PDA

View Full Version : оригинални? или не



fakesmiles
05-24-2010, 13:50
в един сайт се продават тези неща и искам да попитам за мнения относно това дали са оригинални? писах на продавачите за още снимки на дрехите,но засега нямам отговор.
http://prikachi.com/files/1606125a.jpg
http://prikachi.com/files/1606126l.jpg
http://prikachi.com/files/1606127j.jpg
http://prikachi.com/files/1606128q.jpg
http://prikachi.com/files/1606129Y.jpg
http://prikachi.com/files/1606141V.jpg
http://prikachi.com/files/1606142b.jpg
http://prikachi.com/files/1606143J.jpg
http://prikachi.com/files/1606144v.jpg
http://prikachi.com/files/1606145C.jpg

Vanish
05-24-2010, 13:51
Oт мола ли са?!

kosder
05-24-2010, 14:32
Толкова ли е важно дали са оригинални или не ? Ако са на добра цена, не знам какво се чудиш.

SmilezZz
05-24-2010, 14:59
Толкова ли е важно дали са оригинални или не ? Ако са на добра цена, не знам какво се чудиш.

Canis_Dirus
05-24-2010, 15:52
Има доста голямо значение, дали са оригинални.

NqmamName
05-24-2010, 16:00
щом на етикета не пише че е маде ин турки,значи са оригинални..

fakesmiles
05-24-2010, 16:22
щом на етикета не пише че е маде ин турки,значи са оригинални..

еми за тениската не се вижда,нито за кецовете,аз затова искам някой ако ги е виждал или повече разбира да каже :)

BlueKnife
05-24-2010, 17:12
Толкова ли е важно дали са оригинални или не ? Ако са на добра цена, не знам какво се чудиш.
абе важничко си е дали ше дадеш 200лв. /примерно/ за нещо оригинално или за некой ментак..

NqmamName
05-24-2010, 17:34
щом на етикета не пише че е маде ин турки,значи са оригинални..

еми за тениската не се вижда,нито за кецовете,аз затова искам някой ако ги е виждал или повече разбира да каже :)
според мен тениската е оригинална,но колкото до кецовете не знам.. за първи път чувам такава марка..

Vanish
05-24-2010, 17:35
Толкова ли е важно дали са оригинални или не ? Ако са на добра цена, не знам какво се чудиш.
абе важничко си е дали ше дадеш 200лв. /примерно/ за нещо оригинално или за некой ментак..

ше дадеш 200 лева за оригинално, ама само в Мизерия... упс, България

Snickers
05-24-2010, 19:46
много грозни кецове -.-

machoka
05-24-2010, 20:03
Има доста голямо значение, дали са оригинални.

има...за позьорите, които купуват марки, а не за да си сложат нещо на гърба.. Много изтънчени станахме напоследък, за това всеки се бута в мола и купува парцали за стотици лева.

Rounder
05-24-2010, 20:06
Има доста голямо значение, дали са оригинални.

има...за позьорите, които купуват марки, а не за да си сложат нещо на гърба.. Много изтънчени станахме напоследък, за това всеки се бута в мола и купува парцали за стотици лева.

+1
един нормално мислещ :-o

Стъпете малко на земята ве...

Canis_Dirus
05-24-2010, 20:10
Има доста голямо значение, дали са оригинални.

има...за позьорите, които купуват марки, а не за да си сложат нещо на гърба.. Много изтънчени станахме напоследък, за това всеки се бута в мола и купува парцали за стотици лева.
Да кажем, че има значение в качеството, използваните материали и тн.
Ти купуваш ли си имитация на маркови парфюми, където не знаеш, какво има вътре? Дали не са пикали 20 китаеца, че да докарат аромата?
Специално за спортни стоки с мембрани и тн. има голямо значение. Не че за обикновено носене има разлика, но ...
Дрехите може да са менте, но виж телефона трябва да е за 1000 лева, нали?

Rounder
05-24-2010, 20:13
Има доста голямо значение, дали са оригинални.

