PDA

View Full Version : ПМГ или Строителен техникум ?



monst
05-24-2010, 19:10
Моля за помощ, кое от двете да избера Природо-математическа гимназия или Строителен техникум ?

mArMaLaDkA
05-24-2010, 19:24
зависи за кой град се отнася, но все пак аз си имам няк'во негативно мнение за техникумите.

Luscious_Heart
05-24-2010, 19:30
зависи за кой град се отнася, но все пак аз си имам няк'во негативно мнение за техникумите.
+++++ И АЗ!
ПМГ ТВЪРДО!

BlueKnife
05-24-2010, 19:34
^и аз така
не знам в другите градове как е, ама специално тука тия техникуми, професионални гимназии по не знам-си-кво са събрали целата измет на града.. тва малко грубо прозвуча, ама то си е така.. в такива училища отиват, колкото да завършат едно средно, не е за некви знания, не че имат некви амбиции и т.н. пак казвам, че тва са си лично мои наблюдения.. твой е избора

Jus7DreamBoy
05-24-2010, 20:14
Аз когато избирах влязох в ПМГ и се нацаках с много учене :( а тея от Строителен техникум си подсвиркват :)

Но не съжалявам че съм в ПМГ де :)

monst
05-24-2010, 22:33
Благодаря Ви много !

Luscious_Heart
05-25-2010, 07:01
Аз когато избирах влязох в ПМГ и се нацаках с много учене :( а тея от Строителен техникум си подсвиркват :)

Но не съжалявам че съм в ПМГ де :)
Именно като си подсвиркват, това прави техникума зле зле зле злеее. 8-)
И при нас в техникумите са най-големите тъпаци.

SmilezZz
05-25-2010, 10:56
И аз съм против техникумите..Някакси не мисля,че там ще те подготвят както трябва,а ако си имаш и някакви амбиции - тогава става лошо..
Според мен влез в ПМГ - ако си готов/а на повечко труд,за да успееш в бъдеще..

whitediamond
05-25-2010, 11:03
ПМГ с две ръце. Чудно,какво ще работиш ако завършиш техникума... :D

monst
05-25-2010, 12:11
Аз точно затова се чудя каде да влезна защото от като излезниш от ПМГ не ставаш нищо трябва пак да учиш, а след техникума ставаш било то струителен инжинер или пък техник ...

whitediamond
05-25-2010, 13:06
Аз точно затова се чудя каде да влезна защото от като излезниш от ПМГ не ставаш нищо трябва пак да учиш, а след техникума ставаш било то струителен инжинер или пък техник ... Хаха инжинер ще станеш като завършиш висшето,иначе техник ставаш,ако си завършил 13 класа и май да си взел някакви изпити по специалноста.Поне в нашата гимназия е така,нищо,че не е строителна. Тъй,че си прецени,дали си струва. Ама в днешно време всичко е презастроено,тъй,че според мен ще останеш без работа. В ПМГ доколкото знам здраво се учи математика,че тва си е само плюс.

kykyto
05-25-2010, 14:21
ПМГ ! :)

modesty69
05-25-2010, 14:54
ПМГ . . .

Daqn4eto0o
05-25-2010, 19:39
Аз в ПМГ никога не бих влязла .. строителния къде къде по добре.И при двете се учи след това стига да имаш желание де ..

mArMaLaDkA
05-25-2010, 19:47
^ да де, ама примерно ПМГ ще ти бъде къде-къде по-големия трамплин, отколкото някакъв си техникум. Зависи и какво искаш да учиш, де.

