PDA

View Full Version : Търсим китарист/ка !!!



xxBloody666Tearsxx
05-26-2010, 23:01
Здравейте, наскоро създадохме група. Имаме барабанистка, вокал/пиано и бас китара, но ни трябва още един китарист или китаристка. Не е нужно да е някой професионалист, защото и ние дори не сме много добри :D . Правим тази група за кеф, така че, който иска да свири метъл и може да свири на китара нека пише в тази тема. :)

machoka
05-27-2010, 03:15
си бемол минор с колко диеза е?

w0sh
05-27-2010, 09:43
си бемол минор с колко диеза е?

Бемола и диеза не се ли убиват взаимно?

PinkFloydSound
05-27-2010, 09:57
Това е гама.:) Мачок, въпросът ти не е ли леко подвеждащ? 8-)

SuNsEt
05-27-2010, 10:09
За кой град става въпрос?

iLovePussyJuice
05-27-2010, 10:27
к'во свирите?
от къде сте?
някви записчета няма да са излишни...
и снимки на участничките :D

аз така или иначе няма с кой да свиря в момента и ми е скучно, така че гледай да ме зарадват отговорите 8-)

Swinkenhoffer
05-27-2010, 10:37
си бемол минор с колко диеза е?

Бемола и диеза не се ли убиват взаимно?
Декарът убива диези и бемоли, ако говорим за едно и също. 8-)

ScionOfStorm
05-27-2010, 11:03
бекарът, поре!
шеме дих, шъ тъ бийм :Р

мачо, ти какви ги въртиш бе? щъкане между 5 и 7 прагче и т'ва е :D

Swinkenhoffer
05-27-2010, 11:06
бекарът, поре!
шеме дих, шъ тъ бийм :Р

O, срамът!
Самозакривам се... :-|

SonataArctica
05-27-2010, 12:06
От кой град сте? Изисквания? Ваши песни ли ще изпълнявате или кавъри?
На колко години сте? Ел. китара под ръка да имате?

machoka
05-27-2010, 12:08
Това е гама.:) Мачок, въпросът ти не е ли леко подвеждащ? 8-)

Какво му е подвеждащото? 8)

Илко, не размишлявай, не ти се отдава.

PinkFloydSound
05-27-2010, 12:10
Това е гама.:) Мачок, въпросът ти не е ли леко подвеждащ? 8-)

Какво му е подвеждащото? 8)

Илко, не размишлявай, не ти се отдава.
8-) 8-) 8-) Някои вече се подведоха. :lol:

machoka
05-27-2010, 12:13
Не можеш да се наречеш грамотен, без да знаеш азбуката, както не можеш да се наречеш 'музикант' (и производните: -аз СВИРЯ, -ти свириш, музицирам, създавам - интерпретирам музика), без да знаеш основните принципи и какво е точно това, което се чува. Но да не отваряме вечната спорна тема.

SonataArctica
05-27-2010, 12:15
Мачо, аз познавам много добри музиканти, които са с практика от 4-5 години, а не знаят гамите. Работят само с таблатури като цяло. Също така не знаят основните принципи. Но пък свирят много добре и го правят за кеф.

SonataArctica
05-27-2010, 12:23
Не можеш да се наречеш грамотен, без да знаеш азбуката, както не можеш да се наречеш 'музикант' (и производните: -аз СВИРЯ, -ти свириш, музицирам, създавам - интерпретирам музика), без да знаеш основните принципи и какво е точно това, което се чува. Но да не отваряме вечната спорна тема.
Значи циганите, които свирят на абитуриентските балове не са музиканти!
Точно тоя пример ли намери да дадеш?

ПП - По горе дадох по - подходяш пример. :)

machoka
05-27-2010, 12:25
Мачо, аз познавам много добри музиканти, които са с практика от 4-5 години, а не знаят гамите. Работят само с таблатури като цяло. Също така не знаят основните принципи. Но пък свирят много добре и го правят за кеф.

много добре според кой? за теб? с колко бемола е казваш си бемол минор?

надявам се схващаш ))

PinkFloydSound
05-27-2010, 13:41
By the way аз свиря от пет години на флейта и си признавам, че теоретичното ми познание е под ВСЯКАКВА критика и адски адски адски много съжалявам, че е така. Искам да го променя, но едва намирам време да ходя два пъти в седмицата да свиря, камо ли пък да уча теория. Но все пак смятам, че въобще не свиря зле, важното е човек да има талант. (Колко съм скромна само. 8-) ) И все пак не само той е важен, трябва и теория...

iLovePussyJuice
05-27-2010, 20:01
От кой град сте? Изисквания? Ваши песни ли ще изпълнявате или кавъри?
На колко години сте? Ел. китара под ръка да имате?ако може направо те да си свирят пък ти да я държиш за снимките :D

чекаме отговори от авторката 8)

NamelessRomantic
05-28-2010, 12:14
Си бемол минор...

Bb C Db Eb F F# Ab Bb

Ето гамата,но не знам кое е бемол кое диез 'щото сам си я строих.Ще питам дъртата тия дни да обесни 8-) .

iLovePussyJuice
05-28-2010, 12:23
диеза повишава с полутон, а бемола понижава с полутон
ако това имаш предвид :-o

NamelessRomantic
05-28-2010, 13:52
Не...въпроса е кога е бемол,кога диез.Ако не знам това което каза,как ще строя гама?Има някакво правило симиларе домисол там,елементарна теория на музиката...бе дъртата ше ми каже.

machoka
05-28-2010, 23:39
симиларе домисол вика ХАХАхАХАХ :lol:

объркал си фамилията..пробвай със симиларе солдофа. Чете се и от зад напред по срички :D

iLovePussyJuice
05-28-2010, 23:54
нещо не схващам какво имаш предвид...мачок, ако си разбрал моля обясни :D

machoka
05-29-2010, 00:00
реда на бемолите до 7 е си, ми, ла, ре, сол, до, фа.. в обратен ред пък са диезите..

