PDA

View Full Version : Къде сме ние ?



wwe11
05-24-2010, 17:57
Младеж на 16 години съм, но въпреки това се притеснявам да изляза навън,страх ме е за живота ми,да не ме пребият или пък премажат в някаква дискотека,да ме нападнат скинари, да пропия, да пропуша, да пропадна. Ужасявам се, че всеки ден слушам за деца убити от съученик,пребити или пък малтретирани. Дали някой преди 20 години се е страхувал за подобни неща? Кога и ние младежите/учениците ще кажем - СТИГА. Кога някой ще чуе нашия глас и ще настъпи промяна ? Защо нямаме Младежка Организация защитаваща нашите права и искания ? Защо младите загубиха гражданското си самосъзнание ? Защо всеки изгуби надежда и не смята, че дори и сам може да направи доста ? Защо сме толкова ЗАСПАЛ народ ? Всички тези въпроси ме убиват. Дали някой се чуства като мен ?

SmilezZz
05-24-2010, 18:03
Има,има..Сякаш описа моите мисли и чувства..
За съжаление - много си прав,но това е България и нищо не ме учудва вече..
За тях ние нямаме никакво право на глас,което кара нас - младежите да мълчат и естествено да се страхуват от нещо (било то бъдеще,убийства и т.н.)..И може би и ще си останем така..
Но все пак - браво за темата..Ще я следя с интерес

anonymous546178
05-24-2010, 18:08
офф топик: НЕ използвай словосъчетания, които не знаеш какво означават, темата е достатъчно сериозна, напиши я както трябва.

anonymous546178
05-24-2010, 18:21
За 1-2 изречения имам забележки.


Дали някой преди 20 години се е страхувал за тези неща?


Защо нямаме единна младежка национална организация ? , според мен ще е по-добре така: Защо няма организация защитаваща правата на младежите?



Всички се пропиха, пропушиха, започнаха да се дрогират. (така е по-правилно въпреки че не се вързва съвсем към темата, имаше вече кулминация това според мен е излишно, но както решиш)

barovec93
05-24-2010, 18:27
Нещата, които си написал са си истина, откъдето и да го погледнеш! Относно това,което написа,че никой не смята,че сам може да постигне нещо ще ти отговоря така: В днешно време всички ни натякват,че сме толкова тъпи,дори и учителите казват това,че човек няма как да повярва в себе си и да защити личното си становище!

asp1r1n94
05-24-2010, 18:27
Това ,че те е страх не ми се вярва ...
Та по темата,дори не знам какво точно искаш да кажеш с това,ако си го преживял разбирам ,но иначе живота си тече и се живее само веднъж!

theImmoral
05-24-2010, 20:54
Отговорът на повечето въпроси е "Защото на никой не му пука".
Във България сме. Направи младежка организация и ще съм един от най - активните членове, но знай, че без правилно насочен вандализъм - нищо няма да направиш. Точно като сегашното ВМРО. Само си раздадоха листовките и направиха няколко тъпи подписки, или както аз им викам листи с автографи.

lubomirky
05-24-2010, 22:42
ще дойде ли времето, когато всичките путки като теб ще спрат да се оплакват за всичко?

wwe11
05-24-2010, 22:45
ще дойде ли времето, когато всичките п**** като теб ще спрат да се оплакват за всичко?

Е заради такива оръфляци като тебе вървим назад. Като не ти стига акъла за повече мисъл, от това да се напрайш една че*ия за здраве - Защо се напъваш ?

Nakadah
05-24-2010, 23:12
притеснявам да изляза навън,страх ме е за живота ми,да не ме пребият или пък премажат в някаква дискотека,да ме нападнат скинари, да пропия, да пропуша, да пропадна. Ужасявам се, че всеки ден слушам за деца убити от съученик,пребити или пък малтретирани.


Никой не иска да се промени това...


Дали някой преди 20 години се е страхувал за подобни неща?


