PDA

View Full Version : Важни съвети за защитник



MegaTorres9999
05-24-2010, 18:05
Значи ще ви помоля някои , които разбира или играе като защитник да ми даде някакви съвети било то за позициониране или вземане на топката или покриване на играч.Тей като преди играех крило , но сега искам да се пробвам като краен защитник.Знам , че за защитита е нужен много опит , а аз точно него нямам тей като досега съм играл само крило.

DaemonBoy
05-24-2010, 18:19
Трябва първо да се успокоиш в нападение. Малко ще е трудно да се въздържиш да търчиш при всяка атака. Борбата тяло в тяло трябва да подобриш, ако не ти е добре. Позиционирането... ти сам си бил крило така че можеш да мислиш като такова. Трябва да усещаш накъде ще тръгне и какво ще направи. Много от нападателите са свършвали защитници, а вратари са ставали нападатели.

SemperFidelis
05-24-2010, 18:55
Като краен защитник съм играл малко, но си пазиш зоната, ако нямаш човек за покриване отиваш и помагаш на централния защитник ако му е трудно с нападателя, ако пък е само един централен нападател и централните защитници се справят влизаш малко по-напред от твоята зона като дефанзивен халф, но ако имаш активност в твоята зона си стоиш там и покривам човека. Най-добре за защитника е да стои точно да човека, който пази през цялото време защото така го покрива най-добре. В единоборствата слагаш здраво рамото. Друг пениз е ако ти пуснат топка зад гърба и нападателя е по-бърз от теб, изпъваш ръката встрани и го гърдираш. Или вече ако ти се изплъзва ползваш ръцете и се опитваш да минеш пред него като го избутваш настрани и назад едновременно ( това не съм сигурен дали ще го разбереш, но аз съм свикнал да си го правя, просто не мога да го обясня точно ) За първи топки стоиш на половин-един метър от него и дебнеш. За един на един заставаш на метър от него, стоиш настрани ( печелиш време ако тръгне да те минава като пусне топката покрай теб, и не е нужно да правиш излишна крачка да се обръщаш ) не се хвърляй излишно защото лесно могат да ти изработят картон или да те преминат с двойно.

MegaTorres9999
05-24-2010, 19:08
абе аз проблеми със скороста нямам трудно ще ме изпревари , а иначе явно проблема ми е , че седя по близко отколкото трябва до централните защитници и така му давам време да центрира смисал аз трагвам към него , но вече е късно тей като съм по навътре.Иначе мерси за съвета особено това дето си е твоето движение.А иначе като че ли ми е най трудно когато е един на един и подаде , защото ако тръгне да ме минава лесно го спирам ама иначе трудно я пресичам ако тръгне да подава

SemperFidelis
05-24-2010, 19:27
Ми пускаш го първия път да мине покрай тебе без проблем да му дойде самочувствието и после ще се лигави, ще си мисли че може да си те минава спокойно, ще се отпусне и ще стане предвидим...Ако пък е някой лабилен и картон лесно можеш да му извадиш за симулация.

go71n
05-24-2010, 21:29
не ги слушай!
Играл съм 7 години ляв бег ето ти няколко съвета

1 - Следи централните защитници ти трябва да си малко пред тях и да си готов да изтеглиш и да оставиш нападателя в засада! при положение,че крилото ти се измъкне единия централен защитник покрива позицията ти, а ти отиваш да му помогнеш или пък заемаш мястото му в центъра на защитата.

2 - трябва да си активен в изнасянето на топката в атака! когато сте пред тяхната врата, ти и централните защитници трябва да сте на центъра и да пазите нападателите, предполагам знаеш ако тръгне зад центъра засада няма.

3 - не се прави на техничар, това ми беше една от основните грешки винаги като отнемех топката тръгвах да правя атака и трябва да мина крилото 2 халфа и т.н .. твойта работа е да чистиш топката, по възможност към центъра, в краен случей връщане на вратаря или изчистване в тъч или корнер.

4 - при корнер трябва да си на гредата няма ли удър към вратата след корнера се махаш веднага иначе покриваш засадата на макс...

ако се сетя още нещо ще драсна ;]

MegaTorres9999
05-25-2010, 10:06
мерси за съветите :)

SemperFidelis
05-25-2010, 10:38
Топката се чисти по фланговете :)

asp1r1n94
05-25-2010, 17:22
Изискава се не по-малка концентрация от това да си вратар,просто следи играта и НЕ играй в наказателното с топката... 8)

torino
05-26-2010, 22:11
основното е да стоиш зад противника,да знаеш как да отстъпваш в зависимост с кой крак я води и естествено да избягваш контакт с него ...

johnterry4
07-18-2010, 11:19
Тряя много да се разбираш с централните защитници, да си бърз и се включвай в някой атаки ама помни, че се пак си защитник :)

pirin4ever
07-18-2010, 14:49
1.Винаги когато играч тръгва да играе 1 на 1 с тебе си дръж единия крак (по-силния) по назад,ако те мине се обращаш по-лесно и се хварляш на шпагат.
2.Ако си страхлив,по-добре не играй като защитник..няма смисъл,защитникът трябва да е смел,да влиза твърдо в единоборства и да не се страхува от наранявания.

Това е обшо взето,ти си имаш бързина предполагам,щом си играел като крило..
Успех! :)

YVKsport
07-26-2010, 18:14
Когато атаката се води по "твоето крило"-плътно покриваш човека в зоната-независимо нападател,халф,крило...Биеш го за първа топка.Не е хубаво да го оставяш да се обръща.Ако стане-не му се хвърляш,за да не те изработи или да си изпроси фал,вничаваш,гледаш топката и дебнеш момент...Има и много други,но това е за начало.

notlike
08-01-2010, 09:30
Предполагам играете на позиция, в която всеки си пази човека, а не тип "Зона" (рядко използван и много успешен понякога, а друг - ужасно неуспешен). Трябва да си постоянно залепен за крилото. Иначе можеш да правиш мръсни трикове, като го настъпваш незабелязано. Когато се приближаваш към някого, обикновено ще чукне топката пред теб, за да те мине или за да изпроси фаул, но ти му направи един трик. Виждайки това, пресичаш напред, а не го гониш. Прави шпагат някъде 2-3 метра пред него. Обикновено трябва някой да те покрие, а и оня да се блъсне в теб, няма да получиш жълт картон. Освен това винаги влизай остро около тъча. Бил си крило - имаш сигурно техника. Не разчитай на нея да минаваш ек на ек нападателите на противника, защото една грешка ще е фатална - когато изнасяш, трудно някой ще те покрие отзаде..