PDA

View Full Version : Лекуване на стрии?



sa6opi4a
05-26-2010, 05:06
Може ли по някакъв начин да подобря бузата на задника си, понеже започна да се появяват доста черти с цвета на кожата ми и други червени, които вече се качват доста нагоре... има ли специални пасти за стрии или разни други глупости? Поне да ги позалича малко, че си ебало..

bonbonkata011
05-26-2010, 05:18
Може ли по някакъв начин да подобря бузата на задника си, понеже започна да се появяват доста черти с цвета на кожата ми и други червени, които вече се качват доста нагоре... има ли специални пасти за целулит или разни други глупости? Поне да ги позалича малко, че си ебало..

Toва не е целулит, а стрии. :D Растеш и затова се получават. Ако искаш опитай свинска мас. Чувала съм, че като се мажеш редовно с нея и ти маха сртиите. :D Иначе ако искаш отиди в аптека и попитай за някакъв крем против стрии.Мисля, че на Икаров имаше масло против стрии.

sa6opi4a
05-26-2010, 05:24
Може ли по някакъв начин да подобря бузата на задника си, понеже започна да се появяват доста черти с цвета на кожата ми и други червени, които вече се качват доста нагоре... има ли специални пасти за стрии или разни други глупости? Поне да ги позалича малко, че си ебало..

Loshotia
05-26-2010, 06:41
Както ти казаха, свинска мас. Но трябва да ги мажеш с постоянство- сутрин и вечер всеки ден. И то докато са още розови, станат ли бели- няма спасение вече. Ако ти е гадно заради маста, вземи си на Дева крема против стрии- един оранжев е(опаковката) и има на него сниман задник- 5-6-7лв е

hahavteen
05-26-2010, 08:42
Всеки ден като си взимаш душ масажирай мястото с груба гъба. Но наистина до зачервяване! Червените ще изчезнат но за белите няма шанс. За мазането с кремове вече ти казаха.

sa6opi4a
05-26-2010, 14:43
Само с гъба да масажирам? Без нищо на нея или оная мас?

darka1
05-26-2010, 19:32
Вземи си ексфолиант за тяло и като се къпеш го слагаш на гъбата и търкаш яко ... кремът на Дева аз го използвам и ми помага, въпреки че не се мажа редовно ... кремът е 5 лева ... мажи се със силно овлажневащи кремове и пий много вода :)

DimovB
05-27-2010, 05:37
Тея стрии, ако са от отслабване, трябва да се радваш. 8-)

akibaki
05-31-2010, 07:02
Всеки ден като си взимаш душ масажирай мястото с груба гъба. Но наистина до зачервяване! Червените ще изчезнат но за белите няма шанс. За мазането с кремове вече ти казаха.

Престани да заблуждаваш! Снощи пробвах и сега са ми като рани ''до зачервяване'' едвам ходя..нещастница! :-x

LadyDy
05-31-2010, 07:07
Както ти казаха, свинска мас. Но трябва да ги мажеш с постоянство- сутрин и вечер всеки ден. И то докато са още розови, станат ли бели- няма спасение вече. Ако ти е гадно заради маста, вземи си на Дева крема против стрии- един оранжев е(опаковката) и има на него сниман задник- 5-6-7лв е

Да, бе, вервай си, че маста и крема на Дева са еднакви... :razz:

LadyDy
05-31-2010, 07:09
Всеки ден като си взимаш душ масажирай мястото с груба гъба. Но наистина до зачервяване! Червените ще изчезнат но за белите няма шанс. За мазането с кремове вече ти казаха.

Престани да заблуждаваш! Снощи пробвах и сега са ми като рани ''до зачервяване'' едвам ходя..нещастница! :-x

Е, извинявай, ти да не си се търкала с четката за тоалетната чиния.. ПФф, и обижда даже. Просто МА-САЖ си правиш.... ти сигурно не можеш да си седнеш на д-то. Кой знае какво си правила... :-x

akibaki
05-31-2010, 07:42
Всеки ден като си взимаш душ масажирай мястото с груба гъба. Но наистина до зачервяване! Червените ще изчезнат но за белите няма шанс. За мазането с кремове вече ти казаха.