има...за позьорите, които купуват марки, а не за да си сложат нещо на гърба.. Много изтънчени станахме напоследък, за това всеки се бута в мола и купува парцали за стотици лева.
Да кажем, че има значение в качеството, използваните материали и тн.
Ти купуваш ли си имитация на маркови парфюми, където не знаеш, какво има вътре? Дали не са пикали 20 китаеца, че да докарат аромата?
Специално за спортни стоки с мембрани и тн. има голямо значение. Не че за обикновено носене има разлика, но ...
Дрехите може да са менте, но виж телефона трябва да е за 1000 лева, нали?

Виж,и ти до някъде си прав,гадно е да си купиш някъв парфюм от който получаваш обриви/петна и мириш на гадно,или фланелките който като се изпотиш и става адски кофти и миришеш някак си гадно,докато при добрата материя не е така...и за обувките също е на този принцип,не получаваш гъбички,и не ти се спарват краката но...

kypo
05-24-2010, 20:27
Дрехите може да са менте, но виж телефона трябва да е за 1000 лева, нали?
но на прима!

machoka
05-25-2010, 09:29
Козметиката е едно, дрехите са друго. За определени случаи си трябват маркови и скъпи дрехи, защото имиджа и представителността го изискват..(когато си в бизнес среща примерно)..но в този форум няма такива хора, на които това да им се налага. В повечето случаи хората тука са на принципа 'на гол тумбак - чифте пищови'..техните нямат пари за данъците на апартамента, но вие ги скубете с по 100-200лв за анцузи или маратонки..за ВСЕКИДНЕВНА УПОТРЕБА, което е напълно излизшно и глупаво.

А с покетите някои си вършим работа, не са за говорене ;)

cherinka
05-25-2010, 10:11
В такъв случай ще дебнем разпродажба на марковите дрехи.
Хора, оглеждайте се за табели, хаха.

alexandr0v
05-25-2010, 10:44
Не съм съгласен шефе. Марковите дрехи, освен всичко което казаха в тяхна защита, носят и известно самочувствие на човек. Едно е да ходиш с дрехи от битака за по 10-20лв. а друго е да ходиш с хубави маркови дрехи всеки ден. Според твоята логика човек трябва да носи само маркови дрехи на бизнес среща?

Canis_Dirus
05-25-2010, 10:58
Козметиката е едно, дрехите са друго. За определени случаи си трябват маркови и скъпи дрехи, защото имиджа и представителността го изискват..(когато си в бизнес среща примерно)..но в този форум няма такива хора, на които това да им се налага. В повечето случаи хората тука са на принципа 'на гол тумбак - чифте пищови'..техните нямат пари за данъците на апартамента, но вие ги скубете с по 100-200лв за анцузи или маратонки..за ВСЕКИДНЕВНА УПОТРЕБА, което е напълно излизшно и глупаво.

А с покетите някои си вършим работа, не са за говорене ;)

Да ти кажа и дрехите не ги знаеш, с какви химикали ги третират, за да станат приятно мекички и с готин цвят. От некачествени материали също можеш да получиш обрив.
Затова всеки да си рави сметка - предпочитам да е с гарантиран произход. Същото важи и за храната 8-)
Аз като бях на 15 носих булдозер, рънърс и дрехи от магазин маниа 8-)

autista88
05-25-2010, 11:14
Ахаха. При условие, че средната работна заплата е 500 лева, страната ни тъне в мизерия и качеството на живот е толкова ниско как очаквате сички да носят nike,adidas и други безсмъртни марки?

Тъпото е че щом некой носи адидас айде начи сички трябва да го мразим. Еми кат има пари окей бе. Егати злобата има в българина :?

PinkFloydSound
05-25-2010, 11:17
щом на етикета не пише че е маде ин турки,значи са оригинални..
Ебати тъпия коментар, хахахахаха.

cherinka
05-25-2010, 13:14
Посочи ми някой от форума, който взима 500лв. заплата, моля те!
Дори сервитьорките взимат повече.
Работник в производствен цех на осем часов работен ден, пет дни в седмицата с работа заплата 400-600лв. хукнал да си купува адидас или пума. Ха-ха.

Толкова спорни мнения в една тема не бях виждала през целия си форумен живот.

