PDA

View Full Version : Win7 на моята щайга



YouDontKnowMe
05-27-2010, 13:19
Въпросът ми е следният - много ли тежко ще върви седмицата на настолният ми компютър:
512Mb RAM
Intel Pentium 4 - 3.06Ghz
Притеснява ме рамта, тъй като минималното изискване беше 1Gb.
Ако са ви необходими още параметри за преценката, свиркайте. Рядко сядам на него, мисля да си закупя още малко рам , но днес имам желанието да експериментирам . Благодаря предварително за отговорите.

MaGuSs
05-27-2010, 13:23
Направоооо щи изпуши компа :lol: Шегувам се.. минималните изисквания за 7 са с 2 GB RAM ;) Сам прецени ...

RadioMan
05-27-2010, 13:47
моита машина 512 мб рам амд процесор и седмицата си върви мн добре нямам ядове ще видим като излезе първия сервис пак :)

ПС Няма значение от рама важно е да имащ място на твърдия диск или си направи нов дял минимално 21 гб :)

препоръчвам ти windows 7 64 bit

loveUpeps4o
05-27-2010, 13:59
Няма да върви хубаво.По-добре XP. http://zamunda.net/details.php?id=222739&hit=1 с тази програма можеш да ти се сменят снимките на desktop-a(една от функцийте при Win 7). Можеш да сложиш някоя тема на 7 и става ;дд

hamilcar
05-27-2010, 14:01
Направоооо щи изпуши компа :lol: Шегувам се.. минималните изисквания за 7 са с 2 GB RAM ;) Сам прецени ...

Да, да, глупости.

Windows 7 на всеки компютър върви различно. Съобразява се с параметрите на компютъра. Мисля, че спокойно може да го пробваш и ако не върви добре да си сложиш Xp отново (предполагам си с него в момента). А относно RAM паметта може да си купиш една плочка 512MB и готово.

RadioMan
05-27-2010, 15:01
Напълно съм съгласен на всяко пц ще тръгне седмицата ако е 512 рам отначало ще върви бавно както беше при мене но след няколко упдеита всичко си върви нормално даже и аз се съмнявах дали ще се инсталира успешно седмицата но не срешнах никакви бъгове по време на инсталацията при мене се инсталира близо за 20 минути

YouDontKnowMe
05-27-2010, 15:36
Благодаря много за отговорите !!
Значи ще пробвам .. Пък да видим какво ще излезе.
@loveUpeps4o - изобщо не ми е за скина. ;)

sifon4o
05-27-2010, 15:54
Еми аз имам абсолютно същия процесор само дето съм с хиляда рам и определено нямах никакви проблеми - върви си ми перфектно! Заради по-малкото рам може да работи малко по-бавно в началото, но съм сигурен, че ако му оставиш повечко празно място ще работи добре.

doomkillerr
05-27-2010, 18:27
Ами паметта ще е малко - ако изпитваш удоволствие от това да чакаш едно приложение да се зареди за 2-3 минути инсталирай спокойно, ако не или си ъпгрейдваш компютъра с още малко памет (поне 1 GB да стане минимум!) или си оставаш на ХР-то...

П.С. - Не мога да разбера защо всеки се хвърля на 7-цата?!?! Да с нея е по-добре, но само ако и компютъра ти е малко по съвременен и с памет 2 GB да речем! :)

RadioMan
05-27-2010, 18:35
За втори път го казвам 512 рам амд процесор върси по вода при парвия пър като го ползвах бавеше но като се инсталират важните ъпдеити се нормализирва е стига с това 2 гб аз ако нямах 2 гб нали сега нямаше да ми върви а съм с 64 битов













