PDA

View Full Version : Какво означава да обичаш....?



zvQr_nO_s_ChAr
05-27-2010, 07:11
Здравейте,

значи търсих такава тема, имаше такова заглавие, но съдържанието беше различно.. Все пак се извинявам, ако нещо съм сгрешила...

Искам да попитам всеки един, който отвори темата ... Какво означава за него да обича... Да опише какво чувства, мисли и вижда, по свой си начин.. С две думи ... Какво означава всичко това за вас, все пак цял раздел има на тази тема... Как го изживявате самите вие...?

alonedark
05-27-2010, 07:25
Любовта е нещо скъпоценно ии неудържимо чевство , което направо те изгаря от вътре , но е невероятно.Да обичаш значи да ти пука за човека до тебе , а не просто да му се кефиш.От това да обичаш до това да харесваш някой има толкова голяма разлика , но повечето хора така и не го рзбират.Аз лично за тази част от живота ми , която е доста малка съм била влюбена само веднъж и продължавам да го обичам твърде много , въпреки , че се опитах да продължа по някакъв начин.Любовта е нещо горещо , но трябва да внимаваш да не се опариш!!!

Lincheto
05-27-2010, 07:47
но трябва да внимаваш да не се опариш!!!

Винаги се опарваш.

BgHtH
05-27-2010, 07:51
Значи да правиш жертви,не е за мене.. 8-)

bobito_th
05-27-2010, 07:54
За мен лично тово чувство е нещо невероятно. Аз много лесно се привързвам и може би присъствието му, ме кара да се чувствам защитена. Наистина голяма е разликата между това да харесваш някого и да го обичаш. Когато съм влюбена или просто изпитвам по-силни чувства към някои, аз съм най-щастливия човек на земята.

stefity
05-27-2010, 07:54
Любовта пламва за няколко минути, обичта за няколко години... :) Само това ще кажа. :)

Gerard
05-27-2010, 08:30
Любовта пламва за няколко минути, обичта за няколко години... :) Само това ще кажа. :)

Попитай 12-13 годишните дали е така?Искам да чуя тяхното мнение. :D

TheBeliever
05-27-2010, 08:39
Да обичаш значи да поставяш щастието на човека отсреща пред своето собствено. Да споделяш както веселите, така и трудните моменти с него. Да си до него, когато има нужда, не защото така трябва, а защото така искаш. Да обичаш значи да даряваш усмивка, без непременно да очакваш същото в замяна. Любовта е безкористна. И тук не става въпрос само за обичта между мъж и жена, а за обичта към всеки човек, в живота ви, който заслужава да бъде обичан.

stefity
05-27-2010, 09:09
Да обичаш значи да поставяш щастието на човека отсреща пред своето собствено.

Точно това е обратното на чувството обич. :)

Да поставяш щастието на другия пред своето собствено се случва, когато си влюбен. Защото именно, когато си влюбен ти си заслепен, ти си като кон с капаци. Интересува те само и единствено другия, без да ти пука за самия теб. Когато си влюбен, човека до теб няма недостатъци, по-точно си втълпяваш, че такива няма... :) Всичко в този човек е перфектно за теб, дори и да не е така, това изгарящо чувство на любов заслепява и те кара да виждаш всичко по този начин.
Но когато вече обикнеш човека, когато се появи истинската обич, не тази любов, за която говорих до сега, та тогава ти започваш да мислиш за себе си, за вашето общо благо, не само за единия. Започваш да виждаш недостатъците и минусите в човека до теб, но въпреки това продължаваш да си с него.

TheBeliever
05-27-2010, 09:17
Да обичаш значи да поставяш щастието на човека отсреща пред своето собствено.

Точно това е обратното на чувството обич. :)

Да поставяш щастието на другия пред своето собствено се случва, когато си влюбен. Защото именно, когато си влюбен ти си заслепен, ти си като кон с капаци. Интересува те само и единствено другия, без да ти пука за самия теб. Когато си влюбен, човека до теб няма недостатъци, по-точно си втълпяваш, че такива няма... :) Всичко в този човек е перфектно за теб, дори и да не е така, това изгарящо чувство на любов заслепява и те кара да виждаш всичко по този начин.
Но когато вече обикнеш човека, когато се появи истинската обич, не тази любов, за която говорих до сега, та тогава ти започваш да мислиш за себе си, за вашето общо благо, не само за единия. Започваш да виждаш недостатъците и минусите в човека до теб, но въпреки това продължаваш да си с него.

Не съм съвсем съгласна с теб. Вярно е, че когато двама души се обичат щастието им е в граденето на общото бъдеще и общото благо. Но като го погледнеш от гледна точка на двамата обичащи се, и единия и другия искат човека отсреща да е щастлив и така щастието на половинката се превръща в твое собствено. Това имах предвид аз в горния си пост. А за слепотата на влюбването съм абсолютно съгласна с теб. Не може да се говори за истинска обич, докато не заобичаш човека, не въпреки, а заедно с недостатъците му.