Всеки си харчи парите според възможностите.

autista88
05-25-2010, 13:50
"През първо тримесечие 2010 г. средната месечна работна заплата нараства спрямо четвърто тримесечие 2009 г. с 2.1 на сто до 619 лева"

Еми окей на едни 100 лева разтояние от истината съм бил. И кво?

machoka
05-25-2010, 15:20
Не съм съгласен шефе. Марковите дрехи, освен всичко което казаха в тяхна защита, носят и известно самочувствие на човек. Едно е да ходиш с дрехи от битака за по 10-20лв. а друго е да ходиш с хубави маркови дрехи всеки ден. Според твоята логика човек трябва да носи само маркови дрехи на бизнес среща?

самочувствието ако ти идва от дрехите, с които си облечен...значи те са ти най-малкия проблем. Казвам всеки да се облича според джоба си, както и че евтините дрехи не са прокажени.. такива ги правят днешните предрасъдъци, че като не си в марков адидас си никой.

Serseri91
05-25-2010, 15:46
Не съм съгласен шефе. Марковите дрехи, освен всичко което казаха в тяхна защита, носят и известно самочувствие на човек. Едно е да ходиш с дрехи от битака за по 10-20лв. а друго е да ходиш с хубави маркови дрехи всеки ден. Според твоята логика човек трябва да носи само маркови дрехи на бизнес среща?

И златни дисаги да туриш на магарето, то пак си е магаре !

Canis_Dirus
05-25-2010, 15:49
А вие "Даволът носи Прада" не сте ли гледали?

Истината е, че с подходящ грим и дрехи изглеждаш съвсем различно. И колкото и да е тъжно - дрехите оставят впечатление.

По дрехите посрещат, по ума изпращат.

machoka
05-25-2010, 15:53
Аз правя реална преценка ДО 3-тото изречение и до сега не съм бъркал. Дрехите и грима трябва да са само аксесоар към интелектуалния багаж, а не от първостепенно значение. Иначе се получават бутафорни ситуации.

kypo
05-25-2010, 16:35
Посочи ми някой от форума, който взима 500лв. заплата, моля те!
аз съм безработен!
нямам паре и ходя бос. хюго бос 8-)

Canis_Dirus
05-25-2010, 17:09
Дрехите и аксесоарите са следствие от интелекта. И си имат определана функция. Дори да съм най-умния и изискания дали биха ме пуснали със смъкнати дънки, тениска с 5 номера по-голяма и огормни кецове на прием при английската кралица, а?

Rounder
05-25-2010, 17:21
Посочи ми някой от форума, който взима 500лв. заплата, моля те!
Дори сервитьорките взимат повече.
Работник в производствен цех на осем часов работен ден, пет дни в седмицата с работа заплата 400-600лв. хукнал да си купува адидас или пума. Ха-ха.

Толкова спорни мнения в една тема не бях виждала през целия си форумен живот.

Всеки си харчи парите според възможностите.

Те ако взимаха 400 щеше да е добре...само не почвай да спориш,имам роднини (роднини) който чисто взимат 300 лв. и дори не са на 8-часов,но така е,при частника,колкото каже толкова.

yakuza_
05-25-2010, 18:51
Посочи ми някой от форума, който взима 500лв. заплата, моля те!
Дори сервитьорките взимат повече.
Всеки си харчи парите според възможностите.
В доста голяма грешка си, България не е 5 големи града дето сервиторите вземат над 300 лв.
Тук има хора който 200 лв изкарват, но само за да са на работа, не напускат. А колкото до дрехите, ако си кух като маркуч, няма да те направят по - умен.

cherinka
05-25-2010, 19:56
Като на малоумни ли ще ме карате да ви обеснявам???

Човек на години с такава работна заплата НЕ се интересува от маркови дрехи.
Тези твои роднини, които споменаваш едва ли са чували за пума...дори...

И е неестествено да сравнявате този тип хора с онези, които са свикнали и/или имат възможността за маркови дрехи, независимо от нужда или от гъзария ги носят.

Още неразбрали?

Rounder
05-25-2010, 20:18
Всичко е ОК.
ама са чували...и за други :lol:

NqmamName
05-25-2010, 20:58
щом на етикета не пише че е маде ин турки,значи са оригинални..
Ебати тъпия коментар, хахахахаха.
някой май не е на 'ти' с хумора,а? :smt017