LuxurySk0B
05-26-2010, 07:57
1во имам много голям разлика между пг по строителство архитектура и геодезия и пт по строителни технологии . В пгсаг се учи как да проектираш там да чертаеш а в пгст как да правиш мазилка 8-) . В ПМГ има супер забутани профили в които може да влязат и най-тъпите .

remix1912
05-26-2010, 08:32
Аз точно затова се чудя каде да влезна защото от като излезниш от ПМГ не ставаш нищо трябва пак да учиш, а след техникума ставаш било то струителен инжинер или пък техник ...
Много си права
КАЖИ ЗА КОЙ ГРАД СТАВА ВЪПРОС
Ако е за Пловдив много ясно Строителния и то дори се води вече гимназия.
Верно е от ПМГ нищо хубаво не излиза

Lucho
05-26-2010, 08:53
ПМГ

cveteto96
05-26-2010, 16:03
Аз точно затова се чудя каде да влезна защото от като излезниш от ПМГ не ставаш нищо трябва пак да учиш, а след техникума ставаш било то струителен инжинер или пък техник ... Точно пък,когато излезеш от ПМГ - ще може да се реализираш..Училището ще те подготвя както трябва..А не да учиш в някой техникум..
Между другото - за да станеш инженер,трябва да си вземеш висшето образование.. :?

YourFavouriteDrug
05-27-2010, 11:51
Ако си от Бургас, съжалявам ама изобщо недей да се гласиш за ПМГ щом се колебаеш между двете. Не че нещо, просто едното е на светлинни години от другото и да ги сравняваш е нелепо
Що не се ориентираш към езикова?

koko95
05-27-2010, 12:03
в стройтелния техникум е много по-лесно от пмг защото там в пмг за домашно ти дават сумати задачи,а в Строителен техникум си подсвиркваш

a2aaaa
07-06-2010, 11:21
Аз когато избирах влязох в ПМГ и се нацаках с много учене :( а тея от Строителен техникум си подсвиркват :)

Но не съжалявам че съм в ПМГ де :)

в стройтелния техникум е много по-лесно от пмг защото там в пмг за домашно ти дават сумати задачи,а в Строителен техникум си подсвиркваш

Tова изобщо НЕ е вярно... Аз съм от СГСАГ - Софийска гимназия по строителство, архитектура и геодезия и НИКОГА не съм си подсвирквал... Даже и в края на 12 клас, когато ДОРИ и учениците от немската, която се води за най-елитното у-ще в България, не влизаха в часовете си, аз не просто учех в СГСАГ - завършвах архитектурен проект на къщa за 5 ОБИТАТЕЛИ... 10-ина дена преди матурите се предаваха тези проекти, които включваха 7 чертежа на А2... Всяка година са сме спуквали от проекти... През последната - 12 клас - освен архитектурния за къщата имах още 5 проекта - 4 по Технология на строителството и 1 по УБУП. Всеки като е с огромни чертежи и обяснителни записки... Такива работи НИКОГА няма да видиш в едно МГ... А и който си разбира от математика - НЕ му е нужна МГ, за да я научи... На матурата по БЕЛ (без уроци и даже с пропуснати часове по БЕЛ през 12-ти клас) имам 5,77, а на матурата по математика имам 6,00 (99 точки от 100)...

Друг плюс на строителните техникуми е квотата за УАСГ - университетът с най-зверския приемен изпит по математика... А там вече ставаш инженер... Така че аз пък се питам какво бъдеще ще ти даде МГ-то? Математиката, ако си роден за нея, можеш да я научиш и без МГ (вярно, че ще се бутнеш с някой лев за уроци, но ще знаеш МАТЕМАТИКА+СПЕЦИАЛНИТЕ ПРЕДМЕТИ+ОБЩООБРАЗОВАТЕЛН ТЕ ПРЕДМЕТИ - защото в моя техникум поне много ни натискаха по общообразователните предмети... Особено по история и физика - там на зазубрено пишеха макс 5 - трябваше да покажеш, че НЕ само си научил целия учебник, но и си мислил над информацията за 6), а в техникумите получаваш допълнително образование...