Sisi7u
05-27-2010, 09:30
да обичаш ..
има много видове обич ..
но общо за вс видове е
да обичаш и да не искаш да нараниш другия ..
да обичаш и да ревнуваш другия .. 8-)
да обичаш и да цениш мн0г0 другия ..
да обичаш и понякакъв начин да пазиш другия ..
да обичаш и да искаш да те обича и теб този ''другия''
може да не съм се изразила добре ..
не ме бива да изразявам чувствата си ..
а любов е ..
да си готоч на всичко за другия ..
когато го видиш или докоснеш да ти се подкосяват краката ..
да ти е някакси шантаво .. както викат да пъркат пеперуди в стомаха ти ..
любовта е шантаво чувство, което се изразява по различен начин при различни хора и обстоятелства ...
по принцип аз обичам приятелите си и близките си ..
и съм готова на вс за тях ..
и може да ви се струва глупаво но и ги ревнувам :-D

може и да не сте разбрали нищо //
разбирам ви ..
мен никой не ме разбира .. 8-)

Milen0v
05-27-2010, 09:34
Да обичаш за мен е чувство,което е необяснимо.Толкова приятно и понякога толкова болезнено...Обичта между двама души трябва да се допълва.Неможе както по горе казаха ти да си затваряш очите и да поставяш другия пред себе си .Затова е обичта между двама,за да си я поделят взаимно.

И да съгласен съм днес 12-13 г. незнаят що е обич :lol:

anonimchetou
05-27-2010, 09:42
В момента изживявам може би най-щастливият етап от живота ми. Обичам страшно много приятеля ми както и той мен.. Какво чувствам ли.. Ами просто когато съм с него нищо друго няма значение. . И обратното ако той не е до мен дори и най-малката радост не е радост.. С него споделяме всичко.. Вечер като заспиваме и когато ме гушне чувствам че съм точно на правилното място в правилният момент с най-прекрасният човек за мен.. Чувствам се защитена.. сигурна..обичана.. Топлия поглед с който ме гледа и нежно заплита пръсти в косите ми.. Няма нищо по уникално.. Обичам го ,когато го прегърна усещам връзка от мен през него която ме свързва с Земята.. Не мога да го опиша точно може би ще трябва да изпиша мн мн.. Обичам го !

xoxi
05-27-2010, 09:43
Любов няма докато не опознаеш себе си и не разбереш смисъла на влюбването и всичко останало. Любовта е голяма отговорност, много болка, много щастие и общо взето от всички чувства по-малко. Любовта е и едно голямо приятелство с човека до теб.
Това чувство е прекалено обширно (като всяко друго всъщност) за да се може да се опише с няколко думи.

justonegirlwithonehope
05-27-2010, 09:47
Чувствата си попринцип не мога да ги описвам с думи, не си падам много романтична натура, но все пак ще се пробвам.Лично на мен ми се случва изключително рядко да изпитам към някого нещо силно и истинско, а като се замислиш съм била с безброй момчета, ей така за нищото.Но връзката със сегашния ми приятел е много по-различна от предните ми връзки.Събуждам се с мисълта за него, лягам със същата мисъл.Постоянно броя секундите до момента, в който ще се видим и това време е най-ценното за мен.Всичко, което правя за него ме прави щастлива, а всичко, което той прави за мен ме праща на 7мото небе.Просто любовта се чете във всеки негов жест и ме прави най-щастливия човек.Начина, по който ме гледа, начина по който ме гушка, начина по който ме целува, начина по който ме притиска към себе си, когато лежим, всичкоооо . . . всеки един негов жест и действие е изключително.Не мога да го опиша, просто е обсебил съзнанието ми напълно.Минаха се месеци, но тази тръпка не минава.За първи път в живота си мога да кажа, че обичам истински и този факт ме прави щастлива.

ПП: Съжелявам, че дадах пример за мнението, но ми се стори, че ако дам пример ще го опиша най-точно и така както го чувствам аз. :)

IKnowYou
06-01-2010, 20:50
За мен да ОБИЧАШ в пълния смисъл на думата означава да не можеш да си представиш нищо без него, без усмивката, без гласа му, без всичките малки неща, които го правят уникален, да си готов да дадеш и най-ценното си..Когато го докоснеш, цялото ти тяло да изтръпва, да го докосваш толкова нежно и внимателно....да се чувстваш уязвим, когато не е до теб, да се чувстваш най-щастливия човек, когато те прегърне, когато те погледне и ти се усмихне и когато видиш очите му...да приемаш дори недостатъците му като едни от "градивните му частици" и да обичаш дори тях.. човекът, който обичаш да се е превърнал в част от теб!

fatal4o
06-01-2010, 20:59
тогава някак си задействам себе си.. идва ми муза за много неща, започвам повече да се старая.. винаги съм щастлив и никой не може да ми развали настроението, тогава дори и не мога да си помисля за негативност.. по-енергичен съм защото ме мотивира мисълта за нея..