Преди 20 години е било Комунизм, или малко повече от 20, както и да е... Тогава 100% не е било така...


Кога и ние младежите/учениците ще кажем - СТИГА.


Когато поискате, но вие не искате...


Защо сме толкова ЗАСПАЛ народ ?


Българите се много озлобиха и комплексираха в последните 20 години и в момента всеки иска да е на власт само и само за да може да краде...

Неможеш да им отвориш очите.. Не се и опитвай... На тях им харесва тази система и не искат да се променя...

Luscious_Heart
05-25-2010, 07:28
^ Имаш право във всичко, което каза.

Аз лично осъзнах, че не мога да променя нещата. Просто гледам да се опазя максимално.

lubomirky
05-25-2010, 08:02
ще дойде ли времето, когато всичките п**** като теб ще спрат да се оплакват за всичко?

Е заради такива оръфляци като тебе вървим назад. Като не ти стига акъла за повече мисъл, от това да се напрайш една че*ия за здраве - Защо се напъваш ?

мислиш ли, че не ми стига акъла? изсипаняк. напротив точно заради мишоците като теб вървим назад. защото всички сте мишки, всички се примирявате, когато някой тръгне да ви каже нещо. свикнали сте ако някои друг не направи нещо, то вие само да седите и да мрънкате - при вас я няма тази инициативност за каквото и да е, просто седите и по цял ден се оплаквате по форумите колко е лош живота към вас и колко зле са другите. а всъщност знаеш ли кое е най-жалкото? другите поне се опитват да правят нещо, а путките като теб винаги умират в мишите си дупки. интересно как другите успяват, а ти като си толкова умен продължаваш да седиш и да се оплакваш по форумите.

wwe11
05-25-2010, 08:07
ще дойде ли времето, когато всичките п**** като теб ще спрат да се оплакват за всичко?

Е заради такива оръфляци като тебе вървим назад. Като не ти стига акъла за повече мисъл, от това да се напрайш една че*ия за здраве - Защо се напъваш ?

мислиш ли, че не ми стига акъла? изсипаняк. напротив точно заради мишоците като теб вървим назад. защото всички сте мишки, всички се примирявате, когато някой тръгне да ви каже нещо. свикнали сте ако някои друг не направи нещо, то вие само да седите и да мрънкате - при вас я няма тази инициативност за каквото и да е, просто седите и по цял ден се оплаквате по форумите колко е лош живота към вас и колко зле са другите. а всъщност знаеш ли кое е най-жалкото? другите поне се опитват да правят нещо, а путките като теб винаги умират в мишите си дупки. интересно как другите успяват, а ти като си толкова умен продължаваш да седиш и да се оплакваш по форумите.

Значи изобщо не си схванал идеята на темата. Аз казвам, че ми е писнало, и искам да ти кажа, че за отрицателно време създадох 2 Младежки организации, които обаче не са силни, тъй като почти масата от хората е такава каквато ти определи - мрънкащи,нищо не правещи,чакащи наготово. Смисъл на темата е - Защо не се борим ? Защо нямаме Национална младежка организация която да се бори срещу своеволията, които се упражняват върху младежите ?

anonymous546178
05-25-2010, 08:16
И да имаме такава организация, реални резултати няма да се постигнат.. не може да се махне с магическа пръчица и всичко да се оправи... ако започне една качествена реформа сменят се политиците, назначат наново пак добрите учители за нормални заплати и тогава МОЖЕ БИ след 40-50 години нещата ще се променят към по-добро...

wwe11
05-25-2010, 08:21
И да имаме такава организация, реални резултати няма да се постигнат.. не може да се махне с магическа пръчица и всичко да се оправи... ако започне една качествена реформа сменят се политиците, назначат наново пак добрите учители за нормални заплати и тогава МОЖЕ БИ след 40-50 години нещата ще се променят към по-добро...

