PDA

View Full Version : СПЕШНО Въпроси ел. техника



silvermoon
05-25-2010, 10:19
1.Основен параметър на елемента резистор,единица за измерването му,възможни стойности и условно графично означение.
2.Основен параметър на елемента БОБИНА,единица за измерването му,възможни стойности и условно графично означение.
3.Основен параметър на елемента КОНДЕНЗАТОР,единица за измерването му,възможни стойности и условно графично означение.
4.ГРАФИЧНО представчне на синусоидален сигнал и основните му параметри.

АКО МОЖЕТЕ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ ЩЕ СЪМ ВИ МАКСИМАЛНО БЛАГОДАРЕН
А АКО ИМАТЕ ПАРОла в ПОМАГАЛО Още по добре

autista88
05-25-2010, 10:24
Тия неща тряа 3/4 се знаят от обща култура :-P

silvermoon
05-25-2010, 10:50
Тия неща тряа 3/4 се знаят от обща култура :-P

ами хайде помогни

autista88
05-25-2010, 10:54
http://www.hobbykit.dir.bg/hobbyb/basic.html

Ето погледни линка. Има за резисторите, за кондензаторите, и за бобините. От текста сам ще си я извадиш информацията, няма да ти я давам на готово.

silvermoon
05-25-2010, 17:09
http://www.hobbykit.dir.bg/hobbyb/basic.html

Ето погледни линка. Има за резисторите, за кондензаторите, и за бобините. От текста сам ще си я извадиш информацията, няма да ти я давам на готово.


точно по въпросите ми ги няма тия работи

autista88
05-25-2010, 17:23
"Капацитетът на кондензаторите се измерва във фаради (F), а по-точно обикновено в подразделенията им, многократно по-малки - пикофаради (1 pF = 0,10 –12 F), нанофаради (1 nF = 10 –9 F) и микрофаради (1 MF = 10 –6 F). " :shock:

"Най-простите индуктивни елементи са бобините - те представляват намотки от навити върху някакъв корпус определен брой навивки от проводник с подходяща проводимост.
Тези елементи се характеризират с идуктивност - т.е. способност за натрупване на енергия във вид на електромагнитно поле, така както кондензаторите имат способност да натрупват електрически заряд - енергия във вид на електростатично поле. Индуктивността се измерва с единицата хенри (Н) и подразделенията - микрохенри (MН) и милихенри (mН). " :-o

silvermoon
05-25-2010, 19:59
автото или механното?

mehano