PDA

View Full Version : Въпрос за кандидатстването след 12 клас



SuNsEt
05-27-2010, 16:13
Искам да попитам как се кандидатства след 12 клас?В смисъл знам,че зависи от това къде искаш да кандидатстваш и с какво приемат там-някои само с оценките от матурите,а други с дипломата(може би) и оценките от матурите и не знам още по какви начини...Интересува ме примерно,ако кандидатствам за журналистика,то кои предмети ще са оформящи от дипломата за 12 клас?И каква трябва да ми е втората матура-история или география ? :-o Кои предмети влизат в дипломата за средно образование и кои от тях са ми важни за журналистика? Също така искам да попитам ,мога ли да кандидатствам за повече от една специалност и то в различни университети?Примерно журналистика в Софийския и Българска фиология във Варна и в зависимост къде от двете места ме приемат,там да вляза. :-o

PepSsSi
05-27-2010, 19:07
можеш да кандидатстваш в колкото си университети искаш, плащаш си таксите за изпитите, подготвяш се по съответния формат и кандидатстваш :) аз кандидатсвам само в един университет, но мои приятели в 3-4 така,че може :)
за съответната специалност, която искаш провери в справочник/сайт на въпросния университет, там пише за кое, какъв изпит трябва и как се случва балообразуването :)