Престани да заблуждаваш! Снощи пробвах и сега са ми като рани ''до зачервяване'' едвам ходя..нещастница! :-x

Е, извинявай, ти да не си се търкала с четката за тоалетната чиния.. ПФф, и обижда даже. Просто МА-САЖ си правиш.... ти сигурно не можеш да си седнеш на д-то. Кой знае какво си правила... :-x

Ми ще обиждам :@ вие в тоя форум нищо друго не правите,освен да вредите..разбрали,недоразб али-обаче дават събети..нали всички пишат грубо бе..не масаж.. няма що сега едва ходя.. тъпанарки сте всичките,като не знаете и не сте го изпитали,не лъжете,та поне хората да не страдат после! :-x

LadyDy
05-31-2010, 07:53
It made my day. :razz: Не знам кой е тъпанар, дето се търка с телена четка за фуги...... :razz:

П.П. Скъпо девойче, не ми говори на БЕ. :) Нито си ми на нивото, нито на годините. ( 100% - 13-годишно неориентирано момиче си)

akibaki
05-31-2010, 08:13
It made my day. :razz: Не знам кой е тъпанар, дето се търка с телена четка за фуги...... :razz:

П.П. Скъпо девойче, не ми говори на БЕ. :) Нито си ми на нивото, нито на годините. ( 100% - 13-годишно неориентирано момиче си)

Не съм изобщо на 13 и си затваряй устата,става тъпо с тези всезнайни клишета. А само не помня къде казах,че съм се 'търкала с телена четка за фуги' ? Айде гледай си работата,скоро някой теб ще те метне и тогава мнооого ще се кефя. :-)

zlatnata_ribkaaa
05-31-2010, 09:43
Под грубо , не се има предвид бой или нещо подобно просто да натискаш повече за да се зачерви и щом казваш че в този сайт всички са некомпетентни защо искаш съвет точно тук . Отиваш си на лекар или в аптеката и питаш не е нужно да обиждаш наред затова че не си разбрала , а относно 13 години човек на повече няма да има такъв маниер на говорене и подход към останалите , а ако наистина си на повече това говори още по-зле за тебе .

tanch3t093
05-31-2010, 10:29
Малее ама вие тука ще се изпобиете. Определено трябва да е грубо, но леко - не като бой, както казаха в предишния пост . И явно метода е изпитан за да се казва - аз съм го изпробвала и действа, а това, че други не знаят как да го правят е друг въпрос .. ;)

LadyDy
05-31-2010, 11:03
It made my day. :razz: Не знам кой е тъпанар, дето се търка с телена четка за фуги...... :razz:

П.П. Скъпо девойче, не ми говори на БЕ. :) Нито си ми на нивото, нито на годините. ( 100% - 13-годишно неориентирано момиче си)

Не съм изобщо на 13 и си затваряй устата,става тъпо с тези всезнайни клишета. А само не помня къде казах,че съм се 'търкала с телена четка за фуги' ? Айде гледай си работата,скоро някой теб ще те метне и тогава мнооого ще се кефя. :-)

:razz: :razz: :razz:

hahavteen
05-31-2010, 12:00
:shock: Аз да съм казала да търкате докато стане рана или синина? :shock: Търкаш докато кожата се зачерви а не докато почне да кърви. :? Аз метода съм го пробвала и действа. За това си позволих да го препоръчам.

tanch3t093
05-31-2010, 14:51
:shock: Аз да съм казала да търкате докато стане рана или синина? :shock: Търкаш докато кожата се зачерви а не докато почне да кърви. :? Аз метода съм го пробвала и действа. За това си позволих да го препоръчам.
Да и аз това коментирах .. аз също съм изпробвала метода и знам, че действа явно не го прави както трябва пък друг и е виновен .. тъпа работа какво да кажа ....

akibaki
05-31-2010, 17:49
Под грубо , не се има предвид бой или нещо подобно просто да натискаш повече за да се зачерви и щом казваш че в този сайт всички са некомпетентни защо искаш съвет точно тук . Отиваш си на лекар или в аптеката и питаш не е нужно да обиждаш наред затова че не си разбрала , а относно 13 години човек на повече няма да има такъв маниер на говорене и подход към останалите , а ако наистина си на повече това говори още по-зле за тебе .


Аз не искам съвет.. мислех,че все пак някой би могъл да помогне... абе нямам думи!

akibaki
05-31-2010, 17:51
:shock: Аз да съм казала да търкате докато стане рана или синина? :shock: Търкаш докато кожата се зачерви а не докато почне да кърви. :? Аз метода съм го пробвала и действа. За това си позволих да го препоръчам.

Аз не съм търкала до рани а до зачервяване,в последствие станаха на рани.. :(

djidji_to
05-31-2010, 18:00
тъй като имаше тема за какаовото масло четох ,че и помагало за стриите.Ето да прочетеш още
Домашно Лечение на Стрии
6 February 2008 от Руми
Категория: Грижа за кожата
77 коментара
Рецепти за кремове за стрии
За предпазване и лечение на стрии яжте храни богати на Цинк и витамините А, Е, С – те участват във формирането на колагена, който е в основата на здравината и еластичността на кожата. Ако не сте сигурни, че получавате достатъчно от тези вещества с храната, вижте тези витамини специално направени за жени, които имат проблеми с кожата, косата, ноктите и предменструалния синдром.
ВНИМАНИЕ: Когато приемате витамини убедете се, че витамините ИМАТ ВИСОКА БИОАКТИВНА СТОЙНОЙСТ – това означава, че съединението, в което се намират може лесно да се усвоява от организма (витамин А има много форми, но някои от тях не се усвояват изцяло, същото е и за витамин Е и Цинка).
Какаовото масло е може би най-известната съставка при лечението на стриите. Неговите лечебни свойства включват омекотяване на кожата и поддържане на нейната еластичност.
Първата рецепта за домашно лечение на стрии е с какаово масло:
* 1/2 чаша какаово масло
* 1 супена лъжица масло от пшеничен зародиш
* 1 супена лъжица масло от кайсиеви ядки
* 1 супена лъжица течен витамин Е
* 2 супени лъжици настърган пчелен восък
Сместа се загрява на водна баня докато пчелният восък се разтопи. Прехвърля се в съд с капачка (стара кутия от крем ил друг съд, в който ще е лесно да се бърка – дълбок буркан или с тясно гърло не е подходящ) и се съхранява в хладилника.
Този крем се маже докато се постигне пълно лечение на стриите. Да се нанася след баня и поне 20 минути преди обличане, за да не попие в дрехите.
Тук можете на намерите още много и полезни маски за красива кожа, които ще ви донесат самочувстие и комфорт.
Масло от шеа
Маслото от шеа е последния хит в домашното лечение на стриите. Маслото от шеа е естествен източник на витамини А и Е, които са много важни за здравето на кожата. Втриването на масло от шеа на местата със стрии се прави 2-3 пъти на ден. Лечението продължава докато се заличат стриите.
Масажно масло с алое вера
Гелът от алое вера е известен с омекотяващия и лечебен ефект върху изгаряния на кожата. Тъй като стриите също са нарушаване на целостта на кожата, алое вера се използва за тяхното лечение.
Съставките по-долу се смесват, поставят се в стара кутия от крем и се съхраняват в хладилника:
* 1/2 чаша зехтин
* 1/4 чаша алое вера гел
* 4 капсули витамин Е (изспива се течността от капсулите)
* 2 капусли витамин А (отново само течността от капсулите се изпозлва)
Чиста свинска мас
Чистата свинска мас се използва от много често за предпазване от стрии, защото е много ефикасна и евтина. Единственият недостатък е миризмата й, но ако можете да я изтърпите определено си заслужава, защото е едно от най-добрите лечения на стрии.
За всички масла важи правилото да се нанасят след баня и да се даде време на кожата да ги усвои преди да се облекат дрехи.

metal4ee
07-26-2010, 14:20
Тея стрии, ако са от отслабване, трябва да се радваш. 8-)
kak taka? :(

LuckyDA
08-27-2010, 16:37
В И Т А З И Н !!! :grin: :grin: това му е майката!! :P

LadyDy
08-27-2010, 17:02
В И Т А З И Н !!! :grin: :grin: това му е майката!! :P
Да поправя. - ВИТАСИН! ;)

HeavensMaiden
08-27-2010, 19:11
Аз имам въпрос. Тъй като няма смисъл да правя нова тема искам да попитам. Днес си говорих с приятелки за тея прословути стрии и за това, че като се печеш те изпъкват повече, а пък не трябвало да се излагат на слънце. Аз имам няколко на крака зад коляното и няколко на бедрото... Ужасно са.. Когато му е било времето въобще не съм знаела, че трябва да ги мажа с нещо или пък въобще, че са стрии. Сестра ми наскоро роди и се мажеше с какво ли не и каза, че спасение няма и че нищо не помага. СЕга вече след като са се появили няма как да се премахнат нали? Дори с кремове за белези? Чела съм много неща и знам, че не могът, но все пак аз да си попитам, ако някои има същия проблем като мен. Мерси много.

LuckyDA
08-27-2010, 20:04
Да,не си единствената :( аз също имам стрии над колената ии дори на гърба :-# :-# Затова бях постнала по-нагоре кремчето-Vitassin ..с мас,невен и още нещо е и много помага..добре,че беше той .. :? пробвай го .. малко неприятно мирише заради маста,ноо... :o струва 3 лв. иска постоянно мазане,но се вижда резултат след време :) :-)
а до колкото до слънцето,напротив мисля ,че като се изпекат ще се заличат малко (поне съм питала Доктори :) ) Успех .. пиши резултати :-)

HeavensMaiden
08-27-2010, 20:57
LuckyDA това Vitassin къде мога да го намеря? Предполага в аптека нали ? Ам а вече като са от много време избледняват ли ? Мерси много :) Ще пиша ако ми подейства :)

