PDA

View Full Version : Излишни килограми



nia711
05-27-2010, 11:49
Здравейте, преди малко прегледах една друга тема тук, едно момиче беше пуснала именно за фитнес програма, но пък всяко тяло е различно и за това реших да пиша. Както знаете всяко момиче в пубертета качва по някое друго килце и забравя колко хубава фигурка е имала преди 1-2 год когато се е движела повечко. Проблема ми е именно такъв. Не съм дебела поне всички които ми наливат, че не е нужно дори да правя такива тренировки, но аз не се чувствам удобно в кожата си и искам да сваля малко. Тежа 55кг и съм висока 165см. Искам да стегна бедрата си и корема. Искам да ми препоръчате някви упражнения. Изчела съм сума ти теми из форуми и на фитнес ходех, но спрях, защото ми изтече картата и нямах пари за нова :D Догодина ми предстой бал и искам да съм неутразима за тогава и мислех да поизчакам с тренировките, но пък все пак лятото наближава. Кое момиче не иска да е неутразимо на плажа ? Смятам да си направя програма при специалист, но защо да давам излишни пари като има толкова момчета които разбират в тоя форум :) Казаха ми да пробвам с скачане на въже, клякания и малко тичане :) Да намаля мазното и такива неща. :) Мислех да започна да се храня разделно, но сестра ми е бременна и няма как в нас да спрем да готвим нещата, които до сега сме правели. Както и да е увлякох се :D Та исках да попитам вие какво ще ми препоръчате и какви точно упражнения. Искам поне за 2 месеца да има някакви резултати. :s

NqmamName
05-27-2010, 12:38
Ти сама каза отначало,че всяко тяло е различно,следователно никой от форума не може да ти каже какво точно ще е най-добре да правиш. Малко трудно ще е да оформиш тези части в домашни условия,но пробвай с български клек,стяга бедрата,но ти трябват дъмбели. Най добре иди на фитнес и нека инструктора ти каже какво точно трябва да правиш и евентуално той ще ти направи някаква диета. :)

LifeFitness0
05-27-2010, 17:30
Най-простото и най-ефективно средство.Тичай в парка(или където можеш).Още по-добре сутрин на гладно. :)

fr33runner
05-27-2010, 19:51
Клекове с щанга.Да точно така с щанга.Преди да ме нападнат ще кажа,че почти всички фитнес-модели(жени) правят това упражнения,а не се клатят на колелета и крос тренажори.Нямам предвид да клякаш с 200кг,но 40-45 кг с добра техника ще ти се отразят чудесно на бедрата и задника. :)

reload1222
05-28-2010, 16:10
Клекове с щанга.Да точно така с щанга.Преди да ме нападнат ще кажа,че почти всички фитнес-модели(жени) правят това упражнения,а не се клатят на колелета и крос тренажори.Нямам предвид да клякаш с 200кг,но 40-45 кг с добра техника ще ти се отразят чудесно на бедрата и задника. :)

човек като почнах да ди чета поста си помислих, тоя ненормален ли е тва е обикновенно момиче а не "супермен"...Иначе да прав си с по-малко тежести става

yakuza_
05-28-2010, 16:51
Подценявате силата на три велики упражнения ! клекове, тяга и лежанка, прави и малко тяга, само с лоста например докато свикнеш с движението, хваща много добре задната част на краката. 8-)

samoubiika
06-06-2010, 11:40
Здравейте, преди малко прегледах една друга тема тук, едно момиче беше пуснала именно за фитнес програма, но пък всяко тяло е различно и за това реших да пиша. Както знаете всяко момиче в пубертета качва по някое друго килце и забравя колко хубава фигурка е имала преди 1-2 год когато се е движела повечко. Проблема ми е именно такъв. Не съм дебела поне всички които ми наливат, че не е нужно дори да правя такива тренировки, но аз не се чувствам удобно в кожата си и искам да сваля малко. Тежа 55кг и съм висока 165см. Искам да стегна бедрата си и корема. Искам да ми препоръчате някви упражнения. Изчела съм сума ти теми из форуми и на фитнес ходех, но спрях, защото ми изтече картата и нямах пари за нова :D Догодина ми предстой бал и искам да съм неутразима за тогава и мислех да поизчакам с тренировките, но пък все пак лятото наближава. Кое момиче не иска да е неутразимо на плажа ? Смятам да си направя програма при специалист, но защо да давам излишни пари като има толкова момчета които разбират в тоя форум :) Казаха ми да пробвам с скачане на въже, клякания и малко тичане :) Да намаля мазното и такива неща. :) Мислех да започна да се храня разделно, но сестра ми е бременна и няма как в нас да спрем да готвим нещата, които до сега сме правели. Както и да е увлякох се :D Та исках да попитам вие какво ще ми препоръчате и какви точно упражнения. Искам поне за 2 месеца да има някакви резултати. :s

Лелееее.. не съм си мислила, че ще има някой, който да се чувства точно като мен. Аз, за разлика от теб, съм 175см. и 60кг и всичките ми приятели постоянно ми говорят, че съм добре, няма нужда да отслабвам и разни такива, но как, като аз самата не се чувствам добре в кожата си?!!? Сега ще ти кажа какво направих аз. Записах се на аеробика и ходих 4-5 месеца. Резултатът беше страхотен, спрях понеже имах малко проблеми и бях болна, но мисля сега пак да започна. Може да не смъкваш на килограми, но тялото наистина си се стяга и се чувстваш по-добре. И естествено, за да има още по-страхотен ефект трябва да изключиш сладкото и газираното, както и повечето мазни и нездравословни храни.. това ще е трудно, но ако наистина искаш добър резултат. Всъщност тази аеробика не се състои от кой знае какви специални неща.. много тичане, лицеви опори, кофички, клекове и стотици коремни преси. Тренировка за не повече от час. :) Надявам се да имаш успех скоро.

