PDA

View Full Version : Характеристика на ученици Дава се като завършат Ново от 2010



koko95
05-27-2010, 12:40
Значи нали тая година ще има някви описания(Характеристика) за учениците и това ще послужи много.Може ли ми разясните повече за това както ще включва и за какво ще ти послужи и навреди?

SuNsEt
05-27-2010, 12:45
Казва се характеристика.Класната ти трябва да я попълни.В нея пише как се справяш в часовете,колко си активен,дали вдигаш ръка,дали правиш някакви извънкласни дейности,какво ти е отношението към съучениците,дали се възползваш от чуждите предмети на съучениците(в смисъл да им хвърляш раниците и т.н.)...какво друго пишеше...Дали се държиш прилично в час,дали пречиш на провеждането на часовете,колко извинени и колко неизвинени отсъствия имаш...Госпожата по физическо ми даде характеристиката и аз трябваше да я дам на класната и през тва време прочетох какво пишеше в нея.Знам със сигурност,че тва,което ти казах е вярно.

koko95
05-27-2010, 12:46
и да кажете най-вече това за какво ще ти трябва в бъдеще

koko95
05-27-2010, 12:49
Може ли да го намериш в мон или в рио ддз някъде дето пише всичко за това

term0t0
05-27-2010, 15:25
ако искате ще ви дам няколко характеристика на някой от моя клас,аз ги писах на компютъра 8-)

darrie
05-27-2010, 16:16
ако искате ще ви дам няколко характеристика на някой от моя клас,аз ги писах на компютъра 8-)

искам да ги видя тези критерии, ако може .... :-o

burningtear
05-27-2010, 18:04
Пише и за олимпиади/състезания/курсове/др. извънкласни дейности. Пише и за лошото, разбира се.

AnIcHkAtA
05-27-2010, 18:21
В тия характеристики пише глупости.Разтягат се 100 реда локуми за нищо.В крайна сметка дори не трябва учителите да пишат лоши неща, защото директорите така са наредили.burningtear, лъжеш се.

burningtear
05-27-2010, 18:23
В тия характеристики пише глупости.Разтягат се 100 реда локуми за нищо.В крайна сметка дори не трябва учителите да пишат лоши неща, защото директорите така са наредили.burningtear, лъжеш се.
Поправка: не се лъжа сама, явно учителите ме вярват. Ще видим. Не се знае. ;)

AnIcHkAtA
05-27-2010, 18:26
Майка ми е учителка и доскоро писахме с нея.Сверете си характеристиките и ще видите, че ако не на целия клас, то на поне 10-15 човека са еднакви.Да не мислите, че ще ги пишат една по една на 20-30 човека :D

burningtear
05-27-2010, 18:27
Майка ми е учителка и доскоро писахме с нея.Сверете си характеристиките и ще видите, че ако не на целия клас, то на поне 10-15 човека са еднакви.Да не мислите, че ще ги пишат една по една на 20-30 човека :D
Е, не знам. Нямам представа. Обаче и нямам повод за притеснения.
Важното е да си влезна в желаното училище, другото...

AnIcHkAtA
05-27-2010, 18:30
Майка ми е учителка и доскоро писахме с нея.Сверете си характеристиките и ще видите, че ако не на целия клас, то на поне 10-15 човека са еднакви.Да не мислите, че ще ги пишат една по една на 20-30 човека :D
Е, не знам. Нямам представа. Обаче и нямам повод за притеснения.
Важното е да си влезна в желаното училище, другото...
къде?

burningtear
05-27-2010, 18:38
Майка ми е учителка и доскоро писахме с нея.Сверете си характеристиките и ще видите, че ако не на целия клас, то на поне 10-15 човека са еднакви.Да не мислите, че ще ги пишат една по една на 20-30 човека :D
Е, не знам. Нямам представа. Обаче и нямам повод за притеснения.
Важното е да си влезна в желаното училище, другото...
къде?
Математическа гимназия.
btw не съм от софия...

AnIcHkAtA
05-27-2010, 18:42
Майка ми е учителка и доскоро писахме с нея.Сверете си характеристиките и ще видите, че ако не на целия клас, то на поне 10-15 човека са еднакви.Да не мислите, че ще ги пишат една по една на 20-30 човека :D
Е, не знам. Нямам представа. Обаче и нямам повод за притеснения.
Важното е да си влезна в желаното училище, другото...
къде?
Математическа гимназия.
btw не съм от софия...
успех :)

burningtear
05-27-2010, 18:47
Майка ми е учителка и доскоро писахме с нея.Сверете си характеристиките и ще видите, че ако не на целия клас, то на поне 10-15 човека са еднакви.Да не мислите, че ще ги пишат една по една на 20-30 човека :D
Е, не знам. Нямам представа. Обаче и нямам повод за притеснения.
Важното е да си влезна в желаното училище, другото...
къде?
Математическа гимназия.
btw не съм от софия...
успех :)
Мерси... и на теб (ако и ти си 7ми клас)
И мерси за информацията за характеристиките. :-)

vampirediaries
05-27-2010, 18:49
Имам няколко въпроса:
1.Класната ми трябва да предаде характеристиката на мен така ли?
2.В характеристиката и оценката са поведение ли ще влиза?
Иначе аз не се притеснявам за характеристиката,защото знам че ще е доста добра.

