш дълготраен, а не йо-йо ефект, заеби всички, ама ВСИЧКИ диети!
Номерът е да въведеш режим на живот, който да спазваш... ами, постоянно.
Съветвам те да откажеш газираното изцяло, както и белия хляб. Хапвай само черен шоколад, когато ти се прияде сладко и кажи "не" на нещата в шумящи опаковки - желирани бонбони, кроасани, сникърси, вафлички и тем подобни въглехидратни бомби.
Храни се три пъти на ден и не пропускай закуската. Ако не можеш да закусваш, научи се - започни с нещо леко - варено яйце, банан, чаша мляко, но да не ти е празен стомаха. Мюсли (с Нестле Фитнес, ако не обичаш трици) е идеално. М, триците са страшно полезни, защото осигуряват по-бързото топене на мазнини. Добавяй си по 1-2 супени лъжици към мюслито - няма да ги усещаш, но те действат. Обаче трябва да пиеш много вода - 1.5-2 л. на ден, защото иначе запичат адски!
Към 10 сутринта и към 16 следобед хапвай плодове, но не трябва да са по-късно от 16ч, тъй като са си въглехидрати. Имай предвид, че от плодовете най-калорични са бананите (затова ги препоръчвам за закуска), крушата и бялото грозде. След 16 часа не се хапват и тортички, корни-та, сладкиши и прочее по същата причина.
На вечеря хапвай малко, но в никакъв случай Активии... те са за закуска или между храненията. Идеално е месо (риба) със зеленчуци, салатка, дори домашно приготвена пица от пълнозърнесто брашно.
И пий много вода! 1.5-2 на ден е супер.

Относно другото - започни да тичаш. Знам, че е трудно, аз съм същата - изморявам се лесно и имам проблеми със ставите и сърцето, но това е номерът. Не започвай да правиш силови упражнения (за стягане) преди да си отслабнала. Тичане и скачане на въже му е майката - по спортните магазини се продават много сладки цветни силиконови въженца за настроение. Коремни преси, упражнения за бедра и паласки... Можеш да се запишеш и на аеробика и тае бо - лесен и забавен начин да се потиш в компания, изгаряйки мазнини.

По този изключително елементарен начин можеш да свалиш доста бързо килограми и ако го превърнеш в режим на живот, няма да имаш проблеми.

Моля те, аз съм на почти 16 и те съветвам - в никакъв случай не спазвай нищо, що носи името диета - Дюканова, Зоната, Средиземноморска - НЕ!

mArMaLaDkA
05-24-2010, 13:04
20 пъти копирайте едно и също мнение, само и само за да си мацнете плюсчето. :?

Моме, казаха ти го: намаляваш сладкото и хляба да минимум, никакви газирани напитки, за пържено също забрави, консумирай само в изключително редки случаи. Често готвеното вкъщи е по-мазно, така че гледай да го отбягваш на тоя етап. Приготвяй си сама храната, има толкова много начини(на пара, на скара, печени...) и супер вкусни стават нещата. И спорт. Без спорт не може. Плуване, баскетбол, въобще нещо, което ще изисква повечко движение. Сутрин и/или вечер ходи да бягаш на най-близкия стадион или просто в квартала - първите 2-3 пъти може да си шаш и паника, после ще свикнеш и ще ти е приятно. Не е чак такава трагедия да тичаш сама.

ArTanDra
05-24-2010, 13:16
Идва лятото, яж плодове и зеленчуци, човек много бързо се засища с диня. Избягвай да се качваш по рейсовете, ходи повече, избери си нещо да спортуваш, ако не ти се спортува, прави упражнения у вас, когато се свалят толкова кг. трябва да внимаваш и за стрии, трябва да пиеш и повече течности - вода, може фрешове. Колкото до шоколада, не е нужно организма да се ограничава напълно от него, примерно веднъж в седмицата хапни шоколад (от малките опаковки), но съответно после трябва да си изразходиш тези калории, бих ти препоръчала да се събирате с приятели да карате колелета, ако ли не самичка (стига да имаш) ако ли не, вместо да си купуваш сладко, банички и тем подобни събери пари, до 2-3 месеца предполагам, че ще имаш спестени да си купиш едно най - обикновено колело ;)

TeenSpirit
05-24-2010, 14:49
Естествено, че трябва да се консултираш с лекар, предвид и останалите неща, които си написала.
Аз те съветвам да не предприемаш нищо, преди да се допиташ до специалист.

pamii
05-24-2010, 16:26
здравословно хранене и спорт ! :)

Rhoads
05-24-2010, 20:32
Вместо да седиш пред компа иди да тичаш или да правиш упражнения ... Храни се само 3 пъти на ден и не яж нищо между храненията... движи се постоянно... Задъхваш се щот не си тренирана и организма ти е закърнял... на 15г. си - не допускай това да ти се случва :?

успех