Недей така, аз вярвам, че ако организацията бъде силна ще се справя максимално много. Иначе казано няма как ние да оправим цялата държава. Обаче студентите са толкова неорганизирани, а когато имаше смъртен случай за дни се организираха 1000 души. Факта е, че ,ако правилния човек бъде най-горе и държи нещата, и тези около него наистина искат колкото се може повече хора,организации, политици да се съобразяват с тяхното мнение - Защо тогава да не се получи ? . Ние сме бъдещето на България, не може да нямаме глас. Опитвам се да променя нещо, но имам чуството, че съм сам. Затова публикувах тази тема с идеята да срещна някакви привърженици на тази идея.

anonymous546178
05-25-2010, 08:31
За да не се случват такива неща трябва да се промени манталитета... а той не се променя... за качествени решения е необходимо раждащите се деца да бъдат възпитавани както трябва...


Относно тези които наричаш скинари- те не са скинари а лиглиовци мислещи се за такива... В България НЯМА истински скинар... и няма и да има сигурно

lubomirky
05-25-2010, 09:21
ще дойде ли времето, когато всичките п**** като теб ще спрат да се оплакват за всичко?

Е заради такива оръфляци като тебе вървим назад. Като не ти стига акъла за повече мисъл, от това да се напрайш една че*ия за здраве - Защо се напъваш ?

мислиш ли, че не ми стига акъла? изсипаняк. напротив точно заради мишоците като теб вървим назад. защото всички сте мишки, всички се примирявате, когато някой тръгне да ви каже нещо. свикнали сте ако някои друг не направи нещо, то вие само да седите и да мрънкате - при вас я няма тази инициативност за каквото и да е, просто седите и по цял ден се оплаквате по форумите колко е лош живота към вас и колко зле са другите. а всъщност знаеш ли кое е най-жалкото? другите поне се опитват да правят нещо, а путките като теб винаги умират в мишите си дупки. интересно как другите успяват, а ти като си толкова умен продължаваш да седиш и да се оплакваш по форумите.

Значи изобщо не си схванал идеята на темата. Аз казвам, че ми е писнало, и искам да ти кажа, че за отрицателно време създадох 2 Младежки организации, които обаче не са силни, тъй като почти масата от хората е такава каквато ти определи - мрънкащи,нищо не правещи,чакащи наготово. Смисъл на темата е - Защо не се борим ? Защо нямаме Национална младежка организация която да се бори срещу своеволията, които се упражняват върху младежите ?

нали ти казах защо. защото просто всички са свикнали да мрънкат по форумите и да направят у фейсбукО една група от отчаяни педерасти, седящи затворени в тях и мислещи защо държата нищо не прави. докато не се премахнат всички форуми, както и фейсбук нищо няма да се оправи.

autista88
05-25-2010, 10:39
да ме нападнат скинари


:razz:

Еми къв мъж си ти бе? Страх го било от бой. Женкар някъв. Като не ти е кеф както са нещата гледай да ги промениш а не ди си изливаш крокодилските сълзи по форомуте!!!

wwe11
05-25-2010, 12:27
да ме нападнат скинари


:razz:

Еми къв мъж си ти бе? Страх го било от бой. Женкар някъв. Като не ти е кеф както са нещата гледай да ги промениш а не ди си изливаш крокодилските сълзи по форомуте!!!

Боже българио, не допускай такива хора да стават родители. Ще видим ,ако някога имаш син и се пребери син и пребит, пък недай си боже нещо по-сериозно да видим така ли ще викаш - брао мъж си вече ? Смешник :( И още нещо, закво траа да има бой, изобщо в цялата работа ? - защото Вие и такива като тебе, умствено нямате никакво израстване и сте толкова бедни духовно и умствено, че просто няма накъде.

fenastz
05-25-2010, 16:42
Параноята яко те гризе...Ако си облечен подходящо, държиш се нормално и СИ ГЛЕДАШ РАБОТАТА, шансовете да те пребият са малки. Страх го било да излезе...няма цял живот да бозиш от цицата на мама ?!

diksi
05-25-2010, 16:53
Само ние можем да променим тая гадост.. Ако ние не пребиваме някого и нас няма да ни пребиват..Ако ние не пушим, и другите няма да гледат от нас.. Ако ние не пием и другите няма да го правят.. Защото в България по-малките гледат от по-големите отракани какички и батковци как ``се живее живота``

asp1r1n94
05-25-2010, 17:05
Добре само не разбрах какво искаш да се промени...
Да не те пребиват ли какво ... ако знаеш какво говориш и къде се намираш не би имало такава опасност!

