PDA

View Full Version : Алергия - Уртикария



didenceeto
05-28-2010, 07:32
Здравейте, значу вчера бях на кожен лекар и ми казаха, че имам заболяване на кръвта на което се дължи алергията ми по тялото. И сега съм на диета :? някой бил ли е с уртикария? И с какво сте се хранили.

Мерси

darkPaladin
05-28-2010, 09:41
Избягвай млечени продукти,морски храни,цитросови плодове,майонези и фъстъци.Гледай в това което ядеш да няма консерванти или вва които одължават срока на годност,яж храни които имат по-малко оцветители

И взимай много витамин C той удебелява стените на кръвносните съдове и по този начин намаля обривите и мехурите с трансудат

kalpazanka
05-28-2010, 11:26
Аз съм си с атопичен дерматит. Не трябва да ям съдържащи какао храни, не бива да ям фъстъци, ама толкова го спазвам, че пушек се вдига.
За цитрусовите плодове информацията е разнопосочна и е по-скоро в посока оневиняването им. Избягвай храни, съдържащи Е-та, докато не отмине уртикарията. Постепенно, след като отзвучат симптомите, се върни към обичайния ти начин на хранене.
Най-често за алергиите има генетична предиспозиция.

didenceeto
05-29-2010, 13:09
Мерси Много за помоща :P :-)

zvezdichkaaa
05-29-2010, 18:48
Аз съм с хронична уртикария и в началото спазвах диета,но понеже я имам от години и трябва да се откажа от хиляди храни в момента съм на хапчета.Дано твоята да отшуми.

didenceeto
06-01-2010, 22:06
Аз съм с хронична уртикария и в началото спазвах диета,но понеже я имам от години и трябва да се откажа от хиляди храни в момента съм на хапчета.Дано твоята да отшуми.

поне изчезват ли ти петната по тялото, защото аз пия обаче още ги има