с 2 бемола - си бемол мажор/сол минор - си и миЬ
с 2 диеза - ре мажор/си минор - фа и до#

като видиш няколко бемола, познаваш коя е тоналността по името на предпоследният бемол - ако са 3 - значи си, ми, ла бемоли - тоналността на предпоследния - Ми бемол мажор.

с диезите се познава по следващия тон - примерно първите 3 диеза са фа - до - сол, значи тоналност ла мажор (или съответно паралелната и минорна фа диез минор).

ThroughStruggle
05-29-2010, 12:12
Тука само музиканти се навъдили, гледам. Декари, това-онова. И взаимно унищожаващи се бемоли и диези. Супер, кво.
Общо взето само мачока разбира от музика, както и Вито.

Иначе това дали някой свири добре, няма как ти да го определиш, при положение, че не разбираш то музика. Човек, неможещ да чете ноти и да спазва правилата по време на практика, не е никакъв музикант. Просто дрънкач, който блъска по някакви клавиши/ дрънка по някакви струни за собствено и нечие чуждо невежо удоволствие.

iLovePussyJuice
05-29-2010, 12:44
Тука само музиканти се навъдили, гледам. Декари, това-онова. И взаимно унищожаващи се бемоли и диези. Супер, кво.
Общо взето само мачока разбира от музика, както и Вито.

Иначе това дали някой свири добре, няма как ти да го определиш, при положение, че не разбираш то музика. Човек, неможещ да чете ноти и да спазва правилата по време на практика, не е никакъв музикант. Просто дрънкач, който блъска по някакви клавиши/ дрънка по някакви струни за собствено и нечие чуждо невежо удоволствие. :-o
1. не разбирам чак толкова от музика
2. от къде ме познаваш
3. ти си?! 8-)

iLovePussyJuice
05-29-2010, 14:06
Общо взето само мачока разбира от музика, както и Вито.
Пак си пропуснал някого.

Кой даде в темата единствен единствения верен отговор на въпроса?Майка ти те вика... :-o

PinkFloydSound
05-29-2010, 17:52
Тука само музиканти се навъдили, гледам. Декари, това-онова. И взаимно унищожаващи се бемоли и диези. Супер, кво.
Общо взето само мачока разбира от музика, както и Вито.

Иначе това дали някой свири добре, няма как ти да го определиш, при положение, че не разбираш то музика. Човек, неможещ да чете ноти и да спазва правилата по време на практика, не е никакъв музикант. Просто дрънкач, който блъска по някакви клавиши/ дрънка по някакви струни за собствено и нечие чуждо невежо удоволствие.
Защо ми се стори, че последният абзац е отнесен към мен? (Просто питам.)

ThroughStruggle
05-29-2010, 19:34
Всъщност беше насочен към SonataArctica.

iLovePussyJuice
05-29-2010, 19:47
Всъщност беше насочен към SonataArctica.хахаха ужас! ужас 8-)

xxBloody666Tearsxx
05-29-2010, 20:17
За кой град става въпрос?

За София

xxBloody666Tearsxx
05-29-2010, 20:20
к'во свирите?
от къде сте?
някви записчета няма да са излишни...
и снимки на участничките :D

аз така или иначе няма с кой да свиря в момента и ми е скучно, така че гледай да ме зарадват отговорите 8-)

От София сме.
Мислим да свирим метъл и рок.
Записи трябва да направим и ще ти пратя, ако искаш.
Снимки може да получиш по - рано и от записите XD

xxBloody666Tearsxx
05-29-2010, 20:27
От кой град сте? Изисквания? Ваши песни ли ще изпълнявате или кавъри?
На колко години сте? Ел. китара под ръка да имате?


София.
Ами освен да харесваш метъл и рок не се сещам за други.
Еми и наши ще има в момента мислим някои парчета, но и кавъри ще правим.
Емии на 13 сме доста малки, ама тая група няма да я правя за да се изхранвам с нея ами за кеф.
Колкото до електрическа китара аз имам и класическа и електрическа, ама ако ще свирим някое по здраво парче някой трябва да свири с метлата :D Не базик.. Незнам ще го измислим за китарата.

iLovePussyJuice
05-30-2010, 00:30
то рок и метъл са си обширни понятия ... xD
както и да е: дай направо скайп (може и на лс xD), че докато отговориш пак, ще съм се оженил сигурно

пс- не съм педофил не съм педофил не съм педофил не съм педофил не съм педофил не съм педофил не съм педофил не съм педофил

NamelessRomantic
05-30-2010, 12:21
симиларе домисол вика ХАХАхАХАХ :lol:

объркал си фамилията..пробвай със симиларе солдофа. Чете се и от зад напред по срички :D

Мерси,ще опитам.Гледам тука само магистри по музика сте се събрали.


Лол.

machoka
05-30-2010, 14:44
абе бакалаври за сега, ама то не е далече времето :D

ScionOfStorm
05-30-2010, 15:11
фадосол реламиси

хъ