SmilezZz
05-25-2010, 17:06
И какво нападнахте автора на темата ?
Напълно прав си е..НИЕ можем да променим това,но като цяло трябва да се променят младежите като вас,като повечето от вас.. :? Трябва да се променят техните мисли относно: агресия,любов,приятелство и т.н.
Агресията не променя нищо - не решава вашите проблеми,напротив = "навличате" си ги още повече..
Ей,заради това България е на такова ниво..

Защото в България по-малките гледат от по-големите отракани какички и батковци как ``се живее живота`` :smt023 След това и те им подражават,и става още по-зле положението ни :?

Rounder
05-25-2010, 17:22
То,ако искаха (младежите) да го променят това нещо,щяха но....
пък и това с убийствата и пропушването и пропиването,никога не е късно за тях...
убийства винаги ще има...то може да пропушиш/пропиеш и на 50 години..така че..
като те е страх,стой си у вас затворен и гледай през прозореца.Къде,къде по-големи проблеми има,и никой не го боли кура,само си го местат у лево и т'ва...
просто колкото и да пишем тука,няма смисъл.
Смисъл ще има тогава когато тръгнат протестите (масови,не едно 50 човека..)

wwe11
05-25-2010, 18:52
То,ако искаха (младежите) да го променят това нещо,щяха но....
пък и това с убийствата и пропушването и пропиването,никога не е късно за тях...
убийства винаги ще има...то може да пропушиш/пропиеш и на 50 години..така че..
като те е страх,стой си у вас затворен и гледай през прозореца.Къде,къде по-големи проблеми има,и никой не го боли "мъжкия полов орган",само си го местат у лево и т'ва...
просто колкото и да пишем тука,няма смисъл.
Смисъл ще има тогава когато тръгнат протестите (масови,не едно 50 човека..)

Ами опитвам се някак си да подбудя младежите било дори и чрез една тема. Но какво получавам ? Нападки че искам да променя живота на младежите. Какво да ти говоря.

lubomirky
05-25-2010, 19:50
И какво нападнахте автора на темата ?
Напълно прав си е..НИЕ можем да променим това,но като цяло трябва да се променят младежите като вас,като повечето от вас.. :? Трябва да се променят техните мисли относно: агресия,любов,приятелство и т.н.
Агресията не променя нищо - не решава вашите проблеми,напротив = "навличате" си ги още повече..
Ей,заради това България е на такова ниво..

Защото в България по-малките гледат от по-големите отракани какички и батковци как ``се живее живота`` :smt023 След това и те им подражават,и става още по-зле положението ни :?

да, ама все пак коя си ти да ми казваш как да си живея живота? искали сте да промените нещо - променяйте, обаче все пак имайте едно на ум, че не всеки иска това, което и вие. разбира се всички искат на тях да им е най-добре, ама не става.

uBuTo
05-28-2010, 16:52
Младеж на 16 години съм, но въпреки това се притеснявам да изляза навън,страх ме е за живота ми,да не ме пребият или пък премажат в някаква дискотека,да ме нападнат скинари, да пропия, да пропуша, да пропадна.
Гарантирам ти че скинарите не са такива лайна за каквито ги смяташ.. Събирам се със скинове и знам за какво става въпрос.. Няма да те нападнат ей така от нищо.. ;) В дискотеките също няма да те 'смажат'.. Не си ли ходил до сега..?? Боже човече теб те е страх да живееш..! :shock: И от кога това че пушиш или пиеш те прави провален.. :?