sasheto0o
05-27-2010, 19:02
Офф.. нас класната толкова много ни плаши с тия характеристики..А не иска да ни прочете какви са критериите .. Започва да се смее и вика:в края на годината със дипломата за завършен 8ми клас ще си ги прочетете . :? Колко е гаднаа :x :lol:

nefchi_bs
05-27-2010, 21:06
Всеки слчай няма да пише нещо което наще не знаят..Аз не се притеснявам за това...

koko95
05-28-2010, 07:19
ако искате ще ви дам няколко характеристика на някой от моя клас,аз ги писах на компютъра 8-)

Моляте дай 1 характеристика да я видя.Ама без да променяш нищо само да я видя моляте

koko95
05-28-2010, 07:22
Майка ми е учителка и доскоро писахме с нея.Сверете си характеристиките и ще видите, че ако не на целия клас, то на поне 10-15 човека са еднакви.Да не мислите, че ще ги пишат една по една на 20-30 човека :D

А моляте може ли ми дадеш една такава примерна Да я пастеш да видя

AcrossYourFace
05-28-2010, 07:33
А за къде служат тези характеристики? Каква е ползата от тях щом всички ще ги изкарат с перфектно поведение :? Деебиш и цялата им система! :-x

AnIcHkAtA
05-28-2010, 07:55
А за къде служат тези характеристики? Каква е ползата от тях щом всички ще ги изкарат с перфектно поведение :? Деебиш и цялата им система! :-x

Няма полза.Малоумници колкото щеш.Може и да има тук-там нещо лошо, ама е съвсем малко.Ето ви една характеристика:

Ученикът посещава училището от 2006 година.
Развитието му в образователно-възпитателния процес има следните особености:
Име Презиме Фамилия е учтив и толерантен към другите.Има правилна самооценка на поведението си.Работи в екип, инициативен е.Уважава личното пространство при общуване с връстници.
Познава йерархията в институцията училище и умее да съобразява поведението си в съответствие с нея.Не нарушава правилата относно дисциплината в училище, описани в ПВР.Спазва изискванията за приличен външен вид.Няма наложени наказания.
Име успешно се адаптира към училищната среда.Има мотивация за учене.Концентриран е в учебния час, но не участва пълноценно.Точно записва домашните си задания и ги изпълнява.Разпределя пълноценно времето за самостоятелна работа.
Интересите и силните страни на Име се разкриват в часовете по математика, човекът и обществото и изобразително изкуство.
Изявява се в извънкласни спортни дейности.
Поведението на ученикът в училище се характеризира с активно социално.

VALady
05-28-2010, 15:16
Интересно, ще видим на края на годината като какви ще ни определят. :-D

mlakniwe
05-28-2010, 15:56
Аз не се притеснявам! Нашия клас сме много добри деца само 2-3 не слушат инъче всички с ранички, с учебници, четат, учат, пишат, пушат, дрогират се-нормално :D
интересно е, че има ученици от класа които постоянно са дрогирани и изкарват 6-ци много учат и четат това ме учудва :shock:

uBuTo
05-28-2010, 16:19
Моята няма да е добра.. :D а тя тая характеристика изобщо за какво е..?

Sis0k0666
05-28-2010, 16:23
Дава се в даскалото, в което те приемат. Ако не им хареса особено - аут :D

uBuTo
05-28-2010, 16:25
^айдеее е** ми се майката сега.. :D

aneliq1975
05-30-2010, 10:24
ако искате ще ви дам няколко характеристика на някой от моя клас,аз ги писах на компютъра 8-)

Моля да ми изпратите няколко примерни характеристики на aneliq_masarlieva@abv.bg
Много благодаря.

Princessani
05-30-2010, 11:29
хахах не искам да си представям в моята какво пише :lol: :lol: :lol: :lol: едва завърших 9 и 10 с три наказания за добро поведение :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: след това ми дойде акала ,че трябва да се ходи на училище :D :grin:

kris4ety14
05-30-2010, 12:31
Wtf?! Таа и аз да припея същата песен: На какво влияят тези характеристики?