PDA

View Full Version : Критично положение на Корейския полуостров



BERCUT
05-25-2010, 14:36
Какво мислите за критичното положение в Корея. Смятате ли, че една от двете страни може да постъпи неблагоразумно като започне настъпление срещу другата?

Wildchildd
05-25-2010, 15:56
Лидера на Севера не е толкова глупав за да започне война срещу целият свят, защото подкрепа при евентуално настъпление няма да дойде от никъде, нито Русия, нито Китай, за Куба и Венецуела е смешно да говорим.
Има все пак малка вероятност от "превантивен удар" от страна на САЩ, обаче и това не ми се вярва.

BERCUT
05-25-2010, 16:21
Лидера на Севера не е толкова глупав за да започне война срещу целият свят, защото подкрепа при евентуално настъпление няма да дойде от никъде, нито Русия, нито Китай, за Куба и Венецуела е смешно да говорим.
Има все пак малка вероятност от "превантивен удар" от страна на САЩ, обаче и това не ми се вярва. И какво ще спечели света от превантивния удар - увеличаване на радиационния фон на земята и разратване на озоновата дупка и няколко милиона загинали невинни. Политиците няма да загинат, те ще се скрият в бункерчето и от там ще ковандват без да им пука за хората, те са по-големи фанатици и от японците, една, две атомни бомби няма да ги уплашат.

Решението е най-накрая да се признаят двете държави и да сключат мир и край с ексцесиите, цял сят се стреми за мир, а те ми се правят там на ни при чем.

amk933
05-25-2010, 16:36
Ако избухне война Северна Корея ще е помляна. Атомните и бомби са малко по-добри от тия, които ние всичките тук можем да изработим в час по химия като си връткаме уран в чашка за кафе. Ще си натресе гнева на НАТО и и давам макс 4 седмици преди пълна окупация. Все тая дали ще е Русия, САЩ, НАТО, Япония и т.н... В Северна Корея умират от глад, война ще ми водят.

wwe11
05-25-2010, 17:09
Ако избухне война Северна Корея ще е помляна. Атомните и бомби са малко по-добри от тия, които ние всичките тук можем да изработим в час по химия като си връткаме уран в чашка за кафе. Ще си натресе гнева на НАТО и и давам макс 4 седмици преди пълна окупация. Все тая дали ще е Русия, САЩ, НАТО, Япония и т.н... В Северна Корея умират от глад, война ще ми водят.

Никога не подценявай противника. Трябва да се гледа на всекя държава като Световна заплаха.

Wildchildd
05-25-2010, 17:18
Лидера на Севера не е толкова глупав за да започне война срещу целият свят, защото подкрепа при евентуално настъпление няма да дойде от никъде, нито Русия, нито Китай, за Куба и Венецуела е смешно да говорим.
Има все пак малка вероятност от "превантивен удар" от страна на САЩ, обаче и това не ми се вярва. И какво ще спечели света от превантивния удар - увеличаване на радиационния фон на земята и разратване на озоновата дупка и няколко милиона загинали невинни. Политиците няма да загинат, те ще се скрият в бункерчето и от там ще ковандват без да им пука за хората, те са по-големи фанатици и от японците, една, две атомни бомби няма да ги уплашат.

Решението е най-накрая да се признаят двете държави и да сключат мир и край с ексцесиите, цял сят се стреми за мир, а те ми се правят там на ни при чем.

Съгласен съм.

Иначе не е точно така, че са им толкова слаби бомбите, според мен ще могат да нанесат достатъчно щети на Юга преди да бъдат окупирани, но наистина няма нужда да проверяваме дали това е така. Да сядат на една маса Обама, Путин и лидерите на Северна и Южна Корея, и да подпишат накакъв мирен договор.

yakuza_
05-25-2010, 17:24
Еврото пада, а вие мислите за Корея :lol:

amk933
05-25-2010, 17:36
Ако избухне война Северна Корея ще е помляна. Атомните и бомби са малко по-добри от тия, които ние всичките тук можем да изработим в час по химия като си връткаме уран в чашка за кафе. Ще си натресе гнева на НАТО и и давам макс 4 седмици преди пълна окупация. Все тая дали ще е Русия, САЩ, НАТО, Япония и т.н... В Северна Корея умират от глад, война ще ми водят.

Никога не подценявай противника. Трябва да се гледа на всекя държава като Световна заплаха.

Напълно си прав, но картинката в Северна Корея е трагична. Аз имам познати корейци (южната част) и от тях също знам, че има хора, които буквално умират от глад и живеят като сомалийските дечица...

А и една Северна Корея е безсилна...

DPRKForever
05-25-2010, 20:25
Абе,никой от вас не е прав.Вижте са,КНДР държи корейския полуостров в шах,разполагат със мощна армия,ядрена сила са,а пък на "любимият ръководител" Ким Чен Ир,цял свят знае че е изперколясал отвсякъде и си личи че му хлопа дъската,Сеул е близо до границата,така наречената демилитаризирана зона,и ще бъде пометен на бърза ръка.Същo така КНДР разполага със.