И аз бях пред избор между МГ, Строителния и някоя езикова... Езиковата веднага я отписах - там се налага яко зубрене и по-малко се набляга на логичните предмети... Яко езици и малко математика...
Останаха МГ срещу строителен... Избрах строителния, защото исках да се занимавам със строителство, а и защото знаех, че и без МГ математиката пак си я мога...

Помислете сериозно, преди да се запишете където и да било...

.

slynchoo
07-06-2010, 11:41
ПМГ!

Exidee
07-06-2010, 11:58
Кажи за кой град става на въпрос, понеже във всеки град е различно. Примерно в Добрич, в ПМГ ако на ден имаш по 7-8 часа максимум да караш 3-4, даскалите са несериозни, пък и учениците не влизат в час, единствено по математика и биология, и ИТ е здраво ученето. Освен всичко друго зависи и какво ти се учи, и с какво имаш намерение да се занимаваш след като завършиш, дали ще продължиш да учиш за висше, или ще си останеш с дипломата за завършено средно образование. В Строителния имат добри паралелки, но лично за мен в Добрич има 2 добри училища и това са ЕГ и ФСГ, другите не ти ги препоръчвам. Успех \:D/

stelSs21
07-06-2010, 16:21
Според мен ПМГ, поне тук във Варна това е по-добрият вариант. :)

deni15
07-06-2010, 17:03
аз пък съм за строителния

friedpotato
07-06-2010, 17:45
ако искаш да ставаш инженер, строител си избери техникума...аз съм от София тук природо-математичската е супер добра подготвят те за лекар,зъболекар ..изнасят ти лекции учени от БАН и проф. от СУ ..в края на 12 клас се явяваш на изпит от СУ и ако изкараш отличен се смята за успешно положен изпит за някоя специалност и влизаш в университета без проблем..но по-добре кажи за кой град става въпрос за да съм по-наясно с нещата :)

princesss8
07-06-2010, 22:28
1во имам много голям разлика между пг по строителство архитектура и геодезия и пт по строителни технологии . В пгсаг се учи как да проектираш там да чертаеш а в пгст как да правиш мазилка 8-) . В ПМГ има супер забутани профили в които може да влязат и най-тъпите .

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

D3viLish
07-06-2010, 22:37
При нас е всеизвестно, че в ПМГ отиват само...леките момичета и любителите на тези момичета..В Строителният пък /при нас не е техникум, но все пак../ отиват 90% момчетия и тези 10% момичета са просто...
Нито 1то от двете не бих избрала, но все пак ПМГ е мааалко по-добре според мене! :D :)

HexGirl
07-07-2010, 05:06
Аз когато избирах влязох в ПМГ и се нацаках с много учене :( а тея от Строителен техникум си подсвиркват :)

Но не съжалявам че съм в ПМГ де :)

в стройтелния техникум е много по-лесно от пмг защото там в пмг за домашно ти дават сумати задачи,а в Строителен техникум си подсвиркваш

Tова изобщо НЕ е вярно... Аз съм от СГСАГ - Софийска гимназия по строителство, архитектура и геодезия и НИКОГА не съм си подсвирквал... Даже и в края на 12 клас, когато ДОРИ и учениците от немската, която се води за най-елитното у-ще в България, не влизаха в часовете си, аз не просто учех в СГСАГ - завършвах архитектурен проект на къщa за 5 ОБИТАТЕЛИ... 10-ина дена преди матурите се предаваха тези проекти, които включваха 7 чертежа на А2... Всяка година са сме спуквали от проекти... През последната - 12 клас - освен архитектурния за къщата имах още 5 проекта - 4 по Технология на строителството и 1 по УБУП. Всеки като е с огромни чертежи и обяснителни записки... Такива работи НИКОГА няма да видиш в едно МГ... А и който си разбира от математика - НЕ му е нужна МГ, за да я научи... На матурата по БЕЛ (без уроци и даже с пропуснати часове по БЕЛ през 12-ти клас) имам 5,77, а на матурата по математика имам 6,00 (99 точки от 100)...

