PDA

View Full Version : Как стана този номер ?



RadioMan
05-28-2010, 16:15
Днеска сутринта към 8 часа пускам пцто докато се ровя във феисбуук изведнъж машината изгасна не ми е бил крака до копчето само си изгасна като го пуснах пак тръгнах на изпит до 12:30 си бачкаше беше на режим заспиване за първи път ми се случва

MaGuSs
05-28-2010, 17:36
Еми компютрите когато надвишът 55 градуса С ли там колкото беше биоса е настроен да се изключи или да се рестартира.препоръчвам ти да си сложиш 1-2 вентилатора .Най-евтините са по 3.00лв ;) от ТУК (http://www.elimex.bg/).

П.П.Аз преди 1 седмица ми се ресваше всеки ден .Купих му 4 вентилатора и и ги сложих 1- 120мм да вкарва въздух,1- 90мм да изкарва под него 80мм. да вкарва и над кутията пробих една дупка и сложих 80мм да вкарва.Сега не вдига на 33 градуса С ;)

LucasBoy
05-28-2010, 18:31
Може да е спиране на тока за част от секундата. При нас чат-пат се случва. Или токов удър - покачване на волтажа на мрежата с 1-2 волта за част от секундата, което е достатъчно за защитите да превключат или да се възприемат тези 1-2 волта като сигнал за изключване.

RadioMan
05-28-2010, 18:58
Като ми изгасна пцто в съшото време имаше ток в спалнята и в целия апартамент нз може и да е в биоса но за първи път ми се случва надявам се вече да не се случва

stoteen4o
05-28-2010, 19:26
Не се притеснявай, на всекиго се случва 8-)

Petrow
05-28-2010, 20:18
Нищо притеснително няма в това.. има доста варианти защо може да се е изключил НО щом после е търгнал няма проблем...

doomkillerr
05-28-2010, 21:36
Като ми изгасна пцто в съшото време имаше ток в спалнята и в целия апартамент нз може и да е в биоса но за първи път ми се случва надявам се вече да не се случва

Както каза "LucasBoy" може да е от "мигване" на тока, тоест понижение на напрежението в електрическата мрежа за части от секундата (можеш да забележиш, че в същия момент и светещите лампи мигват за част от секундата), а тъй като компютъра е много чувствителен към подаваното напрежение се изгася. При мен това се случва доста често напоследък и е много дразнещто, даже обмислям варианта да си взема UPS, но в момента съм позакъсал с финансите... :o