К

loveUpeps4o
05-27-2010, 19:28
Windows 7 не е за теб. Стой си с XP

gf

MaGuSs
05-27-2010, 21:48
Аве човеци :D До нас живее един специалист и програмист по компютри.Той каза ,че да ти въри компа на 7-ца треа да имаш минимум 2 ГБ рам .Говоря да въри толкова добре ,че да не ти набира процесора над 35 градуса С и над 2% .Каза ,че ако седмицата ставала "пифектна" на слабите компютри ,щяха (тях) да ги продават в магазините с инсталирани 7ци а не XP-та,а не само компютрите и лаптопите които са дву-четири ядрени с над 256 МБ видео карта и 2 ГБ рам.За това не се ли замисляте.7цата е добра за силни компютри,а ако я сложите на неква щайга ще товари много процесора,рамта и някой ден нищо чудно да ви се наебе компа.Но това мен не ме интерва.Аз си гледам моето PC.Пък който иска да ме слуша... като не се уважаваме тука праете кот си искате.Аз ще си гледам моя кеф ,вие своя 8) .Аре b .. имам да пиша писмо на Немски ;)

SolusChristus
05-27-2010, 22:46
а не само компютрите и лактопите които са дву-четири ядрени с над 256 МБ видео карта и 2 ГБ рам

http://img210.imageshack.us/img210/9873/1272886832283.jpg

mitakavg
05-28-2010, 08:12
Излезе ли SP1 за windows 7 вече?

RadioMan
05-28-2010, 08:26
то интернет еклплорер 9 нее излязло още тои първи сервиз пак прочетох че щял да излиза чак август месец

Значи за седмицата да ти върви добре зависи и от това колко ти е ново пцто моито вече стана на 4 години

Lav40
05-28-2010, 18:41
Направоооо щи изпуши компа :lol: Шегувам се.. минималните изисквания за 7 са с 2 GB RAM ;) Сам прецени ...
Върви....особенно ако е добре модната 7мицата!
Тествано на 256,512,768(настолен)1гб,2гб,3гб,4г б(2та ми лаптопа в различни конфигурации).Например Tiny 7 е изключително лек и бърз уин...Препоръчвам го!

RadioMan
05-28-2010, 19:10
Какво е това win7 tiny да нямаш предвид windows 7 ultimate ?

doomkillerr
05-28-2010, 22:06
Тук се заформи един безмислен спор на каква машина може да тръгне Windows 7. Аз лично не съм пробвал, но предполагам че ще е възможно да се инсталира и на Pentium II 400 MHz със 128 MB системна памет. Въпроса тук обаче не е дали е възможно да се инсталира на такава машина Windows 7, а как това ще се отрази на самата работа с компютъра! Вариант е премахване на всички визуални ефекти, но по такъв начин пак ще е необходимо поне 512 mb РАМ за що годе някаква си производителност на компютъра! Хард диска ще е все в червената зона опитвайки са да компенсира липсата на достатъчно памет за приложенията и като цяло такъв компютър ще е толкова "бавен", че потребителя който го ползва ще се отврати от новата операционна система и ще се върна на ХР-то.

П.С. - Все едно се опитвате да монтирате двигателя на един "средностатистически" лек автомобил на верижен танк и да очаквате същата производителност и поведение, които предоставя оригиналния двигател на танка! :shock: Е как ще стане тая работа?!?! :? - То ще е цял късмет, ако въобще се задвижи машината!!! 8)

Lav40
05-28-2010, 22:34
Какво е това win7 tiny да нямаш предвид windows 7 ultimate ?
Отрязана версия на 7 Ultimate...всичко ненужно е махнато,спряни са някой неизползвани сървиси...Резултата е,че се събира на 1 CD (699MB)...инсталирана "седмицата" е 2,4gb...в айдъл режим тръгва с 144мб системна памет...(С толкова тръгва и нормалното ми XP SP2)

Не съм сигурен дали е разрешено да се дават линкове към подобни релиизи.Ако някой иска линк да цъкне ЛС!

П.П:Истинската поредица "Тiny" са релиизи единствено и само на eXPerience.Има съответно и TinyXP и TinyVista(както и "новата" Tiny7)...