Друг плюс на строителните техникуми е квотата за УАСГ - университетът с най-зверския приемен изпит по математика... А там вече ставаш инженер... Така че аз пък се питам какво бъдеще ще ти даде МГ-то? Математиката, ако си роден за нея, можеш да я научиш и без МГ (вярно, че ще се бутнеш с някой лев за уроци, но ще знаеш МАТЕМАТИКА+СПЕЦИАЛНИТЕ ПРЕДМЕТИ+ОБЩООБРАЗОВАТЕЛН ТЕ ПРЕДМЕТИ - защото в моя техникум поне много ни натискаха по общообразователните предмети... Особено по история и физика - там на зазубрено пишеха макс 5 - трябваше да покажеш, че НЕ само си научил целия учебник, но и си мислил над информацията за 6), а в техникумите получаваш допълнително образование...

И аз бях пред избор между МГ, Строителния и някоя езикова... Езиковата веднага я отписах - там се налага яко зубрене и по-малко се набляга на логичните предмети... Яко езици и малко математика...
Останаха МГ срещу строителен... Избрах строителния, защото исках да се занимавам със строителство, а и защото знаех, че и без МГ математиката пак си я мога...

Помислете сериозно, преди да се запишете където и да било...

.
така е който не го е правил не знае какво е !
Щото и идея си нямат какво ни карат да правим в архитектурните паралелки :)

vesito13
07-07-2010, 06:30
Зависи какви са целите ти и желанията ти. За мен по-добрият вариант е ПМГ :)

musicoholic
07-07-2010, 11:12
ЗАвиси какво ти се учи повече, но хората в строителния със сигурност не си "подсвиркват" а учат здраво, дори учителите са много строги и почти не пиша високи оценки, имам познати в даскалото, на ниво е...избора си е изцяло твой

princesss8
07-07-2010, 13:04
ЗАвиси какво ти се учи повече, но хората в строителния със сигурност не си "подсвиркват" а учат здраво, дори учителите са много строги и почти не пиша високи оценки, имам познати в даскалото, на ниво е...избора си е изцяло твой

оопс, ти може да познаваш, ама от София наали ?! То не се знае за кой град, но ние така няма да гадаем.. кажи драги ми авторе за кой град става дума за да дадем по обиктивно мнение ! 8)

princesss8
07-07-2010, 13:07
При нас е всеизвестно, че в ПМГ отиват само...леките момичета и любителите на тези момичета..В Строителният пък /при нас не е техникум, но все пак../ отиват 90% момчетия и тези 10% момичета са просто...
Нито 1то от двете не бих избрала, но все пак ПМГ е мааалко по-добре според мене! :D :)

Точно пък в строителния, който при нас се води ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ по строителство, архитектура и геодезия момчетата и момичетата са 50-50 :!: :idea: ;)

musicoholic
07-07-2010, 13:13
ЗАвиси какво ти се учи повече, но хората в строителния със сигурност не си "подсвиркват" а учат здраво, дори учителите са много строги и почти не пиша високи оценки, имам познати в даскалото, на ниво е...избора си е изцяло твой

оопс, ти може да познаваш, ама от София наали ?! То не се знае за кой град, но ние така няма да гадаем.. кажи драги ми авторе за кой град става дума за да дадем по обиктивно мнение ! 8)



e говоря за софийските училища де, а иначе познавам хора оттам, но те не са от София просто са кандидатствали след 7ми клас и са ги приели :)

male91
07-08-2010, 08:18
Бих избрал ПМГ с профил математика и английски ;]
Бре важното е след това да НЕ съжаляваш за избора си ;]]
Може и най-забутаното даскало да завършиш, важното е да си учиш уроците и да не се водиш по акъла на маймуните !
Всеки със специалността си !

SonataArctica
07-08-2010, 08:26
ПМГ