PDA

View Full Version : за кандидатстването след 7ми клас



walyaa
05-24-2010, 11:59
Здравейте ! Значи аз съм 7ми клас и уча в 95то соу проф. Иван Шишманов . Днес случайно намерих в интернет , че подаването на документи за кандидатстване започва от утре ( 25 май 2010г. ) до 28 май 2010г. Може ли да ми дадете повече информация за тези въпросните документи , защото единственото , което знам за тях е къде трябва да ги подам ( 49то у-ще )

Имам още една молба ... Може ли някой да ми каже училища в софия , в които се учи билогия или английски , т.е. това да е специалността .

И последният ми въпрос е : Искам да вляза в училище с дизайн ( дрехи ) , но разбрах , че такова училище има само едно и то вече е затворено . . :o Това така ли е ? Защото като разбрах много се разочаровах и за това реших да търся у-ще с английски или биология .. Това да е профила .

Благодаря ви предварително !

ImmortalSportFreak
05-24-2010, 12:09
Имам още една молба ... Може ли някой да ми каже училища в софия , в които се учи билогия или английски , т.е. това да е специалността .

Първа авглийска гимназия; Втора английска... (има доста училища с усилено изучаване на английски език) ; с биология можеш да кандидатстваш в НПМГ с профил биология :) за повече информация за тази гимназия виж в този сайт -> www.npmg.org ;)

С другите неща нека ти помогне някой по-запознат ... :)

walyaa
05-24-2010, 12:18
Имам още една молба ... Може ли някой да ми каже училища в софия , в които се учи билогия или английски , т.е. това да е специалността .

Първа авглийска гимназия; Втора английска... (има доста училища с усилено изучаване на английски език) ; с биология можеш да кандидатстваш в НПМГ с профил биология :) за повече информация за тази гимназия виж в този сайт -> ... ;)

С другите неща нека ти помогне някой по-запознат ... :)

Такаа , за първа английска съм чула , че не е много хубаво училището .. За втора английска нищо незнам , а иначе НПМГ-то е първото училище , в което мислех да уча . М да .. Определено искам да вляза в НПМГ-то само да не ми кажете , че искат бал 34 .. :D Иначее ако знаете някое училище с дизайн можете да ми кажете само кое е то и аз ще си намеря информация от някъде ..

ImmortalSportFreak
05-24-2010, 13:08
ПГТМД
http://sf.stemo.bg/sf/profi.html :)

SmilezZz
05-24-2010, 13:18
Какви документи ? :shock:
Я дайте повече инфо,че и аз съм седми клас..

walyaa
05-24-2010, 13:26
Какви документи ? :shock:
Я дайте повече инфо,че и аз съм седми клас..

Значи добарах информация :D като правим матурата това трябва да е първия модул след матурата оставаме за втори модул ( същия ден ) ии нали ще има квестори от други училища . След като направим първия и втория модул , тези сичките работи ги събираме и ги поставяме в някакъв голям плик ( ще има малък , среден и голям плик ) . А иначе първия модул
или друго казано матурата , ще е да минем годината . А втория модул е ако ще се кандидатства след 7ми клас ии ще е включено математика и български , като математиката има 25 задачи , геометрични а българския и литературата ( БЕЛ ) има пак някакъв брой задачи ( мисля пак 25 ) + преразказ .. С две думи - за един ден ще направим 2 испита. .

Може да бъркам някои неща ама това е основното . Който знае повече и има по-точна информация да ме коригира :D

Просто ще се побъркаме , амаа.. Това е положението :-) Който иска да си има знанията трябва да даде и от себе си малко ..

SmilezZz
05-24-2010, 13:32
^ Аз тези нещо си ги знам..
Писала си "документи за кандидатстване" и исках да науча за тях,че да не стане после някакъв "фал"..

Иначе от 15 до 21 юни - трябва да се подават заявления за класиране..За други не съм чувала..

walyaa
05-24-2010, 13:35
^ Аз тези нещо си ги знам..
Писала си "документи за кандидатстване" и исках да науча за тях,че да не стане после някакъв "фал"..

Иначе от 15 до 21 юни - трябва да се подават заявления за класиране..За други не съм чувала..

Ами да , обаче незнам дали се искат документи .. Всичко е толкова сложно .. Иначе ако иска някой да разбере за кандидатстването може в гугл да напише ''bTV - Ясни са датите на изпитите след 7 клас " ии там първото дето излиза е клип и като обобщение :Д

SmilezZz
05-24-2010, 13:52
^ Доколкото разбрах,когато отидеш да кандидатстваш/да подадеш заявление са искали:
- Диплома за завършен 7 клас
- Здравен картон (май,не съм сигурна)
- Акт за раждане
- Служебна бележка с оценките от изпитите (дава се от съответното учебно заведение)

walyaa
05-24-2010, 14:02
^ Доколкото разбрах,когато отидеш да кандидатстваш/да подадеш заявление са искали:
- Диплома за завършен 7 клас
- Здравен картон (май,не съм сигурна)
- Акт за раждане
- Служебна бележка с оценките от изпитите (дава се от съответното учебно заведение)

с това не бях наясно 8)

adelina1996
05-24-2010, 14:08
Здравен картон е ако кандидатстваш в професионална гимназия със специалност, за която се изисква някакво физическо усилие, както и за спортните училища. :)

SmilezZz
05-24-2010, 14:13
Здравен картон е ако кандидатстваш в професионална гимназия със специалност, за която се изисква някакво физическо усилие, както и за спортните училища. :) Това не го знаех