PDA

View Full Version : Не издържам....;;((



Sunny95
05-25-2010, 19:08
Здравейте!Момиче съм на 13,напоследак нищо хубаво не ми се случва и вече не издържам, :cry: имах си приятел,но той разбра,че още обичам бившият ми и връзката ни приключи,а когато казах на бившият ми той ми се исмя в лицето :cry: :cry: :cry: и от тогава постоянно се караме :cry: училището също не ми върви,бях отличничка а сега никак не ми върви :( с майка ми се караме много често :cry: баща ми е в чужбина и нямам с кого да си споделям,използвачи много истински приятели 0 :cry: вече НЕ издържам не знам какво да правя :cry: моля ви дайте ми съвет.... :cry:

Sunny95
05-25-2010, 20:32
никой ли не може да ме посъветва :cry:

nIkEnCeTy_bE
05-25-2010, 20:41
Спокойно мила ! Всеки има такива моменти.Първата ти грешка е, че си постъпила така с момчето. Щом си се разделила с бившия, значи това е края. Как няма да ти се изсмее? Видял е, че не можеш без него, че едва ли не му лазиш в краката. Не се унижавай. Второ споделяй с майка си, тя винаги ще те разбере. А относно учението - със силна воля ще си оправиш оценките.

filmimilmi
05-25-2010, 21:14
Дръж се на краката си и продължавай напред! Това са просто периоди, които всеки е преживявал. Падаш, ставаш и не спираш да вървиш. Колкото повече преживяваш един и същ момент в мислите си, толкова по-болезнен става той. Забрави за бившия си. Може и да си го върнеш, но какво от това. Вече ти се е изсмял в лицето, а това показва, че хич не му е пукало за чувствата ти. Колкото до момчето, с което тъкмо си ходила, ами направи така, че следващия път да не допускаш същата грешка да тръгнеш с някого, с когото не смяташ да споделиш сърцето си, а просто ползваш, за да забравиш спомена за бившия. Ако ти трябва утеха, а нямаш с кого да споделиш, почни да си пишеш дневник. Ако мисълта, че баща ти е далеч те натъжава, тогава просто отвори семейния албум например и си спомни за хубавите моменти, които сте имали заедно. Ако не се разбираш с майка си, опитвай се понякога да я изслушваш. Това е двустранен процес. Ако я разочароваш постоянно и има за какво, то замисли се защо ти се кара. Едва ли е винаги без повод само, за да си изкара напрежението върху някого, а и то точно на детето си. Почни да гледаш с високо вдигната глава към предизвикателствата, които животът ти предоставя. Всички знаем, че не е леко, но от оплакване полза няма. Така проблемите само се задълбочават. Достатъчно голяма си, за да почнеш да мислиш зряло и да осъзнаеш, че не винаги всичко може да се подреди както и във фантазиите ти. Колкото до приятелите. Ами дистанцирай се от онези, които смяташ, че биха те предали, за да нямаш предатели около себе си. Доверявай се на интуицията си и не допускай хора, които усетиш, че само те използват около себе си. Избирай истинските си приятели според характера им, тоест преценявай дали са силни и не са до теб само, за да се възползват от имиджа, който биха имали ако движат с теб, а дали действително получаваш това, което желаеш от едно приятелство докато си в компанията им. :)

Sunny95
05-25-2010, 21:41
Благодаря :-) :-)

elizabethg
05-25-2010, 21:48
Ще мине всичко,просто сега си в такава възраст... 8-[ Не се притеснявай :) Ще се оправи всичко и след време това ще ти се стори като бял кахър :-)

dark40
05-25-2010, 22:55
и аз съм в същото положение ,голяма депресия но намери утеха в приятели те винаги ще ти помогнат.. :)

Sunny95
05-26-2010, 13:35
и аз съм в същото положение ,голяма депресия но намери утеха в приятели те винаги ще ти помогнат.. :)

лошото е,че приятели в който да намирам утеха няма :? :(

BadBadGirl
05-26-2010, 13:54
Понякога най-добре е без приятели.Оставаш си самичка,нареваваш се и ти олеква. By the way това ти ли си на снимката? Ако си ти-много си хубавка. :-)

Sunny95
05-26-2010, 14:10
Понякога най-добре е без приятели.Оставаш си самичка,нареваваш се и ти олеква. By the way това ти ли си на снимката? Ако си ти-много си хубавка. :-)

да аз съм! и мерсии :) :-)

LucasBoy
05-26-2010, 15:10
:) Изглеждаш много зряла за възръстта си, супер \:D/ С майка си може да си оправиш взаимоотношенията като просто не и се противопоставяш толкова, понеже тамън влизаш в тази възраст, в която все повече се противопоставяме дори на правилните неща, несъзнателно, разбира се. Другото което е - майка ти се притеснява за теб като за двама родители, понеже носи голяма отговорност, каквото и да се случи с теб, баща ти ще търси сметка на нея, и така тя се притеснява за теб и допълнително от излишни рискове. Приятели ще си намериш, сигурен съм, че много хора искат да са ти приятели, освен това няма как да нямаш много ухажори :) Всеки от тях можеш да използваш като приятел, защото е едва 1% вероятно да те предадат ако те харесват. Това е практически съвет :P
Отдръпни се малко от всичко, което се случва около теб за да можеш да погледнеш трезво на нещата. Когато погледнеш отвисоко ще разбереш колко варианти имаш и как нещата могат да се подредят в твоя полза по много начини :) Айде успех с всичко това и да знаеш, че няма нищо сигурно!

Sunny95
05-26-2010, 15:36
Благодаря... :)

Sunny95
05-26-2010, 16:03
След като казах на бившият ми,че още го обичам той ми си исмя в лицето и аз днес реших да поговоря с него поне да си останем добри приятели,НО той не пожела дори да говорим :cry: :cry: стана ми много тъжно,че дори не ме ислуша :? :cry: тъкмо имах надеждата,че ще можем да си останем приятели,НО днес той ми уби всичките надежди :cry: вече наистина си нямам на представа какво да правя :cry:

Paramour
05-26-2010, 20:25
1. Мн си яка на снимката! :)
2. Заеби бившия! И на мен така ми се беше случило с един, които адски мн обичах, и продължавам, за жалост. Всичко е въпрос на самовнушение. Ако убедиш самата себе си, че той се е променил и не е същия човек, и че не трябва да му лазиш в краката, накрая ще си повярваш.
3. За това с майка ти, говори с нея. Всичко ще се изглади, когато разбереш причината за кавгите ви. Тогава може би ще трябва да се съобразяваш с нея, но поне няма да се карате. А и тя ти е майка! Няма друг, който да те разбере по-добре от майка ти.
4. Приятели или използвачи... това вече си зависи от теб... ако има нещо с което да привличаш хората смсл да те използват защото си известна или заради нещо, което имаш, а те-не. Ако искаш погледни тук http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=333094 :]]
5.В даскало само ти можеш да си промениш оценките. Имало е външни фактори, които да.. нз как да го обясня 8-) ... да са те изнервяли или разсейвали или нз... Трябва да се стегнеш!!
Иии тва е! Успех :-) :-) :-)

Paramour
05-26-2010, 20:26
1. Мн си яка на снимката! :)
2. Заеби бившия! И на мен така ми се беше случило с един, които адски мн обичах, и продължавам, за жалост. Всичко е въпрос на самовнушение. Ако убедиш самата себе си, че той се е променил и не е същия човек, и че не трябва да му лазиш в краката, накрая ще си повярваш.
3. За това с майка ти, говори с нея. Всичко ще се изглади, когато разбереш причината за кавгите ви. Тогава може би ще трябва да се съобразяваш с нея, но поне няма да се карате. А и тя ти е майка! Няма друг, който да те разбере по-добре от майка ти.
4. Приятели или използвачи... това вече си зависи от теб... ако има нещо с което да привличаш хората смсл да те използват защото си известна или заради нещо, което имаш, а те-не. Ако искаш погледни тук http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=333094 :]]
5.В даскало само ти можеш да си промениш оценките. Имало е външни фактори, които да.. нз как да го обясня 8-) ... да са те изнервяли или разсейвали или нз... Трябва да се стегнеш!!
Иии тва е! Успех :-) :-) :-)

LucasBoy
05-26-2010, 22:38
След като казах на бившият ми,че още го обичам той ми си исмя в лицето и аз днес реших да поговоря с него поне да си останем добри приятели,НО той не пожела дори да говорим :cry: :cry: стана ми много тъжно,че дори не ме ислуша :? :cry: тъкмо имах надеждата,че ще можем да си останем приятели,НО днес той ми уби всичките надежди :cry: вече наистина си нямам на представа какво да правя :cry:
Той няма зор, ти защо имаш? Той не оценява какво е загубил, това си е негов проблем. Точно за такива като него току що написах в една друга тема:

