PDA

View Full Version : Херпеси ;(



Dizziness
05-25-2010, 19:10
Здравейте, на 18 съм и имам сериозен проблем с устните. Всеки месец ми излизат херпеси, нямам алергии към нищо, но може би имунната ми система е слаба, моля помогнете, кажете ми с какво да ги мажа. (Досега съм ги мазала с ацик, ацикловир, ациклостад, паста за зъби, мед...) Нищо не помага... Някаква ваксина? Сега съм с три херпеса, болят ме, сърбят ме, ужасно е. :(

Благодаря предварително.

Sigrina
05-26-2010, 11:22
Няма какво да направиш. Щом веднъж си се заразила, оставаш заразена за цял живот. Аз бих ти препоръчала Фенивир, защото формулата му спомага да остане и да действа върху кожата по-дълго време (до 12 часа), докато при Ацикловира това време е 1-2 часа.
Херпесите се появяват обикновено при стресови ситуации и слаба имунна система. Стимулирай я с витамини, минерали, пълноценен сън, спорт :)

rrrawrrr
05-27-2010, 10:38
При някои хора постоянно излизат херпеси. Някои се появяват от стрес и вълнение. Чувала съм за някаква козметика за херпесите, дори я рекламираха по едно време. Не се сещам за името,ако някой знае- да каже.

alexandr0v
05-27-2010, 12:23
Слаба ти е имунната система. Говори с личния лекар да ти предпише нещо за подсилването й. Иначе при херпеси препоръчвам Зовиракс, по-ефективно нещо против херпеси от него няма. ;)