PDA

View Full Version : Linksys



Norty
05-28-2010, 17:33
Начи имам проблем с рутера Linksys http://www.yinfor.com/blog/archives/images/linksys_wrt54g.jpg като включа интернета в него лаптопа хваща пък компютъра не :booooomb: :booooomb: :booooomb: кво да му правя

MaGuSs
05-28-2010, 18:39
Провери някъде кабела да не се прекъсва ,да не се завърта на повече от 90 градуса,да не е под диван,хладилник,бюро,секци ...

П.П.Пробва ли да включиш само компютъра ?

Norty
05-28-2010, 18:44
С антена се свързвам и когато се свържа ми дава "Само Локално" :-x

MaGuSs
05-28-2010, 19:03
С антена се свързвам и когато се свържа ми дава "Само Локално" :-x

Какво искаш да кажеш? Пробвай само компютъра да свържиш... изгаси лаптопа!

П.П.Ако не стане пиши ми на skype:maguss2000.

Явно имаш некав проблем в IP-тата... я влез /от компютъра/ в START>Control Panel>Network Connections>Local Area Connection-десен бутон Properties > от "This connection uses the following items:" избери най-долу "Internet Protocol (TCP/IP)">Properties>и дай на "Obtain an IP address automatically" и "Obtain DNS server address automatically" да имат тикче>OK>OK> и изчакай няколко минутки /или рестартиярай модема/ или ресни компа...

doomkillerr
05-28-2010, 23:14
Ако не стане, както ти каза "MaGuSs" махни отметката на "Internet Protocol Version 6 (TCP/IPv6)" от настройките на мрежовата карта, а автоматичното получаване на настройките "Obtain an IP address automatically" го щракни само на "Internet Protocol Version 4" :wink: