PDA

View Full Version : Немски, Испански или Руски ?



SuccessBaby
05-28-2010, 19:17
Немски, Испански или Руски ? 8-)

edelweiss96
05-28-2010, 19:21
Аз лично бих избрала испански или немски. :)

great_mari
05-28-2010, 19:34
Зависи какво смяташ да правиш след като завършиш гимназия,ако искаш да учиш някъде в хубав университет и с този език, то избери немски,но от друга страна, испанският се говори повече и може един ден, зависи, да ти послужи пък в работата,примерно ако се занимаваш нещо с туризъм,международни отношения и т.н. :)

Tempest
05-28-2010, 19:57
ммм.... ако искаш да ти е по-лесно - заеми се с немския, там граматиката е малко по-приятна, само думите дето са гадни, ама... не може па да е лесно като английския ;)

amk933
05-28-2010, 20:17
Казвам ти го като човек, който е учил и учи немски, учи испански и е учил руски - избери испански. Най-разпространен е от 3те и е много готин език. Звучи готино, благо, едно такова хубаво...няма падежи, 15 рода, 17 окончания и етц. Единственото гадно е в граматиката, но ще се справиш. Руският на мен ми беше лесен много на времето. Немският - ако не ти се занимава много, ама много сериозно, хич не се занимавай. Аз го учих 8 години. Сега пак...труден е. :)

krokkrok
05-28-2010, 20:40
ммм.... ако искаш да ти е по-лесно - заеми се с немския, там граматиката е малко по-приятна, само думите дето са гадни, ама... не може па да е лесно като английския ;)

Английският не е лесен език.Така ни се струва,защото го учим от малки с компютри,CartoonNetwork(не можах да не го спомена :-D )...Иначе особено за писане е много труден,за това има всичките състезания за spelling на английски.Думите се чуват по съвсем друг начин...ок мисля,че това е всичко за английския и според мен испански(лесничък) или руски(близък до нашия).Лично аз не бих избрала руски,не защото е труден,а защото ми звучи много меко и грозно...като повечето български диалекти... :D

iLovePussyJuice
05-28-2010, 20:53
испански

PurpleSand
05-28-2010, 20:59
Определено испански. :smt007 :smt007 :smt007 :smt007

elito0o0o0
05-28-2010, 21:07
Определено испански. :smt007 :smt007 :smt007 :smt007!!!!!!!!! :)

Tempest
05-28-2010, 22:32
ммм.... ако искаш да ти е по-лесно - заеми се с немския, там граматиката е малко по-приятна, само думите дето са гадни, ама... не може па да е лесно като английския ;)

Английският не е лесен език.Така ни се струва,защото го учим от малки с компютри,CartoonNetwork(не можах да не го спомена :-D )...Иначе особено за писане е много труден,за това има всичките състезания за spelling на английски.Думите се чуват по съвсем друг начин...ок мисля,че това е всичко за английския и според мен испански(лесничък) или руски(близък до нашия).Лично аз не бих избрала руски,не защото е труден,а защото ми звучи много меко и грозно...като повечето български диалекти... :D

диалекти... звучи обидно, акценти - виж, по-добре... :D лично мнение... ами не, аз бъкел си нямах от английски като гледах картона... и това, че днешните деца ги мързи да седнат да понаучат малко... е отделен въпрос :) Английския е навсякъде около нас, остава да не е лесно да се научи, замисли се. Английския е един от най-лесните езици за научаване...

п.с.: в кръга на шегата - дори малките англичанчета го знаят! :D

xWandereRx
05-28-2010, 22:49
испански

Nakadah
05-28-2010, 23:18
ммм.... ако искаш да ти е по-лесно - заеми се с немския, там граматиката е малко по-приятна, само думите дето са гадни, ама... не може па да е лесно като английския ;)

Английският не е лесен език.Така ни се струва,защото го учим от малки с компютри,CartoonNetwork(не можах да не го спомена :-D )...Иначе особено за писане е много труден,за това има всичките състезания за spelling на английски.Думите се чуват по съвсем друг начин...ок мисля,че това е всичко за английския и според мен испански(лесничък) или руски(близък до нашия).Лично аз не бих избрала руски,не защото е труден,а защото ми звучи много меко и грозно...като повечето български диалекти... :D

диалекти... звучи обидно, акценти - виж, по-добре... :D лично мнение... ами не, аз бъкел си нямах от английски като гледах картона... и това, че днешните деца ги мързи да седнат да понаучат малко... е отделен въпрос :) Английския е навсякъде около нас, остава да не е лесно да се научи, замисли се. Английския е един от най-лесните езици за научаване...

п.с.: в кръга на шегата - дори малките англичанчета го знаят! :D

A/B/C на Английски е лесен, да... Но като почнеш да го учиш като хората става доста труден и гаден...

По темата: зависи дали искаш да отбиеш номера, или наистина да научиш малко от някой език...

Tempest
05-28-2010, 23:46
хванах се преди няколко години... не ми трябваше учител.. всичко, което го знам сега по английски, го дължа на общуването с чужденци, главно от Хамериката... да, ама и те английски говорят... ти да видиш! В даскало търкаляме едно и също всяка година, как да науча нещо?! Вече във вербална насока го докарвам даже и с британски акцент... (който харесвам) :) И не, интересно ми беше да го уча, интересно ми беше, защото исках...

темата не е за английския обаче... как да е.. руския доколкото знам има много падежи, залози и такива глупости, които дори в българския на теория не ги знам... испанския ми харесва горе-долу, но не ми е страст, а немския от 5ти клас го "уча" и честно казано докато не стигнахме до миналото време всичко беше.. муцка! Ама то и като е лесно, все пак, не е интересно ;)

s3nsual
05-29-2010, 05:27
Определено испански. :smt007 :smt007 :smt007 :smt007!!!!!!!!! :)

VALady
05-29-2010, 06:19
Аз бих избрала испанския, въпреки че и руският много ми харесва, но не е толкова разпространен колкото испанския. Немският е доста труден и не бих го избрала.

SmilezZz
05-29-2010, 06:39
Уча РЕ от 7 години..Лесен е,прилича на БЕ..Но не мисля,че е толкова разпространен,колкото Английския,Испанския,Немск ия или Френския..
Според мен избери - испанския..Хем е лесен,хем се "забавляваш" докато го учиш..Не знам..Решението си е твое

mlakniwe
05-29-2010, 07:06
Много ясно, че немски-труден е но се използва много

ElinoOor
05-29-2010, 07:17
руския точно е много разпространен смайли ^^ все пак империя са били едно време в половин Азия може да се оправиш на руски (предполагам де..)
и трите езика са разпространени,но ако ще избираш нещо което се търси сега - немски
но не е сигурно дали след 20 години няма да ти трябва испански примерно (: