PDA

View Full Version : нетгеар рутер въпрос



koko95
05-26-2010, 20:26
Значи може ли да стане 2 компа или 2лаптопа и 1 комп.Или 2 компа и 1 лаптоп от рутер нетгеар един бял този:
http://www.netgear.com/Products/RoutersandGateways/WiredRouters/RP614.aspx

да се върже от кабелен интернет,интернета да може да се ползва от съседа ми в блока-1 комп-да се прекара от модема,рутера лан кабел или кабел към неговия комп за да го ползва интернета и на моя комп да позлвам интернета с лан кабел или само кабел и на брат ми на лаптопа да има нет със ли-фи

Reaper93
05-26-2010, 20:28
Омг чоек, питай си в другата тема, ко прайш нови за всеки въпрос...

koko95
05-26-2010, 20:28
и каква скорост интернет ще трябва за да се тегли филс с уторент около 5 мб или повече

doomkillerr
05-26-2010, 21:14
и каква скорост интернет ще трябва за да се тегли филс с уторент около 5 мб или повече

Айде отново едно любопитно въпросче от "koko95" :-D

Първо посочения от теб рутер е жичен и позволява да се свърже с до 4-ри компютри посредством кабел (жична връзка), а максималната връзка е колкото позволява и LAN картата на компютъра 10/100 mbps, което е около 12,5 MB/s трансфер на данни между рутера и компютрите (друг е въпроса колко ти доставя интернет провайдъра). Не е проблем и на лаптоп да се ползва, но пак чрез кабел и LAN картата, което си е малко неудобно за лаптоп! Тук забравяш за Wi-Fi връзката - с този рутер те е невъзможна! :P

П.С. - Разстоянието от модема до даден компютър не трябва да е по-голямо от 100 метра. Купуваш си "UTP" кабел и конектори "RJ45" че да си свържеш рутера с РС-тата! Няма значение дали кабела ще е "кроснат" или "прав" :)

http://www.computercablestore.com/images/products/ComputerCableStorecom%20-%20Custom%20Cables/P-T14545X.jpg

LucasBoy
05-26-2010, 21:17
Аз съм с такъв модем вкъщи. Нета е кабелен на 2 компа, обаче както се сещаш като свалям от единия комп, за другия не остава много от връзката и става мазало. Още повече ако е съседа, направо не знам как единия като сваля другия нама да го псува. Естествено ако рутера е при теб можеш да лимитираш връзката му и той да си сваля с колкото му пуснеш, а ти да си правиш каквото си искаш. Това му харесвам на рутера, че може да прави всякакви такива врътки.

doomkillerr
05-26-2010, 21:23
Аз съм с такъв модем вкъщи. Нета е кабелен на 2 компа, обаче както се сещаш като свалям от единия комп, за другия не остава много от връзката и става мазало. Още повече ако е съседа, направо не знам как единия като сваля другия нама да го псува.

То за това е хубаво всеки да си ограничи скоростите в самата торент програма, че да се избягва това "мазало", пък и да не се стигне до бой в крайна сметка със съседа!!! 8-)

LucasBoy
05-26-2010, 21:27
То не е само до торент програмата. Аз мога да си я огранича на 1мб/с, обаче при лимит 2мб/с на връзката пак ще си браузвам бързичко, а и нищо не пречи да пусна да свалям нещо от хост - да кажем от дата.бг нещо по-голямо и то ще се сваля с 1мб/с и в крайна сметка се получава трафик 2мб/с. Докато ако се ограничи от рутера при 2мб/с общо за всеки от компютрите се дава 1мб/с и другия си прави каквото си иска с неговия 1мб, докато аз си свалям.

koko95
05-27-2010, 11:04
сега всичко си ми работи с рутера на моя комп има нет 15 мб и с лаптоп на брат ми се връзва с ли-фи.Имам свободни три букси и включен 1 бял кабел и 1 черен.Сега какъв кабел да мушна в рутера и след това ако трябва в модема и в компа на съседа ми?