- Междуконтинентални балистични ракети
- 3500+ танка
- 1700 самолета
- 1 000 000 редовна армия
- 4 000 000 резервисти

Така че докато янките си дотътрят дебелите задници,Република Корея ще бъде сгазена.

Да се надяваме че такъв конфликт няма да има,защото няма да има победители.

Поздрави,
DPRKForever

GalaxyEater
05-26-2010, 07:56
http://prikachi.com/files/1610871v.jpg

Ама сериозно, Ким е луд!
Изпратил е цялото население от ниски хора от столицата в заточение на някой остров, защото мразел ниските хора.
Пък той самия не е много висок, а колко катастрофални войни са водени от ниски хора, като Хитлер или Наполеон.
Никак няма да се изненадам ако язди кон, като предвожда танковете си към Южна Кореа.

SolusChristus
06-02-2010, 23:52
Ако избухне война Северна Корея ще е помляна. Атомните и бомби са малко по-добри от тия, които ние всичките тук можем да изработим в час по химия като си връткаме уран в чашка за кафе. Ще си натресе гнева на НАТО и и давам макс 4 седмици преди пълна окупация. Все тая дали ще е Русия, САЩ, НАТО, Япония и т.н... В Северна Корея умират от глад, война ще ми водят.

4 подводници на КНДР са излезнали от радара преди около седмица. Колкото и да са им тъпи ракетите, тия подводници могат да си паркират най-спокойно на някое пристанище и да чакат от Пхенян да им кажат да не стрелят в насоченото време.

Представи си една обикновена 550 килотонова ядрена глава, изхвърча от водата на 2 км от пристанището, буф в града. NORAD няма да има време да изпищи даже.

BERCUT
06-04-2010, 20:34
Всъщност Северна Корея няма подводници способни да изтрелват балистически ракети. Нищо обаче не им пречи да се промъкнат и да пуснат ядрено торпедо, което може да се пусне буквално от всякакъв тип подводници, дори дизел-електрически. Взривът ще е достатъчно мощен, за да направи втори Пърл Харбър и да разруши и крайбрежната част.

Да, подчертая, че днешните дизел-електрически подводници са с доста по-големи възможности в сравнение с тези от ВСВ. За пример ще дам, подводниците от проект Амур-950 които се доближават по възможности до атомните подводници в някои отношения.

Подводниците на СНДР не са страшни - 4 съветски проект 613 от средата на 50-те, 23 съветски и произведени по лиценз в Китай, 29 малки и около 20 свръх малки подводници. Реално всяка модерна американска и руска подводница би ги засякла и с едно торпедо или ракето-торпедо унищожила още преди корейците да са казали "банзай".

BERCUT
06-04-2010, 20:43
Абе,никой от вас не е прав.Вижте са,КНДР държи корейския полуостров в шах,разполагат със мощна армия,ядрена сила са,а пък на "любимият ръководител" Ким Чен Ир,цял свят знае че е изперколясал отвсякъде и си личи че му хлопа дъската,Сеул е близо до границата,така наречената демилитаризирана зона,и ще бъде пометен на бърза ръка.Същo така КНДР разполага със.

- Междуконтинентални балистични ракети
- 3500+ танка
- 1700 самолета
- 1 000 000 редовна армия
- 4 000 000 резервисти

Така че докато янките си дотътрят дебелите задници,Република Корея ще бъде сгазена.

Да се надяваме че такъв конфликт няма да има,защото няма да има победители.

Поздрави,
DPRKForever Приятел бройката няма значение, армията на КНДР има буквално музейни експонати. Това което ползват те, другите държави го показват в музейте си. Те все още ползват МиГ-15 и Як-23. Даже се чудя как толкова дълго време им удължават летателните ресурси на тези самолети.

KarlDionic
06-09-2010, 19:20
ае ако стане война там ще е лошо и никой няма да излезе доволен...
ако Северна Корея падне това означава американци на границата на Русия и Китай и евентуално да си изсерат някой противоракетен шит
също и южняците се съмнявам да им се иска да си имат америкаснки войничета на тяхна територия...
Япония може и тя да се намесе май ама ако стъпят на Корейския п-в нищо чудно да им скочат всичките корейци - съмнявам се някой да е забравил японската окупация...
тъй че ако стане нещо като 2-ра Корейска война - Северна Корея 99% ще бъде помляна... те там горките някой като почине го изяждат вместо да го погребат... нищо чудно и армията да се поразбунтува... но ако севера бъде помлян той със сигурност ще отнесе със себе си и юга демек пълно унищожение на целия Корейски п-в
Пък и руснаците и китайците има доста голяма вероятност да се намесят понеже кндр в момента им е нещо като буфер и със сигурност ще дадат всичко само и само да не видят хамериканци по границите си демек може и да прерастне в по-голяма война Китай и Русия срещу САЩ може би и Япония и някой друг европейски войник макар че съмнявам се Европа да седнат да се ръгат да участват и те ако ще ги има ще са сигурно с по-незначително участие, но в крайна сметка може да се получи доста голяма меле, което нищо чудно с малко късмет да стане тсв...