За мен странни хора не се делят на това дали са индивидуалисти или в глутница( Cool ). За мен странни хора са тези, които се държат с хората все едно им е за последно, не уважават никой, не спазват общи морални правила и като цяло са безпочвено самочувствени. Чак мразя такива хора. Всеки ден се сблъсквам с такива по автобуси и по улицата, които се държат с хората все едно са им изяли домашното синигерче с имамбайлдъ... Абе аланколу, утре нали ще зависиш от тоя човек... ама айде да не се разпалвам, че ще пиша до утре...
На него нищо не му пречи да бъде човек, ама що да бъде? Нали е по-лесно да не е... Не ти трябва такъв човек като приятел, защото по-умни хора от нас са казали: "С какъвто се събереш, такъв ставаш."
Не те съветвам да ставаш като него.

Gri6a
05-27-2010, 20:18
Здравейте!Момиче съм на 13,напоследак нищо хубаво не ми се случва и вече не издържам, :cry: имах си приятел,но той разбра,че още обичам бившият ми и връзката ни приключи,а когато казах на бившият ми той ми се исмя в лицето :cry: :cry: :cry: и от тогава постоянно се караме :cry: училището също не ми върви,бях отличничка а сега никак не ми върви :( с майка ми се караме много често :cry: баща ми е в чужбина и нямам с кого да си споделям,използвачи много истински приятели 0 :cry: вече НЕ издържам не знам какво да правя :cry: моля ви дайте ми съвет.... :cry:

Не се притеснявай. На всеки се случва, и аз съм в един такъв момент. Аз съм на 16 и просто на моменти ми идва да се скоча през прозореца... Просто осъзнах колко повърхностен ми е повърхностен живота... Пълно е с така наречени приятели, които чакат удобен момент да ти забият нож в гърба... Докато имат полза от теб си им много ценен а после не се сещат на едно парти да те поканят... Аз се затворих към един определен кръг от хора, на които мога да вярвам и те ми помагат да премина през този период. Плюс това осъзнах, че 90% процента от прекараното време в училище е абсолютно безсмислено, не учим абсоютно нищо съществено и всички учители отиват на работа само за да си вземат кинтите. Никакво желание за работа нямат. И организацията е нулева... Накараха ни да ходим един ден на училище само за 1 час, който се оказа лекция за контрацептивите на ниво четвърти клас. Като се чувстваш много зле най-добре е да се си останеш самичка, да послушаш малко музика или да се занимаваш с нещо друго, което ти харесва, като да пишеш по форумите например :Р. Главата горе и продължаваш напред, всичко ще мине.

Sunny95
05-28-2010, 08:36
Благодаря :-)

fanincety
05-30-2010, 18:07
1. Мн си яка на снимката! :)
2. Заеби бившия! И на мен така ми се беше случило с един, които адски мн обичах, и продължавам, за жалост. Всичко е въпрос на самовнушение. Ако убедиш самата себе си, че той се е променил и не е същия човек, и че не трябва да му лазиш в краката, накрая ще си повярваш.
3. За това с майка ти, говори с нея. Всичко ще се изглади, когато разбереш причината за кавгите ви. Тогава може би ще трябва да се съобразяваш с нея, но поне няма да се карате. А и тя ти е майка! Няма друг, който да те разбере по-добре от майка ти.
4. Приятели или използвачи... това вече си зависи от теб... ако има нещо с което да привличаш хората смсл да те използват защото си известна или заради нещо, което имаш, а те-не. Ако искаш погледни тук http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=333094 :]]
5.В даскало само ти можеш да си промениш оценките. Имало е външни фактори, които да.. нз как да го обясня 8-) ... да са те изнервяли или разсейвали или нз... Трябва да се стегнеш!!
Иии тва е! Успех :-) :-) :-)

+1 ..

ама депресията рано или късно ни ебава всички..! и аз бях така ..нервех се на всички ...! 8-)

tnp123
05-30-2010, 19:22
Ако приятелят ти наистина те е обичал, то той не би те напуснал, поне аз така мисля. Не му давай да разбере, че изпитваш чувства към бившия. Пробвай да "възстановиш" връзката ви, или си намери друг. Но не налитай на първия срещнат... :D

Иначе, не знам дали е само от снимката, но изглеждаш....невероятно.

А за депресията, успокой се. Това е моментно състояние. И на мен ми се е случвало много пъти.

Sunny95
05-30-2010, 19:57
Благодаря ви :-) :-)