PDA

View Full Version : Разранена пъпка.



bloodymirror
05-25-2010, 20:01
Преди малко си разраних една пъпчица и сега не спира да тече с какво да спра кървенето и по възможност утре да не е червена? :(

Kallyn4eto
05-25-2010, 20:54
хах няма да стане

bathory
05-25-2010, 23:59
хах няма да стане
+

bloodymirror
05-26-2010, 04:48
защо? няма ли да мога с нещо да намаля зачервената част и да спадне..че е мн зле положението :(

tonie__
05-26-2010, 06:38
дезинфекцирай със салицилов спирт/ракия..много ще щипе..така ще спре да кърви.после отгоре намажи обилно с крем Здраве/Бочко и го остави само да си попива през деня.не си пипай лицето,защото микробите се разнасят.изчисти си цялото лице с някакъв продукт или си направи маска,за да намалиш шанса да ти "поникне" още някоя пъпка до тази.Това е :)

bloodymirror
05-26-2010, 11:01
дезинфекцирай със салицилов спирт/ракия..много ще щипе..така ще спре да кърви.после отгоре намажи обилно с крем Здраве/Бочко и го остави само да си попива през деня.не си пипай лицето,защото микробите се разнасят.изчисти си цялото лице с някакъв продукт или си направи маска,за да намалиш шанса да ти "поникне" още някоя пъпка до тази.Това е :)

Странно.. и аз това направих точно,намазах я с ''Acne Out'' ,който съдържа салицилова киселина,щипеше ужасно много,но все пак..сложих му някаква пудра за рани,после през минути крем (това се случи снощи) днес пак си е червено и леко подуто. :(

KumchoValcho
05-26-2010, 11:07
Напояваш една клечка за уши със салицилов спирт 2% и слагаш на пъпката, стоиш така 5 мин. примерно :)

tonie__
05-26-2010, 11:10
^ + КумчоВълчо.

иначе тя няма на 100% да се излекува,важното според мен е да затвориш раната да не се замърсява и т.н. и да си хвене коричка и след няколко дни да се оправиш.както при нормалните рани :)

в никакъв случай не чопли повече,ще ти остане червено петънце и тогава е кофти

bloodymirror
05-26-2010, 11:43
^ + КумчоВълчо.

иначе тя няма на 100% да се излекува,важното според мен е да затвориш раната да не се замърсява и т.н. и да си хвене коричка и след няколко дни да се оправиш.както при нормалните рани :)

в никакъв случай не чопли повече,ще ти остане червено петънце и тогава е кофти

Нее аз не ги чопля и все пак благодаря. М,значи ще ми остане белег? :-#

tonie__
05-26-2010, 11:47
е,щом не го чоплиш-няма :) ако ти остане си купи Скинорен още докато е пресен-пресен и ще се махне.
но принципно ако не гопипаш всичко ще си мине :)

BadBadGirl
05-26-2010, 11:59
Да,наистина..не го 'пипай' и ще си отмине.Аз така веднъж бях с пресен пресен маникюр и замахнах да си оправя косата и се надрах жестоко,но ми мина,а само го намазах с крем. :)

Molzinka
05-26-2010, 14:11
Имах същия проблем, мазах с какво ли не включително всеки ден със спирт го промивах и слагах лепенка, но и досега раната не е зараснала. Е поне спря да кърви, но коричка не е хванала :(

rrrawrrr
05-26-2010, 14:44
^ По- добре не я пипай. Сама ще си зарастне, не е нужна лепенка - раната трябва да 'диша'. :)

casey
05-26-2010, 17:55
И аз мисля, че е най-добре много много да не я закачаш.

BadBadGirl това ти ли си на аватара?

BadBadGirl
05-28-2010, 18:28
Да,аз съм. И да не спамя,може да пробваш с крем за ранички,продава се по аптеките. :)