YakUZa777
06-06-2010, 11:48
offtopic: Женското на самоубиец не е ли самоубийца ? :lol: :lol:

samoubiika
06-06-2010, 12:34
offtopic: Женското на самоубиец не е ли самоубийца ? :lol: :lol:

Wtf? Това ми е nicknamе-ът от 4ти клас по принцип. :D Вече е друг, но .. какво значение има? :D Поне не е нещо от типа на SexXYyYyY_LaDdyYyYy :D Нали..

nia711
06-06-2010, 12:44
Здравейте, преди малко прегледах една друга тема тук, едно момиче беше пуснала именно за фитнес програма, но пък всяко тяло е различно и за това реших да пиша. Както знаете всяко момиче в пубертета качва по някое друго килце и забравя колко хубава фигурка е имала преди 1-2 год когато се е движела повечко. Проблема ми е именно такъв. Не съм дебела поне всички които ми наливат, че не е нужно дори да правя такива тренировки, но аз не се чувствам удобно в кожата си и искам да сваля малко. Тежа 55кг и съм висока 165см. Искам да стегна бедрата си и корема. Искам да ми препоръчате някви упражнения. Изчела съм сума ти теми из форуми и на фитнес ходех, но спрях, защото ми изтече картата и нямах пари за нова :D Догодина ми предстой бал и искам да съм неутразима за тогава и мислех да поизчакам с тренировките, но пък все пак лятото наближава. Кое момиче не иска да е неутразимо на плажа ? Смятам да си направя програма при специалист, но защо да давам излишни пари като има толкова момчета които разбират в тоя форум :) Казаха ми да пробвам с скачане на въже, клякания и малко тичане :) Да намаля мазното и такива неща. :) Мислех да започна да се храня разделно, но сестра ми е бременна и няма как в нас да спрем да готвим нещата, които до сега сме правели. Както и да е увлякох се :D Та исках да попитам вие какво ще ми препоръчате и какви точно упражнения. Искам поне за 2 месеца да има някакви резултати. :s

Лелееее.. не съм си мислила, че ще има някой, който да се чувства точно като мен. Аз, за разлика от теб, съм 175см. и 60кг и всичките ми приятели постоянно ми говорят, че съм добре, няма нужда да отслабвам и разни такива, но как, като аз самата не се чувствам добре в кожата си?!!? Сега ще ти кажа какво направих аз. Записах се на аеробика и ходих 4-5 месеца. Резултатът беше страхотен, спрях понеже имах малко проблеми и бях болна, но мисля сега пак да започна. Може да не смъкваш на килограми, но тялото наистина си се стяга и се чувстваш по-добре. И естествено, за да има още по-страхотен ефект трябва да изключиш сладкото и газираното, както и повечето мазни и нездравословни храни.. това ще е трудно, но ако наистина искаш добър резултат. Всъщност тази аеробика не се състои от кой знае какви специални неща.. много тичане, лицеви опори, кофички, клекове и стотици коремни преси. Тренировка за не повече от час. :) Надявам се да имаш успех скоро.


От София ли си ? Ако да къде си ходила ? Пф аз от една седмица не ям хляб и спрях с гадните сандвичи от даскало, спрях мазното и мн плодове и течности и мога да кажа, че определено ми е по-леко. видимо корема ми не е подут както преди заради гадните храни. даже мога да кажа че съм се отървала с 2 кг :D което не е кои знае какво но все пак :oops:

samoubiika
06-06-2010, 13:02
Ами не съм от София, от Русе съм, но във всяка спортна зала би трябвало да има гимнастически салон и най-често там се практикува аеробиката. А иначе както казах можеш да си ги правиш и вкъщи тези упражнения, просто ти трябва една постелка, хубава и ритмична музика ии свободно време.

Chacho
06-06-2010, 16:49
Не яж много пържено и сладко. Прочети някъде по-подробно какво са въглехидрати, протеини и липиди. Това ще ти даде по-компетентна преценка, какво ядене ти е нужно.

Мазнините, които искаш да стопиш, всъщност са енергийни резервоари. Когато изхабиш наскоро приетите хранителни вещества започваш да черпиш именно от мазнините енергия. Идеята е, че трябва да се потиш доста за резултати. Аеробните упражнения са с най-голям разход на енергия, затова може да се ориентираш към тичане, танци, колоездене, аеробика, плуване.

Упражненията със собствено тегло (Коремни преси, лицеви опори, клякания, набирания, кофички) са идеални за поддържане на тонуса, те са ключов фактор за стягането на тялото. Може и към тежести да прибегнеш, но имаш 1 година до бала, закъде бързаш?

Последно, но не и по важност - почивката. Тялото ти трябва да се възстановява. Редовен сън, и правилно хранене. Ако можеш яж всеки ден в едни и същи часове, раздели храненето си на повече пъти по по-малко, не яж 1-2 часа преди тренировка, пий повечко вода.

Сама се наблюдавай как се развиваш и променяй режимите си, ако се налага.