Dyany10000
06-02-2010, 13:55
Любовта пламва за няколко минути, обичта за няколко години... :) Само това ще кажа. :)

Попитай 12-13 годишните дали е така?Искам да чуя тяхното мнение. :D

Ето "12-13 годишен" е попитан и отговаря(много се обиждам 4е не ни мислите за хора с нормални 4увства а ни мисли4е 4е сме отделна раса-цитирам-12-13 годишните!)!

Та аз мисля 4е тва твърдение е вярно! Има е'но моми4е( малко банално, а , то винаги има мом4е/моми4е :D ) . В пети (нов) клас се влюбих в него, а с годините (по-то4но-с годинАта) го обикнах и са всеки божи и небожи ден мисля за нея! Както бях 4увал е'но стих4е:

Любовта е танц прекрасен,
птица, която трябва да лети!

pebals
06-02-2010, 15:17
но трябва да внимаваш да не се опариш!!!

Винаги се опарваш.

а после болката от изгоренето се усеща доста дълго време...

Lancelot
06-02-2010, 15:38
Любовта е като халба прекрасна студена бира в горещ и отвратително изморителен летен ден. В моментът, в който отпиеш от нея, по цялото ти тяло преминават вълнички на удоволствие и разбираш какво е истинско щастие. Но може и да те заболи гърлото или да се разболееш след това.

Любовта е подобна, макар и не толкова приятна. =)

DANNYYYYY
06-02-2010, 18:50
Какво значи да обичаш ли.... Няма пълно описание... дори и великите поети се затрудняват да опишат това.... Това е огромна вълна от чувства... Жертви, компромиси, търпение.... слагаш щастието на любимия човек пред твоето.... Хах неописуемо щастие,любовна приказка...Наричам те "мечта моя".Виждаш смисъла и правиш невъзможното...Борбата за оцеляване започва, но този път сме двама. Мечтите стават висши цели.Сънищата заместват кошмарите.



"Когато теб те боли, при мен е двойно, когато ти ме обичаш, аз съм неземно щастлива... " :smt007

cinderella_gugutka
06-02-2010, 19:02
Да обичаш означава да си готов на всичко за другия,но не в егоистичния вариант да си го имаш само за теб,а да си готов на всичко ,за да го направиш щастлив.Освен това ти трябва да харесваш вяка частица от него,дори и недостатъците му.Това е чувството,което те поддържа жив,защото (поне за мен) най-голямото щастие и наи-голямото нещастие идват от любовта.

cinderella_gugutka
06-02-2010, 19:03
"Когато теб те боли, при мен е двойно, когато ти ме обичаш, аз съм неземно щастлива... " :smt007


:smt007

givemereasontolive
06-02-2010, 19:43
но трябва да внимаваш да не се опариш!!!

Винаги се опарваш.

и изгаряш,колкото и да се съпротивляваш...

Любовта е най-великото,най-необяснимото,най-чувството.Всеки,който е обичал знае какво е.Това е,човека до теб да бъде единствен и все по-често думата''Обичам те''се казва като''Здрасти''..."Любовта не е навик,уговорка или дълг.Не е онова,на което ни учат романтичните песни.Любовта е.Без определения.Обичай и не питай нищо.Просто обичай. (:. (:

XTREMEFREERIDE
06-02-2010, 19:48
Най - великите поети в историята на лириката не са успяли да опишат това незнайно чувство, та ние ли?

И все пак, защото автора/ката на темата се е постарал/а да поясни, че въпроса е зададен за да кажем как виждаме Ние любовта, ще попиша малко.

Любовта в най - първичната си фаза не е нищо повече от привличане. Но любовта, придружена от малко доверие и сигурност се превръща в обич. Някои биха го нарекли градация, други точно обратното.
Защо деградация ли? Ами, защото някои хора откриват, че по висшата форма на любовта (обич) не е за тях. Просто не могат да се справят. Или поне не на този етап от живота им. И се отказват.
Истинската любов (градирала в обич) не те кара да се отказваш. Напротив. Подтиква те към повече сериозност, отговорност, целенасоченост. Мечтите ти се превръщат в цели. Човека до теб ти дава всичко, от което имаш нужда. Старае се да те прави щастлив/а, дори те глези понякога. Ставате добри приятели до толкова, че да можете да усещате, разбирате, обичате този срещу вас.

И все пак, любовта може да е неизстиващ въглен или пожар, който бързо бива угасен. Това как Ти ще изживееш Своята любов зависи само и единствено от самия ТЕБ.

Красиво е. Любовта. Обичта. Приятелството. Доверието.