PDA

View Full Version : помощ срещу депресия



maroin
05-28-2010, 18:28
Преди време,не много отдавна ми се случи нещо гадно.Не е нещо кой знае колко сериозно,но се почуствах супер зле,подтиснат,разочарован и ядосан.Помислих си,че до няколко дни ще ми мине,но не помага.Минава време и аз още съм ядосан и само като се сетя ми идва да строша нещо.Това всеки ден.Всеки ден като си лягам си бия възглавницата от мъка и яд.Не мога да го преживея.Смея се пък въобще не ми е смешно.Ужасно депресиран съм и не знам как да се освободя от това гадно чувство.Как се справяте в такива ситуаций,когато разбирате точно колко несправедлив е светът.

darkPaladin
05-28-2010, 18:31
психолог

changess
05-28-2010, 19:06
Ако по една или друга причина не желаеш да ходиш на психолог, поговори с приятел, с някой в твоето положение. Не го дръж в себе си, защото те трови, буквално.

kykyto
05-28-2010, 19:08
Психолога ще ти даде нещо от вида:
Представете си, че сте... морски фар
Вечерта, когато си легнете, опитайте да излезете от депресията със следния тренинг. Представете си, че се намирате на голям скалист остров сред морето. На най-високото място на острова - фар. Неговите стени са здрави и дебели и най-силният вятър не може да ги събори. От окото на горния етаж излиза силна светлина и ден и нощ е надежда за всички кораби, фарът е символ за безопасност на хората, които са в морето. Представете си, че вие сте този фар. Опитайте се да откриете вътре в себе си източника на тази силна светлина, която никога не гасне. След това намерете сили у себе си да простите на тези, които са ви обидили. Направете към тях първата крачка на помирението, макар и само мислено.

Новият ден ще ви донесе добро настроение
Започнете сутрин да ставате преди разсъмване и наблюдавайте събуждащата се природа през широко отворен прозорец. Повтаряйте си, че днешният ден ще ви донесе добро настроение. Проблемът при вас е в това, че една от причините за появата на депресия е хормонът меланин, изработката на който се увеличава през нощта и се намалява с появата на първите слънчеви лъчи. Силата на естествената светлина е причина да се намали значително съдържанието на този хормон в кръвта.

Започнете да правите упражнения
Намръщете се така, че кожата на челото ви да се сбръчка като хармоника, а след това върнете лицето си в предишното състояние. След като повторите това упражнение няколко пъти, ще усетите успокоение. Добре е да повтаряте това упражнение поне десет пъти за деня. Така депресията ще отстъпи и постепенно ще излезете от нея.
http://www.lessons4living.com/depression4.htm
Предполагам, че те тормози рязане, ако не е рязане, то някакво отхвърляне от дадена група. Ти си бил отхвърлен на връзка с ниво Аз-Ти (колко време е минало?). Това отхвърляне се е проявило в напрежение което е било преувеличено. Почни медитации. Забелязвам, че има двойнственост в думите ти