LuckyDA
08-27-2010, 21:12
HeavensMaiden йепп..в аптеките.. 3 лв :) ами аз мойте ги получих миналата година .. и не им обърнах внимание,защото през зимата.. :? не съм му мислила.. но на баща ми един приятел ,който изгоря целия ..кожно ..познаваха жената ,която прави крема..маза се ии сега няма нито един белег .. а до колкото до мойте стрии .. заличават се.. но иска постоянно мазане :) дори още когато ги намажа и избледняват.. аз ги мажа всяка вечер .. пробвай .. но не може ей така..хопп и на другия ден да се махнат.. пак казвам иска Постоянство успех.. пиши резултати :-)

HeavensMaiden
08-27-2010, 21:22
Мерси :) Задължително ще пробвам.

Frutex
08-27-2010, 21:39
Може ли по някакъв начин да подобря бузата на задника си,че си ебало..

Не знам за какво се карате ма аз току що си намерих любим цитат.

HeavensMaiden
08-27-2010, 21:43
Може ли по някакъв начин да подобря бузата на задника си,че си ебало..

Не знам за какво се карате ма аз току що си намерих любим цитат.
:shock: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: 8-)

LadyDy
08-28-2010, 05:41
Витасин-а става за пъпки, проблеми с кожата, петна, екземи, БЕЛЕЗИ...и за тия пари (3,80лв.) ..... Аз съм доволна :)

nimfetka7
08-28-2010, 07:58
Не се лекуват стриите. Може малко да ги заличиш, но няма никога да изчезнат :?

LuckyDA
08-28-2010, 08:03
nimfetka7
ем кажи тогава ти някое по-добро мазило

nimfetka7
08-28-2010, 08:17
Ами нямам такъв проблем и не съм ползвала подобни продукти. Може да разгледате от медицинската козметика подобни. Например Виши имат такъв лосион :)

teddyx33
08-28-2010, 08:19
А вие за нещо като лазер не сте ли чували?

GoldSoul
08-28-2010, 08:22
А чували ли сте са процедурата: дълбоко микродермабразио?

LuckyDA
08-28-2010, 08:24
А вие за нещо като лазер не сте ли чували?

мдам, ама аз ли4но в момента нямам 300 ли колко лева излишни.. :(

LuckyDA
08-28-2010, 08:25
А чували ли сте са процедурата: дълбоко микродермабразио?

не,светни нЪ 8-)

teddyx33
08-28-2010, 08:27
Не само ми е тъпо като ми тръгнете "СТРИИТЕ НЯМАТ МАХАНЕ"
ай сиктир е.....


Пък и мани ги тея мазила...
Какаовото масло,свинската мас,зехтина ... от тях също могат да се позаличат.

dolcheee78
08-28-2010, 08:34
Не само ми е тъпо като ми тръгнете "СТРИИТЕ НЯМАТ МАХАНЕ"
ай сиктир е.....


Пък и мани ги тея мазила...
Какаовото масло,свинската мас,зехтина ... от тях също могат да се позаличат.
наистина ли :shock: лелел благодаря ти много :P :-) и аз имам .. и съм изчела доста неща лично ако си купите някви козмитични мазила няма да има ефект :?

sixtenfix
08-28-2010, 11:29
Не само ми е тъпо като ми тръгнете "СТРИИТЕ НЯМАТ МАХАНЕ"
ай сиктир е.....


Пък и мани ги тея мазила...
Какаовото масло,свинската мас,зехтина ... от тях също могат да се позаличат.
не знам кой Бог те прати ама много ти благодаря :-) :-)

LuckyDA
08-28-2010, 11:46
пишете теми за да Ви препоръ4аме нещо и след като някой напише никой не го отразява или не си прави труда да про4ете в интернет за съставки :? ЗАТОВА ВИ КАЗАХ ВИТАСИН (Vitassin) който е с МАС невен и други неща .. ее

GoldSoul
08-28-2010, 16:49
А чували ли сте са процедурата: дълбоко микродермабразио?

не,светни нЪ 8-)
Правила съм си микродермабразио на лицето.Премахва мъртвите клетки и кожата не се зачервява както при изцеждане след парна баня.Козметичката каза ,че имала и представка за отстраняване на стрии.Процедурата била болезнена ,защото се обработва до кръв. :(

LuckyDA
08-28-2010, 18:59
А чували ли сте са процедурата: дълбоко микродермабразио?

не,светни нЪ 8-)
Правила съм си микродермабразио на лицето.Премахва мъртвите клетки и кожата не се зачервява както при изцеждане след парна баня.Козметичката каза ,че имала и представка за отстраняване на стрии.Процедурата била болезнена ,защото се обработва до кръв. :(

aууу не не :-o :lol: мерси з инфото :)