fenaNiki
05-28-2010, 17:11
Успокоих се, че все още има нормални тийнс, защото почти всички тийнейджъри, които са покрай мен, са се вкарали във филма и са т.н. "бързоразвиващи" се деца...

sti4i
05-28-2010, 17:17
Дали някой преди 20 години се е страхувал за тези неща? мисля че иска да каже по времето на комунизма не съм сиг

xWandereRx
05-28-2010, 17:27
За да не се случват такива неща трябва да се промени манталитета... а той не се променя... за качествени решения е необходимо раждащите се деца да бъдат възпитавани както трябва...


Относно тези които наричаш скинари- те не са скинари а лиглиовци мислещи се за такива... В България НЯМА истински скинар... и няма и да има сигурно

че то в България какво истинско има?
нито политиците ни са политици, нито лекарите -лекари
и като стигнем до нито ЕМОтата- ЕМОта, нито фешъните- фешъни...


и защо повечето от вас говорят за 'младежите', нали се сещате, че вие ( ние ) сте (сме) 'ТЕ'
трябва да търсим вината и шанса за промяна единствено в себе си
сами ако не се оправим - никой няма да го направи

diksi
05-28-2010, 18:13
Празни приказки, а действия няма..
Повечето от нас са малко на `` Не знам как, ама не е така``
Пишем, пишем, но само хората които не се дрогират, не пушат.. Не се `` чифтосват`` безразборно, не киснат всеки почивен ден по дискотеки и пр.

И честно, не знам какво постигаме.

danibebi
05-28-2010, 19:27
Това е бъдещето ни като цяло,неможем да го променим.Страхът е ужасно нещо.Опитай се да не се страхуваш толкова.Все пак няма някой да тръгне да те пребива ако нищо не си му направил,нали?! Излизай си по кафета,ала бала и не се занимавай..в смисъл..не се заяждай с непознати,не вдигай скандали и т.н.абе с една дума,стой си мирно и всичко ще е наред. ;)

gret4ety
05-29-2010, 08:24
Хахах то си зависи напълно от тебе дали ще пропиеш или ще пропушиш. Ако знаеш как да се държиш и с кой да се движиш и с кой не сичко ще ти е наред ве :razz: =;

meganet
05-29-2010, 15:13
Ми стига писахте във форумите...

Bubbly
05-29-2010, 16:28
Младеж на 16 години съм, но въпреки това се притеснявам да изляза навън,страх ме е за живота ми,да не ме пребият или пък премажат в някаква дискотека,да ме нападнат скинари, да пропия, да пропуша, да пропадна. Ужасявам се, че всеки ден слушам за деца убити от съученик,пребити или пък малтретирани. Дали някой преди 20 години се е страхувал за подобни неща? Кога и ние младежите/учениците ще кажем - СТИГА. Кога някой ще чуе нашия глас и ще настъпи промяна ? Защо нямаме Младежка Организация защитаваща нашите права и искания ? Защо младите загубиха гражданското си самосъзнание ? Защо всеки изгуби надежда и не смята, че дори и сам може да направи доста ? Защо сме толкова ЗАСПАЛ народ ? Всички тези въпроси ме убиват. Дали някой се чуства като мен ?


Всеки има право да си живее живота както намери за добре. Като не искаш да пиеш, не пий, като не искаш да пушиш, не пуши. Не си на 10, нито пък някой ти тика спринцовката с хероин в ръцете.
Да кажем "стига" на какво? Кога ще настъпи промяна към какво - живот без цигари, алкохол, насилие, където всички са равни и живеят мирно и щастливо. Ама ти наистина ли?!? :lol: Би ми било интересно да чуя какво разбираш под "права и искания на младежите" и как би предложел да се защитят чрез конкретни предложения, а не неопределено хленчене. Айде със здраве.
ПС Само на мен ли първото изречение ми звучи лееко параноично?